Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 13 stycznia 2016

Cebula: Kubica jest najszybszym kierowcą

Koordynator zespołu Roberta Kubicy w drugiej części sezonu 2015, Rafał Cebula uważa, że polski kierowca zasługuje na miejsce w fabrycznym zespole, w którym pokazałby swoje umiejętności. Cebula opowiedział o współpracy z Kubicą, mówiąc, że jest on wymagającym szefem i perfekcjonistą, ale krążące plotki na temat braku możliwości współpracy z Robertem, są przesadzone.

Cebula udzielił interesującego wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl. Opowiedział w nim o początkach współpracy z Robertem oraz tym, jak ona wyglądała:

"Robert przede wszystkim nie jest egoistą. W każdym, który dla niego pracuje, widzi człowieka. Jest bardzo wymagający, ale trudno się dziwić, ponieważ do rajdów przyszedł trochę z innego świata. Robert do rajdów przeniósł się z Formuły 1. Dążenie do doskonałości i chęć wyciśnięcia maksimum z samochodu to dla niego zwyczajne podejście. Wydaje mi się, że wielu ludzi, którzy myśleli, że robią coś na najwyższym poziomie, po zobaczeniu, jak Robert podchodzi do rajdów, musiało zrewidować swoje zdanie. U Roberta nie ma miejsca na improwizację. Wszystko musi być zaplanowane i później odbywać się według planu. Słyszałem opinie, że ciężko współpracuje się z Robertem."


Cebula podkreślał, że Robert bardzo mocno angażuje się w pracę zespołu, często wkłada strój mechanika i dobrze wie, jak działa auto rajdowe. Koordynator, który teraz będzie prawdopodobnie współpracował z Hubertem Ptaszkiem, uważa również, że Kubica jest w czołówce kierowców WRC:

"[...] gdyby Robert dostał samochód fabryczny to oprócz tego, że już teraz jest najszybszym kierowcą w WRC, to za kierownicą takiego auta, bez problemów by to potwierdził."

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: