Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Kubica nie pojedzie w Jänner Rally [Aktualizacja godz. 14:35 - M-Sport zapowiada najszybszą Fiestę, FIA podaje listę ekip]

Roberta Kubicy nie ma na liście zgłoszeń Rajdu Jänner, rozpoczynającego sezon 2015 Rajdowych Mistrzostw Europy. Start Polaka był wcześniej zapowiadany, ale ostatecznie nie wysłał on zgłoszenia. Być może przyczyną jest nadal brak decyzji co do ekipy, w której będzie startował Robert w przyszłym roku.

Rajd Jänner był pierwszym wspólnym rajdem dla Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Polacy wygrali go w efektownym stylu. Organizatorzy liczyli, że również w tym roku nasza załoga pojawi się na tej imprezie, ale niestety tak się nie stanie.

Rajd zaczyna się już na początku stycznia, a tymczasem wydaje się, że Robert Kubica nadal nie wybrał zespołu, który będzie przygotowywał mu auto (prawdopodobnie Forda Fiestę) do startów w WRC. Wiadomo jedynie, że Robert wysłał zgłoszenie do Rajdu Monte Carlo.

Aktualizacja poniedziałek, godz. 16:50

W sieci ukazał się film pokazujący testy Tanaka przed rajdem Monte Carlo. M-Sport testował między innymi system zmiany biegów łopatką. Nową Fiestę w akcji można zobaczyć na filmie poniżej:

Aktualizacja wtorek

M-Sport zapowiedział, że w tym sezonie zostanie wprowadzona największa dotychczasowa modyfikacja Forda Fiesty, obejmująca m.in. 70% zmiany w silniku. Więcej o tym TUTAJ.

Aktualizacja wtorek godz. 13:15

FIA podała listę zespołów, zgłoszonych do punktowania w sezonie 2015. Wyjaśniła się przyszłość Martina Prokopa, który zgłosił zespół. Na liście (póki co) nie ma zespołu m.in. dla Roberta Kubicy. Więcej o tym TUTAJ.

Aktualizacja godz. 14:34 - To co pewne

Pewnym jest póki co to, że pilotem Roberta Kubicy będzie Maciej Szczepaniak, a Polacy ze wsparciem Lotosu będą rywalizować w WRC. Ogłoszenie decyzji, która raczej jest już podjęta może nastąpić w każdej chwili, trwa właśnie sesja zdjęciowa przed nowym sezonem.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

140 komentarzy:

Jaro75 pisze...

Szkoda że tak topornie to wszystko się układa Robertowi.
No ale zawsze jeszcze jakaś bomba może rąbnąć :))

Anonimowy pisze...

A to została już ogłoszona oficjalna lista?

Anonimowy pisze...

Na wstępnej liście zgłoszeń jest napisane "Final Entrylist wil be published on 22nd Dec. 2014 – 18:00"

Kuba Kowalczyk pisze...

Mam trochę takie wrażenie że "przyczyną jest nadal brak decyzji co do ekipy, w której będzie startował Robert w przyszłym roku." to takie spore nadużycie i bardziej jest że to jednak nikt się o niego nie zabija ?

Anonimowy pisze...

Skoro oficjalna lista startowa ma się pojawić dopiero dziś o 18 to skąd ta pewność, że Roberta na niej nie będzie?

Anonimowy pisze...

Tez nie wiem, do wczoraj byl termin zgłoszeń, dzis ma być publikacja o 18. Może ktos ma info od organizatora

Anonimowy pisze...

A mi się wydaje, że przyczyną tych wszystkich opóźnień i ewentualnego braku Roberta na Janner jest zabieg, któremu RK mógł już się poddać. Jeśli tak się stało to walić ten sezon. Może startować byle czym i byle gdzie oby tylko poprawiła się ręka. Jeśli jednak nie było zabiegu to wydaje mi się ta cała sytuacja dość dziwna... Nie sądzę, że RK jechałby sezon WRC w zespole, który może nie być w stanie zapewnić mu konkurencyjny sprzęt na wszystkie rundy. To nie możliwe i nie ma co panikować. Gdyby tak miało się stać to już dawno byśmy wiedzieli, że RK wraca na tor... Trzymajmy się tego co Robert wyraźnie podkreśłał - Jeśli WRC to tylko w konkurencyjnym aucie.

Anonimowy pisze...

Nie chodzi o to, że nikt sie o niego nie zabija tylko chodzi jak zawsze o kase.

Miał opcję na PH Sprot, ale wygląda na to że sypneli takie kosmiczne kwoty za obsługę, że Lotos powiedział pas i teraz dupa jest bo prawie opcji nie maja

Marek Wójcik pisze...

Robert jest tak enigmatyczny w swoich wypowiedziach i poczynaniach, że każdy domysł na temat Jego przyszłości to "wróżenie z fusów". Nie potrafię ocenić czy to dobrze - czy źle, że zwykle brak jasnego przekazu dla kibiców. Może w tym jest jakiś sprytny plan. Ale obawiam się, że w tym przypadku chyba Robert został na lodzie...
Obym się mylił.

Anonimowy pisze...

Z tymi sprytnymi planami to nie najlepiej dotąd wychodziło... Renault Drivers Development, nietrafione Mucke, wycofujące się Renault, dziadowska obsługa MSportu.
Kierowcą jest wybitnym i dzięki temu oraz znajomości Morellego z Sauberem dostał się do F1.

Wiater pisze...

Robert zawalczy o podium na Monte i nagle wszyscy sobie przypomną co potrafi ;)

Anonimowy pisze...

Ach szkoda tej decyzji w zeszłym roku, kiedy to odmówił Hyundai'owi. Miałby team fabryczny z zajebistym budżetem i możliwością rozwoju auta "pod siebie". No ale kto to wiedział...
Moja teoria jest taka, że Robert chce jeszcze przetrzymać jeden sezon w jakimkolwiek zespole by w następnym zatańczyć, może z Toyotą?
Oczywiście jest to teoria z rodzaju fantastyki )
cubici

Anonimowy pisze...

Z Toyotą może zatańczyć dopiero za dwa sezony.
A Hyundai raczej proponował tylko wybrane rundy.

Anonimowy pisze...

To jest wprost nieprawdopodobne co zaprezentował anonim o godz. 12.27. Toyota BYĆ MOŻE wejdzie do WRC najwcześniej od Monte Carlo 2017, a niezliczona ilość ludzi wkłada Kubicę do Toyoty, która ma swoich kierowców rozwojowych. Zresztą wiosną tego roku Robert z kumplami został "pogoniony" z obserwowania testów Toyoty. No ale cóż, niektórzy piszą, że Robert pojedzie VW, pojedzie DS, pojedzie Hyundaiem i zdobędzie mistrzostwo WRC najpóźniej w 2016. Uff.

Anonimowy pisze...

W 2017!

RB pisze...

http://www.ewrc-results.com/startlist.php?e=18216&cat=1017

Czyli jednak A Style w Monte Carlo :)

Anonimowy pisze...

@12:54

ewrc bazuje tylko na ogólnodostepnych plotkach,a nie na liście zgłoszeń

Kaczmar pisze...

@RB

Podałem te info juz w poprzednim temacie, chyba wszystko jasne? Ale hustawka :D

Anonimowy pisze...

Fajnie. Jest też Loeb w DS3 WRC

Anonimowy pisze...

Start w Jaenner nie ma sensu z punktu widzenia Lotosa:

RK będzie przed Kajto, to odbierze mu potrzebne punkty ERC.

Anonimowy pisze...

Dlaczego niby nie miałoby sensu? Jasne, że jest sens. Reklamę Lotosa byłoby widać częściej w relacjach bo by pokazywali i Kajte i Kubice. Jeżeli obaj by stanęli na podium to widać reklamę podwójnie. Zresztą jeśli by Kubica odebrał punkty to by każdemu odebrał a nie tylko Kajcie. Im więcej reklam Lotosa tym lepiej. Zobacz zresztą na skoczków.

Anonimowy pisze...

Będzie się działo... Zobaczymy jak A-Stylowa Fiesta sprawdzi się w top rajdzie ...

Pablo s pisze...

Aż sie boje powiem wam tej fiesty(tego rajdu). Do tego jeszcze Loeb startuje...oby było dobrze,lepiej niż w zeszłorocznym rajdzie......To że w Monte startuje to nie oznacza że współpraca będzie trwała przez cały sezon z A-style-tak przynajmniej wynika z tych wszystkich komentarzy które przeczytałem?

Anonimowy pisze...

Nie będzie się działo, w przeciwieństwie do szutrów im później startujesz na asfalcie tym więcej brudu pozbierasz po poprzednikach, a Robert pojedzie mniej więcej jako 15 w Monte. 11 miesiecy temu Kubica rewelacyjnie wykorzystał totalnie tragicznie dobrane opony u rywali, a będąc wybitnym torowcem na asfaltach mokrych wyrobił sobie 36 sekund przewagi. Potem sam zaczął źle dobierać opony i spadł z 1 na 4 miejsce.
A Style jeśli chodzi o porównanie doświadczenia ma się tak do ekip obsługujących innych prywaciarzy jak doświadczenie Roberta w porównaniu z doświadczeniem kierowców fabrycznych. Będą eksperymentowali - czasem trafią, czasem nie, nie frustrujcie się w styczniu - na tyle dziś RK i jego sponsorów stać.

Anonimowy pisze...

A co z DS po Lebie , kto go przejmie ?

Anonimowy pisze...

Jak widać życie uczy pokory. Wiele osób dmuchało ten balonik Roberta do pokaźnych rozmiarów, myśląc, że jest tak dobry, że zespoły fabryczne będą się wręcz o niego bili. Jak widać wcale tak nie jest. Nie oznacza to, że Robert nie jest dobry, bo talent ma wielki, ale brak jemu doświadczenia. Proponuje mniej fanatyzmu a więcej obiektywizmu i chłodnej głowy. To jest interes, każdy kalkuluje wydatki i analizuje możliwe zyski lub straty. Tutaj nie ma przypadku. Robert widać stara się ugrać dla siebie jak najwięcej może i to, że jeszcze nie wiadomo w czym będzie jeździł cały sezon nie jest powodem, że się przeliczył. Może być wręcz przeciwnie. Będąc sfrustrowany po tamtym sezonie nie chce brać 1 lepszej opcji i będzie to tak długo trwało aż nie zdoła mu się wynegocjować jak najwięcej. O to, że Lotos nie chce już dawać tyle pieniędzy bym się nie martwił. Dokładnie sobie przeliczyli powierzchnie w m2 na różnych magazynach, relacjach, zdjęciach itd. Nawet myśle, że zależałoby im, żeby Kubica miał lepszy team i do tego by dopłacili bo im Robert będzie miał lepsze auto a co za tym idzie możliwość kończenia rajdów w czołówce tym wiecej będzie o nim w mediach i tym wiecej widocznej reklamy Lotosu, a hajs będzie się zgadzał. Cokolwiek Robert by nie wybrał, na pewno nie wybierze opcji gorszej niż w zeszłym sezonie, bo tamta jak wszyscy dobrze wiemy nie była zbyt kolorowa.

Anonimowy pisze...

A co z DS po Lebie, kto go przejmie ?

DADDY pisze...

Anonimowy pisze...
A co z DS po Lebie , kto go przejmie ?
22 grudnia 2014 13:44

Mam nadzieje że Robert :]
I to chyba będzie to o czym pisał Jaro, że coś jebnie w końcu :)

Anonimowy pisze...


Ja to was podziwiam że wy jeszcze się tym tak jaracie..
Rzeczywistość jest brutalna, nie jest to gość dla którego mega koncerny chcą wyłożyć kasę..

Zostaje lepienie budżetu, wszystko na ostatnią chwilę, bez sensu. Profesjonalny zespół tak nie wygląda..

Anonimowy pisze...

A citroen ma jeszcze cos do ogloszenia ?

Anonimowy pisze...

Nawet myślę, że zależałoby im, żeby Kubica miał lepszy team i do tego by dopłacili bo im Robert będzie miał lepsze auto a co za tym idzie możliwość kończenia rajdów w czołówce tym wiecej będzie o nim w mediach i tym wiecej widocznej reklamy Lotosu, a hajs będzie się zgadzał.

Myślę tak samo, stąd przedłużające się negocjacje być może wcale nie oznaczają kiepskiego roku. Przecież w najgorszym wypadku powinien być, bez problemu M-Sport jak w tym roku (chyba, że Robert woli każdą opcję byle nie M-Sport).

Zapomnieliśmy też trochę o Pirelli, które chyba jest zbyt poważną firmą by wchodzić w jakiś ryzykowny, sklecony naprędce team.

Robert z pewnością zdaje sobie sprawę, że to nie będzie kolejny spokojny rok nauki. To wydaje się być kluczowy rok w karierze WRC. Musi pokazać coś więcej (miejsca, punkty), a do tego potrzebuje lepszego samochodu. Może tego lepszego choćby na wybrane rajdy. Inaczej 2016 rok, może się okazać jeszcze trudniejszy.

Pozostaje wiara, że to co tak kiepsko teraz wygląda, okaże się jednak czymś pozytywnym.

Anonimowy pisze...

Zawodnicy zgłaszający sie na start sami sobie wybierają numer czy organizator im przypisuje? Bo np. w liście na Janner brakuje nr 2.

Anonimowy pisze...

Robert, nie ujmując Maciejowi, ale z Alessandrą lepiej będziesz się prezentował na podium w Monte Carlo.

Anonimowy pisze...

Robert, nie ujmując Aleksandrze, ale z Maćkiem masz chociaż jakieś szanse być na podium w Monte Carlo ;)

Anonimowy pisze...

Allesandra, nie ujmując Robertowi, ze mną lepiej byś się prezentowała na podium...Zrobię jakieś w miarę potrzeby;)

Anonimowy pisze...

Tak, żebyście się nie martwili i jakby ktoś zapomniał to przypominam:

Pirelli ze znacznym wkładem. Na początek Fiesta z A-Style i wsparciem Lotos (może pare rund w europie) 1-3 rajdów w fabrycznym VW (ale to wyjdzie dopiero w trakcie sezonu)i reszta DS3 z PH.

Póki co jak widzicie się zgadza. Teraz trzeba tylko czekać na kolejne informacje.

Anonimowy pisze...

A czy Robert będzie startował na pirelli? Wie ktoś? Czy to potwierdzone? Bo jak tak to o kasę się nie martwcie. Prokop nie jedzie a on tylko miał te gumy, a wiadomo że pirelli chce się zaczepic również w WRC to może dogadali się z Robertem. Tylko oby te pirelki nie były gwoździem do.... Ale z drugiej strony czuje ze to będzie dobry sezon. Nie mogę się doczekać. A janner to bardzo dobra decyzja ze Robert nie jedzie!!!!! Zostanie kasa na dobre testy w wurcu przed Monte.

Anonimowy pisze...

Też tak czuję, że dobrze zrobił.
Po pierwsze będzie bardziej uważny na Monte.
Po drugie jakby był dzwon jeszcze przed sezonem Robert byłby "pozamiatany" w kestii dlaszych rozmów ze sponsorami itp., a czuję że na Monte wiele się rozegra w kwestii jego przyszłości.
Po trzecie oczywiście finanse.

Anonimowy pisze...

Mierzi i zniesmacza ta rywalizacja (po co ona?), kto pierwszy COŚ poda w temacie RK. Dotyczy to, topowego poziomu (gazeta, tv, portal, dziennikarz), czy też nizinno–depresyjnego wśród komentujących amatorów. Bo ja, w poprzednim wpisie, wczoraj, tydzień temu, miesiąc, rok wstecz itd. Czy to jest istotne? TRWA PLEBISCYT na „oczytanego”!

Anonimowy pisze...

@16:04
Podaj proszę źródło informacji, że Martin Prokop nie będzie jeździł w WRC w 2015 roku. Z tego co czytałem to jednak będzie w WRC.

Mariusz

Anonimowy pisze...

Dzisiaj o 17:25 w TVP2 jest magazyn "Reporter Polski". Będzie w nim Robert Kubica i wyzwanie od Macieja Szczepaniaka do wszystkich ogladających. Więc oglądajcie w słusznej sprawie.

p_m

Anonimowy pisze...

@16:31 info bedzie ze idzie do WRC@

Anonimowy pisze...

Przypominam, że o17:25 na TVP 2 w magazynie Reporter Polski będzie reportaż o Danielu, czyli o wielkim fanie rajdów i Roberta. Daniel to prawdziwy walczak. Będą m.in. wypowiedzi Roberta i Maćka.
omi

Anonimowy pisze...

To był bardzo fajny reportaż. Daniel rządzi i wymiata. Szacun!

Anonimowy pisze...

ale zbieg okoliczności...akurat kręciłem filmik swoim aparatem jak ten sparaliżowany chłopak wjeżdżał na wózku na stanowisko serwisowe Roberta w Mikołajkach ;) Zdrowia mu życzę

Anonimowy pisze...

Sebastien Chardonnet wystartuje w Monte w DS3 WRC od PH-Sport.

Pozdrawiam, JD

Anonimowy pisze...

Tutaj możecie obejrzeć spotkanie Daniela, Roberta i Maćka na stanowisku serwisowym podczas tegorocznego Rajdu Polski :)
http://sport.wp.pl/kat,138236,title,Rajd-Polski-ladny-gest-Kubicy,wid,16717163,wiadomosc.html?ticaid=11406b

Anonimowy pisze...

Sorki. Wprowadziłem błędne info w moim poprzednim poście dotyczące wyzwania.

p_m

Anonimowy pisze...

@p_m przecież było pokazane to wyzwanie, które Maciek kiedyś zorganizował. Fajnie, że wtedy kibice rajdowi stanęli na wysokości zadania i udało się zebrać fajną kwotę. Jak ktoś nie zna to podaje konto poświęcone Danielowi na fb:
https://www.facebook.com/WyscigDanielaPL

Anonimowy pisze...

@ Anonimowy pisze...
Sebastien Chardonnet wystartuje w Monte w DS3 WRC od PH-Sport.

Pozdrawiam, JD


SKĄD TO INFO?

Anonimowy pisze...

co to za kosmiczny dźwięk się wydobywa z polo przy redukcji na zakrętach? chyba mają skrzynię zapożyczoną od autobotów z filmu transformers. Coś czuję, że wv zniszczy w tym roku konkuręcję ogromną przewagą.

Anonimowy pisze...

Ciekawe co na testach Latvali robił Hirvo. Ciągnie wilka do lasu...

Anonimowy pisze...

Jest źle. Nie ma się co czarować, czy zaklinać rzeczywistość. Coś poszło nie tak w negocjacjach i Robert musiał na Monte wybrać tzw mniejsze zło. Szkoda, że chłopaki nie pojadą w Rajdzie Janner. Pewnie żadnych testów nie będzie przed Monte :( Takie testy organizuje się z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. W nadchodzącym roku minie trzyletni plan rajdowy Roberta, o którym wiele razy mówił. Jeśli auto będzie niedomagać to nie będzie wyników i Robert może pożegnać się z rajdami (odpukać w niemalowane).

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 19:07

Proszę bardzo:
http://www.i-motorsport.cz/clanek.php?ID=2059

JD

Anonimowy pisze...

ad .. 19:32
NIe wiemy nic, dosłownie NIC, a ty uważąsz że szklanka do połowy pusta. Twój post jest tak samo bezbnadziejny jak te które mówą że z A-STyle objedzie wszystkich dookoła.
Nie wiemy co negocjował RK.
Nie wiemy z kim negocjował RK
nie znamy możłiwości technicznych finansowych i innych o których możemy nawet nie mieć pojęcia...
jedynie co wiemy to jakieś strzępki informacji, niepotwierdzonych przez RK, jakieś dziennikarskie teorie itp itd...
Siedzimy na dupie cierpliwie i czekamy. To najrozsądniejsze co można zrobić

Anonimowy pisze...

Wg Mnie fiesta bardzo dobrze sobie radzi:)
całkiem całkiem na tych testach-tyle,że to fabryka:)

Robi.z

Anonimowy pisze...

Wszystko zaczyna sie od "moze"... morze szerokie i glebokie, wiec i ja do niego troche powrzucam.
Juz ktos wspomnial, ze byc mozliwym jest iz Robert jest po jakims zabiegu...Sam tez kieruje sie w ta strone. Zabieg odbyty, czas na gojenie ran, stad nieobecnosc na Janner. Profil Roberta na fb oglosil zgloszenie na Monte Carlo, wiec zapewne pojada tam. Brak informacji, to moze czekanie na Roberta by juz zagojony pokazal sie swiatu i przyniosl dobra nowine. Nowine o teamie, planach i celu na ten sezon WRC. Jakos tak trudno uwierzyc mi, w to ze Robert jest w ciemnym lesie i szuka swiatelka na swej drodze.
PIECZARRR 3003

Anonimowy pisze...

19:40
Cos jednak wiemy; wiemy ze rk ma problem z dopieciem teamu-jakby mialo byc rozowo to rk ustawialby sie na testy albo na janner a nie ma nic-to jednoczesnie pokazuje determinacje w dazeniu do celu-zaciskanie zebow-bo sprzet nie bedzie zapewne lepszy niz do tej pory (obiektywnie rzecz biorac nue byl zly) a z fordow jedynie m-sport jest w stanie zapewnic serwis i sprzet na poziomie rownym lub bliskim citroenowi co pokazywaly wyniki 2014-rowniez rk. Nie wiemy jednak nic nt. Kontraktow-wbrew pozorom lotos moze naciskac na kolejny sezon przy ograniczonym budzecie-jezeli rk zrezygnowalby placilby kary umowne-opcji jest wiele niekoniecznie korzystnych dla rk-kolejka sponsorow dla rk na tym poziomie na pewno (niestety) nie jest zbyt duza; opcje torowe hmm-na poziomie ktory rk sobie by zyczyl to dtm ale chyba jest daleko od tego srodowiska na dzien dzisiejszy a msc. Tez pozajmowane poza tym brak gwarancji wynikow a ryzyko duze- to jest biznes-zreszta rk o tym mowil posrednio ale bezposrednio rowniez

Anonimowy pisze...

Zabieg? Prosze troche powagi-co to mialby by byc za zabieg zeby w ciagu miesiaca sie zagoilo plus rehabilitacja ? Rk to nie robot .....

Anonimowy pisze...

ano taki np. usunięcie zrostów?

Anonimowy pisze...

@21:41
Otóż to!

Anonimowy pisze...

Widzieliście Ceratę Cezarego? :)

Anonimowy pisze...

W tak krótkim czasie to raczej usunięcie zarostu, a nie zrostu.

Anonimowy pisze...

22:35 skończ chłopie.
Mateusz usuń to proszę.

Anonimowy pisze...

Miesiąc temu przebiłem sobie delikatnie dłoń, i jeszcze mi się nie zagoiło jak trzeba i mnie boli, więc o czym wy mówicie....

Anonimowy pisze...

błagam, Mateusz, komentarze tylko dla zarejestrowanych .. nie da się czytać tych bzdur przeplatanych z faktami i wzajemnym wymądrzaniem się :(

Anonimowy pisze...

napisał anonimowy... :)

Anonimowy pisze...

Kajto na stronie Lotosu Emocje do Pełna chwali sie nowym nabytkiem -Fiesta 2015 od M-SPORT - tutaj link http://www.emocjedopelna.pl/sporty_motorowe/kajetan_kajetanowicz

Trochę to dziwne,że w ERC Lotos wspiera mocno Kajtka,a Robert w WRC nic:(

ma jeździć fiesta A-STYLE z 2012r?

czegoś nie rozumiem?

Robi.z

Anonimowy pisze...

dokładnie napisał takKajto.pl
Sportowiec · 63 487 osób lubi to · 8 godz. ·
POMOCY Kochani! // HELP, guys!
Nie wiem czy wiecie, ale testy przed Jannerem były naszymi ostatnimi kilometrami w... Fieście nazwanej Guido. Na sezon 2015 M-Sport ma dla nas nowy egzemplarz, więc chcielibyśmy ciepło przywitać towarzyszkę zespołu i... oczywiście nadać jej imię . Zatem liczymy na Waszą niezawodną kreatywność! Wasze propozycje ksywki dla nowej rajdówki wrzucajcie w komentarzach Wielkie dzięki za pomoc!
//


Robi.z

Anonimowy pisze...

ROBI JESZCZE NIC NIE WIEMY CZYM ROBERT BEDZIE DYSPONOWAL TAKZE POCZEKAJMY NA OFICJALNA DECYZJE

RAFI

Anonimowy pisze...

a ja wam napisze ze mam juz dosc podchodow z tym RK chcw robic wielki mi ksiaze on jedyny podejmuje swoje decyzje na sam koniec a co k..... prezydwnt czy ktos inny . niech martwi tym co robi i z kim robi bo to jego praca do cholery a nie jakas baletnica ktora zawsze ma problem bedzie jezdzil to niech to robi bo to jego robota tak jak kazdy ma cos do zrobienia o tyle . wszytkim blogowiczom i wlascicielowi bloga wszystkiego najlepszego na swieta a RK niech dalej szuka jakiegos zajecia dla siebie w nowym 2015 roku

Anonimowy pisze...

RAFI wiem,ale już Mnie nerwy noszą,
to jak rajd 3-4 dniowy- nigdy nie wiesz co się wydarzy ,Jutro zeświruje:)

pozdrawiam Wszystkich KIBICÓW Roberta i Maćka,jak i Mateusza i Karola;)

Robi.z

Anonimowy pisze...

MATEUSZ DLACZEGO USUNELES MOJ KOMENTARZ O M-SPORCIE TO COS ZLEGO ZE SLEDZIE STRONY I MAM SWIEZE WIADOMOSCI?????

RAFI

Mateusz Cieślicki pisze...

RAFI - caps + link dawaj normalny :)

Anonimowy pisze...

Człowieku weź popracuj nad swoim językiem polskim bo nie idzie tego zrozumieć.

p_m

Anonimowy pisze...

ok rozumiem człowiek całe życie się uczy :-) a Pan p_m do kogo pije?

Anonimowy pisze...

Do:
anonima z 22 grudnia 2014 23:35
Pisząc nie wiedziałem, że w międzyczasie jakieś posty się ukazały.

p_m

Anonimowy pisze...

Frustraci z wp tak maja.... :)

Anonimowy pisze...

Nie chce być złym wróżbitą ale coś mi się wydaje że RK nie ma nic podpisanego. Do rajdu to się można zgłosić i zawsze wycofać więc nazwisko Roberta widniejące na liście RMC nic nie znaczy tylko tyle że chce jechać.Obym się mylił.

Anonimowy pisze...

To bardzo ciekawa informacja, znaczy że chyba M-Sport też gra w pokera )
cubici

T VaNaT pisze...

Wszyscy wsadziliście Roberta do Fiesty z A-Style lub M-Sportem a zapominacie cały czas o PH Sport. Przecież po Monte Robert może jeździć samochodem po Leobie albo Chardonet (nie wiem czy tak to sie pisze)Może ma taki zapis w kontrakcie jak myśleliśmy na początku, czyli dzielenie się DS3. Wszyscy zakładaliśmy że to oznacza zabieg i pauzowanie. A tu może reszta rajdów w Fieście A-Style? Co o tym sądzicie? Jak dla mnie to nabardziej możliwa opcja zwłaszcza że RK mówił że zależy mu na całym sezonie WRC. Wesołych Świąt

Anonimowy pisze...

To by już citroen ogłosił.

Anonimowy pisze...

Robert poddał się zabiegowi i nikt nic nie ogłosi póki nie będzie wiadomo czy się powiódł lub kiedy Robert będzie gotowy. Pora się z tym w końcu pogodzić Panowie. Ktoś z was podpisałby kontrakt z człowiekiem, który nie wiadomo czy będzie w stanie jeździć po zabiegu...? Kontrakt pewnie leży gotowy do podpisania ale do tego trzeba zdrowia. Gdyby RK nie traktował tego sezonu jako przejściowego po zabiegu to już dawno kontrakt byłby podisany a RK z MSz testowaliby juz do Monte. Tak robią profesjonaliści a RK to przeciez profesjonalista. Mistrzostwa Swiata WRC to nie żarty i nikt nie bawiłby sie w takie manewry o jakich tu piszecie. Myślicie, że da się wsiąść w auto praktycznie na surowo, bez żadnych przedsezonowych testów i podjąć walkę ze światową czołówką...? :) Ludzie ocknijcie się w końcu i przestańcie płakać. Zaufajcie Robertowi i dajcie mu spokojnie poukładać ważniejsze sprawy niż sezon WRC. Robert najprawdopodobniej jest po zabiegu. Innego powodu takiej ciszy w jego obozie tuż przed startem sezonu nie widzę...
Ten scenariusz z DS3 po Loebie to wcale nie taka głupia sprawa. Pierwsze powiedzmy 3 starty z A-Style o ile zdrowie pozwoli jako testy przed sezonem a później próba ataku w Citroenie. Wiem, że auto inne ale Citroen nie pozwoli żeby jego auto w 3 pierwszych startach stało w garażu...

Anonimowy pisze...

"Ynteligentom", którzy myślą, że Robert poddał się operacji, polecam kubeł zimnej wody na łeb.

Anonimowy pisze...

08:44 - nie da się nic napisać bez obrażania innych?

Anonimowy pisze...

Do anonima z 8 37 . Piszesz ze Robert to profesjonalista i myslisz ze poddał się zabiegowi? Czy profesjonalista czekał by do ostatniej chwili z zabiegiem? Gdyby zabieg miał być to odbył by się po Wielkiej Brytanii. Trochę rozsądku człowieku.

Anonimowy pisze...

btw. w kuluarach się mówi, że decyzja RK odnośnie zespołu w WRC będzie sensacyjna i wcale nie chodzi o Fiestę. Może jakiś deal i zespół z P.Solbergiem?

Anonimowy pisze...

poziom komentarzy nie jest jak onet, on jest ponad to, tyle sensacyjnych teorii że aż oczy bolą, a prawda jest taka że Robert nie ma auta, po prostu stara się jakieś załatwic, zostaje nam prywata i to taka totalna, czy nam się to podoba czy nie
przy takim podejsciu teamów, tego elitarnego sportu, życzę RK z całego serca powrotu na tor, zawsze uwielbiałem WRC i będę uwielbiał, ale na miejscu RK w trakcie tego sezonu odnawiałbym już torowe znajomości

Anonimowy pisze...

@9:20
Pomijajac to, co sie odbywa aktualnie w wrc przy okazji staran Roberta o jakas konkretną fure, to mam pewne watpliwosci, czy podobnych akcji nie byloby przy torowych negocjacjach.

Anonimowy pisze...

Robert stara się o trzy asfaltowe rundy z Hyundaiem

Anonimowy pisze...

@9:48 mozliwe, ale mysle że i tak łatwiej było by tam o jakies miesjce w dobrym zespole jaka by to nie była seria niż tu, tu nawet z walizką $$$ i mocą marketingową nikt nie chce auta udostępnic, skonczy sie bez sukcesów kolejny sezon, bo o te trudno z kiepskim autem, tym bardziej na 2016 ciezko bedzie dobry zespół wynegocjowac

Anonimowy pisze...

Ciekawe po co Robert pojechał do Wolfsburga. Pewnie zwiedzać z Rampfem muzeum samochodów...😜

Anonimowy pisze...

skąd to info o wizycie Roberta w Wolfsburgu???

RAFI

Anonimowy pisze...

@10:19
Andersen też pisał bajki.

Anonimowy pisze...

Oczywiście niewiele wiadomo i zostaje gdybanie, ale wydaje mi się to lepsze to niż oczekiwanie w męczącej ciszy :)

Moim zdaniem są dwie opcje. Albo jest bardzo źle albo co najmniej obiecująco.

Źle:
Ktoś przejrzał karty Roberta (zbyt wysokie granie), PH-Sport odpadło w ostatniej chwili, a plan B nie był gotowy do podpisu i próbują coś sklecić. Słabym punktem takiej wizji jest pomysł, że nie mieli na biurku planu B. To zbyt amatorskie, a tym samym mało prawdopodobne. Tym bardziej, że mając kasę Lotosu w najgorszym wypadku jest opcja M-Sport jak w 2014.

Co najmniej obiecująco.
Od przełomu sierpnia i września słychać było, że są negocjacje z Citroenem. Wyjątkowo późno potwierdzone zostało przedłużenie kontraktu Ostberga. Robert na Monzy i memoriale Bettegi z sukcesem sportowym i co najważniejsze medialnym(!) w Włoszech. Wtedy mogło do gry włączyć się Pirrelli. Taki partner robi z pewnością sporą różnicę w negocjacjach (dodatkowe, pewnie nie małe środki finansowe), ale i inne, nazwijmy to, akcenty. (ktoś już tu na forum przedstawił , hipotetycznie, taką sytuację). W związku z tym przed Robertem mogły stanąć zupełnie inne możliwości. Kto wie, może cały sezon z PH-Sportem zacząć nagle wyglądać już nie tak atrakcyjnie. Rozkminienie wszystkiego od początku zabiera pewnie sporo czasu, więc trzeba było coś zapewnić na najbliższy start (Monte) i spokojniej zająć się resztą sezonu. Myślę, że całkiem możliwe jest, że ani dziś, ani nawet przed nowym rokiem nie dowiemy się konkretów. Za to w późniejszym terminie szczeny nam opadną. Czego Robertowi, Wam i sobie życzę!

S-A

Anonimowy pisze...

To byla by dobra nowina bo m-sport to byl jest i bedzie kicha !!!!

Anonimowy pisze...

Możliwe, że dziś jeszcze Lotos coś ogłosi. Na ich profilu „emocje do pełna” pojawił się dziś taki wpis: „Na dobry początek dnia piękny onboard: Robert Kubica kontra Lorenzo Bertelli w finale Trofeo Bettega. Te slajdy RK, mistrzostwo świata”.

Zatem na początek dnia onboard, cóż zaś będzie w dalszej części dnia??

PS Na tym onboardzie RK „bezczelnie” ścina słupek, pewnie nauczony doświadczeniem z rajdu Francji ;-)

Anonimowy pisze...

Trochę z innej beczki. W związku z nieudaną próba zorganizowania wyścigu F1, podobno jest szansa na nową rundę WRC w Qatarze w 2016.

Anonimowy pisze...

Niektórzy to mają wyobraźnie... Takie teorie tworzą, że masakra. Ciekawe co jeszcze wymyślicie :)
Może amputacja ręki i hiper nowoczesna proteza na zamówienie?

Anonimowy pisze...

Mam wrażenie, że w LOTOS ktoś inny jest promowany na niekorzyść Roberta. Widzę to na stacjach benzynowych. Zniknęły podobizny Roberta. Nie zależy im, byśmy tankowali na ich stacjach? Mają za dużo kasy? Uważają, że ten drugi przyciągnie klientów? To się mylą.

Marek Wójcik pisze...

@12:16
Chyba już było...

Anonimowy pisze...

Mam wrażenie, że nastąpił ostatnio przypływ komentujących spod znaku "Robert testował na Fiorano", bo poziom robi się paranoidalny... ;-)

Tloła pisze...

12:20
Zgadzam się, też nie lubię tego drugiego. Szkoda że Kubica nie startuje w Janer...

Anonimowy pisze...

A co też wam przeszkadza ten drugi. To tylko jeden kierowca rajdowy może być w Polsce, a reszta powinna zacząć wędkować?

Anonimowy pisze...

Na emocje do pełna admin napisał że dzisiaj mozliwe info co do sezonu RK

Anonimowy pisze...

Estończycy za Tanak wnoszą na 2015 rok do M Sport ok. 5 mln euro, za Evansa Walijczycy mają zabulić 4 mln euro.

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem Robert powinien zostać kierowcą rozwojowym Toyoty, pracować nad autem tak jak Ogier w 2012, startująć jednocześnie treningowo w WRC, a w 2016 rozpocząć szturm na majstra.

Anonimowy pisze...

Czemu ktoś usunął moją informację, że dzisiaj Lotos poda informację o Robercie w Polo WRC?
Informacja pewna, z pierwszej ręki.

Anonimowy pisze...

Nowa Fiesta ma być od Portugalii, ale najpierw dla Otta i Elfyna, więc między bajki należy włożyć to o nowym aucie dla Kubicy - Robert będzie jechał starymi egzemplarzami...

Anonimowy pisze...

12:20 ... zginęły bo są w druku inne AKTUALNE!

Anonimowy pisze...

co do zabiegów to pominę tę kwestię jako że w tej chwili co najwyzej można sobie zaserwować nie wiem...kosmetyczne usunięcie pieprzyka ;)

jesli miała by być faktycznie jakaś bomba dot. Kubicy i WRC to chyba tylko ogłoszenie, że jakaś, dajmy na to włoska, fabryka zdecydowała się wpakować w WRC.

a tak na dziś myślę, że jest ok a że jest tyle niesamowitych przypuszczeń, to cóż, internet nie znosi próżni, poza tym Kubica to magnes medialny

Anonimowy pisze...

Taa włoska fabryka, czyli Fiat wejdzie do WRC budując Alfa Romeo Mito WRC w ciągu miesiąca. To nic, że VW, Hyundai ostatnio latami budowali te auta.

Anonimowy pisze...

Fb emocje do pelna zawsze jakies przeslanki daje haha
dzisiaj filmik kubica bertelli wiec moze bedzie taki team
robetrt w kombinezonie prady
liczylem na vw ale to takie pobozne zyczenia haha

Tloła pisze...

Ale wymyślacie... Prawda że emocje są na maksa, jednak bomby bym się nie spodziewał, chyba że nie dotyczącej WRC. Dla mnie sytuacja wygląda raczej kiepsko niż obiecująco... obstawiam wybrane starty w WRC w A-style.

Anonimowy pisze...

Może da radę do Volkswagen Motorsport II?:)

Anonimowy pisze...

Emocje do pełna na pytanie "kiedy będzie info o przyszłym sezonie???"
odpowiedziało "śledź uważnie nasz profil, niewykluczone, że informacje podamy jeszcze dzisiaj" Więc jest nadzieja :)

fh pisze...

Banda niedorozwiniętych anonimów, że m-sport był słaby itp. A nigdy nie siedzieliście w żadnym z samochodów WRC! A co dopiero nie jechaliście!!!

Anonimowy pisze...

fh, a Ty iloma jechałeś, było to w dirt-cie czy w RBR ? jak wrażenia? dasz autograf? Ty dorozwinięty, ty

Anonimowy pisze...

Skoro na fb "Emocje do pełna" filmik z Kubica vs Bertelli to może dla Roberta Fiesta w FWRT SRL?

Mateusz Cieślicki pisze...

Możliwe, że ogłoszenie będzie dziś, ale nie sądzę, aby osoba prowadząca FB emocji wiedziała więcej od nas. Odpisała tak, bo to najlepsza odpowiedź ze względów marketingowych :)

Anonimowy pisze...

Czy wie może ktoś kiedy, gdzie i jakim bolidem Pirelli przeprowadza testy opon do F1 ?

Tomek pisze...

Witajcie
bardzo mało się wypowiadam ale bloga odwiedzam kilka razy dziennie.
Przestańcie się w końcu się kłócić i obrażać.Szanujmy się i autora. Poczekajmy jeszcze chwilę, a może w 2015 będziemy się cieszyć z sukcesów Roberta. Wszystko to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami wyjdzie na jaw i prawdziwi fani będą kibicować choćby Robert startował w niskiej serii albo sporadycznie. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Gdzieś bije ale nie wiecie gdzie.....RK pojechał do Niemiec ale nie do Wolfsburga tylko do okolicach Frankfurtu - a tam wiadomo co jest ..... bądźcie spokojni - RK to pokerzysta - on realizuje tylko swój plan - wrc mistrz 2015 a potem do F1 - pewnie Ferrari żeby odnowić kontrakt .....

Anonimowy pisze...

Powiem wam ze mam bardzo mieszane uczucia. Wiadomo ze RK krzywdy sobie nie da zrobic zas z drugiej strony wiadomo jakie zycie potrafi byc okrutne sam sie o tym przekonal. Lotos lotosem pirelli to pirelli ale najwazniejsza firma w tych negocjacjach jest firma Kubica chyba sie ze mna zgodzicie.

Anonimowy pisze...

taaa. MŚ WRC 2015, no nie mogę...no chyba, że będzie jechał VW w najnowszej specyfikacji i miał masę szczęścia...To, że poleciał do Alzenau (jak wnioskuję po kontekście twojej wypowiedzi) nic nie oznacza...

Anonimowy pisze...

Komentarz pod pytaniem o info na następny sezon z FB Lotosu sprzed pół godziny: "Adamie, to nerwowe wyczekiwanie niebawem się skończy!"

Nie wiem jak wy, ale mam, ku*wa, dobre przeczucia! :D

Anonimowy pisze...

Alzenau i 2015 to prowokacja -jak widac udalo sie :)

UA pisze...

A skąd te informacje, że Robert był w Alzenau na rozmowach?
Osobiście nie miałbym nic przeciwko, ale coś czuje, że nadchodzący sezon będzie "inny" pod każdym względem i podjęte zostaną decyzje, których nikt wcześniej nie rozważał.
A wszystko już chyba było brane pod uwagę:)

Anonimowy pisze...

Solberg Fiestą WRC w MC! Ale Henning ;) I nie potwierdzone.

Źródło: https://twitter.com/Traxx_WiF/status/547400594752036864

Pozdrawiam, JD

Lux Perpetua pisze...

Mocno się przeciągają te negocjacje.

Brak też informacji, że Kubica przez cały sezon będzie jeździł Fordem Fiestą.

Tak sobie myślę. Może on chce wypróbować w 2015 roku więcej niż jedno auto? Wtedy teamom będzie znacznie bardziej zależało, by to w ich aucie Kubica odnosił większe sukcesy. W końcu auta są potem sprzedawane kierowcom prywatnym w wielu eventach, a z tego co widzę to najpopularniejszy jest obecnie Ford Fiesta.

Jeśli coś poza Fordem to pytanie co? A może problem polega nie w Fieście a w podejściu zespołu obsługującego kierowcę i tu A-Style ma zrobić różnicę? Nie mogę się doczekać ogłoszenia Kubicy.

Anonimowy pisze...

Lux Perpetua co ty wypisujesz? Już dawno po negocjacjach. Teraz czekamy na oficjalne info. Nie ma co już gdybać tylko czekać. Czuje się jakby zaraz miało być odliczanie do sylwestra i odpalanie fajerwerek :D

Anonimowy pisze...

@Lux Perpetua
skoro jest już trzaskana sesja fotograficzna do nowego sezonu znaczy, że negocjacje już się zakończyły i wszystko ugadane....pozostaje nam cierpliwie czekać na oficjalne ogłoszenie
Mamoń

patryktos pisze...

Robert Kubica:
Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem kontynuować starty w WRC, gdzie wciąż czekają mnie największe wyzwania. Ponownie pojedziemy z Maćkiem w Fordzie Fiesta WRC, który poznawaliśmy w minionym sezonie i który naprawdę dobrze prowadzi się na szutrze, a to pomaga przy moim wciąż niewielkim doświadczeniu. Tym razem sezon zaczniemy nie od Rajdu Jänner, lecz od Monte Carlo. Cieszę się, że starty w WRC będę kontynuował wraz z Grupą LOTOS, lojalnym partnerem wspierającym mnie od początku mojej rajdowej kariery.
Z decyzją czekałem długo, ale nie było żadnej presji. Chciałem mieć pewność, że będzie dobrze przemyślana i nie chciałem jej podejmować w pośpiechu. Będzie jeszcze kilka nowinek, ale o tym później. Czekajcie na kolejne wiadomości.
Na koniec pragnę życzyć wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia

RW pisze...

Drodzy Kibice,
na oficjalnej stronie WRC pojawiłe się artykuł z wywiadem z RObertem, który potwierdził oficjalnie, że wspierany przez LOTOS będzie startował we wszystkich edycjach sezonu 2015 Fordem Fiesta WRC. Co do zespołu , który przygotuje auto wypowie się niebawem.
Wiemy zatem już na pewno jakim autem pojedzie, pozostaje pytenie z jakim zespolem.
pozdrawiam.RW

Anonimowy pisze...

LOTOS dał oficjalne wyjasnienie!
Robert cały sezon w WRC Fiestą z Maćkiem wspierany przez LOTOS. Yeeeah!

siwolong pisze...

Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem kontynuować starty w WRC, gdzie wciąż czekają mnie największe wyzwania. Ponownie pojedziemy z Maćkiem w Fordzie Fiesta WRC. Sezon zaczniemy od Monte Carlo. Z decyzją czekałem długo, ale nie było żadnej presji. Czekajcie na kolejne wiadomości. Na koniec pragnę życzyć wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
Robert

To cytat z profili Roberta na facebook.

Anonimowy pisze...

Nie takiej informacji oczekiwałem. Sądziłem, że pojedzie Fordem ale mnie interesuje w jakim zespole. To, że będzie jeździł Fordem to żadna niespodzianka.

UA pisze...

A nie lepiej jest cieszyć się z tego, że będzie jeździł?
Więcej optymizmu!
Jak się okaże jaki będzie zespół to znowu będzie gadanie, że nie takiej informacji się spodziewał i takie tam.
Cieszmy się z tego co jest:)
A odnośnie tak późnych informacji, to Robert wywiązuję się z kontraktu z LOTOSEM perfekcyjnie, a mianowicie: EMOCJE DO PEŁNA :D

Anonimowy pisze...

UA mój optymizm jest bardzo duży, nie pisałem przecież nic pesymistycznego tylko to że spodziewałem się informacji która powie nam o zespole w jakim będzie a nie samym aucie. To, że bedzie jeździł to żadna nowośc bo sam mówił że chciałby zostać w WRC. Zresztą widać podał ze na Monte Carlo się wybiera. Taka informacja jaka podał przed chwila każe nam dalej czekać, a tak nie byłoby gdybania jakie zobaczysz, że będzie się pojawiało w wielu komentarzach.

Lux Perpetua pisze...

Ok to jest pewna informacja, że cały sezon RK spędzi z Fiestą.

Ciekawe jak to będzie z zespołem :)