Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 26 listopada 2015

Bertelli będzie jeździł z M-Sportem

Lorenzo Bertelli poinformował, że jego zespół został rozwiązany, a w przyszłym roku będzie on rywalizował w Rajdowych Mistrzostwach Świata razem z ekipą M-Sportu.

Bertelli w tym sezonie jeździł w barwach swojej własnej ekipy. Od kilku tygodni krążyły plotki, że Włoch może w przyszłym sezonie jeździć w drugiej ekipie M-Sportu i przynajmniej w części okazały się one prawdziwe.Bertelli napisał na Twitterze, że jego ekipa została rozwiązana, a w przyszłym sezonie "wróci z M-Sportem".

Nie wiemy zatem, czy Bertelli będzie w M-Sporcie B, czy (co mniej prawdopodobne) w głównym zespole M-Sportu obok Elfyna Evansa czy Madsa Ostberga.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

9 komentarzy:

kuczerxtr pisze...

niech RK leci tym co ma we wszystkich rundach, a jedynie kto go pokona w sezonie 2016 to team VW

Anonimowy pisze...

No to by był dowcip roku, gdyby wzięli Bertelliego, a nie Roberta.

adam k pisze...

Niekoniecznie. Bertelli na wlasciwie nieograniczone (jak na prywaciarza) fundusze i moze sie wkupic, a Robert musi liczyc sie z kazdym groszem. Niestety tak to jest, ze w sportach motorowych pieniadze graja glowna role.

Piotrek pisze...

No jak można zatrudnić Bertelli'ego mając do dyspozycji Roberta? Przecież on im nawet jednego oesu nie wygra, a Robert w fabryce ma potencjał na podium w całym jednym rajdzie, nie mówiąc o wygranych pojedynczych oesach. Tylko ślepy tego nie widzi. Komu by zależało na tym, żeby Polak nie dostał samochodu, w którym za sezon, dwa lub trzy zdobyłby mistrzostwo? Może ktoś wpływowy nie lubi Kubicy? Może związki motorowe w poszczególnych krajach, boją się, że w Polsce wybuchnie boom na motorsport (w sferze inwestycyjnej zwłaszcza), co by skutkowało (w bliższej lub dalszej perspektywie) olbrzymim narybkiem kierowców, z którego zaczęli by się wyłaniać przyszli mistrzowie (w różnych dyscyplinach). Ja nie mam pojęcia i o niczym nie przesądzam. Szukam przyczyn tak na szybko. Może ktoś ma lepsze pomysły. Moim zdaniem po tym podejrzanie nieudanym sezonie, zostało tyle pytań bez odpowiedzi, że najwyższy czas poszerzyć swoje myślenie z perspektywy teraźniejszości n a bardziej obszerną, wyjdźmy z myśleniem na głębsze wody. A nóż to właśnie w takim myśleniu znajdziemy odpowiedzi. Nie wiem, ale wygląda to podejrzanie, ale nie musi.

Anonimowy pisze...

Kasa kasa kasa :/

Anonimowy pisze...

M- sport nie zatrudni bertelliego. Włoch będzie płacił za obsługę tak jak kubica w poprzednim sezonie. Czasem mam wrażenie że mamy tu do czynienia z debilami.

Anonimowy pisze...

.

Anonimowy pisze...

Oczywiście ze bertelli będzie płacił za starty, nie ma najmniejszej szansy żeby jeździł w pierwszym zespole.

Anonimowy pisze...

Poza tym Malcolm mógł postawić wlasne warunki wobec Roberta typu: Masz jeździć ale nie szarżować i zdobywać punkty. Robert jako geniusz kierownicy nie może niczego podobnego obiecać.