Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 6 listopada 2015

Volkswagen nadal z trzema autami

Mimo zapowiadanych oszczędności po skandalu z emisją spalin, Volkswagen nie zamierza rezygnować z wystawiania trzech aut w WRC. Zapewnił o tym szef zespołu, Jost Capito.

"Jeżeli miałbym gdzieś oszczędzać pieniądze, to na pewno inaczej niż na trzecim samochodzie. Dla mnie to auto jest niezwykle ważne w kontekście walki o mistrzostwo, a poza tym mamy już kontrakty z trzema kierowcami. Oczywiście, nigdy nie wiadomo, co wydarzy się następnego dnia, ale absolutnie nie ma żadnych przesłanek by sądzić, że zredukujemy liczbę naszych aut" - powiedział Jost Capito w wypowiedzi dla Autosport.com

"To nie jest tak, że mamy otwarty budżet, ale mamy duży i wiemy, jak wydawać pieniądze. Efektywność finansowa sprawia, że oszczędzać jest trudniej, ale ludzie są świadomi sytuacji i na pewno nie marnujemy pieniędzy i nikt nie przyjdzie do nas i nie każe nam oszczędzać" - dodaje szef Volkswagena.
Jak pisze Autosport, o ile nie będzie redukcji liczby aut, to już szanse Esapekki Lappiego, jeżdżącego w Skodzie, na miejsce w czwartym aucie spadły do zera.

"Nie ma możliwości dla nowych kierowców w kolejnych autach w następnym roku, ale jestem pewien, że Lappi jest gotowy na jazdę w samochodzie WRC. Uważnie śledzimy jego rozwój i na pewno jest w kolejce tych, których chcemy zaangażować" - dodał Capito.

Szef Volkswagena dodał też, że jego ekipa nie zamierza w przyszłości uczestniczyć w żadnych prywatnych projektach z Polo WRC.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

5 komentarzy:

hq pisze...

Najważniejsze było na końcu tej wypowiedzi: Nie będą sprzedawać Polówek. Są fabryką, są tu by wygrywać. Proste... To tak jakby się łudzić że USA pociśnie Rosji projekt F-35.

Jaro75 pisze...

Ale jednak jakby nie patrzeć poszli sku...iele ostro po bandzie z tym oszustem.Masakra. Pazerność i rządza pieniądzy jest zabójcza i mam nadzieję że tak im dowalą że będą piszczeć cieniutko jak Ci wszyscy ludzie chorzy na raka od wdychania tego śmieciowego powietrza jakie teraz mamy na świecie z różnych powodów jak np.ten.Prawnicy milionów ludzi na świecie już zakasają rękawy bo wiedzą ile będzie można wyciagnąć od tych drani.Zero litości i żałowania.

Anonimowy pisze...

volksvagen to niemiecki szrot tyle w temacie

Anonimowy pisze...

Podobno robert juz po podpisaniu kontraktu DTM. Takie chodza słuchy w sieci - ciekawe czy prawdziwe?

Jaro75 pisze...

A co miał wybrać, to dziadowanie w WRC ? Smutno ale musi myśleć o sobie a nie o nas.