Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 30 maja 2015

Kubica po Rajdzie Portugalii [Aktualizacja niedziela]

Robert Kubica podsumował na łamach włoskiego omnicorse.it swój występ w Rajdzie Portugalii. Było o nowym samochodzie, nowej ekipie, tempie na OS-ach i oponach Pirelli. Poniżej przeczytacie obszerne fragmenty tekstu Roberta.

O nowym aucie

"Przybyliśmy do Porto i tam wreszcie zobaczyłem moją nową Fiestę WRC. Jak tylko przeszedłem sie po parku, samochód był już gotowy i nie mogłem odmówić sobie przyjemności przejechania kilku kółek wokół parku serwisowego - tak żeby sprawdzić tylko, czy wszystko działa. Praktycznie test auta odbyliśmy na 3-kilometrowym shakedownie.

O nowej ekipie

Wiecie już, że wróciłem z nową ekipą, choć nadal niezależnie. W Portugalii było czterech moich mechaników, którzy pracowali z trzema ludźmi z M-Sportu. Cieszę się, że udało nam się tego dokonać ponieważ był to dla nas trudny weekend i jestem usatysfakcjonowany z 9. miejsca. Oczywiście, trzeba jeszcze poprawić kilka aspektów, ale podstawy wydają się być takie, jakie chciałem mieć.

O tempie

Byliśmy mocni, na tyle, na ile sobie to zaplanowałem. Pierwszego i drugiego dnia mieliśmy spóźnienie w okolicach 0,6s na kilometr. Wszystko było przejeżdżane bez podejmowania dużego ryzyka. Musieliśmy dowieźć auto do mety i było ważne, abyśmy ukończyli rajd bez zarysować. Z tego powodu ostatniego dnia jechaliśmy bardzo spokojnie i biorąc pod uwagę okoliczności, 9. miejsce może nas satysfakcjonować.

Auto do M-Sportu

Po rajdzie samochód udał się do siedziby M-Sportu i moja ekipa również tam jest. Jesteśmy na początku naszego programu i nie było sensu wracać do domu gdy nie wszystko jest jeszcze skończone. W M-Sporcie są wszystkie niezbędne części i możemy uzyskać rady aby lepiej przygotować auto do Rajdu Włoch.

Na Sardynii test opon

To będą ważne dni gdyż będziemy chcieli rozwijać wiedzę o zachowaniu opon w takich warunkach, jakie spotkaliśmy w Portugalii. Będziemy pracować nad kolejnymi krokami, wiemy, że warunki będą dla nas lepsze i mam teraz pewność dotyczącą przyszłości.

Aktualizacja

Portal wrc.com cytuje wypowiedzi Roberta Kubicy. Polak zapytany o rozstanie z A-Style powiedział: "To nie jest coś, czego chciałem. Sytuacja doszła do tego, że nie było innego wyjścia. Ten samochód został zbudowany przez ludzi z M-Sportu i jesteśmy przez nich wspierani" - powiedział Kubica.

Aktualizacja niedziela

Start Roberta Kubicy w Rajdzie Warmińskim jest już potwierdzony. Na pewno pojawi się na nim również Krzysztof Hołowczyc. Niebawem na blogu więcej o tej imprezie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com


9 komentarzy:

marian burzak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
marian burzak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Ciekawa wypowiedź Roberta: "Musieliśmy dowieźć auto do mety i było ważne, abyśmy ukończyli rajd bez zarysowań." Wygląda na to, że nowe podejście do rajdów zostało w jakiś sposób wymuszone przez kogoś z góry. Sponsor? Ograniczony budżet? No cóż, przynajmniej Robert udowodnił, że jak trzeba to potrafi szybko i bezpiecznie pojechać. Ale oczywiście to nie jest jego ulubiony sposób nauki rajdów...

Anonimowy pisze...

@16:56 chyba chodzi o to, że jak współpracował z A-Style to miał dwa auta do dyspozycji, a teraz ma jedno

Anonimowy pisze...

Wcześniej miał dwa auta, ale jedno służyło do testów. Gdy Fiesta gotowa do rajdu mogła sobie spokojnie jechać na miejsce, Robert w tym czasie drugim mógł testować i w razie gdyby "tfu" coś się stało, to WRC na rajd był "cały i zdrowy".

Anonimowy pisze...

video kubica portugalia https://www.youtube.com/watch?v=U0nW41qAx7k

Anonimowy pisze...

Fantastycznie! :)

Teraz tylko czekac na ostateczna liste zgloszen.

Grzegorz Herda pisze...

Co do powodu jazdy 'bez zadrapań' to możemy tylko snuć domysły, ale w innym wywiadzie Robert powiedział o 'nowej drodze' zbierania doświadczenia, i że z tej nowej drogi jest bardzo zadowolony.
Co innego, że obsługa w M-Sporcie jest pewnie droższa niż w A-Style, więc więc musi się jakoś wyłamywać z budżetu opracowanego na początku roku.
Wg mnie tempo w Porto było super, biorąc pod uwagę właśnie tą super zachowawczą linię jazdy.

Anonimowy pisze...

Musieliśmy dowieźć auto do mety i było ważne, abyśmy ukończyli rajd bez zarysować.
Powinno być "zarysowań",poza tym auto było niezdolne do jazdy,że musieli je "dowieźć"? Poprawniej byłoby dojechać :)