Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 26 stycznia 2015

Liga Fantasy - po Rajdzie Monte Carlo

fot. wrc
Za nami Rajd Monte Carlo - chyba jeden z najbardziej emocjonujących występów Roberta Kubicy od ponad roku. Ale zapewne wielu z Was baczniej przyglądało się całej rywalizacji dzięki uczestnictwu w lidze www.fantasywrc.com. Poznajcie pierwsze wyniki...

Jak na razie, do ligi przystąpiło aż 717 graczy - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Przypominam, że w lidze na start dostajemy budżet wynoszący 10 mln i musimy kupić za niego kierowców, którzy mają różną wartość w zależności od szans na najlepsze miejsca przed sezonem. Wartość naszych kierowców po zakończeniu danego rajdu może wzrastać lub spadać - w zależności od tego, jak nam pójdzie.

Podstawą tworzenia tabeli są punkty, które są przyznawane kierowcom za miejsca na OS-ach i w klasyfikacji generalnej rajdu według następującego klucza:

Po każdym rajdzie możemy sprzedać któregoś z naszych kierowców i wybrać innych.

Wracając do Rajdu Monte Carlo. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem, które dawało 1085 punktów, było wybranie Sebastiena Ogiera, Sebastiena Loeba i Andreasa Mikkelsena. Wartość tych trzech kierowców wzrosła o 0,38. W całej lidze taki - zwycięski układ - wybrało 6 graczy. Najwięcej stracili m.in. ci, którzy postawili na Bryana Bouffiera. W tym rajdzie odpadło stosunkowo niewielu kierowców, dlatego różnice punktowe nie są duże.


Oto pełna tabela po Rajdzie Monte Carlo - przygotowana dzięki programowi nadesłanemu przez Jarosława "pko24.pl" w naszej grze :). Kierowcy uszeregowani wg zdobytych punktów:

A to szeregowanie według kosztu jednego punktu:

Oto czołówka naszej ligi - na prowadzeniu sześciu graczy, a warto dodać, że najlepszym spośród tych, którzy mieli w swoim składzie Roberta Kubicę, okazał się Volkerball Team, który wybrał Latvalę, Kociego, Kubicę i Ogiera, zbierając 1045 pkt (12. miejsce w lidze).

Niestety, ponad 50 z 717 graczy naszej ligi nie wybrało swojego teamu na Rajd Monte Carlo i mają oni po 0 punktów. Spora część z nich dołączyła do ligi już po zakończeniu możliwości typowania.

Teraz przed nami Rajd Szwecji, w którym do wyboru będzie jeszcze większa grupa kierowców w tym aż trzy polskie załogi! Niektórym udało się powiększyć swój budżet w Monte Carlo i teraz będą mogli wydać więcej na kierowców.

Jak dokonać zmian w zespole? Oto krótka instrukcja, choć zapewne prawie wszyscy doskonale już zorientowaliście się w zasadach i menu ligi.

Klikamy nazwisko kierowcy, którego chcemy usunąć:

I wybieramy dostępnych zawodników z listy. Oto pełne zestawienie kierowców na Rajd Szwecji (tylko podkreśleni + Robert Kubica i Sebastien Ogier są dostępni):

Nagrody

Miło mi poinformować, że zgłosił się już do pierwszy sponsor nagród w konkursie - jest to PIXCOM agency, właściciel strony www.pixgraf.pl, która dla dla najlepszych uczestników ligi ufunduje komplety specjalnych magnesów rajdowych.
www.pixgraf.pl

Zapraszam do wspólnej zabawy!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

21 komentarzy:

szymolus pisze...

Nagrody kiedy zostaną rozdane za pierwszy rajd?

Mateusz Cieślicki pisze...

szymolus - chciałbym żeby było kiedykolwiek... Nagrody będą za generalke po zakończeniu sezonu.

Anonimowy pisze...

Dlaczego tylko vw i fordy miały łopatki do zmiany biegów a reszta nie?

szymolus pisze...

ale po pojedynczych rajdach też coś miało być ;)

Anonimowy pisze...

Kurcze link
http://m.youtube.com/?#/watch?v=yhBryeZMCpw

Patryk Helbik pisze...

Panie Mateuszu , w całej lidze jest 26 pierwszych miejsc !

Patryk Helbik pisze...

In our competition 26 managers went with Ogier, Loeb and Mikkelsen and share the lead on 1085 points

T VaNaT pisze...

Jeden z uczestników to RK-Team i nazwisko Robert K.
Nie powinno się podszywać pod kogoś innego. Chyba, że to RK, ale wątpie

Mateusz Cieślicki pisze...

Na całej stronie, ale nie w naszej lidze.

Anonimowy pisze...

Kurde nie wiedziałem, że pkt. są też za os'y, myślałem, że tylko na mecie rajdu. W naszej lidze jestem 88, ale źle liczy bo normalnie moje miejsce z 1031 daje 9 miejsce razem z innymi.
Nie wiem czy Roberta zostawić na Szwecje :D

Artur S pisze...

"(tylko podkreśleni + Robert Kubica i Sebastien Ogier są dostępni)"

Śmiem twierdzić że instrukcja zawiera lokowanie produktu :)
A tak na poważnie to świetny pomysł z tą ligą. Codziennie zmieniam skład na Szwecję :)

Anonimowy pisze...

http://motosportmonday.com
polecam co tydzien duza porcja materialu do poczytania w wersji online tu pisza przynajmniej o Robercie pozdro

pko24 pisze...

Anonimowy Anonimowy pisze...
26 stycznia 2015 23:15
"lidze jestem 88, ale źle liczy bo normalnie moje miejsce z 1031.
26 stycznia 2015 23:15"
??? Dobrze liczy, jesteś i tu i tu z 1031... na właściwym miejscu z innymi... (nie wiem co wpływa na pozycję przy równej liczbie)

Błażej Kasperski pisze...

Tak tez powinny być punktowane mistrzostwa świata WRC czyli osobno cały rajd a osobno OSy np 5,3,1 za OS. A liga super :)

Anonimowy pisze...

Ciekawa liga, ale punktowanie powinno być inne, ewentualnie obowiązek posiadania większej liczby kierowców. Więcej emocji. A tak, ten kto wybierze czołową trójkę to na bank będzie w ścisłej czołówce i odsadzi ludzi którzy np mają 6 kierowców i ciułają sobie pkt

pko24 pisze...

@27 stycznia 2015 17:42
możliwe, ale nie zawsze, wybierając 3: jak jeden z nich "wyleci" tracisz 1/3 punktów, w Monte relatywnie mało kierowców wypadło,

Slawomir Drozd pisze...

A ja jestem bardzo ciekaw jak złożycie swoje teamy na Szwecję ;)

Anonimowy pisze...

Mam pytanie co do ligi - rozumiem, że jest pula $ do wydania, zawodnicy jadę w realu i zdobywaja punkty, a ich wartość jest przeszacowywana po rajdzie.
O co chodzi jednak w samej lidze? O zdobywanie punktów "rękami" wybranych zawodników (ich punkty w realu są naszymi punktami w grze?),czy o powiększanie ilości $ poprzez inwestowanie w zawodników o większej wartości i unikanie tracacych na wartości?

Mateusz Cieślicki pisze...

Najważniejsze są punkty

marshad pisze...

@Anonim 27 stycznia 17:42 Nie będzie cię stać na wykup czołowej trójki, a przynajmniej wydaje się że tak będzie w większości przypadków. Po za tym to nie zawsze najlepszy wybór: czasem 4 zawodników będzie bezpieczniejszą opcją, nie tracąc przy tym wiele na maksymalnej potencjalnej zdobyczy punktowej. Co do zawodników o wartości poniżej miliona, to będziemy ich używać w specjalnych przypadkach lub by wykorzystać pozostały, zbyteczny, kapitał w nadziei na dociułanie kilku punktów.

@Anonim 7 luty 14:01 W grze punktacja jest nieco inna niż w WRC, a punkty zbierasz zgodnie z pozycjami zawodników na każdym z odcinków (odpowiednio: 25, 20, 16, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkt) i z zgodnie pozycją na koniec rajdu (ta sama punktacja x10). Twoja pozycja w lidze zależy wyłącznie od twoich punktów, lecz powiększanie twojego kapitału pozwoli Ci na nieco większą swobodę wyboru, a co za tym idzie, potencjalnie większe zdobycze punktowe. Nie licz jednak na wielkie zyski (zgaduję, iż będzie to max kilkanaście procent w skali roku).

Pierwsza runda na chybcika, na rozgrzewkę, i teraz dopiero widzę iż ta liga jest nieco bardziej skomplikowana niż liga F1 Castrol Edge, a wszystko z powodu budżetu. Po przeanalizowaniu sytuacji i dokonaniu wyboru okazało się, iż na Szwecję wybrałem 3 Szwedów i jednego Fina, ale na tym chyba źle wyjść nie można ;]

marshad pisze...

Tfu! Trzech Norwegów i Fina =]