Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 4 września 2015

Francuzi: Kubica może być wzorem dla innych [Aktualizacja - cały Rajd Francji w TV!]

Ciekawy tekst dotyczący rajdowej kariery Roberta Kubicy ukazał się na francuskim portalu lemagsportauto. Pada wiele ciepłych słów pod adresem naszego kierowcy, ale nie brakuje również chłodnej oceny sytuacji. Poniżej możecie przeczytać jego obszerne fragmenty.

"Robert Kubica może być wzorem dla wielu ludzi sportu. Były kierowca Formuły 1 zawsze był entuzjastą rajdów. To pasja, która mogła go kosztować życie w 2011 roku. Po wypadku w Ronde di Andora, jego prawa ręka została ocalona przez chirurgów, a w lipcu 2012 roku usiadł za kierownicą samochodu rajdowego. Polak uczestniczył w testach zorganizowanych przez M-Sport razem z Jari Matti Latvalą i Petterem Solbergiem. W 2013 Robert Kubica jeździł w WRC2 za kierownicą Citroena DS3 RRC, przygotowanego przez PH Sport i został mistrzem. Kubica to świetny kierowca, który nadal się uczy".

"Kubica jest drugim po Kimim Raikkonenie kierowcą Formuły 1, który znalazł zespół i wziął udział w rajdach WRC. W przeciwieństwie do Fina, który szybko zawiódł, Kubica szybko pokazał, że jest bardzo szybki. Niestety, zdarzały mu się też wypadnięcia, czasem trzy w ciągu jednego rajdu. Mimo to Polak pozostaje spokojny, uczy się i robi co w swojej mocy."

Autorzy tekstu opisują następnie poczynania Roberta w WRC2 i piszą, że teraz jednak sytuacja jest zupełnie inna.

"Był dwa razy szósty za kierownicą Fiesty, ale w pozostałych przypadkach, zaliczając bardzo szybkie przejazdy, popełniał wiele błędów. Zyskał nawet przydomek Kubicrash. Pomimo problemów, Robert Kubica nie poddaje się i nadal jest zafascynowany rajdami.

Następnie Francuzi przytaczają wypowiedzi Roberta z niedawnego wywiadu dla strony WRC, w których mówi on o tym, że nadal ma pasję do rajdów. Możecie przeczytać je TUTAJ.

W podsumowaniu tekstu czytamy: "Możemy mieć tylko nadzieję, że Robert Kubica, jeden z najpopularniejszych kierowców w WRC, będzie nagrodzony. Jego przyszłość w WRC nie jest jeszcze pewna, tory mogą być nadal w jego sercu i wiemy, że niektóre zespoły namawiają go do powrotu. Pasja do rajdów może być jednak silniejsza, ale czy zostanie nagrodzona?"

Aktualizacja


Dobre wiadomości - wszystkie OS-y Rajdu Korsyki zostaną pokazane na żywo! Szczegóły transmisji poznacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

9 komentarzy:

OZi pisze...

SUPPORT KUBICA !!

Anonimowy pisze...

Francuski canal+ pokaże transmisje ze wszystkich odcinków Rajdu Korsyki! info z fb
Tour de Corse. Na pewno znajdziemy jakieś streamy ;)

OZi pisze...

Coś pięknego! Rajd Francji od lat ma najlepsze transmisje :D

bambitzu pisze...

nic dodac nic ujac

Anonimowy pisze...

Czy ktoś może czytał artykuł o Robercie w "Top Gear"? Jak dobrze pamietam (przeczytałem tylko fragment) Kubica mówił, iż nie dostanie się do fabrycznego zespołu w związku z duża ilością "przygód" i słaba zdobyczą punktowa w poszczególnych rajdach. Czy ktoś czytał ten artykuł i mógłby w kilku słowach go z treścic?

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 21:46

Cały wywiad z Robertem przeprowadził Mikołaj Sokół a przeczytasz go tutaj: http://sokolimokiem.com/kubica-brakuje-mi-f1-trudno-takie-zycie/

W nim jest także fragment, który przytoczyłeś.

Pozdrawiam, Krzysiek ;)

Anonimowy pisze...

Dziękuje Krzysziu ;)

Anonimowy pisze...

Krzysiu*

Anonimowy pisze...

Nie wiem czy Mateusz puści ten komentarz jako taki trochę... reklamowy, ale chciałbym was poprosić o pomoc. Wraz z kolegą, jako dwoje motoryzacyjnych pasjonatów od dziecka, założyliśmy stronę na FB - ogólnie o motoryzacji, będzie też trochę o WRC, WTCC czy F1, ale również poruszymy wiele innych tematów. Moglibyście chociaż zajrzeć, a jeśli się spodoba - też polajkować, poudzielać się, pomóc nam rozkręcić "interes"? Będziemy wdzięczni za każdą pomoc! :)

https://www.facebook.com/autoplanete