Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 16 stycznia 2016

Dakar: Hirvonen wygrywa pierwszy etap!

Przedostatni etap Rajdu Dakar padł łupem Mikko Hirvonena. Przed ostatnią odsłoną rywalizacji Fin ma jeszcze szanse na awans na podium. Inne klasyfikacjie wydają się być już rozstrzygnięte.

Wczorajszy OS liczył aż 481 kilometrów, a do tego dochodziło 500 km dojazdówki. Trasa była jednak nieco łatwiejsza.

Swój pierwszy etap na Rajdzie Dakar wygrał debiutujący w tej imprezie Mikko Hirvonen. Fin o zaledwie 9 sekund wyprzedził innego kierowcę Mini, Nassera Al-Attiyah. W drugiej 10-tce znaleźli się Sebastien Loeb i Martin Prokop.

Kolejny bardzo udany występ zaliczył Jakub Przygoński, który przyjechał przed Loebem i Prokopem - na 11. miejscu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Stephane Peterhansel, a jego przewaga nad Al-Attiyah jest nadal spora. Bardzo mocno do podium zbliżył się Hirvonen.

Wśród ciężarówek wygrał Peter Versluis, a załoga Dariusza Rodewalda zajęła 5. miejsce. W generalce Gerard de Rooy, kierowca auta, w którym jedzie Polak, prowadzi nadal zdecydowanie.
Bardzo dobrze na wczorajszym etapie spisał się Jakub Piątek. Polski motocyklista był 18. Na 60. pozycji finiszował Maciej Berdysz. W klasyfikacji generalnej prowadzi Toby Price, a Polacy zajmują odpowiednio 20. i 64. miejsce.

Marcos Patronelli powiększył wczoraj znacznie przewagę nad swoim bratem Alejandro, wygrywając etap.

Dziś ostatni etap rajdu.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: