Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 4 grudnia 2013

Głosowanie na Roberta i jego urodziny [Aktualizacja piątek - Kubica doceniony przez Autosport, Mikołajki]

Ponieważ plebiscyty są w ostatnim czasie w modzie, zapraszam do Plebiscycie Przeglądu Sportowego, nagrodach Autosportu i urodzinach Roberta.O Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Jak wiecie, Robert Kubica jest jednym z nominowanych w prestiżowym Plebiscycie Przelgądu Sportowego na najlepszego sportowca roku. Z tej racji utworzyłem specjalne wydarzenie na Facebooku, w którym namawiamy do głosowania na Roberta, przedstawiamy aktualne wyniki oraz możliwości głosowania. Wydarzenie znajdziecie TUTAJ. A to aktualna sytuacja - Robert jest 4.:


Urodziny Roberta Kubicy

Jak zapewne wiecie, w sobotę, 7 grudnia Robert Kubica będzie obchodził swoje 29. urodziny. Tu również utworzyłem specjalne wydarzenie TUTAJ, w którym składamy najlepsze życzenia naszemu mistrzowi i przypominamy wszystkim o jego święcie!

Zapraszam do wpisywania życzeń dla Roberta - najlepsze zostaną opublikowane w sobotę na Fanpage głównym bloga.

W sobotę przeprowadzimy również akcję Twitterową i Facebookową z hashtagiem #HappyBirthdayKubica - pokażemy, jak wielka jest grupa sympatyków talentu Roberta Kubicy!

Nagrody Autosportu

Na koniec ciekawe nagranie z wręczenia nagród Autosportu. Wysłuchajcie pierwszych 3 minut i zobaczcie, jakim szacunkiem cieszy się Robert:Aktualizacja

Poznaliśmy pierwsze szczegóły Rajdu Polski, który w przyszłym roku będzie rundą WRC i bardzo prawdopodobne, że wystartuje w nim Robert Kubica:
"LOTOS 71. Rajd Polski zapisze historyczną kartę w dziejach Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Po raz pierwszy odcinki specjalne jednej z rund światowego championatu zostaną rozegrane na Litwie. Tym samym do grona krajów – organizatorów dołączył nowy, trzydziesty drugi od 1973 roku reprezentant. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się także, aby rajd w mistrzostwach świata został rozegrany w dwóch państwach o różnych strefach czasowych!  Zawody zostaną jednak przeprowadzone zgodnie z harmonogramem stosującym czas obowiązujący w Polsce. Organizatorem LOTOS 71. Rajdu Polski jest Polski Związek Motorowy (PZM) przy współpracy z Litewską Federacją Sportów Samochodowych (LASF) oraz Automobilklubem Polski. 
- Przygotowaliśmy 21 odcinków specjalnych o szutrowej nawierzchni, w tym 4 na Litwie. Kilka oesów lub ich fragmenty są znane z edycji Rajdu Polski w 2009 roku, ale próby sportowe na Litwie oraz dwie w Polsce będą zupełnie nowe dla wszystkich. Jeden z nowych odcinków specjalnych zostanie zlokalizowany w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej. Aż czterokrotnie fani sportu rajdowego będą mogli podziwiać najlepszych kierowców świata w pojedynkach na Arenie Mikołajki, dwukrotnie przy sztucznym oświetleniu toru, na którym dwa samochody rywalizują jednocześnie. Baza rajdu zostanie zlokalizowana w dobrze już znanych kibicom Mikołajkach, podobnie jak park serwisowy o betonowo i asfaltowej nawierzchni. Dodatkowy park serwisowy znajdzie się w pięknym kurorcie Druskieniki na Litwie, zaledwie 47 kilometrów od granicy z Polską – powiedział Jarosław Noworól, dyrektor zawodów. 

Projekt trasy przewiduje, że zawodnicy startujący w LOTOS 71.Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2014 będą mieli do pokonania 1500 kilometrów w tym 21 odcinków specjalnych o długości ponad 350 km. Rywalizacja rozpocznie się w czwartkowe popołudnie, 26 czerwca, a zakończy w niedzielę, 29 czerwca o godzinie 14:20. Szczegółowy harmonogram rajdu zostanie opublikowany w stosownym terminie.

Uroczysty start rajdu oraz jego meta i zakończenie zostaną zlokalizowane w malowniczym centrum Mikołajek. W czwartek zaplanowane są 3 odcinki specjalne, w tym jeden po zachodzie słońca. 
Piątek, 27 czerwca to „dzień litewski” w LOTOS 71.Rajdzie Polski. Jednak załogi zanim dotrą na Litwę wystartują jeszcze do odcinka na terenie Polski. Na terenie Litwy zaplanowano 4 oesy, w tym jeden przejeżdżany dwukrotnie i położony zaledwie 5 kilometrów od granicy z Polską. Ostatni z odcinków na Litwie będzie jednocześnie najdłuższą próbą w rajdzie liczącą ponad 34 kilometry. Po jej rozegraniu załogi po raz drugi odwiedzą dodatkowy park serwisowy (remote service park) w Druskienikach i powrócą do Polski, aby tego samego dnia rywalizować jeszcze na dwóch oesach zanim dotrą do bazy rajdu w Mikołajkach.

W sobotę oraz w niedzielę LOTOS 71. Rajd Polski będzie przebiegał już tylko po trasach w Polsce. Wszystkie „polskie” oesy są położone na terenie województwa warmińsko- mazurskiego, na wschód oraz północny-wschód od Mikołajek. Ostatnia z niedzielnych prób to Power Stage, który rozpocznie się o godzinie 12:00 i będzie transmitowany „na żywo” w telewizji.

Aktualizacja godz. 20:20

Na łamach magazynu Autosport ukazał się ranking kierowców WRC w minionym sezonie. Na 1. miejscu znalazł  się w nim Sebastien Ogier, ale najważniejszą informacją dla nas jest 4. pozycja w nim Roberta Kubicy. Dziennikarze tak uzasadniają swój wybór: "Robert z pewnością zalicza się do światowej czołówki. Jego tempo na asfalcie nie było wielkim zaskoczeniem, ale ogromne wrażenie robiły występy na szutrach. Bardzo szybko pokazał, że bije na głowę konkurencję z WRC2".

Aktualizacja piątek

Dziś Mikołajki, a my znamy pewnego Mikołaja, który w tym roku przyniósł nam bardzo dużo prezentów w postaci radości z wygranych czy mistrzostwa świata. Poznajcie go :)


A to zdjęcie Mikołaja:

Źródła zdjęć: Citroen Racing, Facebook, Twitter, Colin Clark, Cezary Gutowski, Eryk Mełgwa

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl
 

41 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Foto 16 :)

I oczywiście głosujemy w Plebiscycie Przeglądu Sportowego (wielkie dzięki Mateusz za promowanie głosowania na Roberta bo należy mu się!)

Anonimowy pisze...

ktoś lotny w angielskim, przetłumaczy dokładnie zapowiedź spikera o nominowanym Kubicy ?
mówią coś o jego wypadku, czy mi się wydaje,.. z góry dzięki :)

Anonimowy pisze...

oczywiście piątka, najbardziej dynamiczne i najmniej skażone tandetną obróbką

dom86# pisze...

Foto 19 :)

Jaro75 pisze...

"14" :))))) Prawie jak ryba w wodzie :) Prawie...

Anonimowy pisze...

zdjęcia nr 5od kilku tygodni mam je na tapecie, więc nie może być inaczej :)

AdamOn pisze...

Nie wiem czy zauważyliście ten fakt:
Jeden z włoskich serwisów internetowych zajmujących się rajdami
samochodowymi rally.it, za pośrednictwem Twittera zamieścił
interesujący wpis: "Po wielu dyskusjach i intensywnych negocjacjach
można potwierdzić, że Robert Kubica dołączy do M-Sport.

Mateusz Cieślicki pisze...

AdamOn - nie widzę takiego wpisu

patryktos pisze...

Zdjęcie 5 oraz 6 (w sumie to prawie wszystkie).

Piąte zdjęcie jak dla mnie jest najlepsze, dobrze uchwycone zdarzenie.
Na szóstej fotce widać, jak panowie się nie oszczędzają w wolnych chwilach, Real Racing 3, podzielam pasję:)))

Ewa pisze...

Zdjęcie nr 4
Kupony z PS są zbierane :)

Ewa pisze...

Zdjęcie nr 4
Kupony z PS są zbierane :)

Anonimowy pisze...

Numer 5 !!!

Paweł Zięba pisze...

35sekunda Kubica jedźie

https://www.youtube.com/watch?v=1_PlgK5g7-w

Anonimowy pisze...

AdamOn - chciałbym abyś miał rację ;)

Paweł Zięba pisze...

0:55 i 3:33 Robert

https://www.youtube.com/watch?v=n8OJYeX3psQ

Paweł Zięba pisze...

https://www.youtube.com/watch?v=mb2NQVd6Dpc

Anonimowy pisze...

Fajne jest zdjęcie w nagłówku. The Rally of Gods... Dopalenie lampą powoduje, że wyglądają jak kosmici albo bogowie którzy zstąpili na ziemię i witają tubylców. Ja bym na to zagłosował właśnie, w takiej wersji kadrowania. Z boku łapki klaszczą. Ładna kompozycja i przekaz. Kimże oni są jak nie Bogami rajdów? Tak by rzekł Kris z Przystanku Alaska.

robston pisze...

numer 10 jest ciekawe...

Anonimowy pisze...

Zdjęcie nr 5 jak tylko ukazało się pierwszy raz na blogu mam je na tapecie w telefonie i tablecie:)
Jest super, tylko szkoda, że już nie będę taki oryginalny:(
Mimo to cieszę się, że podzielacie moją opinię.
"5 THE BEST"
Pozdrawiam wszystkich
Czarek

Anonimowy pisze...

Dla mnie również zdecydowanie zdjęcie nr 5

gogul

Anonimowy pisze...

Zapomnieliście o jednym zdjęciu: http://powrotroberta.blogspot.com/2013/10/robert-kubica-w-rajdzie-hiszpanii-dzien_27.html
Dla mnie najlepsze!
Jaro

Yoozeck pisze...

Podobnie jakie wielu innych głosuje na zdjęcie nr 5. Od początku jak się ukazało zagościło na tapecie mojego laptopa.

Yoozeck pisze...

Zdecydowanie zdjęcie nr 5. Odkąd pojawiło się zagościło na tapecie mojego pulpitu.

Anonimowy pisze...

Głosuję za 5. Tomek

Anonimowy pisze...

Ponieważ nie ma żadnej wycinki lasu ani krzaków, wybieram zamienianie drogi w pył, czyli 5-teczka.

Auto pisze...

Głosuje na 5.

Prócz tego podobały mi się: 10 i 14:)
Reszta również fajna.

Anonimowy pisze...

Mam pytanie i zarówno prośbę do Mateusza. Czy mógłbyś udostępnić w jedne paczce (rar lub zip) te zdjęcia w dobrej rozdzielczości? Myślę, że sporo chętnych znalazłoby się :)

Yoozeck

Anonimowy pisze...

Roberta jutro nie będzie na gali FIA. W jego imieniu statuetkę odbierze Czachorski.

Błażej Przybyła pisze...

Myślę, że na zdjęciu 13 widać powód odejścia Maćka.

robo-tabu pisze...

Zdjęcie 21 - Robert szybszy nawet od śmigłowca :)

Błażej Przybyła pisze...

Przepraszam 12stym.

Anonimowy pisze...

@anonim 16:00

Robert chyba będzie na tej gali. To jest ważna uroczystość, bo w końcu podczas niej wręczane są trofea za cały sezon. Jakiś czas temu Cezary Gutowski pisał, że Robert i Maciek wybierają się na tę galę. Krzysztof Hołowczyc też ma się pojawić za zdobycie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Rafał Sonik też ma być.

Anonimowy pisze...

Kolejne głosowanie na kierowcę roku.

http://www.crash.net/wrc/news/198670/1/vote_for_your_2013_world_rally_driver_of_the_year.html

Anonimowy pisze...

5 i 21 są super lecz szacun dla 12 do tego dodałbym jeszcze człowieka w szarym tłumie http://3.bp.blogspot.com/-VKbhh41Yt6o/UhaR0R1zUbI/AAAAAAAAJw4/O1gFmewVqSM/s1600/Citroen+Racing.jpg i jeszcze jedno, które tylko widziałem u kolegi na tapecie z Rajdu Polski jak pokonywać błoto. A jako film to dla mnie jedno z pierwszych miejsc ma kurs pokonywania zakrętu http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RyFdYI3hRzo i "Maciuś całyś" http://www.youtube.com/watch?v=68ukHWj2fnI
Pozdrawiam bo.pl

Anonimowy pisze...

OGROMNY SZACUNEK I PODZIĘKOWANIA DLA MATEUSZA ZA PROWADZENIE TAK WSPANIAŁEGO BLOGA !

Anonimowy pisze...

Zdjęcie nr 5 :)(przepiękne :D)

~TokaR_

jo k pisze...

@bo.pl bardzo dziękuję! enjoy! pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Sorry za błędny link z dnia 5.XII 01.19
Prawidłowy poniżej, ktoś nazwał go "Jaskółka"
http://3.bp.blogspot.com/-FO-3kzMh1OA/Um14NgUPdoI/AAAAAAAAL0Y/fmUZDyq_cwg/s1600/Jaskolka.jpg
Jaro

Anonimowy pisze...

Coś nie wczytało mojego komentarza więc jeszcze raz.
Podałem błędny link 5.XII 01.19
Prawidłowy poniżej "Jaskółka"
http://3.bp.blogspot.com/-FO-3kzMh1OA/Um14NgUPdoI/AAAAAAAAL0Y/fmUZDyq_cwg/s1600/Jaskolka.jpg
Dla mnie zdjęcie nr 1.
Jaro

Anonimowy pisze...

Jak zdjecie nr 20 może przegrywać z nr 5 ???

p197 pisze...

numer 29 ;)