Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 10 czerwca 2014

Informacje dla kibiców LOTOS 71. Rajdu Polski

Na stronie kibice.rajdpolski.pl opublikowano mapy, które informują jak dojechać do punktów widokowych. Plany zawierają współrzędne GPS każdego miejsca, z którego będzie można oglądać rywalizację najlepszych kierowców świata. Podano również adresy miejsc, gdzie prowadzona jest stacjonarna sprzedaż biletów na rajd.

Kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA po Rajdzie Włoch-Sardynii jest LOTOS 71. Rajd Polski. Fani polskiego klasyka już odliczają godziny do dnia, kiedy najlepsi kierowcy świata rozpoczną rywalizację na mazurskich szutrach. Organizatorzy na bieżąco przekazują kibicom ważne dane, w tym mapy z trasą rajdu oraz punktami widokowymi.

Wszystkie punkty widokowe będą biletowane. Wydzielone obszary, z których będzie można śledzić rywalizację, zostaną oznaczone zieloną taśmą. Każdy kibic oglądający rajd poza wydzielonymi strefami będzie narażać bezpieczeństwo swoje oraz innych i może także spowodować opóźnienie, przerwanie lub nawet odwołanie odcinka specjalnego. Na mapach kolorem zielonym oznaczono drogi dojazdowe do punktów widokowych, a znaki zakazu ruchu pokazują gdzie przejazd będzie niedostępny. Szczegóły można zobaczyć TUTAJ.

UFA Sports, partner komercyjny Polskiego Związku Motorowego, przygotowała dla kibiców 35 punktów widokowych. W tym roku nowością będą 4 super punkty widokowe z dodatkowymi atrakcjami dla kibiców. Każdego dnia rajdu, fani sportów motorowych mogą odwiedzić jeden super punkt widokowy: OS Miłki – czwartek, OS Wieliczki – piątek, OS Gołdap - sobota oraz OS Baranowo – niedziela. Super punkty widokowe będą zaopatrzone w telebim, na którym fani zobaczą obraz z kamer ustawionych przed i za punktem, co zapewni dodatkowe, niezapomniane wrażenia. Podczas kibicowania na super punktach widokowych będzie można obejrzeć transmisje na żywo z odcinków specjalnych i live streaming z parku serwisowego. Komentarze na żywo, skróty i podsumowania zapewnią kibicom bieżącą wiedzę                   o wynikach rajdu. Na potrzeby punktów widokowych oraz parkingów wynajęto i ubezpieczono ponad 100 hektarów terenów. Punkty widokowe zostały dobrane tak, aby fani rajdów mogli podziwiać zmagania najlepszych kierowców świata w jak najbardziej atrakcyjnych miejscach: w pobliżu szybkich lub „ciasnych” zakrętów, szykan, nawrotów, mocnych hamowań czy widowiskowych hop.

Opisy najbardziej atrakcyjnych miejsc dla kibiców wraz z mapami i zdjęciami znajdą się w Oficjalnym Programie Rajdu, który będzie do odebrania oraz kupienia w Punktach Informacji Kibica.
Bilety na LOTOS 71. Rajd Polski można nabyć w Punktach Informacji Kibica w Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku, Krakowie i w Białymstoku. Oprócz możliwości zakupu karnetów fani będą mogli zaczerpnąć wszelkich informacji o rajdzie oraz kupić pamiątkowe ubrania i gadżety z logo Rally Poland i WRC. Sprzedaż cały czas jest prowadzona na oficjalnej stronie www.rajdpolski.pl oraz za pośrednictwem www.ebilet.pl. Podczas rajdu bilety będą do kupienia w Punktach Informacji Kibica w Hotelu Gołębiewskim, w Rally Fan Parku, przy super punktach widokowych oraz w mobilnych punktach sprzedaży przy pozostałych punktach widokowych.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 
 

Więcej o całej F1 na OneStopStrategy

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

odkąd polski jest na mazurach jest to najgorsza trasa i harmonogram do oglądania dla kibiców :(

Anonimowy pisze...

zgadza się

OZi pisze...

w tym roku ta Litwa lipna, bo w piątek trzeba 200km z Mikołajek jechać w jedną stronę. Może to nie wyjść i zostanie tylko odcinek Wieliczki o 9.00 i 19.00.

Po za tym Mazury mistrz są!

Do zobaczenia na OeSach!

OZi

Anonimowy pisze...

Witam. Wie ktoś może czy te papierowe bilety z www.ebilet.pl będzie można wymienić przy wejściu na punkt widokowy os-ow ? Czy koniecznie trzeba jechać pod hotel Gołębiewski. ? Zero informacji na ten temat. Dzieki za odp

Anonimowy pisze...

@20:15 nie wiem, ale możesz zadzwonić na infolinie żeby się dowiedzieć.

Podobno dzisiaj ma być konferencja z Robertem w Polsce dotycząca Rajdu Polski. Wybiera się ktoś z powrotroberta?

Mateusz Cieślicki pisze...

Będę, będziecie mieli relację live :)

Anonimowy pisze...

@Mateusz to super :)

Anonimowy pisze...

A ja mam takie pytanie co do F1. Skad teamy wiedza kiedy opony sa zuzyte podczas wyscigu i kiedy zjezdzamy na zmaiane? ogolnie wiedza, ze tyle i tyle przejedzie kierowca na nowym komplecie? czasy sie pogarszaja? jakas komunikacja z kierowca, ktory daje znac ze zaczynaja sie problemy? czujniki? nie wspomne juz o taktyce... pytam bo na ostatnim gp taka myl mnie naszla :) na slickach nie ma przeciez bieznika xD