Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 16 stycznia 2014

Robert Kubica w Rajdzie Monte Carlo - dzień 2 (Live timing, filmy, zdjęcia)[Aktualizacja godz. 22:20 - Wypowiedzi Kubicy i Wilsona, filmy, Kubica o trasie, zdjęcia]

Zaczynamy! Przed nami pierwsze sześć OS-ów pierwszego rajdu WRC 2014. W Monte Carlo kluczową sprawą będą warunki, które mogą sprawić, że dojechanie do mety będzie dużym wyczynem. Robert Kubica wczoraj bardzo dobrze zaprezentował się w shakedownie, ale głównym celem Polaka jest ukończenie imprezy. Poniżej znajdziecie wszystko co niezbędne do śledzenia rywalizacji - live streaming, filmy, zdjęcia i radio rajdowe.

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 1. PRZECZYTACIE TUTAJ


Wczoraj rozegrany został shakedown, na którym bardzo dobrze poradził sobie Robert, zajmując 5. miejsce, najlepsze spośród kierowców M-Sport. Poniżej wyniki shakedownu:
1. Ogier (Volkswagen) 2:15.3 (4)
2. Meeke (Citroen) 2:16.5 (4)
3. Ostberg (Citroen) 2:16.5 (4)
4. Latvala (Volkswagen) 2:18.2 (4)
5. Kubica (Ford) 2:18.3 (4)
6. Neuville (Hyundai) 2:18.4 (4)
7. Hirvonen (Ford) 2:18.8 (4)
8. Sordo (Hyundai) 2:20.4 (4)
9. Mikkelsen (Volkswagen) 2:20.4 (4)
10. Bouffier (Ford) 2:21.9 (3)
11. Evans (Ford) 2:22.0 (3)
12. Prokop (Ford) 2:22.6 (2)
13. Melicharek (Ford) 2:29.7 (2)
14. Delecour (Ford) 2:54.4

A tak jechał wczoraj Robert:


i kronika TVP:


Wyniki shakedownu nie dają nam jednak pełnego obrazu pozycji w stawce i dopiero dziś będziemy wiedzieli znacznie więcej.

Harmonogram

Dziś zostanie rozegranych 6 OS-ów - po dwa przejazdy odcinków liczących od blisko 18 do prawie 25,5 km.

Czwartek, 16 stycznia:
godz. 07:28 - OS 1 - Orpierre - St. André de Rosans 1 (25,49 km)
godz. 08:16 - OS 2 - Rosans - Ste. Marie - La Charce 1 (17,98 km)
godz. 09:49 - OS 3 - Montauban sur l'Ouvèze - Laborel 1 (19,34 km)
godz. 11:54 - Serwis (Gap)   
godz. 13:32 - OS 4 - Orpierre - St. André de Rosans 2 (25,49 km)
godz. 14:20 - OS 5 - Rosans - Ste. Marie - La Charce 2 (17,98 km)
godz. 15:53 - OS 6 - Montauban sur l'Ouvèze - Laborel 2 (19,34 km)

TUTAJ zobaczycie wirtualny przelot 3D nad OS-ami, a poniżej OS-y na mapie:

Co w TV?

Dziś nie będziemy mogli obejrzeć żadnego OS-u na żywo, ukażą się jedynie podsumowania dnia. Jeżeli jednak w planie transmisji coś się zmieni, to poinformuję Was o tym na blogu.

Czwartek, 16 stycznia:
godz. 20:05 - Kronika TVP 1
godz. 22:35 - Podsumowanie MotorsTV (Wielka Brytania)

Warunki

Na jutro na trasach OS-ów zapowiadane są opady śniegu i temperatura poniżej zera. Będzie zatem bardzo ślisko, a na niekorzyść Kubicy działa fakt, że będzie jechał jako 10. i na nawierzchnię będzie naniesione już nieco żwiru i błota z pobocza. Takie warunki panowały na 2. OS-ie wczoraj:
fot. Colin Clark

Całą rywalizację będziemy oczywiście śledzić na blogu, zapraszam na wspólne emocje.

Aktualizacja

Rozpoczął się już pierwszy OS Rajdu Monte Carlo. Robert Kubica wyruszy na trasę za kilkanaście minut, o 7:46. 

Aktualizacja godz. 7:33

Na trasie rajdu jest kilka fragmentów pokrytych lodem, ale śnieg nie pada. Niektórzy kierowcy zdecydowali się na założenie lub zabranie opon na śnieg, ale większość zdecydowała się na opony supersoft, w tym Robert Kubica. 

Aktualizacja godz. 7:38

Mamy już pierwszą "ofiarę" Rajdu Monte Carlo - Thierry Neuville wypadł z trasy już na pierwszym OS-ie, a wcześniej notował lepsze czasy niż Sebastien Ogier. 

Aktualizacja godz. 7:50 

Na mecie jest już Sebastien Ogier, który powiedział, że warunki są szalone - już na pierwszym zakręcie uderzył w mur. Na początku OS-u jest pełny śnieg.

Aktualizacja godz. 7:55

Robert Kubica jest najszybszy na pierwszym pomiarze czasu 1. OS-u!

Aktualizacja godz. 7:56

Robert jest 20 sekund szybszy od Ogiera na 2. splicie! 

Aktualizacja godz. 8:00

Brian Bouffier jest najszybszy na pierwszym splicie 1. OS-u Rajdu Monte Carlo. Robert jest 2. i ma 10 sekund przewagi nad Ostbergiem. 

Aktualizacja godz. 8:05

Robert Kubica na 4. splicie ma 16 sekund przewagi nad Sebastienem Ogierem. 

Aktualizacja godz. 8:07

"Było bardzo ciężko, na trasie był śnieg którego się nie spodziewaliśmy. To był najtrudniejszy OS w moim życiu. Janner był bardzo prosty porównując z Monte Carlo" - powiedział Robert Kubica na mecie. Polak prowadzi! Mogą go wyprzedzić tylko Brian Bouffier albo Kris Meeke. 

Aktualizacja godz. 8:15

Już tylko Jaroslav Melicharek może wyprzedzić Roberta Kubicę na 1. OS-ie. Tak czy siak Polak osiąga niebywały sukces, zajmując w najgorszym przypadku 2. miejsce na OS-ie. Szalenie rozpoczął się nam Rajd Monte Carlo! 

Aktualizacja godz. 8:17

Robert Kubica wygrał 1. OS Rajdu Monte Carlo z przewagą 14,3 sekundy nad Brianem Bouffierem i 19,1 sekundy nad Sebastianem Ogierem!

Aktualizacja godz. 8:30

Tak wygląda klasyfikacja po 1. OS-ie, rozpoczął się już kolejny:
Aktualizacja godz. 8:45

Robert Kubica został pierwszym Polakiem, który wygrał OS Rajdu WRC! I jednocześnie trzecim kierowcą w historii motorsportu, który ma na koncie wygrany OS w WRC i wyścig w F1!

Aktualizacja godz. 8:53

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u! Polak ponownie jest najszybszy - 4 sekundy przed Jari Matti Latvalą i czekamy na kolejnych kierowców aby upewnić się, czy Kubica wygrał również 2. OS!

Aktualizacja godz. 9:05

"Warunki są bardzo trudne, jest bardzo ślisko, niezależnie od nawierzchni, mamy też aquaplaning" - powiedział Kubica na mecie. W klasyfikacji generalnej ma już ogromną przewagę nad rywalami.

Aktualizacja godz. 9:30

Takie warunki panują na trasie dzisiejszych OS-ów:

Aktualizacja godz. 9:50

Ruszył trzeci odcinek specjalny rajdu. Robert startuje o 10:07.
Kubica, podobnie jak Ogier, Latvala, Hirvonen i Ostberg, ma założone 4 supermiękkie opony + 1 zapas (supermiękki). Bryan Bouffier, Kris Meeke oraz Dani Sordo zabrali ze sobą po 2 opony zimowe jako zapas dla 4 założonych supermiękkich. Typowa dla Rajdu Monte Carlo oponiarska ruletka trwa zatem w najlepsze.

Aktualizacja godz. 10:10
 
Robert Kubica jest na trasie 3 odcinka specjalnego. Pozycja startowa może mu nieco pomóc, bo zawodnicy jadący wcześniej odgarniają świeży śnieg z linii przejazdu. Świadczyć może o tym również 8 pozycja w generalce Sebastiena Chardonneta startującego Citroenem DS3 R3T.
Problemy na trasie miał Latvala, który stracił ponad minutę do Ogiera.

Aktualizacja godz. 10:15

Kubica traci do Ogiera nieco ponad 5 sekund na 2 międzyczasie. Kluczowa będzie końcówka oesu, gdzie prawdopodobnie leży śnieg. Sordo z zimówkami założonymi na krzyż jak na razie zdecydowanie najszybszy.

Aktualizacja godz. 10:20

Kubica dotarł do mety 3 odcinka specjalnego z 4 czasem, 1:28 za Sordo. W klasyfikacji generalnej Sordo objął prowadzenie, lecz Kubica jest drugi, ze stratą tylko 1s!
Elfyn Evans z najlepszym czasem! Kris Meeke i Bryan Bouffier mają takie same opony, więc oni mogą go jeszcze pokonać. 

Aktualizacja godz. 10:27

Bryan Bouffier wykorzystał zimowe opony i wygrał odcinek oraz objął prowadzenie w rajdzie. Kubica jest 4, 42 sekundy za liderem. Kubica ma jak dotąd 6 czas na OS 3, o 1:24,4 gorszy od Bouffiera. 19-kilometrowy odcinek przewrócił rajd do góry nogami, typowe Monte Carlo!

Aktualizacja godz. 11:05

Śnieżna końcówka oesu spowodowała, że mamy bardzo ciekawe wyniki 3 odcinka specjalnego. Robert Kubica na razie z 20 czasem. Nieprzewidywalne wyniki wywindowały m.in. Sebastiena Chardonneta na 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Klasyfikacja na/po 3 OS:Teraz przed kierowcami przegrupowanie i 30-minutowy serwis. Druga pętla dzisiejszych odcinków startuje o 13:32.

Robert, w rozmowie z Colinem Clarkiem, w typowy dla siebie sposób skwitował komentarze na swój temat, jakoby miał nie radzić sobie z presją, co miało powodować jego wypadki: "Jeśli stoisz na pole position przed wyścigiem w F1 i widzisz te 5 świateł, to wiesz co to presja i jak sobie z nią radzić ;)". 

Aktualizacja godz. 11:20

Ubiegłoroczny wicemistrz świata, Thierry Neuville, odpadł już na pierwszym odcinku. Po ok. 6 kilometrach prowadzony przez niego Hyundai i20 WRC wypadł z drogi i po wypadku wyglądał tak:Z kolei w kwestii pogody, sytuacja zmienia się z minuty na minutę. W tej chwili w serwisie pada deszcz, ale trudno przewidzieć jakie warunki będą panować na odcinkach po południu. Dobór opon znów będzie kluczowy dla wyników odcinków 4-6.

Tymczasem Malcolm Wilson, szef zespołu M-Sport w wywiadzie dla radia rajdowego, tak wypowiedział się o jeździe Roberta: "Oczywiście jestem pod wrażeniem jazdy Roberta na pierwszych dwóch odcinkach, ale co zrobiło na mnie największe wrażenie, to jego jazda na 3 odcinku. Sposób w jaki utrzymał spokój oraz dojechał do mety przy tak niesprzyjających warunkach, jest imponujący. Łatwo się sfrustrować, widząc ile czasu ucieka jadąc na niewłaściwych oponach, jednak on świetnie wykonał swoją pracę."

Aktualizacja godz. 11:50

Wypowiedź Roberta Kubicy podczas serwisu: "Nie spodziewałem się, że będę prowadził, przed sezonem chciałem wygrać jeden odcinek w mistrzostwach, a tu mi się udało wygrać pierwszy, w którym startowałem. Trochę żałuję, że nie wzięliśmy dwóch zimówek, ale ekipa pogodowa mówiła, że nie będzie śniegu. Trochę nam pomogło to, że jechaliśmy dalej w kolejności, ale na drugiej pętli będzie bardziej równo dla wszystkich. W niektórych miejscach na pierwszym oesie był z kolei lód, mimo, że nasi szpiedzy nam nic o tym nie mówili. Miałem spory moment, gdzie prawie wypadłem, ale jakoś się udało to uratować. " 

Aktualizacja 12:30

Korzystając z przerwy na serwis, wyjaśnijmy nieco kluczową w Rajdzie Monte Carlo kwestię opon:

- Decyzję o wyborze opon podejmuje się w serwisie, przed wyjazdem na odcinki. Bierze się pod uwagę wszystkie dostępne informacje; z prognoz pogody, od szpiegów (tzw. "ice crews" lub "gravel crews", w przypadku RK to Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski), a nawet od pracowników zespołu na odcinkach czy kibiców
- Kiedy zawodnicy wyruszą z serwisu, nie mogą korzystać z innych opon niż te, które zabrali ze sobą. Po wyjechaniu z serwisu załoga może dowolnie zmieniać koła, które mają na pokładzie. Nie może przy tym korzystać z pomocy osób postronnych.
- zawodnicy mogą wykorzystać w trakcie rajdu maksymalnie 40 opon (+ 5 zapasowych) 
- zawodnicy mają następujące limity dotyczące konkretnych typów opon:
  •  24 opony supermiękkie (najlepsze na zimny, wilgotny lub mokry asfalt), 
  •  24 miękkie (na cieplejszy, suchy asfalt), 
  •  10 zimowych bez kolców (na niewielką ilość śniegu, przykrywającą tylko asfalt)
  •  24  zimowych z kolcami (na większą ilość śniegu, kilka cm, w który kolce mogą się "wgryźć"). Ten rodzaj opon jest specjalnie stworzony tylko na Rajd Monte Carlo i różni się od tzw. "szwedzkiego kolca", który jest znacznie węższy i idealnie pracuje mając pod sobą warstwę lodu. Opona na RMC ma również zapewniać rozsądne osiągi na asfalcie, gdzie opona używana w Rajdzie Szwecji jest w zasadzie bezużyteczna.
Po wyjechaniu z serwisu załoga może dowolnie zmieniać koła, które mają na pokładzie. Nie może przy tym korzystać z pomocy osób postronnych. Zazwyczaj ma to miejsce na parkingach lub na drodze na odcinkach dojazdowych.

Mądre zarządzanie oponami jest istotne, by uniknąć sytuacji jak np. Vaclav Pech podczas rajdu Jänner, gdzie ostatni odcinek musiał jechać na slickach, mimo że było bardzo mokro.  Kubica podczas 1 odcinka złapał tzw. "slow puncture", czyli kapcia, ale z opony powietrze schodziło na tyle długo, że mógł dobrym tempem dojechać do mety i wygrać odcinek.

Aktualizacja godz. 12:55

Robert Kubica wybrał na drugą pętlę 4 opony na śnieg i 2 z kolcami, podobnie jak wszyscy inni kierowcy Forda, Dani Sordo, Adreas Mikelsen i Jari Mati Latvala. Ryzykuje Ogier, który bierze 2 supersoft, 2 na śnieg i 2 z kolcami. Kierowcy Citroena wybrali 4 opony na śnieg i 2 supersofty. 

TUTAJ możecie posłuchać wypowiedzi Roberta Kubicy z serwisu po OS3 (po angielsku).

Aktualizacja godz. 13:35

Rozpoczął się 4. OS Rajdu Monte Carlo, Robert Kubica ruszy do niego za kilkanaście minut.

Aktualizacja godz. 13:55

Na mecie OS-u jest już Sebastien Ogier, który przyznał, że jego wybór opon (2 na śnieg i 2 supersoft) nie był właściwy. Robert jest już po pierwszym pomiarze czasu i jest szybszy o 0,2 sekundy od Ogiera i nieco wolniejszy od Latvali, Hirvonena, Sordo i Ostberga.  

Aktualizacja godz. 14:05

Robert Kubica jest już na mecie z czasem 16:04,5 - jest to trzeci rezultat póki co, 12 sekund za Latvalą: "Warunki są bardzo trudne, trzeba przy nich uważać i próbować przetrwać" - powiedział Robert na mecie. Czekamy na kolejnych kierowców.

Aktualizacja godz. 14:10

Robert Kubica ostatecznie zajmuje 3. miejsce na 4. OS-ie i zmniejsza straty w klasyfikacji generalnej do Briana Bouffiera i Krisa Meeke:
Aktualizacja godz. 14:20

Rozpoczął się 5. OS Rajdu Monte Carlo. Kierowców czeka blisko 18 km jazdy.

Aktualizacja godz. 14:30

Pojawiły się informacje, że Dani Sordo musiał zatrzymać się na odcinku dojazdowym do 5. OS-u. 

Aktualizacja godz. 14:40

Dani Sordo zatrzymał się na odcinku dojazdowym i miał problemy z uruchomieniem samochodu. Nie wiadomo, czy zdąży na start OS-u. Robert Kubica świetnie rozpoczął OS, będąc wolniejszym na pierwszym pomiarze czasu tylko od Latvali i Hirvonena. 

Aktualizacja godz. 14:50

Robert Kubica jest już na mecie 5. OS-u. Polak uzyskał póki co czwarty czas - 17 sekund za Ogierem. "Było bardzo bardzo trudno, ślisko, ale podchwytliwie, nie było lodu czy śniegu, ale było dużo błota. Myślę, że 4 opony na śnieg nie są idealne, ale jest OK" - powiedział Robert na mecie. Czekamy na kolejnych kierowców. 

Aktualizacja godz. 15:00

Robert Kubica awansował na 2. miejsce Rajdu Monte Carlo. Prowadzi Brian Bouffier.

Aktualizacja godz. 15:10

Dani Sordo nie ukończy Rajdu Monte Carlo. Awaria elektryki w jego Hyundaiu spowodowała, że załoga nie może ponownie odpalić auta. To już drugie auto nowej ekipy w WRC, które odpada już pierwszego dnia.
Aktualizacja godz. 15:15

Poniżej zobaczycie film z pierwszych trzech dzisiejszych OS-ów:


Aktualizacja godz. 15:50

Rozpoczął się 6. OS Rajdu Monte Carlo - ta próba rano wywróciła klasyfikację generalną do góry nogami. Pada na niej bardzo mocno.

Aktualizacja godz. 16:10

Kierowcy jadą znacznie szybciej niż rano, na trasie nie ma już śniegu, ale pada deszcz. Na mecie jest już Sebastien Ogier. 

Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica jest już na mecie ostatniego dzisiejszego OS-u. Polak póki co ma 4. czas. 

Aktualizacja godz. 16:27

A zatem mamy ostateczne wyniki 6. OS-u! Robert spada na 3. miejsce, ale strata do Krisa Meeke jest minimalna. Zdecydowanie prowadzi Brian Bouffier, trzykrotny mistrz Polski. Goni ich Sebastien Ogier.

Znakomity dzień Roberta, ale to jeszcze nie koniec, cały czas śledzimy dzisiejsze doniesienia na blogu.


Aktualizacja godz. 17:00

Poniżej obejrzycie 10-minutowy wywiad z Robertem Kubicą nadawany dziś w trakcie serwisu: Aktualizacja godz. 18:35

TUTAJ włączycie live streaming wywiadu z pierwszą trójką rajdu.

Aktualizacja godz. 18:45

Przed chwilą odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefów zespołów i zawodników.

"Nigdy nie myślałem, że będziemy prowadzić po pierwszym dniu. Dyspozycja Roberta była niesamowita, zaskoczyło mnie wytrzymał pierwszy OS, zachował nerwy na wodzy, nie przesadzał" - powiedział Malcolm Wilson.

"Nie przypuszczałem, że będę prowadził, to niespodzianka. Pierwszy OS był bardzo trudny. Już miałem założyć dwie opony na śnieg przed pierwszymi OS-ami. To był dla mnie pierwszy raz ze slickami na śniegu. W tym roku chciałem wygrać 1 OS w tym roku, już spełniłem to zadanie w pierwszym podejściu więc muszę wymyśleć sobie nowe zadanie, ale to dopiero po mecie Monte Carlo. Moim celem jest ukończenie tego rajdu i to jest priorytetem. Onboard nie jest interesujący. Nie wiedziałem co robić więc jechałem szybko. Gdy zobaczyłem pierwszy split, myślałem, że to czas do Evansa a nie do lidera rajdu. Miałem jeden moment na pierwszym OS-ie gdy w pewnym momencie pojawił się lód, którego nie miałem napisanego" - powiedział Robert. 


Poniżej pełny zapis wypowiedzi Roberta:


Aktualizacja godz. 19:00

Poniżej zobaczycie filmy z przejazdów Roberta Kubicy:
Aktualizacja godz. 19:45
Poniżej zobaczycie wywiad Roberta dla TVP.


Aktualizacja godz. 21:50

Krótki film z onboardem i zdjęcia:

fot. M-Sport

fot. www.bestofrallye.com

fot. www.bestofrallye.com

fot. Andre Lavadinho

fot. www.bestofrallye.com
Aktualizacja godz. 22:10

Podstawowe informacje o jutrzejszej rywalizacji. Robert będzie startował jako trzeci od końca spośród aut WRC. Oto prowizoryczna kolejność startu:
1. Melicharek
2. Mikkelsen
3. Hirvonen
4. Latvala
5. Evans
6. Ostberg
7. Ogier
8. Kubica
9. Meeke
10. Bouffier

i harmonogram na jutro:
godz. 08:48 - OS 7 - Vitrolles - Faye 1 (49,03 km)
godz. 10:41 - OS 8 - Selonnet - Bréziers (22,68 km)
godz. 12:11 - Serwis D (Gap)   
godz. 13:19 - OS 9 - Vitrolles - Faye 2 (49,03 km)
godz. 14:42 - OS 10 - Sisteron - Thoard (36,85 km)
godz. 16:52 - Serwis Mobilny (Digne Les Bains)   
godz. 18:00 - OS 11 - Clumanc - Lambruisse (20,77 km)


A poniżej, na onboardzie Krisa Meeke, zobaczycie, w jak trudnych warunkach jechali dziś kierowcy:


Aktualizacja godz. 22:20

TUTAJ zobaczycie podsumowanie pierwszego dnia rajdu w brytyjskiej telewizji (godz. 22:35), a poniżej podsumowanie osów 4-6:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

408 komentarzy:

1 – 200 z 408   Nowsze›   Najnowsze»
Anonimowy pisze...

Czas na Showtime!!!!

Anonimowy pisze...

Izaczynamy prawdziwe sciganie .....

Anonimowy pisze...

Go Robertos!!!

Jack K pisze...

Przyczepności Robert, JEDZIESZ!! ;)

ps. ktoś ma jakiegoś streama?

Anonimowy pisze...

Trzymam kciuki za naszych chłopaków.
Dobrego rezultatu i bezpiecznie do mety!

Yoozeck

Anonimowy pisze...

Ogień Robert !!!

Bluff

Jack K pisze...

Robert na supersoftach

nygga pisze...

Nie wiem co za bałwan robi szatę graficzną na stronie WRC (tam gdzie live timining).
Dali zdjęcie Kubicy z kawałkiem napisu Citroen w tle. Trochę to nie w porządku.

Anonimowy pisze...

Neuville najszybszy na 1 splicie, ale prawdopodobnie stoi na odcinku.

nygga pisze...

Neuville już nie jedzie

GrandeFan pisze...

Robert&Maciej utrzymajcie pozycję z wczorajszego shakedownu i pewnie większość czytelników będzie zadowolona wliczając w to mnie :-)

GIZD pisze...

Neuville już nie jedzie.

Jack K pisze...

Neuville wypadł na 1os

Anonimowy pisze...

No i Neuville już wyleciał z trasy...

Anonimowy pisze...

Neuville już coś wykombinował, najprawdopodobniej out.

marshad pisze...

Neuville wypadł :/ Nie można jednak powiedzieć, że to niespodzianka. Chłopak nie ma szczęścia do Monte.

serek pisze...

Ale cytryny maja tempo :o

Paweł Bednarczyk pisze...

Latvala tez juz wyleciał,

Anonimowy pisze...

Czy wy tez macie takie opoznienie w live timingu w stosunku do radia \WRC ? W radiu podaja juz splity nastepnych kierowcow a na stronie pojawiaja sie za kilka minut ?

Anonimowy pisze...

Latvala nie wyleciał, stracil tylko sporo czasu bo ponad 30s.

Paweł Bednarczyk pisze...

tak, serwis wrc podaje z opoznieniem

Anonimowy pisze...

Ogier uszkodził auto już na pierwszym zakręcie.

Paweł Bednarczyk pisze...

Jednak Ltvala i Hirvonen jadą dalej ze spora strata

Lynn pisze...

Robert Najszybszy na pierwszym splicie!!

Anonimowy pisze...

KUBICA najszybszy na pierwszym splicie!

marshad pisze...

Opóźnienie jest w LT, ale około 30s. Ojoj, Robert najszybszy na pierwszym splicie, a dalej masakra. Sieczka się zaczyna =]

Jack K pisze...

ślisko, Ogier pierwszy zakręt przyhaczył..

Kubica najszybszy międzyczas!! Go ROBERT PRZYCZEPNOŚCI!!!

Anonimowy pisze...

Evans też wypada.

Keyusu pisze...

Robert - "powoli" ale do celu! :)

Paweł Bednarczyk pisze...

Kubica najszybszy narazie na pierwszym pomiarze czasu:)

serek pisze...

Kurde Robert zapi...la...wolniej troche pliss !!!

Anonimowy pisze...

Robert najszybszy na pierwszym pomiarze ;p
KRISS

Keyusu pisze...

Robert - "powoli" ale do celu! :)

Anonimowy pisze...

Macie moze link do lepszego live timingu - ten na stronce wrc starsznie zamula...
KRISS

Jack K pisze...

Robson frunie!!! 21 sec nad Ogierem na 2 splicie

Anonimowy pisze...

Dawaj

Anonimowy pisze...

-13.3 do Ogiera na trzecim splicie

serek pisze...

Bouffier jedzie tempem Roberta. Niezle...:)

Anonimowy pisze...

BOUFFIER bardzo blisko...

asertywny

GIZD pisze...

Na 3 splicie -10s do Ostberba!

Anonimowy pisze...

A gościu w radio teraz świruje, że Robertos po Jaennerze ma najlepsze doświadczenie w tych warunkach :-))))

Anonimowy pisze...

-16.1 do Ogiera na czwartym

Jack K pisze...

16.8 nad Ogierem na ostatnim splicie !! Chłopaki ostrożnie !!

GIZD pisze...

Siedzę jak na szpilkach.Robert byle do METY!!!

Tomasz Nanus pisze...

Robert wygra 1 OS !!!!!

Anonimowy pisze...

Kubica pierwszy!

Jack K pisze...

Robert kochamy Cię ja pi54r3256 masakra!!!!!!!!!!!

sLaYeR pisze...

Ja pierdziu ale emocje! Oby bez przygód.

Anonimowy pisze...

Zapewne Kubica po OSie powei: Jedziemy spokojnie, mam feeling, a do limitu jeszcze trochę zapasu mamy...:)

Anonimowy pisze...

hahahaha co za otwarcie sezonu LOL :D

aseertywny

Anonimowy pisze...

He did it !!!!!!!!!!!!

GIZD pisze...

Słyszeliście co Robert powiedział w radiu?Ten człowiek mnie nie przestaje zadziwiać!!!

Anonimowy pisze...

chyba wygra

R.Tormo pisze...

- 19.1 LOL

Anonimowy pisze...

BRAWOOOOO jestes wielki Robert!!!!

KRISS

marshad pisze...

I znowu miał problemy ze światłami. Brawo Robert! :D

Rzeczywiście opóźnienie jest rzędu minut, LT znajdziesz inny, lecz chyba nie międzyczasy. Rallye-sport.fr także się spóźnia, eWRC też.

Krys Sed pisze...

Ahaaaahaa, RK miażdży, oby bezpiecznie do mety. Ale mam dziś zaje... prezent urodzinowy! :)

Anonimowy pisze...

Jeszcze MELICHAREK może wyprzedzić Roberta!

sLaYeR pisze...

To co robi Robert jest chore! Czekam na wypowiedź w stylu "it was ok, no risk, very slippery, we are just learning..... : )

hq pisze...

Haha, dobry początek :)

Anonimowy pisze...

KUBICA WYGRYWA PIERWSZY OES WOOOW|!!!

Maximus pisze...

Spodziewałem się sporych błędów Roberta,albo wolnej spokojnej jazdy,gdyż ciąży na nim presja związana z jego debiutem,cały świat rajdowy ma oczy skierowane na jego debiut.Jak widać ten cyborg nie ma presji,albo ma ale ze stali.

serek pisze...

ja pie...le (w stylu Roberta). Szok!!! w debiucie wygrać odcinek w jednym z najtrudniejszych rajdów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

MELICHAREK idzie na 1 miejsce...

a to powiedxiał KUB

"Bardzo ciężko, był śnieg ale jedziemy na asfaltowych oponach. Do tego popełniliśmy błąd, zmienialiśmy ustawienia i światła świecą za wysoko, nic nie widzimy. To najtrudniejszy odcinek mojego życia! W porównaniu z tym Rajd Janner był łatwizną - powiedział na mecie."

asertywny

Mateusz Pytel pisze...

Melicharek na 3 splicie najszybszy.. zobaczymy jak dalej

Mateusz Melosik pisze...

A może poprzedni pilot po prostu bał się jechać z Robertem :))) - było po prostu za szybko

Anonimowy pisze...

Kimi wygral w ciagu 3 lat tylko 1 os w WRC... Robert w drugim rajdzie zrobil to samo... brak slow...

Kriss

Anonimowy pisze...

Czy ktoś się tego spodziewał ? Wygrał 1=yOS , Melicharek 5-ty

Maximus pisze...

JuŻ jest historyczny moment!Pierwszy Polka,który wygrał OS w WRC!!!!!!!!!!!6 miejsce w plebistycie to jakiś żart!!!

Ewa pisze...

SlaYeR, idąc za Twoim tokiem myślenia całe rajdy są " chore".

Anonimowy pisze...

No i gdzie są malkontenci co nie wierzyli w umiejętności RK o jakimś studzeniu głów bredzili itd....

Anonimowy pisze...

Robert, zniknął z klasyfikacji pierwszego osu, czemu?

Kriss

romero_67 pisze...

Robert jest niesamowity. Brawo i oby bez większych przygód. Szerokości i przyczepności. Pozdrawiam wszystkich!

Anonimowy pisze...

Prawdziwy SHOWTIME!!

Anonimowy pisze...

Spokojnie, spokojnie Robert na razie poznaje nowe auto - patrz problem ze światłami.

;)

asertywny

DADDY pisze...

masakra Robert !!! bardzo dobrze Bouffier !!! chyba kończy się panom z WRC bezpieczne wożenie po os'ach, trzeba ryzykować żeby dogonić Robsona...błędów będzie coraz więcej. Miejmy nadzieje że Robert bedzie jechał ostrożnie ale szybko zarazem :].

patryktos pisze...

Chyba panowie z czołówki zbyt agresywnie podeszli do tematu na tak ciężkim odcinku. Stawiałem na Rk i MS że będą w pierwszej trójce, nie spodziewałem się że do tego dojdzie już na samym początku;)
Robert proszę, daj z siebie wszystko!!!

Anonimowy pisze...

Swoja drogą pamiętacie dziennikarza, który dodał KUB do listy nieudaczników roku albo pana Zarz... tfu niejakiego Zarzecznego? No właśnie... nikt już o nich nie pamięta:)

asertywny

Paulina Wosek pisze...

He Made my day!! Takie poranki to ja lubię :) Myślałem nad TOP3 w drugich przejazdach, ale to w szoku jestem :)

Anonimowy pisze...

https://rally-base.com/2014/rallye-monte-carlo-2014/
tu macie live najszybsze

Jaro75 pisze...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jasny gwint !!!
Robert coś Ty zrobił ???!! (-_-)
Ale emocje !
Nie wiem czy mam pracować,czy nie pracować , pić czy nie pić :):):)

Ale spokojnie.
Rajd jest długi,to nie F1.Najważniejsze to być na mecie :)

marshad pisze...

Brawa także dla Bouffiera, dla którego Monte to być może najlepszy rajd by się pokazać w WRC. Brakuje mi tu Kopeckiego i Breena.

@Anonim 8:20 Nie ma tu takich! Tacy długo tu nie przesiadują. Studzić nadal trzeba, bo Monte nie wybacza. Jeżeli pijesz do komentarza Jaro75, to jest on ostatnią osobą którą podejrzewałbym teraz o zachowanie spokoju =]

Anonimowy pisze...

http://www.ewrc-results.com/profile.php?p=46555&sct=1

on pierwszy wygrał OS w WRC...

asertywny

Anonimowy pisze...

PANIE I PANOWIE OGROMNA PROŚBA - BĄDŹMY POWŚCIĄGLIWI W KOMENTOWANIU WYDARZEŃ, BO NA KONIEC DNIA BĘDZIE ICH PONAD 1.000... WPISUJMY ISTOTNE I WNOSZĄCE INFORMACJE...!!!

Anonimowy pisze...

na drugim splicie 9.4 s szybciej od Latvali

Anonimowy pisze...

-9.7 do Latvali na trzecim splicie

Mateusz Pytel pisze...

wooooo !! :D co to na 2 splicie w OS2 :D ??

sLaYeR pisze...

Najszybszy na 2 splicie. - 20 s

Anonimowy pisze...

-20sec na drugim pomiarze OS2, oni chyba blad w systemie maja!?

Seweryn F1 pisze...

Ron urwał 21 sekund na drugim splicie :)

Anonimowy pisze...

Drugi międzyczas Roberta z 2OS znowu powala .... :-)

serek pisze...

ja p.... 20s przewagi na drugim splicie, Robert, zwolnij wariacie!!! :)

Dariusz Rutkowski pisze...

Robert nie jedzie tylko płynie to jakaś poezja

serek pisze...

jest na mecie!!!! na razie najszybszy!!!!

Dziennik Talentów pisze...

Kubica wygrywa 2 OS :) Masakra

Anonimowy pisze...

jezuuuuu 21 s szybciej od ogiera na 2 spliie. Robert wolniej mamy tu jeszcze sporo OSów......

Anonimowy pisze...

OMG ;))) JEBANANY KUBICA!!!

Jaro75 pisze...

Nie wiem co będzie dalej ale za pierwszy historyczny os w WRC wypiłem :)))
Niech nikt nie myśli że ja z takich co non stop :)) hahaha
Ostatnio za Robsa piłem przy okazji GP Australii w 2011 roku :(

Anonimowy pisze...

to jest niemozliwe na drugim pomiarze -20s go Ogier'a....

Kriss

Anonimowy pisze...

Brawo!! Znów najszybszy! Brakuje słów!

R.Tormo pisze...

-20.9

nie wiem co napisać po po prostu nie mogę przestać się śmiać , a ludzie patrzą na mnie jak na idiotę LOL

Mateusz Pytel pisze...

hahahah :DDDD i jest drugie zwycięstwo etapowe ! :DDD

patryktos pisze...

20 s na drugim pomiarze, wow!!!!!!!!!!

zagiel_1987 pisze...

Znowu wygrał!!!! To jest po prostu niesamowite i jak Robert kiedyś powiedział, że jak będzie wygrywał, to znaczy że coś z tym systemem jest nie tak :D

Kaspersky pisze...

dobrze słyszałem, Kubica prowadzi w 2 os?

DADDY pisze...

Dokładnie, poza Robertem który po prostu dokonał niemożliwego, Bouffier który startował we wsiowych rajdach jak rajd Dobrocina :] teraz pokazał się w czołówce, jestem bardzo zaskoczony formą Bouffiera ..

Anonimowy pisze...

Prawie 37sek przewagi po 2OS;))

asertywny

Anonimowy pisze...

Robert 12,29 na 2 odcinku? czy to możliwe?

Anonimowy pisze...

Spokojnie, bez chora optymizmu rajd jest długi a do mety dojadą tylko Ci których błędy nie wykluczą z dalszej rywalizacji - bo takich co ich nie popełnia nie będzie. Trzeba też pamiętać, że dla większości kierowców to dopiero rozgrzewka przed sezonem. Trzymajmy więc spokojnie kciuki.

marek zegarek pisze...

WYGRAŁ DRUGI!!!!

Dawid pisze...

Robert rozwalił system;-)

Anonimowy pisze...

Wczoraj ktoś pisał o chirurgicznym stylu Ogiera??? Jak widzicie mógłby być co najwyżej studentem Doktora Kubucy !!

Jaro75 pisze...

Ręce mi się trzęsą :))

Anonimowy pisze...

Teraz sie okaze czy Kubica czegos sie nauczyl! Czy bedzie dalej wstawial w p... czy moze zacznie pracowac nad utrzymaniem przewagi i jechaniem do mety, ktora jeszcze daleko!

Anonimowy pisze...

LUDZIE! CO ON WYRABIA!
MOZE RESZTA POWINNA SIE PODDAC WALKOWEREM?
KUBICA IS SIMPLY THE BEST!

Auto pisze...

I żaden szef w pracy od rana nie jest w stanie mnie wk!@#$ć :)

Piękny początek dnia!

Anonimowy pisze...

Przecieram oczy ze zdumienia.On chyba jedzie inną trasą niż pozostali albo zna jakieś skróty.

a.t.

Anonimowy pisze...

Ale czad, dajesz Robert :D .

Pozdrawiam Bocian

Anonimowy pisze...

dobrze, że nie ma wizji ... bo człowiek zawału by tu dostał :))))
ale czad !!!
o.

romero_67 pisze...

Kurna co on wyprawia? Aż nie wierzę w to co widzę liczyłem ,że będzie zajmował 5 do 7 miejsca. A może dzisiaj mamy 1 kwiecień ;-)

Anonimowy pisze...

ja pier........... Robert pozwól żyć, bo jak nie to zawał

Anonimowy pisze...

Robert w jednym z ostatnich wywiadów przed Monte Carlo o swoich szansach w WRC "I know how to swimm a bit, but I don't know how to swimm in deep water" :-)))))

oio pisze...

Cooooo?!
AAAA!
Dopiero mogłem wejść na neta, nie wierzę!
Ale czad! Nieprawdopodobne!!!

Piotr Kłosowski pisze...

Po doświadczenie... Brzmi prawie jak "chcę tylko oddać 2 dobre skoki". Więc spokojnie do mety!

Anonimowy pisze...

36 sekund po 2 OS ... nokaut biorąc pod uwagę że ma te same opony co czołowi zawodnicy.

Anonimowy pisze...

Szok! A czy w historii taksówki inaugurant wygrał os???
Cubici

Seweryn F1 pisze...

czy tylko u mnie przymula blog?

VTEC pisze...

Jedno słowo - K.O.

Paweł Dąbek pisze...

Panowie.. ja siedzę przed kompem i płacze, ku**** płacze ze szczęścia :)
Nie wiem, nie wiem co robi Robert, czy on pędzi jak szalony? czy faktycznie jedzie swoim tempem i ma jeszcze rezerwę? Nie mam pojęcia! Jestem umiarkowanym optymistą i sądziłem, że miejsce w TOP3 byłoby super.. ale widzę, że w tym momencie powinienem przeprosić Roberta za brak wiary w jego talent ;) jeżeli tylko nie będzie przygód na trasie to wierzę że Robert może wygrać nie tylko 1 OS, nie tylko Rajd WRC ale i całe mistrzostwa :)
Pozdrawiam wszystkich fanów ;)
I dzięki autorowi bloga, Mateusz robisz świetną robotę ;)

Arek pisze...

Na 2OS Robert zwolnil:-D

Anonimowy pisze...

Pięknie Robert, pięknie się dzień zaczyna. Teraz tylko spokojnie, nie na limicie i może być jeden z największych dni polskiego sportu.

Relacja z rajdu także http://su2.be/husg

Anonimowy pisze...

Był tu taki ktoś, kto analizował, na podstawie shakedown jak fiesta jest słaba i jaki to błąd że RK wybrał Forda ? Gdzie jesteś ? Posypałeś głowę popiołem ? ;p

oio pisze...

Szkoda, że nie ma dziś w radiu Colina. On się tym naprawdę emocjonuje i przelewa to na słuchaczy. Dziś by pewnie eksplodował, znając jego sympatię do Roberta.

Anonimowy pisze...

Nic nie będę pisał...
:-)
Cokolwiek się wydarzy do końca rajdu, tych dwóch OS już nic nie zmieni.

MSB

PS. Fajnie tuz Wami być.

Dawid pisze...

RK rozjebał system, pamiętacie jak mówił że jako debiutant będzie konkurował z pierwszą trójką to coś nie tak z systemem- chodzi o wieloletnioe doświadczenie - znaczy się living legend!!

Anonimowy pisze...

Trzeba przyznac ze mimo katastrofy na 1 OS Hyundai jest całkiem konkurencyjny i Sordo daje radę. Oby w pzyszłym roku znów ktoś nowy pojawi się w WRC...

asertywny

Caltan pisze...

W dupie to mam. Idę zwolnić się u szefa bo nie da się pracować przy takiej adrenalinie. Toż to szok!!!!

Anonimowy pisze...

Jest pięknie ale trzeba studzić głowy 1 błąd i wszystko w dupę, także radze się nie ekscytować na zapas.

Andrzej Śliwa pisze...

Paweł Dąbek szacun że miałeś odwagę przyznać się że łezki się potoczyły, ja miałem tak samo.
Robert jest THE BEST, nawet jak nie zdąbędzie mistrza w tym roku, nawet jak nie wygra tego rajdu to tymi dwoma oesami pokazał jakim dyspnuje talentem i co potrafi. Zauważcie że on w aucie WRC (współczenej technologi) jedzie dopiero drugi rajd a i testów zbyt wiele nie miał.
Byłem i jestem wielkim zwolennikiem powrotu do F1 i nadal jestem, tylko nasuwa się pytanie gdzie jest obecnie F1? Ten sezon może być niestety porażką i początkiem powolnego jej końca, nie długo zobaczymy co będzie wart ten cyrk w tym sezonie.

Anonimowy pisze...

Istnieją 3 typy kierowców:
- wolni
- szybcy
- Robert Kubica

Jaro75 pisze...

Mateusz,ogarniasz to co się dzieje ?? :)
Tam się chyba gotują wszyscy z wrażenia nad Robertem :)

Auto pisze...

Staram się nie podkręcać ale bukmacherzy chyba musicie zmienić swoje zakłady!!!

admin pisze...

czy to F1, czy WRC, król Monaco jest tylko jeden !

Wiater pisze...

Robert się uczy ;)) Chociaż tak naprawdę to powinien uczyć innych :D To wszystko przez tego banana od Małysza ;)

sLaYeR pisze...

Jeśli Robert tak sobie radzi w najtrudniejszym rajdzie w kalendarzu to ja nie mam pytań :)

To musi być szok dla Ogiera, 40 s. po dwóch OESach.

Możliwe, że w piątek i sobotę wystarczyłoby "wożenie się po OESach" aby wygrać :)

Paweł Dąbek pisze...

Wow #wtf ?!: @autosport: Kubica leads Monte Carlo Rally http://t.co/GAT1QSO6m9#WRC

— Nick Heidfeld (@NickHeidfeld) styczeń 16, 2014


reakcja heidfelda bezcenna :)

Anonimowy pisze...

Witam!
To mój pierwszy wpis tutaj, chodziarz śledzę tą stronę niemal od początku.
Myślę, że Robert wybrał dobre opony. Pozostali się w tym temacie przeliczyli i chyba stąd taka przewaga.
Trzymam kciuki za to, aby dojechał do końca!
Pozdrawiam wszystkich fanów!

Anonimowy pisze...

Ktoś pisał wczoraj, że Fordy są słabsze od konkurencji i miał rację, dwa na końcu stawki. Po tym co robi Kubica wydaje mi się, że spokojnie objechał by resztę stawki w jakiejś seryjnej Astrze lub Golfie GTI :)

Anonimowy pisze...

Szok, szok, szok... Mam łzy w oczach, a poziom adrenaliny mam przekroczony z 5 razy.

Anonimowy pisze...

Jestem niesamowicie szczesliwy. Łapy mi sie trzesa i przeszkadza mi to troche w pracy, ale nie da sie inaczej. Pilem szampana po GP Kanady i dzisiaj ciesze sie jak wtedy albo bardziej! Poprostu niesamowite! Kocham Roberta i Macka!!!
Buczek

Patryk Harkot pisze...

Ktoś może mi powiedzieć co się ku..a dzieje? Chyba jeszcze się nie obudziłem... To nie jest możliwe

Anonimowy pisze...

Szkoda tylko, ze to WRC a nie F1.

Anonimowy pisze...

Masakra, od rana takie wieści, przecież to się pracować nie da:)

A z ciekawych wyników zobaczcie Chardonneta w Citroenie DS3 R3T - 4. na pierwszym oesie, 12 na drugim i 8 w generalce. Ośką! Musi znać trasy na pamięć;)

Anonimowy pisze...

Panowie spokojnie na końcu rajdu będzie czas na radość itp.., ważne by dojechać do mety, mimo wszystko ciężko jest zachować spokój Robert goooo....!

sLaYeR pisze...

Miały być 3 lata w WRC, mistrz świata i powrót do F1.
A możliwe, że już po 1 roku Robert osiągnie swój cel i będzie musiał szukać nowych wyznań :)

Jedno jest pewne, świat rajdów nie prędko dojdzie do siebie po sezonie z RK. :)

vujson pisze...

O ja pie...le!!! Przychodzę do roboty, dzieciaki odstawione do przedszkola, szkoły... szaro smutno... a tu nagle 2oesy wygrywają Kubica i Szczepaniak!!! Dzięki Panowie! Dziś dzień bez kawy - ciśnienie mi już skoczyło ;) Do mety!!!

Simon Marshal pisze...

Wstaje rano troche za pozno bo zonka nie dala mi pospac... Szybko sprawdzam co z Robertem I co?

Panowie siedze I placze jak dziecko... Nie wiem co sie dzieje... Placze dalej... No kur....a Robert rozjechal moje serce ...

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Zwrócę uwagę na fakt, że Ogier jedzie jako pierwszy i przeciera OS. Jak się zmienia nawierzchnia w miarę przejazdu kolejnych zawodników, to nie wiemy. Na pewno są trudne warunki. No i z pewnością Kubica jedzie rewelacyjnie!

Anonimowy pisze...

Oglądałem niedawno "Rush" (polecam gorąco fanom motosportu). Film świetnie pokazuje jak w bólach rodziła się legenda F1 - Nicki Lauda. Dziś mam wrażenie, że oglądam część drugą. Inna legenda. Tytuł wymyślcie Wy.

Anonimowy pisze...

ROBERT PROSZĘ CIĘ !!!! ZWOLNIJ .... BOJĘ SIĘ O TWOJE ZDROWIE .... DLA MNIE JESTEŚ NAJLEPSZYM KIEROWCĄ NA ŚWIECIE.... MASZ JESZCZE CZAS NA SUKCESY ....MAM NADZIEJĘ ŻE WIESZ CO ROBISZ ...... KOCHAM CIE STARY :-)

fh pisze...

Musze to powiedziec, musze skrytykowac konkurencje, Klubfanakubicy (nie podaje pelnego adresu), wchodze tam, a tam totalny rozpizdziaj, laduja sie jakies mapki, masa zdjec hipa, totalny rozpizdziaj, jak chce swiezych informacji to nie chce zeby mi sie ladowalo 128zdjec. Pod wzgledem przejrzystych informacji niemal na zywo z relacji rajdów blog powrotroberta wymiata

Anonimowy pisze...

Świetny komentarz!

Nie spałem od kilku nocy (taka praca) i mam takie w sobie emocje
że nie zasnę! Jasny gwint! A może ja jednak śpię???

Anonimowy pisze...

najlepsze wypowiedzi po ss1:
Latvala : “I have not driven the car in these conditions.”
Sordo: “This is my most difficult stage in my career.”
Mikkelsen: “I have never done anything like that before”
Evans: "…it is about survival at this stage."
Bouffier: "First corner I went out and hit a bridge, I thought my race was over at the first corner. As we have similar problem on second corner, I decided to slow down."

Pablo s pisze...

BRAWO Robert...tylko ostrożnie

Anonimowy pisze...

Możliwe że Ogier ma skoszony samochód po pocałunku z murkiem dlatego tak słabo mu idzie. Mimo wszystko szacun dla RK.

Ewa pisze...

Zastanawiałam się przed rajdem, czy uczestnictwo Roberta spowoduje, że pozostali uczestnicy zepną pośladki :).Teśli do tej piry tego nie zrobili to teraz chyba tak.

Kaczmar pisze...

Jaro75 Tez wypije z Toba :D

Nawet jesli nie dojedzie.. Niemozliwe jest konczyc kazdy rajd na tym etapie kariery z nowym autem i nowym pilotem. Ma prawo popelnic bład i nie dojechac. Ale pokarze MOC systematycznie punktujac, jestem optymista i celuje w TOP3 na koniec sezonu.

siwolong pisze...

Jaro75, Maximus, inni...kopary opadły? Jak pisałem, że w Monte Carlo może być bdb to wyśmiewaliście. Tacy są Polacy- niby, obserwują kogoś, oglądają, śledzą- ale ocenić nie potrafią.

Auto pisze...

Nick komentuje na twitterze:
Wow wtf?:)

Anonimowy pisze...

Mikko donosi, ze pada snieg i martwi sie brakiem zimowek na 3 Os.

siwolong pisze...

Robert jest niesamowity- ale nie zapominajcie o Szczepaniaku- to jego pilotowanie to 50% sukcesu

Anonimowy pisze...

ale jaka zacięta walka. Ogier, Meeke, Ostberg, Bouffier. Kilka sekund ich dzieli. Ale mają pecha bo pół min przed nimi jest debiutant.

sLaYeR pisze...

Ale najlepsze, że Robert podczas wywiadów na mecie nie wie co powiedzieć :)

maggy pisze...

‎Matrix Reaktywacja

Seba HWK pisze...

Co tu się dzieje? Co robi Robert? Jestem w całkowitym szoku!

Cwaniak pisze...

Kurcze, śnieg... na te opony co ma czołówka dobrze nie wróży :/

Anonimowy pisze...

Może być ciężko.... oby Robson utrzymał Fordzika na trasie.

Anonimowy pisze...

Prawa ręka jak ryba w gazecie a gość objeżdża czołówkę jak chce. Czekamy na pierwszy protest do FIA a propos manetki :)

Robert Rebizant pisze...

Wydaje mi sie, że będe bardziej spokojny jak robert nie wygra któregoś OSu, bo może sie troche uspokoi, nie mozna tak cały czas zapie....lac

Kaczmar pisze...

Heidfeld bezrobotny, pozostało mu sledzić poczynania kubicy w WRC :DDDD

oio pisze...

Potwierdza się też to, że wybór Maćka na pilota był najlepszym możliwym wyborem.
Brawo Maciek!!!

Anonimowy pisze...

+1.5 s do Ogiera na pierwszym splicie

Anonimowy pisze...

Ach, jak ja Go kocham!
masseter

Anonimowy pisze...

Cześć Mateusz, jedno pytanko niekoniecznie związane z dzisiejszym rajdem, myślałeś o tym, żeby przebudować stronę tak aby wszystkie aktualizacje które dodajesz na bieżąco podczas relacji pojawiały się na samej górze? obok mógłby znajdować chat z podobnym systemem, nowy post na samej górze. Mocno ułatwiłoby to czytanie nowo dodanych wiadomości, przynajmniej dla tych co mają zamulający internet albo śledzą relację z telefonu. Pozdrawiam, Paweł.

Anonimowy pisze...

wow D.Sordo ale czas 14:12.1 ... Robson jedzie dobrze

Anonimowy pisze...

Evans jaki czas z +16 na -29

DrOzda pisze...

Opony zimowe na SS3 to podstawa ...

Darek Stołek pisze...

Nie słucham akurat radia, ale ten czas Sordo to prawdziwy?

Anonimowy pisze...

Co się dzieje na tym 4 splicie? Jedni zyskują 40s, inni tracą.

serek pisze...

ufff, ci co wzięli zimówki odrobili masę czasu na ostatnich splitach, nie zdziwię się jeśli Robert straci prowadzenie :)

Anonimowy pisze...

chyba wypadl z trasy!

oio pisze...

Panowie, techniczne pytania laika:

1. ile opon można wziąć?
2. czy są ograniczenia co do mieszanek/rodzajów
3. czy załoga może zmienić opony przed każdym os'em?
4. czy opony, które zabiera załoga są do dyspozycji do kolejnego serwisu, czy na dzień wyścigowy?
5. czy dozwolone jest posiadanie jednej innej opony (oczywiście w krytycznych przypadkach)?

serek pisze...

na ostatnim splicie robert traci 41 sek do Elfyna

typ pisze...

Widac ze warunki b.zmienne. Evans z +15s straty na następnym międzyczasie ma -28s...

Anonimowy pisze...

O oc chodzi z czasami Evansa i Sordo WTF?

asertywny

me pisze...

Anonimowy 10:15
Juz tak bylo i nie zdalo to egzaminu.

Anonimowy pisze...

Eee to nie bład Kubica musiał popełnić jakiś bład bo Bryan bez zimówek tez na ostatnim splicie -30

asertywny

Anonimowy pisze...

Dokładnie ci którzy mają czasy na Minus na 4 splicie mają na bank zimówki tam musi mocno sypać...Robert jedzie z pewnością na miękkich stąd dość spora strata do Evansa

typ pisze...

Szkoda.. duża strata...
Dobór opon...

Anonimowy pisze...

Coś ten Kuchar słabo szpieguje.

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 408   Nowsze› Najnowsze»