Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 24 sierpnia 2014

Jak Robert Kubica radził sobie w Grand Prix Belgii?

Trwają rajdowe emocje w Niemczech, ale na torze Spa jutro zostanie rozegrany wyścig o Grand Prix Belgii. Tradycyjnie już przypominam, jak Robert Kubica radził sobie w tych rundach Mistrzostw Świata Formuły 1. Spa może się Robertowi kojarzyć pozytywnie.Tradycyjnie zaczynamy od okrążenia toru z Robertem Kubicą.


Pierwszy raz Robert pojechał na Spa w 2007 roku i od razu zaprezentował się rewelacyjnie. W piątkowych treningach zajmował 6. i 9. miejsca. W sobotę niestety awarii w jego bolidzie uległ silnik - Kubica nie przejechał żadnego okrążenia i wiedział już, że dostanie karę 10 miejsc w dół na stracie wyścigu. Musiał zatem jak najlepiej poradzić sobie w kwalifikacjach i udało mu się to. Robert zajął w nich 5. miejsce, a ostatecznie startował z 14. pozycji, którą na finiszu zdołał poprawić do 9.

W 2008 roku Robert Kubica walczył o podium mistrzostw świata. Bardzo chciał osiągnąć dobry wynik na Spa. W treningach było przeciętnie - 11., 11. i 13. miejsce. Kwalifikacje poszły już jednak Polakowi lepiej - zajął w nich 8. lokatę. W wyścigu Kubica szybko przesunął się na 6. miejsce. Jechał na nim aż do ostatniego pit-stopu. Postój przedłużył się niestety kilkanaście sekund przez problemy z dyszą tankującą paliwo. Niestety, to zaprzepaściło szanse Kubicy na jeszcze lepszy wynik. W loteryjnej końcówce zdołał dojechać na 6. miejscu. Po wyścigu Robert był bardzo niezadowolony z postawy zespołu:


W 2009 roku Robert zaliczał mało udany sezon. Grand Prix Belgii stało się jednak jego drugim najlepszym wynikiem w sezonie. Z sesji na sesję Kubica jechał coraz lepiej, zajmując 9, 8 i 6. miejsca w treningach. Kwalifikacje poszły jeszcze lepiej - Robert ukończył je na 5. miejscu. W wyścigu ponownie popisał się genialnym startem i awansował na 2. miejsce. Szybko został wyprzedzony przez Raikkonena, a potem doszło do wypadku z udziałem 4 kierowców i doszło do neutralizacji. Po wizytach w boksach Robert spadł na 4. miejsce i na nim finiszował.
W 2010 roku Kubica zaliczył swój najlepszy występ w Belgii. W treningach zajmował odpowiednio 3., 4. i 5. miejsca. W kwalifikacjach Robert zajął 3. miejsce.

Oto okrążenie Polaka:Ponownie bardzo udany był dla niego start wyścigu, po którym awansował na 2. miejsce. Niestety, po neutralizacji był 4. Kubicy udało się awansować ponownie na 2. miejsce, niestety tej pozycji pozbawił go incydent w boksie. Ostatecznie Kubica był 3. To było ostatnie podium w (dotychczasowej) karierze Roberta Kubicy w F1. Poniżej zobaczycie najlepsze momenty tego wyścigu w wykonaniu Polaka:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 
 

Więcej o całej F1 na onestopstrategy.com

2 komentarze:

Jaro75 pisze...

Bardzo dobrze :)
Stary,tradycyjny,trudny tor weryfikował troszkę umiejętności.Coś jak Monaco,Suzuka,Monza... a tam wiemy jak szło Robertowi :)))))))

Anonimowy pisze...

Niesamowity tor. Wyscig w 2010 byl jednym z najciekawszych jakie kiedykolwiek widziałem(obok Monaco 2008). Jednak Robert popełnił w nim mase błędów i wynik troche zamazuje jego postawe. Było sporo farta.