Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 9 grudnia 2015

Mikkelsen znalazł pilota

Koniec zawirowań z pilotami u kierowców WRC - Andreas Mikkelsen znalazł zastępcę Oli Floene, który został pilotem Madsa Ostberga.

Floene chciał dłuższego kontraktu niż tylko roczny i dlatego zdecydował się odejść od Mikkelsena. Nowym pilotem Norwega będzie jego rodak, Anders Jaeger.

Nowy pilot Mikkelsena nie ma dużego doświadczenia w WRC, w którym przejeździł jeden sezon z Ole Christianem Veibym.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szkoda Andreasa. Widać było, że pasuje Ola mu pasował bardziej niż Mikko Markkula, co było widać bo mniejszej ilości wpadek i większej prędkości. Chłopak ma talent, potrzebuje tylko dobrego motywatora jakim bez wątpienia był doświadczony Ola.

Pozdrawiam, Krzysiek.

Konrad Kobedza pisze...

Ja bym tak Andreasa nie żałował, bo Ola i tak był do wylotu po sezonie 2016, co sam Mikkelsen przyznał. Ola chciał dłuższy kontrakt więc dogadał się z Ostbergiem. Obecny pilot Andreasa to jest jakiś jego kumpel, którego już od jakiegoś czasu szkolono, żeby od 2017 wsadzić na prawy fotel Mikkelsena. Koleś nie ma może doświadczenia, ale decyzja Floene jedynie przyśpieszyła jego drogę do VW Polo WRC. A żeby było śmiesznie, to za wszystkim stoi firma EVEN (prowadzą "management" Mikkelsena i kilku innych kierowców), która wcześniej podkradła Pilota Ostbergowi, podpisując z nim kontrakt i wsadzając go na prawy Tiedmanta... :) Można powiedzieć, że karma ich dopadła :)

Anonimowy pisze...

Dziwnie to wygląda. Wydawało mi się, że pilota zawsze dobiera sobie kierowca, a tu wygląda tak, jakby firmy managerskie robiły sobie przetasowania. A widać było po tym sezonie, że Mikkelsenowi pasuje Ola...

Pozdrawiam, Krzysiek