Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 3 grudnia 2015

M-Sport i Hyundai testują

Trwają testy zespołów WRC przed Rajdem Monte Carlo. Wczoraj swoje jazdy rozpoczął M-Sport, a kontynuował Hyundai.

Testy ekipy Malcolma Wilsona zainaugurował Lorenzo Bertelli. Poniżej zobaczycie film z jego jazdy.

Jazdę kontynuował Thierry Neuville, który tym razem jeździł w bardziej zimowych warunkach. Film z jego przejazdów poniżej:


15 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Sorki, bo ja nie potrafie tego stwierdzic, Bertelli jezdzil na Michelinach czy Pirelli?

Anonimowy pisze...

Na Pirelli

Anonimowy pisze...

W sumie spoko, będzie walka Bertelliego z Caimillim ;)

Anonimowy pisze...

Nie widać u Lorenzo prędkości, nie widać...

Anonimowy pisze...

Dziwne, ze Lorenzo został na pirelli, skoro na jednym z rajdów powiedział, że "na tym gównie nie da się jechać" widocznie pirelli też dokłada kasę do jego startów, i boję się, że w przypadku Roberta też tak będzie :(

Anonimowy pisze...

Hmmmm.... tak sobie mysle, ze Robert dwa lata temu wygral 2 odcinki w Monte Carlo, w tym roku wygral 4, tak wiec w przyszlym by wynikalo ze wygra 6 albo 8 :)

Melon pisze...

Albo ukończy rajd na dobrej pozycji prezentując bardzo dobre tempo. W tym roku wygrane OS i tempo mogło cieszyć, ale w przyszłym roku trzeba zacząć pokazywać wyniki.

Paweł B. pisze...

Colin Clark to się chyba przerzuci na komentowanie DTM :)

Paweł B. pisze...

Skąd wiecie że jeździ na Pirelli ?

Anonimowy pisze...

Ja licze ze taka marka jak Pirelli to jednak poprawi te opony bo to zsuwanie się z felgi to troche wstyd, a trzeba sie bedzie juz porównywać też do Dmacka i byłoby głupio gdyby okazał się lepszy

Anonimowy pisze...

Zimowe testy znowu bez Roberta. Miw wróżę sukcesów... Robert znowu wsiądzie do auta praktycznie na surowo. Znowu będziemy oglądali niedopracowane auto, problemy z gumami itd. Zimowe testy służą temu by takie rzeczy eliminować a Roberta auto ciągle w garażu i nie wiadomo czy w ogóle wyjedzie. W takiej sytuacji trzeba zacząć modlić się o cud żeby w Monte wszystko grało przez cały rajd. W przyszłym sezonie jeśli Robert będzie w WRC pojedyńcze wygrane OSy nie zrobią na nikim wrażenia i nic w sytuacji Roberta nie zmienią. Trzeba pokazać że potrafi się jechac cały rajd dobrym tempem i ten rajd ukończyć. A to bez dobrze przepracowanej zimy jest raczej niemożliwe. Z całym szacunkiem dla Roberta ale w przyszłym sezonie będziemy mieli kontynuację sezonu 2015... Może lepiej byłoby złapać przynajmniej na jakiś czas trochę stabilnego gruntu pod stopami w innej dyscyplinie... Nie z powodu umiejętności ale tak organizacyjnie nie da się zwojować WRC. Każdy w WRC wie jak szybki jest Robert ale nikt nie wie czy potrafi np. ukończyć z dobrym wynikiem kilka rajdów z rzędu. Dysponując tym czym Robert dysponuje i jeżdżąc tym praktycznie na surowo bez konkretnych testów i poprawek nie da się tego pokazać a wszystko zanosi się na to że czeka nas kolejny taki rok.

Grzegorz Herda pisze...

@Paweł, Bertelli potwierdzając sezon z M-Sportem sam mówił, że zostaje z Pirelli, a na testach inne białe nie oklejone fiesty miały pod lampami z przodu małe naklejki Michelina, a Berteliego ich nie ma.

Anonimowy pisze...

Fktycznie, że u Lorenzo prędkości nie widać. Wszytsko to jakieś pchane na siłę, szarpane i wymęczone. Poza tym - czy mi się wydaje, czy na wyjściach ta fiesta kopci bardziej niż Robertowa (?) Widać - ten typ tak ma.

--
Rafał

Anonimowy pisze...

Inni juz sie przygotowują, a czy Robert wogole pojedzie w Monte dowiemy się pewnie 18grudnia. Ciekawi mnie jak sie mają koszty startu własnym autem w tym przypadku fiesta, do wynajmu ds3 np z ph sport na takie Monte Carlo, zna ktoś jakieś jakies orientacyjne kwoty??

Anonimowy pisze...

Za całym szacunkiem dla Bertelli, ale Robert autem turystycznym jechałby szybciej i czyściej na nawrotach.... Malcolm wiedział co robi, w aucie WRC Bertelli będzie miał wreszcie szanse na równą rywalizację z autami WRC2.... Boże widzisz a nie grzmisz....