Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 29 kwietnia 2015

Fantasy WRC - podsumowanie Rajdu Argentyny

Zdobycie dużej liczby punktów podczas Rajdu Argentyny było nie lada wyzwaniem, choć jednocześnie osiągnąć można było to dość niskim kosztem. Zupełnie niespodziewane wyniki sprawiły, że zmieniło się również sporo w tabeli naszej ligi. A kto typował najtrafniej?Oto jak punktowali poszczególni kierowcy w Rajdzie Argentyny:
Pełne zestawienie punktów zdobywanych przez kierowców, również na OS-ach, znajdziecie TUTAJ (wyniki nieoficjalne).

Najlepsi byli w stanie zdobyć ponad 1100 punktów. Było ich jednak niewielu. Najlepiej spośród graczy naszej ligi spisał się Łukasz Robakowski czyli Kubicamistrz, który zdobył aż 1096 i dysponuje najwyższym budżetem spośród wszystkich graczy. Tak świetny wynik w Argentynie dało mu wybranie Sordo, Evansa, Paddona, Meeke, Lefebvre i Protasova.Oczywiście Łukasza proszę o kontakt w celu odbioru nagrody i gratuluję świetnego wyniku!

Kubicamistrz awansował dzięki temu na pierwsze miejsce w naszej zabawie. Klasyfikacja naszej ligi po Rajdzie Argentyny prezentuje się następująco:

Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną całej strony, to tu jeszcze mamy co nadrabiać, szczególnie, że nasza liga straciła jedną pozycję i zajmuje 2. miejsce w rankingu lig prywatnych.

Teraz przed nami Rajd Portugalii - tak prezentują się wartości poszczególnych kierowców przed nim:

Nagrody

Osoba, która w danym rajdzie zdobędzie w naszej lidze najwięcej punktów, otrzyma zestaw 4 rajdowych magnesów z Robertem Kubicą, ufundowanych prze firmę pixgraf.pl. Takie zestawy otrzymają również ci, którzy będą na koniec sezonu będą na 2. i 3. miejscu. Zwycięzca całego typowania otrzyma model rajdowy auta Roberta Kubicy, ufundowany przez Direkt Collections SA.

http://pixgraf.pl/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak dołączyć do ligi?

Po pierwsze, trzeba wejść na portal www.fantasywrc.com i założyć swój zespół. Wybieramy kierowców do naszego zespołu WRC (WRC). Każdy kierowca ma określoną "wartość" nie przejdzie zatem numer, że wybierzemy sobie Ogiera, Latvalę, Mikkelsena i Kubicę, bowiem mamy ograniczony "budżet". Trzeba zatem kombinować :) Nasz początkowy budżet to 10, a wartość poszczególnych kierowców (a więc i w konsekwencji aktualny dostępny budżet) zmienia się wraz z każdym rajdem.

Skład swojego zespołu można modyfikować w każdej chwili w trakcie sezonu, oprócz czasu, w którym odbywa się rajd. Punkty przyznawane są za miejsca naszych kierowców na OS-ie oraz w klasyfikacji generalnej rajdu.

Jak dołączyć do ligi bloga? Wystarczy w menu pod Waszym imieniem i nazwiskiem kliknąć "Join Personal League". Numer ligi naszego bloga to 6.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmiany

Jak dokonać zmian w zespole? Oto krótka instrukcja, choć zapewne prawie wszyscy doskonale już zorientowaliście się w zasadach i menu ligi.

Klikamy nazwisko kierowcy, którego chcemy usunąć:
I wybieramy dostępnych zawodników z listy.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com


5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Awansowałem o 35 pozycji. Tylko co z tego jak Neuville i Mikkelsen, których wytypowałem "załatwili" się identycznie na ostatnim OSie:/

p_m

MarcoWRC pisze...

Witam

Podane wyniki w pliku Excela są nieprawidłowe.
OS11 wygrał Andreas Mikkelsen, a nie jak podaje strona wrc.com Dani Sordo, który w rzeczywistości był drugi.

Na wrc.com w live text można znaleźć informację, że Mikkelsen był szybszy od Sordo, jednak w tabeli wyników go pominięto:
"Sun 10:26 - SS11: Mikkelssen
Fastest through. A trouble-free run for Andreas who, like Ogier, is pinning his hopes on a points haul at the Power Stage. His time is 13m09.8s."

Poprawne wyniki można znaleźć na stronie ewrc:
http://www.ewrc-results.com/results.php?e=19122&s=78134&t=XION-Rally-Argentina-2015

Pozdrawiam
MarcoWRC

Anonimowy pisze...

Mam na sprzedaż oryginalną kurtkę Roberta Kubicy z 2008 roku:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5311080062

Zapraszam

pko24 pisze...

@MarcoWRC
dzięki,
tak, tu jest copy paste z wrc.com.
Niestety WRC.com czyli ? oficjalne źródło wyników to standardy podwórkowe.
Takie same błędy były m.in. w Szwecji i mimo, że przyznawali mi rację na mailu nie poprawiali... napisałem nawet do FIA bez skutku.
np. Latvali nie powinno być w końcowej klasyfikacji bo się wycofał po ostatnim OS na punkcie kontrolnym

MarcoWRC pisze...

@pko24
A może mógłbyś zrobić drugą wersję w Excelu dopasowaną do wyników ze strony http://www.ewrc-results.com?

Przekazałem Mateuszowi Cieślicki mój adres mailowy, więc proszę o kontakt mailowy.