Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 24 marca 2015

Robert Kubica pisze dla Omnicorse.it [Aktualizacja - kolejne testy Lamborghini - zdjęcia, informacje]

Rozpisał nam się Robert Kubica - po jego bardzo ciekawym wpisie na łamach Autosportu, teraz włoski omnicorse opublikował wpis Polaka podsumowujący jego dotychczasowe starty w tym roku. Poniżej przeczytacie najciekawsze fragmenty.

"Czekając na kolejny przystanek WRC - Rajd Argentyny, znalazłem trochę czasu aby podsumować to, co już za mną w WRC w tym roku. Były to trzy wielkie rajdy, które dla mnie były też początkiem nowej przygody, która zawiera w sobie tak wiele niewiadomych.

Trzy rajdy w półtora miesiąca

Trzy rajdy, które przejechaliśmy w ciągu półtora miesiąca diametralnie różniły się od siebie charakterystyką i wymaganiami. Monte Carlo było nieprzewidywalne z powodu zmiennych warunków - był lód, śnieg, deszcz, błoto, było też sucho. Potem pojechaliśmy do Szwecji na jeden z najtrudniejszych rajdów dla mnie. Jest tylko jeden sposób, aby przybliżyć sobie panujące tam warunki - przejechać rajd. Mogłem polegać tylko na doświadczeniu z 2014 roku. Wyciągnąłem wnioski i uczyniłem spory postęp. Potem był Meksyk - rajd piękny, ale trudny, szczególnie przy tym doświadczeniu. Na 50 km odcinku jedzie się 5 czy 6 razy w innych warunkach.

Wybrałem mały zespół i opony Pirelli

Po trzech tak wymagających rajdach mam wiele informacji. Zacznijmy od pozytywnych czyli od szybkiego postępu we wszystkich warunkach. Opony Pirelli okazały się bardzo dobre. Kierowcy nie jest łatwo zmienić dostawcę opon, ponieważ trzeba od nowa zbudować sobie ich czucie, które pozwoli wyciągnąć 100%. Moje odczucia były jednak od razu bardzo dobre, szczególnie w Szwecji. Na szutrze, myślę, że opony Pirelli mogą sprawować się dobrze, ale jeszcze musimy znaleźć właściwą harmonię.

Wygrałem OS-y we wszystkich rajdach

Mój brak doświadczenia będzie czymś, nad czym będę musiał popracować najbardziej w następnych rundach, ale jestem optymistą jeżeli chodzi o możliwości szybkiego rozwoju. Jak na razie, tempo było nadal dobre, wygraliśmy odcinki specjalne we wszystkich rajdach mimo bycia małym i prywatnym zespołem.

Brak doświadczenia

Przede wszystkim muszę poprawić swoją skuteczność i jednocześnie zdawać sobie sprawę z potencjału prędkości. Czynnik doświadczenia w WRC jest kluczowy. Kiedy zaczynałem, wiedziałem, że mój brak doświadczenia zostanie skonfrontowany z przeciwnikami, którzy jeżdżą od ponad 10 lat.

Musimy poprawić pracę podczas testów

Myślę, że musimy poprawić wraz z zespołem naszą pracę podczas testów, które choć odbywają się z dala od miejsca rajdu, nadal są bardzo ważne w rozwoju technicznym. Niestety, w pierwszej części sezonu nie byliśmy w stanie skorzystać z tej okazji ze względu na wiele problemów. Musimy być bardziej wydajni."

Źródło: omnicorse.it

Aktualizacja środa

Robert Kubica ponownie jeździł Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo. Tym razem trenował na torze Monza, na którym w dniach 11-12 kwietnia rozegrana zostanie pierwsza runda serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo. W tę serię mocno zaangażowane jest Pirelli, co z jednej strony może oznaczać, że Robert pomaga jedynie testować opony przed sezonem, a z drugiej, że jego startu nie można wykluczyć i na pewno Pirelli bardzo by go chciało...
fot. Twitter - NascarEuroFans

fot. Twitter - NascarEuroFans

fot. Twitter - NascarEuroFans

fot. Twitter - NascarEuroFans
fot. Andrea Tetto
Oto kalendarz serii na 2015 rok. Większość rund nie pokrywa się ze startami WRC...
I specyfikacja samochodu:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

6 komentarzy:

Marek pisze...

Bardzo miło mi to czytać, fajnie że Robert zostawia po sobie nie tylko sportową historię ale również w takiej formie jak ta powyższa :)

coś w rodzaju "pamiętnika"

Anonimowy pisze...

Panie Robercie Jest pan Wielki dziekujemy za super emocje z pana udzialem w rajdach szkoda ze malo przekazow live w TV .Man nadzieje na ogladanie pana w F1 lub DTM i
Rajdach zycze Zdrowia Szczescia udanych startow .

Anonimowy pisze...

Ja jestem ciekawe kilku rzeczy:
1. Czy RK jeszcze się rehabilituje
2. Czy w ogóle są rzeczywiste szanse na poprawę stanu ręki.
3. Czy jeszcze rzeczywiście myśli o powrocie do F1 - co już nie wspomina o tym.

gmbs

kuczerxtr pisze...

Stawiam na pudło w ARG

kuczerxtr pisze...

Stawiam na pudło w ARG

Jaro75 pisze...

Pisz Robson,pisz :))))