Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 4 stycznia 2014

Robert Kubica w Jänner Rallye - dzień 2 (filmy, zdjęcia, live timing) [Aktualizacja godz. 23:25 - Kubica liderem, zdjęcia, onboard, wypowiedź o Szczepaniaku, filmy]

Znakomicie rozpoczęły polskie załogi udział w pierwsze rundzie sezonu ERC, Jänner Rallye. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wygrali Odcinek Kwalifikacyjny, a Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran uplasowali się na 2. miejscu. Dziś rywalizacja startuje na dobre - przed nami 10 wymagających OS-ów. Poniżej znajdziecie wszystko, co niezbędne do śledzenia rajdu - live timing, radio rajdowe, filmy, zdjęcia i wypowiedzi.

PEŁNĄ RELACJĘ Z DNIA 1. PRZECZYTACIE TUTAJ
Już piątek, w którym rozgrywano tylko shakedown i Odcinek Kwalifikacyjny był bardzo ciekawy i intensywny. Kierowcy walczyli o możliwość wyboru miejsc startowych i najlepiej na liczącym 1,99 km odcinku poradził sobie Robert Kubica, który był o 0,9 sekundy szybszy od Kajetana Kajetanowicza.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie filmy z wczorajszych przejazdów Roberta Kubicy, włącznie z bardzo ciekawym onboardem:


Przejazdy Kajetana Kajetanowicza znajdziecie TUTAJ.

Robert Kubica wybrał ostatnią, 12. pozycję startową, Kajto pojedzie jako 6. Oto kolejność startowa do pierwszego OS-u:

1. A. Tlustak
2. V. Griazin
3. A. Aigner
4. V. Pech
5. B. Harrach
6. K. Kajetanowicz
7. R. Baumschalger
8. R. Odlozilik
9. J. Tarabus
10. R. Consani
11. J. Cerny
12. R. Kubica


Robert podkreślał wczoraj na konferencji prasowej, że start ten traktuje treningowo i wczoraj jechał bardzo spokojnie. Polak potwierdził, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to jego pilotem w całym obecnym sezonie będzie Maciej Szczepaniak. Robert powiedział również, że dobrze jeździ mu się autem, w niektórych aspektach nawet lepiej niż Citroenem, ale nie można jeszcze wysuwać zbyt daleko idących wniosków. Robert ciekawie wypowiedział się również o wypadku Michaela Schumachera. Przeczytacie o tym w relacji z wczorajszego dnia (TUTAJ).

Co nas czeka dziś?

A dziś start zaczyna się na dobre. Sobota będzie bardzo intensywnym dniem dla kierowców - już o godz. 8:11 rozpoczną oni pierwszy Odcinek Specjalny, a ostatni z zaplanowanych 10-ciu odbędzie się o godz. 19:30. Będą one miały długość od 8,3 km do 22,93 km. W trakcie dnia zaplanowano 3 serwisy.

Harmonogram

Sobota, 4 stycznia:
godz. 08:11 - OS 1 Pierbach 1 (18,99 km)
godz. 09:14 - OS 2 Liebenau 1 (10,22 km)
godz. 10:00 - OS 3 St. Oswald 1 (8,30 km)
godz. 10:43 - Serwis (Freistadt)    
godz. 12:04 - OS 4 Pierbach 2 (18,99 km)
godz. 13:07 - OS 5 Liebenau 2 (10,22 km)
godz. 13:53 - OS 6 St. Oswald 2 (8,30 km)
godz. 15:06 - Serwis (Freistadt)    
godz. 15:53 - OS 7 Pregarten 1 (8,76 km)
godz. 16:36 - OS 8 Schönau - St. Leonhard 1 (22,93 km)
godz. 17:50 - Serwis (Freistadt)
godz. 18:47 - OS 9 Pregarten 2 (8,76 km)
godz. 19:30 - OS 10 Schönau - St. Leonhard 2 (22,93 km)

Oto te OS-y na mapie:

Wirtualny przelot nad trasą 3D zobaczycie TUTAJ.

Co w Tv?

Sobota, 4 stycznia
godz. 20:05 - Kronika TVP 1
godz. 24:00 - Eurosport - podsumowanie dnia 1

Całą rywalizację będziemy śledzić przez cały dzień na blogu - zapraszam na rajdowe emocje z Polakami w roli głównej!

Aktualizacja

Pierwsi kierowcy są już na trasie, Robert pojawi się na niej za kilkanaście minut. Na trasie jest nieco lodu, a warunki są trudne.

Aktualizacja godz. 8:40

Na mecie jest już Kajetan Kajetanowicz, który również mówił o bardzo trudnych i zdradliwych warunkach na trasie. Uzyskał on najlepszy czas jak dotąd, ale miał lekko uszkodzony zderzak. Na górze dodałem nowy link do live timingu. 

Aktualizacja godz. 8:50

Robert i Maciej są już na mecie OS-u. Polacy uzyskali 3 czas, tracąc blisko 5 sekund do Kajetana Kajetanowicza. "Było bardzo trudno, pierwszy raz w tym samochodzie, na tej trasie. Mam mało doświadczenie w na tych oponach, a warunki są bardzo podstępne" - powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 9:30

Kajetan Kajetanowicz jest na mecie 2. OS-u. Polak jest póki co najszybszy. Ponownie wielu kierowców miało problemy i kilku uszkodziło swoje auta.  

Aktualizacja godz. 9:45

"Było bardzo trudno, mieliśmy jeden groźny moment, gdzie trochę straciliśmy, ale jest OK" - powiedział Robert Kubica na mecie 2. OS-u, na którym uzyskał 3. czas i jest 2. w klasyfikacji generalnej, głównie dzięki karze 10 sekund dla Baumschlagera za falstart.
 Aktualizacja godz. 10:08

Rozpoczął się 3. OS Janner Rallye. Robert będzie na trasie za kilkanaście minut.

Aktualizacja godz. 10:20 

Kajetan Kajetanowicz jest już na mecie 3. OS-u. Polak zajmuje obecnie 3. miejsce na tej próbie. 

Aktualizacja godz. 10:30

"Jest dużo lodu i żwiru na trasie. Pierwszy raz jadę na takiej drodze, pierwszy raz w tym samochodzie, ale jest OK" - powiedział Robert na mecie 3. OS-u, na którym uzyskał najlepszy czas, 3 sekundy przed Baumschlagerem i goni Kajetanowicza w klasyfikacji generalnej. 

Aktualizacja godz. 10:35


Aktualizacja godz. 11:35

Trwa przerwa serwisowa, a podczas niej z Robertem Kubicą spotkał się Marcus Gronholm. (fot. fiaerc)
TUTAJ znajdziecie live stream z parku maszyn.

Aktualizacja godz. 12:10

Wystartował 4. OS Janner Rallye. Za kilka minut na trasie będzie Kajetan Kajetanowicz a za kilkanaście minut Robert Kubica. Oto zapis rozmowy Roberta z Marcusem Gronholmem: "Robert, bądź cierpliwy. Ja wygrałem swój pierwszy rajd WRC w wieku 32 lat i zdobyłem swój pierwszy tytuł. Kiedy masz urodziny? No, to rok 2017 będzie twój".

Jeszcze jedna wiadomość organizacyjna - jutro wypróbujemy nowy sposób dodawania aktualizacji - będą one pojawiały się od góry - pod linkami do live timingu itp.

PS - Podobno życiu Michaela Schumachera nie zagraża już niebezpieczeństwo. Byłaby to najważniejsza informacja dnia. Taką wiadomość przekazał dziennikarzom przyjaciel rodziny.

Aktualizacja godz. 12:25

Na trasie nie ma już lodu, ale jest mokro. Ważny wydaje się zatem wybór opon. 

Aktualizacja godz. 12:30

Wszyscy zawodnicy znacznie poprawiają swoje czasy. Na mecie jest Kajetan Kajetanowicz: "Jest lepiej na trasie, dobrze czuję auto, mam fajną zabawę mimo że auto jest dla mnie nowe" - powiedział Kajto na mecie. Polak był 2. na tym OS-ie i zajmuje 1. miejsce, ex-aequo z Vaclawem Pechem. Robert zaraz ruszy na trasę. 

Aktualizacja godz. 12:45

Dobór opon okazał się kluczowy na drugiej pętli Janner Rally. Stracili ci, którzy zdecydowali się na opony na lód. Robert ma opony zimowe, a jest to chyba wybór optymalny. 

Robert jest już na mecie, na tej próbie zajął dopiero 5. miejsce, a wszystko za sprawą przebitej prawej przedniej opony. Polak w generalce spada na 4. miejsce, tracąc blisko 12 sekund do nowego lidera rajdu, Baumschlagera. Trwa zmiana przebitej opony.

Aktualizacja godz. 12:50

Biorąc pod uwagę to, że Robert jechał aż 11 km z przebitą oponą (przebił ją po uderzeniu w kamień na 7-kilometrze), to Polak wykręcił znakomity czas. Cieszy dobry wybór opon u Kubicy, miejmy nadzieję, że na kolejnych OS-ach nadrobi stratę.

Aktualizacja godz. 13:10

Rozpoczął się 5. OS Janner Rallye. Przed kierowcami 10,22 km. 

Aktualizacja godz. 13:25

"Wszystko jest w porządku, ciśniemy jak tylko możemy. Musimy być ostrożni i sprytni. Jestem zadowolony z tych opon" - powiedział Kajetanowicz, który ma obecnie pierwszy czas. 

Aktualizacja godz. 13:38

"Na poprzednim OS-ie mieliśmy przebitą opony. Ten OS był spokojny, nie mamy dobrych opon na te warunki, ale uczymy się i to jest najważniejsze" - powiedział Robert Kubica po ukończeniu 5. OS-u, na którym był 4. i taką samą pozycję zajmuje w generalce. 
Aktualizacja godz. 14:15

Kajetana Kajetanowicza nie ma jeszcze na mecie 6. OS-u. Polak musiał mieć jakąś przygodę na trasie.

Aktualizacja godz. 14:18

Kajto zatrzymał się na 2 kilometrze trasy, prawdopodobnie uderzył tyłem auta w jakąś przeszkodę. 

Aktualizacja godz. 14:20

Robert Kubica jest już na mecie 6. OS-u. Polak uzyskał najlepszy czas na tej próbie i wygrał swój drugi OS w rajdzie. "Było trudno, mieliśmy jeden moment, jest podchwytliwie, szczególnie bez doświadczenia" - powiedział Robert. 

Aktualizacja godz. 14:25
Aktualizacja godz. 14:55

Oto zdjęcie auta Kajetana Kajetanowicza po dzisiejszej przygodzie. Nie było jednak uderzenia, a awaria auta - podobno zablokował się gaz.


Aktualizacja godz. 15:15


"Jeszcze nie mamy oficjalnej decyzji, ale nie ma dużego wyboru. Maciek nie może teraz jeździć z Michałem Kościuszko więc zadzwoniłem do niego i zapytałem, czy chce przejechać ze mną Janner i zgodził się" - powiedział Robert Kubica o współpracy z Maciejem Szczepaniakiem. Szanse na jazdę z nim w tym sezonie Kubica ocenił na 95%.


Aktualizacja godz. 16:00


Wystartował już 7. OS Janner Rallye. Robert Kubica ruszy na trasę za około 20 minut. Niestety, do OS-u nie wystartuje Kajetan Kajetanowicz.

Aktualizacja godz. 16:20

Robert Kubica zajął 2. miejsce na 7. OS-ie, przegrywając zaledwie o 0,1 sekundy z Vaclawem Pechem. Najważniejsze jednak, że znacznie zbliżył się do Baumschlagera. "Warunki były bardzo złe, bo miałem mnóstwo żwiru na trasie. Warunki zmieniają się bardzo szybko" - powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 16:25

Aktualizacja godz. 16:38

Pierwsi kierowcy wyruszyli już na trasę 8. OS-u. Jest to najdłuższa dziś próba, liczącą prawie 23 km.

Aktualizacja godz. 17:17

"To był bardzo trudny OS, bardzo śliski, podstępny. Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę, warunki się bardzo zmieniają. Nie jadę na limicie, on jest daleko. Póki co idzie dobrze" - powiedział Robert na mecie 8. OS-u, który padł jego łupem! Kubica awansuje na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.
Aktualizacja godz. 17:40

Tak jechał dziś Robert:

 
Aktualizacja godz. 18:50

Kajetan Kajetanowicz wycofał się z rywalizacji w Janner Rallye. W jego aucie doszło do zacięcia przepustnicy i uderzenia. Oto jego auto po tej przygodzie:

A tymczasem wystartował 9. OS Janner Rallye - jest to dość krótka i szybka próba licząca 8,76 km.

Aktualizacja godz. 19:10

Robert Kubica wygrywa kolejny OS! Polak o 1 sekundę wyprzedził Vaclawa Pecha.

"To nie jest łatwy dzień, przed nami jeden bardzo trudny OS i zobaczymy co będzie" - powiedział Robert na mecie OS-u.

Aktualizacja godz. 19:12

Robert traci już tylko niecałe 2 sekundy do Pecha.
Aktualizacja godz. 19:30

Wystartował najdłuższy dzisiejszy OS, który zakończy sobotnią rywalizację.

Aktualizacja godz. 20:05

"Mieliśmy drobną przygodę, uderzyliśmy w coś, ale to była mała strata, może 2 sekundy. To był bardzo podchwytliwy OS. Jesteśmy tu aby testować, jedziemy własnym tempem. Było trudno, ale jesteśmy tu aby testować, nie mam dużego doświadczenia i wszystko jest nowe. Musimy ukończyć ten rajd, a to nie łatwe" - powiedział na mecie ostatniego dzisiejszego OS-u Robert Kubica, który okazał się najszybszy na tej próbie, wyprzedzając drugiego kierowcę o aż 8 sekund. Polak objął prowadzenie w rajdzie! 

Aktualizacja godz. 20:40


Aktualizacja godz. 20:45

TUTAJ zobaczycie onboard Roberta Kubicy.

Aktualizacja godz. 21:20

Muszę przyznać, że daje sobie radę i nie wymięka na robocie! Maciek jest doświadczonym pilotem i na pewno to jest normalne, że pierwszego dnia nie wszystko jest perfekcyjne. Na pewno zadanie dla niego nie jest łatwe. Oesy są bardzo wymagające, szczególnie zmiana rytmu. Na pierwszej pętli było bardzo ślisko i jechaliśmy bardzo wolno, na drugiej było już bardziej przyczepnie, ale jechaliśmy kolcach, a na trzeciej niektóre partie były całkiem suche” - powiedział Robert Kubica o współpracy z Maciejem Szczepaniakiem, cytowany przez blog Mikołaja Sokoła, www.sokolimokiem.tv.

Aktualizacja godz. 23:25Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i OneStopStrategy

230 komentarzy:

1 – 200 z 230   Nowsze›   Najnowsze»
Anonimowy pisze...

no ty jazda Robson

Anonimowy pisze...

No to oglądamy tabelki i słuchamy rajdowego radia :D

OZ

Maximus pisze...

Niby tylu wielkich fanów,a jeszcze wszyscy śpią,rajd rozpoczął się z 3 minutowym opóżnieniem,jest troszke śniegu i lodu gdzie niegdzie.

Maximus pisze...

za chwile Kajetan rusza..

Anonimowy pisze...

Robert,szybkich i czystych przejazdów:).

Anonimowy pisze...

czesc wszystkim, nie ma miedzyczasow?

Anonimowy pisze...

nie śpia nie śpią , czuwają :)

Anonimowy pisze...

Jak wlaczyc miedzy czasy?

Maximus pisze...

I kierowca na mecie ale auto uszkodzone,warunki ciężkie,bardzo zdradliwe!

Anonimowy pisze...

Macie live?

Anonimowy pisze...

Dawaj Robson, ogień Kajto !!!

Anonimowy pisze...

Trochę dziwna sytuacja bo 2 pierwszych kierowców zaliczylo już wypadki...

Maximus pisze...

4 kierowców już lekko uszkodzone auta!masakra!

Krzysztof Stanek pisze...

Jakieś opóźnienie jest?

Anonimowy pisze...

Kajetan widze bardzo pozytywnie nastawiony i dobrze sie bawi:)

Maximus pisze...

Kajetan super czas!

Krzysztof Stanek pisze...

Co się stało z Live Timmingiem?

Bartosz Słotwiński pisze...

Dobre, wszyscy narzekają na warunki a Kajto mówi ze jest ślisko ale bardzo dobrze się bawią :)

Anonimowy pisze...

nowy rok nowe emocje ale ja to kocham:)przyczepnosci roberto jestesmy z toba!!
lukiRace

Krzysztof Stanek pisze...

http://rally-base.com/2014/31-int-janner-rallye-2014/?ssId=2146&cupId=36

Tutaj działający LT

Mateusz Cieślicki pisze...

1. Nie ma międzyczasów
2. We wpisie dałem link do alternatywnego live timingu, bo ten znów nie działa.

Anonimowy pisze...

Witam gdzie znajdę aktualne czasy osów> Macie linka?

Anonimowy pisze...

http://www.ewrc-results.com/results.php?e=13776&Int-Janner-Rallye-2014
wyniki

Maximus pisze...

ALe jaja każdy z kierowców przynajmniej raz wyleciał z trasy..rzadko się ogląda takie coś!kibice są wniebowzięci pewnie!

Anonimowy pisze...

Robert meta os1
14:23,8

Bartosz Słotwiński pisze...

Jest robert, p3, 5,4 sek za kajtem

Maximus pisze...

Jednak talent Kajetana+zgranie z pilotem+mega szybkie auta daje wyniki!Brawa dla Polaków!

dom86# pisze...

Nasi trzecia pozycja na otwarcie rajdu :) +5.4 straty do Kajtka

Maximus pisze...

Robert z tego co słucham,bez żadnych uszkodzeń,to dobrze świadczy.

Anonimowy pisze...

To Robert będzie miał chyba dobre przetarcie przed Monte Carlo w takich warunkach jakie panują dzisiaj na osach.

Anonimowy pisze...

Ja bym raczej powiedział, że nasi na miejscach 1 i 3, a nie tylko 3 :)

Anonimowy pisze...

Nie czuje sie fachowcem, ale ogladając onboardy obu naszych kierowców odnoszę wrażenie, że jazda RK ma charakter znacznie bardziej płynny a KK bardziej nerwowy, ryzykancki... czy się mylę?

Tomi Max pisze...

Robert na mecie 1OSu:Bardzo trudno, pierwszy raz jechałem w takich warunkach. Dużo brudu, ciężko ale dobrze. Nie jest łatwo, bo nie mam doświadczenia w tym samochodzie i na takich oponach. Wybraliśmy mniej więcej taką pozycję startową, jaką będziemy mieli w Monte Carlo, ale nie spodziewałem się takiego brudu - opowiedział krakowianin po pierwszym odcinku specjalnym.

Andrzej Śliwa pisze...

Fajnie idzie naszym, oby tak dalej. Uważam jednak że gdyby nie sukces Roberta z pod barwami Lotosa to Kajto nie wyszedł by poza granice i nie było by startów w ME. Lotos zwietrzył szanse na w miarę tanią ogólnoświatową reklamę i wszedł w to.
Wszystkim Wam i naszym driverom oraz ich pilotom życzę wszystkiego naj na ten nowy rok!

Anonimowy pisze...

@ 8,59

.....mam dokładnie take wrażenie jak Ty....:-)

Anonimowy pisze...

Na 2 odcinku na 3 kierowców dwóch mialo problemy. Będzie odsiew.

Irek

Anonimowy pisze...

Ajjj ....psują wszystko brakiem międzyczasów - lipa

mateusz1991 pisze...

Nie zapominajmy o 2 innych polakach startujacych w tym rajdzie Sławomir Ogryzek znokautował rywali w klasie RC4 wygrał 1 os z przewaga 16.5s a Grzesiek Sikorski był 4 :) Polskie załogi wymiataja :)

Anonimowy pisze...


Baumschlager dostał kare 10 sek.

Mateusz Cieślicki pisze...

Czy Wam też Rally Radio przerywa niemiłosiernie?

Anonimowy pisze...

Radio lepiej działa uruchomione w tym małym oknie.

Anonimowy pisze...

Tak. Na ilość kibiców Roberta i Kajta nie są przygotowani.

nemerif pisze...

Przerywa to fakt:(
Czyżbyśmy mieli Jaenner Destruction Rally...:)

Anonimowy pisze...

No dokładnie,potrafimy wykończyć wszystkie streamy:).

Maximus pisze...

kurde Robert nie poradzi sobie z czołówką,w najlepszym wypadku będzie 3

Anonimowy pisze...

A 3 miejsce to złe miejsce biorąc pod uwagę że to mistrzostwa europy a nie jakiś "trzecioligowy rajd włoski"? No dajcie spokój:D

Anonimowy pisze...

zygac mi sie chce od tych komentarzy polaczków nawalających na siebie kubice i kajetanowicza (np. na stronie wrc na facebooku)... popieprzony kraj

Jaro75 pisze...

4 stycznia 2014 09:44
I co w związku z tym ????
Ja nie rozumiem takiego myślenia...
Widzę że cały czas ludzie zapominają że Robert nie jeździ w rajdach od 10 lat.

Pełen profesionalizm Roberta:)
Celowo wybrał taką pozycję startową pod kątem MC.Zero taryfy ulgowej,maksimum nauki i zbierania doświadczenia :))

Anonimowy pisze...

Maximus - to dopiero pierwszy przejazd, pierwszego wlasciwego dnia rajdowego. Robert zwykle poprawia swoje czasy przy drugim przejezdzie. Kajto juz raczej nie ... No i trzeba jeszcze prawidlowo pojechac w niedziele.

Marek Bogacki pisze...

Mam nadzieję, że Robert mając na uwadze wcześniejsze doświadczenie z Rajdu GB, gdzie również miał trzy N /nowy pilot, samochód, rajd/ przejedzie wszystkie OS-y i zaliczy udany trening przed pierwszym startem w MC. Bez względu na wynik, jeśli dojedzie do mety, to będzie to udany start.

Anonimowy pisze...

Widac jak wiele znaczy miejsce startowe i znajomosc tras:) na drugich ppzejazdach sie zacznie....

Anonimowy pisze...

RK ma komfortowa sytuacje, nikomu nie musi niczego udowadniać.. rajd jest dostatecznie długi żeby wywrócić calą klasyfikacje do góry nogami. KK ma presję, RK nie ma żadnej. Bedę sie tak samo cieszył z pierwszego miejsca RK jak i pierwszego miejsca KK.

Anonimowy pisze...

Co z Kajetanowiczem?

Anonimowy pisze...

RK awansował po 2 odcinku na 2 miejsce przede wszystkim z 1 powodu... kasztan dostał karę 10 sekund i prze to spadł na 4 miejsce...

Anonimowy pisze...

No przecież regulamin obowiązuje wszystkich:)

Maximus pisze...

YES YES YES!!!Brawo Robercik!!!

Anonimowy pisze...

Jest 1 wygrany OS w 2014!

Irek

Anonimowy pisze...

:D Zamiast filozofować co to nie będzie na drugich przejazdach lepiej po prostu kibicujcie! I patrzcie co ten nasz Mistrz wyrabia! :D Już wygrany odcinek!!! :D

Anonimowy pisze...

Maximus cos pisałes??

Anonimowy pisze...

Fiu fiu to Robertos przycisnal na trzecim OS

Andy pisze...

dobra robota RK gratulacje 3 sek na krotkim odcinku brawo brawo brawo

Anonimowy pisze...

jak zobaczyłem w opisie trasy "większość sucha nawierzchnia' od razu pomyślałem , "Robertos pokaże, kto tu rządzi" :))

Anonimowy pisze...

Robert teraz odbije się na 3 następnych OS :)

jabu pisze...

Czyli jest dobrze i zapowiada się całkiem dobrze ;)
A swoją drogą w polskich rajdach przeszliśmy długą drogę i dużo się zmieniło, skoro mistrz Polski(!) rywalizując w rajdzie z Robertem mówi jasno, że to ten drugi jest faworytem.

Anonimowy pisze...

Trudno, żeby było inaczej, gdy Mistrz Polski rywalizuje z Mistrzem Świata.

Anonimowy pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BdILowwCIAAYLMI.jpg?w=800&h

Anonimowy pisze...

Kurde szkoda ze nie ma nic video-live! Czekamy aż to sie troche ruszy.

jabu pisze...

To jednak trochę bardziej skomplikowane ;)

serek pisze...

ale ów Mistrz świata ma: nowe auto, nowego pilota, tylko roczne doświadczenie, nie zna tych tras...

Mateusz Cieślicki pisze...

Krótkie pytanie w przerwie - pojawiają się głosy dotyczące wprowadzenia aktualizacji od góry. Co Wy na to? Testowaliśmy to już poprzednio i było tak sobie.

serek pisze...

ja bym preferował taki sposób aktualizacji....

Anonimowy pisze...

Tak jak teraz czyli aktualizacje od dołu są zdecydowanie lepsze. :)

ZbyszekB

Anonimowy pisze...

Wolę tak jak jest. Przyzwyczaiłem się już.

Anonimowy pisze...

aktualizacje komentarzy powinny być na początku (u góry), a artukułu na dole, wtedy obie aktulizacje są obok siebie i nie trzeba przewijać ekranu aż tak bardzo.

pozdrawiam. Kamil

Anonimowy pisze...

Dobrze by było, gdyby najnowsze aktualizacje pojawiały się na górze. Tzn. najpierw cały opis rajdu, linki, itd. Ale sama część z aktualizacjami odwrócona.

jabu pisze...

Być może byłoby łatwiej dotrzeć do aktualizacji... W każdym razie przyzwyczaiłem się do tego co jest i musiałbym się przestawić ;) Ważne jest też to, że na początku wpisów z reguły są ważne rzeczy, np. plan osów, linki itd. i to mamy zawsze zaraz po wejściu. Każda forma ma plusy i minusy.

Mateusz Cieślicki pisze...

Dla mnie jest to drobna komplikacja, ale nie aż tak duża więc umówmy się, że jutro wypróbujemy "nowy sposób" i będę czekał na Wasze opinie. A już teraz 4. OS :)

Maximus pisze...

jestem za aktualnym rozwiązaniem,aktuaLizacje od góry mi bardzo nie pasowały..

Anonimowy pisze...

...Dla mnie byłoby wygodniej, jakby nowe wpisy pojawiały się od góry... Szkoda, że ci z ustream.tv nie postawią kamerki na starcie...

Yoozeck pisze...

Możemy spróbować nic nas przecież nie będzie kosztowało.

Mateusz czy da się zrobić w blogerze taki sposób wyświetlania informacji o jakim wspomniał tu Kamil (4 stycznia 2014 12:06)? Tzn.: aktualizacje informacji z dołu, natomiast komentarze u góry - to by mogło sprawdzić się.

Anonimowy pisze...

Na trasie panują duuużo lepsze warunki :)

Mateusz Cieślicki pisze...

Poszukam, ale wątpię.

Anonimowy pisze...

Wow! Ale sie poprawily czasy od pierwszej petli... Musialo oblodzenie sie roztopic.

PrzeMo324 pisze...

Lepiej od góry, wieczorem przewijanie 0,5 km ekranu po odświeżeniu strony jest strasznie irytujące

Michał Tukaj pisze...

Zawodnik z nr 3 poprawił czas o ok. 80sek... niezła poprawa na trasie. :)

nemerif pisze...

Wywiad Roberta i Kajetana dla Eurosportu przed rajdem:

http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy-samochodowe/kubica-i-kajetanowicz-faworytami-rajdu-janner/0bsss

serek pisze...

Marcus, ale Robert to Robert, nie musi iść w Twoje śladu, tzn. chciałbym aby poszedł, ale wcześniej :)

Anonimowy pisze...

Mam awanture w domu. Tłumacze kobicie że od rana jestem na trasie rajdu w Austrii bo marudzi że tylko lapek mnie interesuje hehe...

serek pisze...

hehe, Kajetan ma taki sam czas jak Pech w generalce :)

nemerif pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

o kurde, jakie poprawy warunków :D

Anonimowy pisze...

1 oes odkurzaczem po chałupie mam zrobić a 2 oes mopem. Niech już Jej będzie ale w czasie serwisu.

Anonimowy pisze...

Kubica kapeć, uderzył w kamień 7km przed metą.

serek pisze...

no i robert złapał kapcia, uderzył w kamień beeee

typ pisze...

ciekawe jaki miał czas przed tym jak uszkodził oponę... właśnie zmienia...

Maximus pisze...

Kubica już zaczyna broić przebita opona po uderzeniu w kamien!

Anonimowy pisze...

@12"37
ja swoje oesy zaplanowalm wczoraj, w czasie przerw serwisowych...

serek pisze...

dobrze, że dojechał, strata w generalne tylko 11,6s, więc w zasadzie wszystko może się zdarzyć. Szkoda, bo odcinek mógł być jego. Trzeba zauważyć, że z przebitą prawą przednią oponą jechał 12km, a był tylko 4sek wolniejszy od Kajetana...

typ pisze...

Tym bardziej jestem ciekawy odnośnie czasu przed przebiciem opony, że jadąc 7km na uszkodzonej oponie ma tylko 4,2s straty to Kajetanowicza. Nieco więcej do lidera...
Szkoda że nie ma międzyczasów jak w wrc

Anonimowy pisze...

Cześć ! Mateusz, proszę Cię nie zmieniaj nic z kolejnością aktualizacji :D

Chcę tylko powiedzieć, że niezależnie jak ustawisz kolejność to ktoś, kto nie śledzi bloga co minutę i tak będzie musiał zjechać w dól strony, znaleźć miejsce gdzie ostatnio czytał i tam kontynuować. Do tego jeżeli jakaś osoba wchodzi rzadko to nie ma pojęcia co się dzieje. Tak jak jest, jest logicznie. Dziękuje. Budzy.

tyo pisze...

Odnośnie aktualizacji na górze to o ile mój głos się liczy to jestem przeciw. Tak samo jak jestem przeciwny odpisywaniu na maile na górze co czyni Outlook domyślnie. Na szczęście jest też thunderbird który domyślnie ma tak jak powinno być, czyli odpowiedź na dole (oczywiście wszystko można ustawić).
W naszym alfabecie czytamy z góry do dołu, nie odwrotnie. Są takie w których czyta się z lewej na prawą itd, ale u nas na razie z góry do dołu :-)
(wiem, wiem, i tak kijem rzeki nie zawrócę, ale swoje zdanie powiem)

typ pisze...

Odnośnie aktualizacji na górze to o ile mój głos się liczy to jestem przeciw. Tak samo jak jestem przeciwny odpisywaniu na maile na górze co czyni Outlook domyślnie. Na szczęście jest też thunderbird który domyślnie ma tak jak powinno być, czyli odpowiedź na dole (oczywiście wszystko można ustawić).
W naszym alfabecie czytamy z góry do dołu, nie odwrotnie. Są takie w których czyta się z lewej na prawą itd, ale u nas na razie z góry do dołu :-)

(wiem, wiem, i tak kijem rzeki nie zawrócę, ale swoje zdanie powiem)

Wracam do słuchania i oglądania :-)

Anonimowy pisze...

informacja ze u schumachera nie ma zagrozenia zycia byla bledna.
nadal jest zagrozenie zycia.

Anonimowy pisze...

Mateusz, jestem tego samego zdania co Budzy z 12.52. Nie zmieniaj obecnego układu - jest optymalny! Już kiedyś były próby i ciężko się było połapać.
Tak jest po prostu logiczniej.
Dziękuję. UD

Anonimowy pisze...

Kiedyś apelowałem o zmiany z uwagi na czytanie forum na komórce w wersji mobilnej. Teraz jest już fajnie - bo wcześniej właśnie przy odświeżeniu za każdym razem trzeba było przewijać od poczatku. Teraz prawidłowo przerzuca od razu do ostatnio czytanego komentarza.

Anonimowy pisze...

prosze sprobujcie sobie na smartphonie przegladac nowe wpisy.
Zycze powodzenia w przegladaniu setek wpisow i komentarzy.
Duzo lepszym rozwiaxanie jest aktualizacja na gorze.
pozdrawiam fanow RK.
PS.
Czy autor moze tez zamieszczac komenty i czasy Kajto tak jak i RK?
To wkoncu nasz zimek ktory daje rade.

serek pisze...

Mateusz, proponuję abyś przeprowadził krótką ankietę nt układu strony, ważną np. do godz. 20.00. Jeśli 2/3 będzie za zmianą layoutu to wprowadzisz nowy, jeśli nie zostajemy przy obecnym. Dlaczego 2/3? bo w mojej opinii dziwnie byłoby gdbyś miał 50% niezadowolonych użytkowników, gdyby głosy rozłożyły się niemal równomiernie...

Anonimowy pisze...

Ja jednak jestem za tym, aby aktualizacje były od góry, gdyż przeglądając stronę z telefonu jest trudniej przesuwać na sam dół. A kiedy nowe informacje będą u góry będzie to przebiegać szybciej.

Mateusz Cieślicki pisze...

Ankieta już na dole prawego paska.

Mateusz Cieślicki pisze...

Będzie więcej o Kajto, obiecuję :)

Anonimowy pisze...

Coś jest nie tak z ankietą. Zagłosowałem na nie, a głos został zaliczony na tak. Głosowałem chyba jako pierwszy.

Anonimowy pisze...

Jak na razie Hrabia przyatakowal .Prawie 4.5 szybciej od tego co ma Pecha

Anonimowy pisze...

Mateusz a nie ma gdzieś takiej możliwości żeby komentarze dzieliły się na storny? Gdyby była to pod artykułem mógłby być ustawiony limit na powiedzmy 10 czy 20 najnowszych wpisów w takiej kolejności jak jest teraz a reszta na kolejnych podstronach... Wydaje mi się, że byłoby to idealne tylko czy da się to zrobić?

Anonimowy pisze...

Niestety Robert traci coraz więcej... Blisko 7s ma już do czecha...

asertywny

romero_67 pisze...

Pozdrawiam wszystkich kibiców RK. Znowu pech u Robsona. Ciekawe jak będzie dalej.

serek pisze...

Robert powiedział, że nie ma właściwego miksu opon na takie warunki po przebiciu opony...wszystko jeszcze może się zmienić, jeszcze wiele odcinków w tym dziś dwa bardzo długie. Szkoda, że kapeć przydarzył mu się tak wcześnie na bardzo długim odcinku...

Anonimowy pisze...

Oj widzę, że już zaczynamy wymyślać różne modyfikacje i eksperymenty... a to z aktualizacjami, a to z komentarzami :P
Dla mnie, stałej czytelniczki, najlepiej byłoby, gdyby pozostało tak, jak było do tej pory :)

Anonimowy pisze...

w radiu coś mowią ze mozliwe iz kajetanowicz mial jakas przygode na trasie:(

Anonimowy pisze...

@13,56"
Dla mnie, stałej czytelniczki, najlepiej byłoby, gdyby pozostało tak, jak było do tej pory :)"
....mnie też - ważne, że jest . co jest........:-)

Anonimowy pisze...

Brak Kajtka :-(

serek pisze...

niestety Kajetan w coś uderzył i stoi na odcinku :(

untrusted pisze...

"Jaruś całyś" :)

Anonimowy pisze...

czas roberta 4:28.8:)

serek pisze...

Rewelacyjny czas Roberta, kolejny OS wygrany do kolekcji :) brawo! Ciekawe co z Kajtem

dom86# pisze...

Szkoda Kajtka, oby dało się nareperować fure...

Anonimowy pisze...

Aktualizacje powinny zostac tak jak są! Testowaliśmy dodawanie od góry i nie jest to dobry pomysł.

Krys Sed pisze...

Zdjęcie fury Kajta:
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q77/s720x720/71430_504043466381799_1278265858_n.jpg

Nie widać tutaj wielkich zniszczeń, podobno zblokował im się gaz.

Anonimowy pisze...

Anonimowy 4 stycznia 2014 08:59 - gratulacje spostrzegawczości. Coś chyba w tym było. Brawo Robert, powoli do góry na liście wyników!

Anonimowy pisze...

Powozami też się pewnie całkiem wygodnie podróżowało - po co było coś zmieniać? :p Zmiany i próbowanie nowych rozwiązań umożliwia postęp droga Pani... Nikt nie mówi, że to będzie genialne rozwiązanie. Może nie... A może za miesiąc nikt nie będzie chciał słyszeć o powrocie do starego :p

Ale oczywiście rozumiem, że Mateusz nie ma czasu albo ochoty dokładać sobie pracy. I tak odwala kawał dobrej roboty i za to jestem mu bardzo wdzięczny. I dziękuję!

Ukłony

Anonimowy pisze...

^^^ Narazie jednak ankieta przemawia za tym, żeby nic nie zmieniać, co mnie bardzo cieszy.

Jaro75 pisze...

Właśnie wróciłem do domu.Od razu laptop w łapy :))
Widzę że się dzieje.Lepiej dla Robertosa aby warunki się nie poprawiały.Ale jedzie fachowo.Ciągle zadziwia.
Pogadał sobie z Marcusem... :)

Mateusz,moje zdanie to nic nie zmieniaj.Jest dobrze i kombinować nie ma potrzeby.

Jaro75 pisze...

95% :) To bardzo dużo.

Lukasz Michalski pisze...

@anonimowy 15:12

Nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Skoro połowa ludzi głosuje za spisami u góry znaczy się, że obecny system się nie sprawdza. A to dlatego że sporo ludzi po prostu się przyzwyczaiło do obecnego systemu, ale nie znaczy to że on jest dobry.
Kiedyś już to pisałem, ale wszystkie wpisy "na żywo" na stronach zawsze są robione na zasadzie najnowsze u góry.
Ja wiem że nie jest to jak w F1, że jest 2h transmisji i wpisy pojawiają się ciągle tak, że wraz z autoodświeżaniem jest to najwygodniejsze. W rajdach jest 3 dni i jak ktoś na bieżąco nie siedzi to musi cofnąć się wówczas i znaleźć wpis który go interesuje. Ale i po nowemu i staremu szukać trzeba.
Za nowym systemem przemawia:
-wystarczy że się zrobi odśwież i mamy nowy wpis (ale warunek jest taki że nie będzie po za tytułem nic więcej, żadnych opisów, linków ot tylko tytuł i wpis aktualizacji.
-wystarczy kliknąć end i mamy komentarze najnowsze.
-u mnie na łączu TP 10mbit strona ładuje się około 5-10s. Ja jestem z tych przyzwyczajonych do szybkości i czekanie 10s na załadowanie strony, potem znalezienie najnowszego wpisu to już mamy 20s, potem przeskoczenie do komentarzy i mamy blisko pół minuty. A robię to jakieś 10-20razy na godzinę tak że oszczędność czasu jest mile widziana. Nie wiem jak to działa na internecie z GSM ale pewnie wolniej. Nie mówiąc o ludzich z wolnym sprzętem którzy muszą mieć nerwy jak się przewija stronę i muli.
Do szczęścia brakowało by mi tylko tego żebym widział aktualizację po odświeżeniu, ale przez wielki tytuł strony i potem ten obrazek z RK "casino loutraki" to i tak nie będzie możliwe. Jeśli po wejściu w relację na żywo dało by się żeby tego obrazka wówczas nie było i nazwa strony była mniejszymi literami to było by ekstra. Tylko nie wiem jak bardzo edytowalny jest ten blog. Przy rozdzielczości 1366x768 widzę tylko nazwę bloga, podpis, obrazek z RK i tytuł wątku i tyle. To trochę nie jest w porządku jeśli stałe elementy strony zajmują 2/3 ekranu.
Nie krytykuję oczywiście MC, bo robi świetną robotę, ale z ergonomią to nie ma nic wspólnego :)
Osobiście jeśli miałbym możliwość zrobiłbym stałe elementy np po lewej a wszystkie wpisy po prawej (lub odwrotnie)

To moje zdanie.

Anonimowy pisze...

Taka mała śmieszna anegdota w chwli przerwy między OS-ami. Wczoraj na narodowym z wielką pompą otworzyli największe lodowisko w Europie. Trąbili o tym we wszystkich telewizjach. Natomiast dziś się owe lodowisko zepsuło, o czym w porę nikt nie poinformował. Efekt? Kupę wkurzonych ludzi pod stadionem.

Anonimowy pisze...

Szkoda Kajty:( bardzo dobrze mu szlo a tu pech nie z jego winy.
Mam nadzieje ze jutro uda mu się pojechać i złoić parę tyłków:).
Jestem za aktualizacjami na gorze strony - byłoby znacznie łatwiej.

Anonimowy pisze...

A ja właśnie lubie czytać po kolEi,a nie wejść i odrazu zobaczyć najnowsze info!,to tak jak by właczyć tv na F1 jak już machają czarno białą szachownicą1

Anonimowy pisze...

4 stycznia 2014 16:03 Popieram w 100%

Irek

Anonimowy pisze...

@ 16:03
Polać mu, dobrze gada! :D

Jaro75 pisze...

Mateusz,czytać na wejściu ?? Bez gry wstępnej :) !

Lukasz Michalski pisze...

@Anonimowy 16,03

Spoiler masz zawsze w tytule więc o czym mówisz? I tak najnowsze info masz na tacy.
Powiem więcej czasem mnie to wkurzało, że w tytule dowiaduję się wszystkiego i nawet nie czytałem wpisów MC tylko od razu przeskakiwałem do komentarzy :)
Moim zdanie wystarczyło by zatytuaować wpis "relacja na żywo dzień 1"

Kolejne pytanie to czy większość czytelników bloga jest cały czas na stronie czy wchodzą co jakiś czas poczytać co nowego. Ja z reguły jestem cały czas na stronie i nie mam co czytać :)

mateusz1991 pisze...

Szkoda Kajtka :( Robert gazuu:)
,brawa dla Ogryzka za prowadzenie w klasie z przewaga 57,8s :)

serek pisze...

Robert na "racing tyres", tylko 0.1s straty do Pech'a, brawo!!! robi się ciasno:)

wilma pisze...

przy zmianie układu strony może zrobić 2/3 z lewej materiały, a po prawej 1/3 posty. Jedno i drugie najnowsze na górze. Większość z nas siedzi cały czas przy kompie odświeżając co chwilę i tak było by wszystko od razu dostępne, a tak trzeba przewijać w górę i w dół miedzy postami i aktualnościami

oio pisze...

8 i 10 OS będą kluczowe.

Anonimowy pisze...

Ale równo idzie czołówka. Aż miło się to śledzi. Ciekawe, czym się to skończy - wierzę, że dobrze dla Roberta ! Równo i na rozsądnej granicy ryzyka. :)

Anonimowy pisze...

popierama by zrobic jak napisala WILMA najlepsze rozwiazanie

Anonimowy pisze...

Aktualizacje od gory sa lepsze zwlaszcza gdy sie sledzi rajd na iphonie. Ciezko sie przewija tych kilkadziesiat aktualizacji....

Pavlos pisze...

Witam serdecznie wszystkich!Bravo Mateusz za super robote,moim zdaniem jest super,nie zmieniaj niczego

Lukasz Michalski pisze...

@Wilma

Tak to mogło by mieć sens, można milin rzeczy zrobić celem usprawnienia, ale to wiąże się ze sporymi zmianami bloga.
Wydaje mi się że kiedys MC pisał o ograniczeniach. Nie wiem co można zrobić z tą stroną i co jest w stanie wprowadzić MC.
Dlatego nie pisałem o przebudowie, która moim zdaniem by się przydała bo strona mimo, że prosta (co się chwali), to jednak jest nieintuicyjna i kiepska wizualnie.
Używam Chrome i jak chcę dodać komentarz przerzuca mnie do osobnego okna z samymi komentarzami co bardzo wkurza, nie wiem jak na innych przeglądarkach bo nie korzystam.

I kolejny raz podkreślam, że robota redaktorska MC jest super.
Mateuszu myślałeś coś na temat zmian? Co by nie mówić Twój blog jest nr 1 jeśli chodzi o osobę Roberta Kubicy i myślę że czas wyjść z cienia i tu coś puknąć, tam coś stuknąć i rach ciach super strona gotowa, chyba ze chcesz zeby zostało jak jest z lekkimi zmianami kosmetycznym to OK :)

Mateusz Cieślicki pisze...

Hej! Niestety jestem z tych, którzy uważają, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale pomyślę nad czymś, zresztą bardzo drobne zmiany były ostatnio. Jestem mocno ograniczony czasowo, a nie chcę nic zepsuć. Wiele osób oferuje mi pomoc, którą doceniam i po rajdzie pomyślę, co można zrobić :)

Lukasz Michalski pisze...

@Mateusz Cieślicki

Możesz i powinieneś skorzystać z pomocy, masz wielu czytelników z pewnością niejeden potrafi i chętnie zająłby się stroną od strony technicznej.
Po co robić samemu jeśli nie masz czasu i wiedzy?
Zajmuj się czym potrafisz a ktoś niech zajmie się odpowiednimi zmianami, bywają tygodnie posuchy gdzie nie ma zbytnio wpisów i wizyt można wówczas potestować nowe rozwiązania.
Nie naciskam na zmiany bo mnie jest niewygodnie, mówię o tym bo jest to ewidentny problem jeśli w ciągu dnia używa się danej strony no 50 razy (jak ja i wielu innych)
Dobra już Cię nie męczę...rób swoje.

Jedno pytanie. ile masz na weekendach unikalnych wejść dziennie, a ile odświeżeń strony w ogóle? Jeśli masz dostęp to takich statystyk.

Mateusz Cieślicki pisze...

Łukasz - nie ma takich dni ostatnio i nie zapowiada się aby były. Ale pomyślę, nic nie obiecując jednak.

Tadeusz Czarkowski pisze...

cyt.
"Niestety jestem z tych, którzy uważają, że lepsze jest wrogiem dobrego"
....ja jestem z tych samych...
Jestem na tym blogu od samego początku i uważam, że to jedyne w swoim rodzaju miejsce na którym kibice RK mogą śledzić Jego powrót do moto-sportu.
Gratulacje Mateusz - tak trzymać i nic nie zmieniać....- bo jest SUPER!.

Anonimowy pisze...

a mnie irytuje przewijanie wszystkiego kilkadziesiąt razy dziennie w takim dniu jak dzisiaj tego naprawdę jest za dużo na taką konstrukcję strony

Mateusz Cieślicki pisze...

Trochę skupiamy się nie na tym, co trzeba :) Osobiście bardzo cenię sobie to, że w bloggerze mogę wszystko łatwo robić, nie prosić się nikogo o zmiany, bo z informatykami bywa różnie. Pogadamy po weekendzie jeżeli jeszcze będziecie chcieli :)

Anonimowy pisze...

Kompletnie bez echa przeszły wypowiedzi Roberta z konferencji przed rajdem. Ze słów Roberta wynika, że byłby w stanie przejechać zdecydowaną większość wyścigów w sezonie w F1! Zdecydowaną większość i wygląda na to, że w sierpniu nie blefował mówiąc Mełgwie na Rajdzie Niemiec. Niestety dalsza część wypowiedzi to już inny ton - ewidentnie Robert przygotowuje się na dłuuuugą rajdową karierę.

Paradoks tego wszystkiego jest taki:
Robertowi bardzo mało zabrakło wczesną jesienią do powrotu do F1.
W związku z tym postanowił skoncentrować się wyłącznie na rajdach i m.in. dlatego nie podda się więcej operacji ręki mimo że bardzo blisko było do powrotu.
W 2014 roku Robert (powiedział to wyraźnie) będzie tylko i wyłącznie rajdował i nie będzie żadnych testów na torze - że na tym blogu (z tytułem F1) przeszło to bez echa to nie rozumiem kompletnie.

serek pisze...

kolejny OS do kolekcji Roberta!!! "The limit is far away "- i to jest kluczowa informacja :)

Anonimowy pisze...

RK prowadzi w generalce !

Anonimowy pisze...

the limit is far away odpowiada robert kolesiowi w radiu i co robi???....wygrywa os i 1,7 przewagi nad czechem :) jest niesamowity

rafalk74 pisze...

I Robercik znow wygrywa OS

Anonimowy pisze...

Daleko od limitu, a jednak przed wszystkimi. Bez komentarza... :)

Anonimowy pisze...

Mateusz nic nie zmieniaj. Czytam blog z komputera i z tel . Android wszystko działa ok. Małe spostrzeżenie, czy też tak macie. Lubię czytać blog MC ale jak czytam z kom. to na pół strony wyskakuje to coś z polubienia z Facebooka i nic z tym nie można zrobic, nie widać połowy tekstu.

Anonimowy pisze...

@Mateusz 17.03
Ciesz się, że ludzie nie skupiają się tylko na jeździe RK, ale też na temat Twojego bloga. Znaczy się że im (nam) zależy :)

@Anonimowy 17.04
Co tu komentować? O tym była mowa już w tamtym roku. I to kupa rozmów i dywagacji.

Jaro75 pisze...

Nie jadę na limicie,on jest daleko :)
Wow !!

Anonimowy pisze...

Browo RK, jedzie świetnie!

Anonimowy pisze...

Po ciemnioku nowym autem, z nowym pilotem i na nowych OS-ach. Widzę, że współpraca chłopakom się fajnie układa.

Anonimowy pisze...

...No i właśnie o to chodzi. Złapać właściwą granicę bezpieczeństwa, zbędnego ryzyka. W każdym rajdzie będzie ona inna. Zależna od trasy, ale przede wszystkim od rywali. Rozpozna się to dopiero po kilku OS-ach, w warunkach 3-5 miejsca, z małą stratą. A potem pomalutku pokręcać...! OS 8 wygrany! Robercik się rozwija :)))

Lukasz Michalski pisze...

@Mateusz

Powiedz mi czy dobrze mi się wydaje że komentarze od zalogowanych ( u mnie Google) są zamieszczane duuużo później niż z anonima?

Masz włączoną jakąś moderację czy tak to już jest?

Trochę wkurza . poprzednie 3 moje posty były zamieszczane coś po około 5-10min, z Anonima jakoś mniej niż 5 min, a jednego posta jako zalogowany w ogóle nie widzę.
Jeśli moderacja to myślę, że można by wyłączyć dla zalogowanych, bo w sumie zalogowani rzadko wymagają interwencji w przeciwieństwie do anonimów.

Mateusz Cieślicki pisze...

Łukasz - niestety jest włączona moderacja, wszystko staram się publikować tak szybko, jak to możliwe, ale nie zawsze wychodzi.

Anonimowy pisze...

Z informatykami bywa tak samo jak z urzednikami, lekarzami, mechanikami, kierowcami, nauczycielami, ksiezmi i innymi - sa fachowcy i partacze. pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Przewijanie jest wkurzające ale jak nie ma co sie lubi to trzeba sobie radzić. Wpisujesz sobie szukaną fraze na "Więcej o całej F1" i samo odświerzanie to póżniej F5 i F3 i jesteśmy na ostatnim poście

Anonimowy pisze...

... Zgadzam się z Łukaszem Michalskim (4 stycznia 2014 15:50), który napisał elaborat za publikacją komentarzy od góry. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich, również dla tych, którzy się tak przyzwyczaili do starej wersji, że nie mogą sobie wyobrazić korzyści 'publikowania od góry'. Dla mnie nie jest to problem, ale czasem, po odświeżeniu ciągnie się długo... Wracając do Roberta. Uważam, że bardzo ważne jest to, że nie odskakuje teraz rywalom po 10-20 sekund na OS. A cyka po 1-2 sekundy, a czasem traci 0,1 s. Kiedyś mówił, że bardzo nieprzyjemnie jest bronić pozycji. To co robi teraz (pewnie się świadomie uczy), jest o wiele bezpieczniejsze...

Anonimowy pisze...

Co oznaczają liczby w zielonych kwadratach nad live timingiem przy "Postęp OS" (przy "SS progres" w wersji angielskiej strony)?
http://rally-base.com/2014/31-int-janner-rallye-2014/

Anonimowy pisze...

no cóż z wielkiej rywalizacji 2 Polaków wyszły nici....

Anonimowy pisze...

Mam nadzieję że doczekamy się dzisiaj jakichś onboardów Roberta:).

Buli pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BdJjJGRIcAALK-T.jpg

Anonimowy pisze...

Kajetanowi tak sie zepsula przepustnica,ze az dzwi sie pogiely i tylne lewe kolo

Anonimowy pisze...

Anonim - 4 stycznia 2014 17:58, Dobre ...! Właśnie Robert przejechał przed kamerką w tej dużej hali. Czy ktoś wie, po co auta uczestniczące w rajdzie tam zajeżdżają? Niestety Robert zatrzymał się poza polem widzenia kamerki. Szkoda...

maciek pisze...

4 stycznia 2014 17:44
te cyferki to samochody na trasie

serek pisze...

powodem wypadku Kajetana było zacięcie się gazu...

Rafał pisze...

Kajto dał szybki "wywiad" dla radia rajdu, z którego wynika, że nie będzie już dalej jechał i myśli już o następnym rajdzie.

Anonimowy pisze...

Anonimowy pisze...

Co oznaczają liczby w zielonych kwadratach nad live timingiem przy "Postęp OS" (przy "SS progres" w wersji angielskiej strony)?
http://rally-base.com/2014/31-int-janner-rallye-2014/
4 stycznia 2014 17:44


Oznaczają tych zawodników, którzy ruszyli na trasę. A czerwone tych co jej nie ukończyli...

patryktos pisze...

super, super Robert!!!!!

Anonimowy pisze...

No i Robek znowu urwał sekundę.

patryktos pisze...

jest szansa na objęcie prowadzenia, niecałe dwie sekundy:)

Anonimowy pisze...

Swietny filmik: Kajto VS Robert

http://www.youtube.com/watch?v=X2rtq_3nF70

Anonimowy pisze...

A Harrach jedzie samochodem w specyfikacji R4, czyli słabszej z tego co jest napisane ? Jeśli tak to też daje rade :)

Andrzej Śliwa pisze...

Tylko czy jest sens iść jutro z pierwszego pola?

patryktos pisze...

co tu za przekręt poszedł z tym livetiming.... teraz jest 2,9 a było 1,9? jakaś korekta...

siwolong pisze...

Najważniejsza dla mnie informacja po każdym o-esie- Robert na jego mecie! Będzie w czołówce- nie musi go wygrać- WAŻNE żeby dojechał do końca. Kajtowi niestety się nie udało.

mcninsane pisze...

Nie korekta tylko nas 9tym odcinku Robert odrobil sekunde..

Anonimowy pisze...

@19,27 - tu jest dobrze;

2 1
POL
2 Kubica Robert / Szczepaniak M.
Ford Fiesta RRC RC2
2 01:11:08.3
01:11:08.3 00:00:01.9
00:00:01.9

Leszek Mioduchowski pisze...

Niesamowite jest to cykanie po 1-2 sekundzie na OS-sie. Uważam, że jest to najważniejsza 'nauka' Roberta w tym rajdzie. Myślę, że nie było to całkiem zamierzone, ale po prostu tak wyszło i Robert 'ciągnie' świadomie. Nie odskakuje dużo, a właśnie malutko. Oczywiście rywale nie są amatorami, i kto wie jak to wyjdzie. Ostatecznie jest to nauka, a rajd nie bardzo ważny. Ale świadczy to o klasie Roberta... :)

patryktos pisze...

już wiem co mi się pokręciło, niechcący strona mi sie przerzuciła na ósmy odcinek:)

Anonimowy pisze...

Nowy filmik z Robertem http://www.youtube.com/watch?v=0ZO42rMA_8g

serek pisze...

Robert wywiera delikatną presję na przeciwników cykając po 1-2s, a wiadomo jak jeździ się pod presją :) oby tak dalej

nemerif pisze...

Poranny OS nr 1 nazwany Dancing on ice on SS1 - CRASH COMPILATION

http://www.youtube.com/watch?v=npftKk_jjq8

serek pisze...

na tym filmiku widać, że Robert jedzie bardzo zachowawczo...

R.Tormo pisze...

hehe kosmita

serek pisze...

ufff, dojechał, z małą przygodą i uszkodzeniem tyłu, ale dojechał i wykręcił znakomity czas na koniec dnia!!!! BRAVISSIMO!!!!

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 230   Nowsze› Najnowsze»