Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 19 listopada 2015

Citroen: Ograniczony program i bez WRC w 2017?

Narasta coraz więcej pytań dotyczących obecności Citroena w WRC i jego składu na 2016 rok. Pojawiają się doniesienia, że sezon 2015 mógł być ostatnim pełnym sezonem Francuzów w WRC.

Czy zostanie w WRC?


Jak wiemy, od sezonu 2017 Citroen ma skupić się na jednej z dwóch serii, w których obecnie jest mocno zaangażowany - WTCC albo WRC. Plotki mówią, że podjęta została już decyzja o poświęceniu WRC, w którym w 2017 wejdą nowe przepisy i trzeba byłoby już teraz zacząć budowę samochodu na 2017 rok. A to oznacza koszty. Na rajdach miałby skupić się Peugeot, który już teraz jest mocno zaangażowany w imprezy terenowe, a nowym kierowcą ekipy został Sebastian Loeb.Niepełny sezon 2016?


Portal Motorsport News podaje natomiast, że Citroen może rozważać przejechanie niepełnego sezonu w WRC. Ekipie bardzo nie podobał się pomysł rozszerzenia kalendarza o Chiny i już wtedy Yves Matton ostrzegał, że jego ekipa może podjąć zdecydowane kroki.

Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Citroen odpuścił którąś z przyszłorocznych rund.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pug? Czemu nie. Ale dziwi mnie ta polityka, wyszło jakby Citroen uciekał z podkulonym ogonem po serii porażek w WRC :P .

Anonimowy pisze...

Czy to porażka przegrać tylko z mistrzem? 9 lat brylował Citroen. Nic nie trwa wiecznie. Są drugą siłą więc dalej Cytryna to dobre auto.