Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 20 października 2015

Hyundai ogłasza nowy kontrakt z Paddonem

Tego można było się spodziewać. Hayden Paddon podpisał nowy, 3-letni kontrakt z ekipą Hyundaia i wystartuje we wszystkich rundach WRC aż do końca 2018 roku.

Paddon dołączył do Hyundaia w 2014 roku kiedy zaliczył w tej ekipie 6 rajdów WRC.28-latek szczególnie dobrze spisuje się w tym sezonie, a najważniejszym momentem sezonu było jego miejsce na podium Rajdu Sardynii.

"Jestem zachwycony, że przedłużyliśmy naszą współpracę z Haydenem na kolejne trzy lata i będziemy go oglądać we wszystkich rundach WRC. Odkąd dołączył do zespołu w ubiegłym sezonie, dowiódł że jest ważnym ogniwem naszej młodej ekipy. Jest pewny, szybki i zdeterminowany, a jednocześnie ma jeszcze potencjał rozwoju. Od początku naszego programu w WRC chcieliśmy wspierać młode i świeże talenty, a Hayden pokazał, jakie sukcesy może odnosić. Nie mogę doczekać się zobaczenia tego, co pokaże przez najbliższe 3 lata w Hyundai Motorsport" - powiedział Michel Nandan, szef zespołu.

"Jestem bardzo podekscytowany z powodu podpisania kontraktu na kolejne lata. Ostatnie dwa sezony były niesamowitą podróżą i wiele się nauczyłem. Zespół pomógł mi się rozwinąć i nie mam wątpliwości, że szybko zaczniemy wygrywać. Pracujemy bardzo mocno żeby zostać Mistrzami Świata i wierzę, że Hyundai Motorsport zaoferuje mi najlepszą możliwość na osiągnięcie tego rezultatu. Przede wszystkim musimy celować w nasze pierwsze zwycięstwo OS-owe i to jest mój osobisty cel na 2016 rok" - powiedział Hayden Paddon.

Trzeba dodać, że Paddon jest również ważny dla Hyundaia ze względów promocyjnych - Nowozelandczyk będzie twarzą tej marki na ważnym dla niej rynku australijskim.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dość sceptycznie podchodziłem do szans RK na fabrykę, ale jeśli już jakaś miałaby się trafić to uważałem ze jedynie mógłby to być Hyundai. Szkoda.