Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 15 października 2014

Kubica o wypadku Bianchi: F1 zawsze będzie niebezpieczna

fot. M-Sport
Robert Kubica udzielił wywiadu dla BBC, w którym odniósł się do wypadku Julesa Bianchi z Grand Prix Japonii. Polak wie, jak niebezpieczna potrafi być Formuła 1 po swoim wypadku z 2007 roku w Grand Prix Kanady. Kubica przyznaje, że w F1 zawsze będzie ryzyko i łatwo o nim zapomnieć.

"Kiedy na to patrzysz, zadajesz sobie pytanie jak to możliwe, że to się wydarzyło. Ale niestety, stało się. W motorsporcie zawsze będzie ryzyko" - powiedział Kubica.

Robert odniósł się również do swojego wypadku: "Mój przypadek jest zupełnie inny - miałem szczęście w nieszczęściu."

Kubica przypomniał jednocześnie wypadek Vitantonio Liuzziego z Grand Prix Europy z 2007 roku kiedy to bolid Włocha tylko lekko uderzył w traktor: "Nic mu się nie stało i nikt nie zauważył, że to może być groźne. FIA wykonała niesamowitą pracę w poprawieniu bezpieczeństwa w F1, ale to pokazało, że jest jeszcze sporo rzeczy do poprawienia."

"Znam Julesa całkiem dobrze, to bardzo fany facet i ma duży talent. Życzę Julesowi i jego rodzinie wszystkiego dobrego i modlę się za niego" - dodał Kubica.

Źródło: bbc.com


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na onestopstrategy.com

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Piękne szczere wyznanie. Robert to niesamowity Człowiek przez wielkie C :) pozdrawiam wszystkich kubicomaniaków :)

Jaro75 pisze...

Dziękuję,dziękuję za pozdrowienia :))
Cały Robert.

Anonimowy pisze...

Robert wracaj do F1 wiemy ze dasz rade im wszystkim.

Radosław pisze...

Wybrali sobie bardzo emocjonujący, szybki ale i niebezpieczny sport jako ścieżkę życiową. Fajnie, że się wspierają nawzajem, bo właściwie oni najlepiej wiedzą, jak czasem blisko im do spotkania ze śmiercią. Miłe z jego strony, że martwi się o kumpla, dobrze to świadczy o nim jako człowieku.