Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 10 listopada 2015

Kubica liczy na udany finisz sezonu WRC w Walii

Przeczytajcie oficjalną informację prasową zespołu Roberta Kubicy przed rozpoczynającym się pojutrze Rajdem Wielkiej Brytanii.

Robert Kubica wystartuje w najbliższy weekend w trzynastej i ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Kierowca ekipy RK World Rally Team podczas szutrowego Rajdu Wielkiej Brytanii liczy na udane zakończenie swojego drugiego sezonu w WRC.

Walijskie zmagania będą dla Polaka pierwszym w pełni szutrowym startem od sierpniowego Rajdu Finlandii. W październiku Kubica wygrał dwa odcinki specjalne podczas piątkowego, szutrowego etapu Rajdu Hiszpanii, dlatego do Wielkiej Brytanii rusza licząc na mocny finisz tegorocznych zmagań. To właśnie w Walii dwa lata temu Kubica debiutował w samochodzie WRC tuż po wywalczeniu mistrzostwa świata WRC 2.
Szutrowy Rajd Wielkiej Brytanii z bazą w Deeside składał się będzie z dziewiętnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 310 km, w tym wracających do harmonogramu prób Myherin i asfaltowego oesu Great Orme. Po czwartkowej ceremonii startu w Llandudno, w piątek załogi pokonają bez południowego serwisu dwie pętle po trzy odcinki specjalne. Na sobotę, najdłuższy dzień zmagań, zaplanowano dziewięć kolejnych prób, w tym dwie po zmroku i w przeciwnym kierunku niż rok temu – Aberhirnant oraz Dyfnant. Niedziela to cztery oesy, w tym kończący rywalizację Power Stage, Brenig 2 z punktami dla najszybszej trójki. Dodatkowym utrudnieniem jak zwykle będzie w Walii potencjalnie zmienna i kapryśna pogoda.

Bezpośrednie relacje z ostatniej rundy WRC w Polsacie Sport Extra oraz usłudze WRC+; w sobotę OS9 na żywo o 10:30, zaś w niedzielę Power Stage o godzinie 13:00.

Walia to ostatnia runda naszego drugiego sezonu w WRC. To bardzo specyficzny rajd, który słynie z mgły, deszczu i błota. Pogoda może być różna, dlatego weekend może mieć zupełnie różne oblicza. W ubiegłym roku pogoda dopisała i Walia była fajnym rajdem. Dużo będzie więc zależało właśnie od aury. Ostatni rajdowy weekend w Hiszpanii rozpoczął się dla nas wyśmienicie. Wygraliśmy pierwsze oesy na szutrze i prowadziliśmy w stawce, ale cały rajd nie był dla nas łatwy. Udany szutrowy etap jest jednak budujący przed ostatnią rundą sezonu. To był dla nas długi i wymagający rok, podczas którego nie tylko sporo się nauczyliśmy razem z całym zespołem RK WRT, ale wielokrotnie pokazywaliśmy także dobre tempo i wygrywaliśmy oesy. W ten weekend znów będziemy starali się pojechać jak najlepiej i chcielibyśmy wreszcie zaliczyć czysty rajd” - mówi Robert Kubica przed rajdem.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"i chcielibyśmy wreszcie zaliczyć czysty rajd"

AMEN! :)

pieroluca pisze...

Do zobaczenia w Netown:)

Anonimowy pisze...

ja też liczę,że jeszcze wygram 6 w totka w tym roku.Szansę mamy podobne :-)

Anonimowy pisze...

Roznica jest taka, ze Kubica moze przejechac czysty rajd a ty w totka nie wygrasz. Bo ja wygram!