Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 28 grudnia 2015

Rajd Monte Carlo 2016 - co już wiemy [Aktualizacja]

Jutro ogłoszona zostanie lista zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo, rozpoczynającego sezon 2016 Rajdowych Mistrzostw Świata. Robert swojego startu jeszcze nie potwierdził (osobiście), ale mamy pewność, że pojawi się na starcie. Kto oprócz niego będzie otwierał sezon?

Co z Robertem


Nieco (ale tylko nieco) większą niewiadomą pozostaje jakim autem wystartuje Polak. Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że będzie to Ford Fiesta WRC, a plotki o Citroenie DS3 WRC nie potwierdziły się.

Znacznie większą niewiadomą stanowi natomiast to, kto będzie obsługiwał auto Kubicy. Najbardziej pewne wydaje się wsparcie M-Sportu i jazda na oponach Pirelli, ale w tej kwestii (zarówno obsługi jak i opon) sporo może się jeszcze zmienić.

Nie wiemy też, choć to również wydaje się przesądzone, kto będzie sponsorem Roberta Kubicy i w jakim zakresie. Myślę, że jeżeli ktoś postawi na Lotos i Grupę Azoty to ryzyko, że przegra, jest bardzo niskie.

Monte OK, ale co dalej?


Robert postanowił milczeć jeszcze mocniej niż przed sezonem 2016 i jego konto na Facebooku "milczy" od 9 grudnia. Zapewne jutro po publikacji listy zgłoszeń osoba odpowiedzialna za jego prowadzenie będzie miała pewność i opublikuje jakiś post.

Czy Kubica zdecyduje się na pełny sezon w WRC? To raczej wątpliwe, ale czy starty w wybranych rajdach połączy np. z wyścigami? Stawiam, że pierwszą szansę na znalezienie odpowiedzi na te pytania otrzymamy podczas Rajdu Monte Carlo. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość.


Inni


Na opublikowanej na rallye-sport prowizorycznej liście zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo (bazuje ona na potwierdzeniach startów przez kierowców/ich ekipy/sponsorów itp.) mamy 14 aut WRC:

- 3 Volkswageny (Ogier, Latvala, Mikkelsen)
- 3 Hyundaie (Neuville, Sordo i Paddon w aucie z 2015 roku)
- 2 Citroeny (Meeke i Lefebvre)
- 6 Fordów - 2 z M-Sportu (Camilli i Ostberg), jeden DMACK (Tanak), półprywatny Bertelli oraz dwa prywatne - Kubicy i Bouffiera.

Jeżeli chodzi o WRC2 to bardzo uważnie będziemy przyglądać się występowi Huberta Ptaszka w Skodzie Fabii R5 czy Elfyna Evansa w Fordzie Fiesta R5. Oto prowizoryczna lista zamieszczona na rallye-sport.fr

Aktualizacja


Być może jeszcze nie dziś poznamy listę zgłoszeń Rajdu Monte Carlo. Termin 29 grudtnia podaje strona rajdu, ale w oficjalnych dokumentach rajdowych mamy termin 8 stycznia...

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: