Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 18 grudnia 2015

Kubica wśród najbardziej wpływowych ludzi sportu w Polsce [Aktualizacja - jednak Monte]

Forbes opublikował ranking Najbardziej wpływowych ludzi polskiego sportu. W gronie 50 nazwisk znalazło się kilka związanych z motorsportem, a 10. pozycję zajął Robert Kubica. Nas bardziej ciekawi jednak, czy Robert Kubica wysłał zgłoszenie na Rajd Monte Carlo... 

Wśród najlepszych


W rankingu Forbes zawarto nazwiska 50 najbardziej wpływowych ludzi w świecie polskiego sportu - są to nie tylko sportowcy, ale też działacze, sponsorzy czy dziennikarze.

Na 10. miejscu znalazł się Robert Kubica. Od dawna nasz kierowca znajduje się w czubie zestawień na najbardziej "wartościowych" polskich sportowców, choć oczywiście po odejściu z F1 jego wartość marketingowa nieco spadła.

Kubica ma jednak nadal ogromną siłę przyciągania, o czym przekonali się choćby organizatorzy Rajdu Polski czy promotorzy WRC. Miejmy nadzieję, ze ta pozycja da również pozytywne efekty dla samego Roberta.

Na 6. miejscu znalazł się Adam Małysz, również związany z motorsportem, choć zapewne tak wysoką pozycję zawdzięcza on swoim osiągnięciom w skokach narciarskich.

Wysoko plasuje się inny kierowca, Krzysztof Hołowczyc, który jest 13. Kolejnym przedstawicielem motorsportu jest Tomasz Gollob (35. miejsce), a pod koniec listy, na 46. miejscu, znajduje się nazwisko zwycięzcy Rajdu Dakar, Rafała Sonika.

Pierwszą trójkę rankingu stanowią Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek i Agnieszka Radwańska.


Co z Monte?


Dziś mija termin zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo. Czy do rywalizacji zgłosi się Robert Kubica? Tego nie wiemy. Polak przyznawał, że na 90% pojedzie w pierwszej rundzie sezonu, ale nie wiadomo, czy przez ostatnie tygodnie jego plany się nie zmieniły. Osobiście uważamy, że Polak jednak pojawi się na trasę w swoim Fordzie Fiesta WRC, obsługiwanym zapewne przez M-Sport.


Kiedy będziemy tego pewni? Tego nie wiadomo. Lista zostanie opublikowana 29 grudnia i do tego czasu pozostaje nam czekać. Być może wcześniej pojawią się przecieki dotyczące zgłoszenia Roberta, ale nie musi się tak wcale stać.

Tak czy siak, bez oficjalnego potwierdzenia ze strony Roberta na temat jego przyszłości, samo wysłanie zgłoszenia może nic nie oznaczać. Pozostaje nam czekać.

Aktualizacja


Na Facebooku zadziało się właśnie to. Przypadek?


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: