Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Decydujące dni - jaką decyzję podejmie Kubica? M-Sport chce go jako lidera [Aktualizacja godz. 18:40 - Głosowanie na film sezonu]

Robert Kubica jeszcze nie podpisał kontraktu na starty w 2014 roku, ale wszystko wskazuje na to, że Polak jednak zdecyduje się na starty rajdowe. Świadczą o tym słowa, które wypowiedział podczas Gali FIA, gdzie otrzymał tytuł Osobowości Roku. Wybór Roberta poznamy w ciągu kilku kolejnych dni, a już teraz możecie zobaczyć zdjęcie sezonu według kibiców. Niebawem głosowanie na film sezonu, a już teraz musimy sprężyć się w głosowaniu w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Kiedy decyzja?

"Wiele się w nich nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Nic jeszcze nie jest podpisane, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i liczę na to, że wrócimy na trasy WRC w aucie WRC" - mówił Robert Kubica podczas Gali FIA, podsumowującej sezon w sportach motorowych. To jednoznacznie wskazuje, że Polak jest w trakcie zaawansowanych rozmów kontraktowych dotyczących przyszłego sezonu.

Wydaje się, że w grę wchodzą jedynie kontrakty z Citroenem lub M-Sportem. Ostatnio jednak pojawiła się pogłoska, że Robert będzie jeździł Volkswagenem, sponsorowanym przez Red Bulla. Ta ostatnia wizja jest zapewne ekscytująca, ale jeżeli mogę pozwolić sobie na prywatną opinię, to według mnie będzie to M-Sport, przygotowujący Forda.

Kiedy poznamy decyzję Roberta? W ciągu najbliższych 7 dni i raczej nie należy spodziewać się, że zostanie zwołana wielka konferencja, tak jak to było na początku tego roku z Citroenem i Lotosem. Przeciek z pracy, potwierdzenie na Facebooku i tyle. Choć oczywiście, jak to już wielokrotnie powtarzałem, w przypadku Roberta wszystko jest możliwe.

13 grudnia zamykana jest lista zgłoszeń pierwszego w sezonie 2014 rajdu WRC - Monte Carlo. Już w niej możemy zatem upatrywać pierwszej szansy na poznanie przyszłości Roberta. Dokładnie za tydzień, 16 grudnia, ogłoszenie swojego składu zapowiedział Citroen. Czeka nas zatem kilka dni nerwowego wyczekiwania.

M-Sport bardzo chce Kubicę

Malcolm Wilson, szef M-Sport, potwierdził, że chce aby Robert Kubica reprezentował jego zespół w przyszłym sezonie. "Wystarczy spojrzeć na sposób, w jaki przygotowywał się do startu w Rajdzie Wielkiej Brytanii. To najlepiej o nim świadczy. Jego głodu i żądzy jazdy nie zobaczy się u innych kierowców. Szczerze wierzę w to, że ma wszystko, czego potrzeba aby jeździć w naszym zespole. Myślę, że możemy dać mu odpowiednie narzędzia do rozwoju w WRC. Byłoby wspaniale, gdyby do nas dołączył i na pewno uczynilibyśmy go dobrym kierowcą numer 1" - powiedział Wilson w wywiadzie dla Autosportu.

Słowa te bardzo ciekawie skomentował na Twitterze Colin Clark, który napisał: "Nie spotkałem jeszcze kierowcy z większymi jajami, determinacją i profesjonalizmem niż Kubica. Nie ma wątpliwości, że da radę".

Zdjęcie sezonu

W ostatnich dniach zarówno na blogu, jak i na Facebooku przeprowadzałem konkurs na zdjęcie sezonu Roberta Kubicy. Od razu ukształtowała się czołówka w obu plebiscytach, ale zwycięzcy byli różni.

Oto pierwsza trójka konkursu blogowego, w którym wzięło udział 741 osób (pod zdjęciem liczba głosów)
219 głosów (29%) fot. Citroen Racing
190 głosów (25%) fot. Citroen Racing
95 głosów (12%) fot. Julian Porter
I pierwsza trójka konkursu Facebookowego (pod zdjęciem liczba głosów):
152 głosy, fot. Citroen Racing
78 głosów, fot. Citroen Racing
72 głosy, fot. Citroen Racing

Szczegółowe wyniki możecie zobaczyć w prawym pasku bloga oraz w facebookowej galerii TUTAJ.

Film sezonu

Dziś wieczorem natomiast, w tym wpisie, przeprowadzę konkurs na film sezonu Roberta Kubicy, już teraz zapraszam do głosowania.

Plebiscyt przeglądu sportowego

Jeżeli już mowa o konkursach, to warto po raz kolejny przypomnieć o plebiscycie Przeglądu Sportowego, w którym jednym z nominowanych jest Robert Kubica. Polak w głosowaniu internetowym spadł na 5. miejsce, dlatego warto aby każdy, kto jeszcze nie głosował, oddał na niego swój głos. Wiemy, że Robertowi nie zależy na tym głosowaniu, ale chodzi o pokazanie, jak powrót Polaka do sportu i jego tegoroczne osiągnięcia są doceniane przez kibiców. Wszystkie "newsy" z głosowania w plebiscycie możecie śledzić w specjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Oto aktualna sytuacja:
Aukcja

Na koniec chciałbym Wam polecić pewną aukcję wyjątkowych pamiątek z Rajdu Polski - wszystko autentyczne. Jest to aukcja charytatywna dla Daniela - poznałem go przy okazji konkursu z biletami na Rajd Polski na blogu, a potem już na samym rajdzie. W konkursie zajął 4. miejsce, biletów nie otrzymał, ale to drobne niepowodzenie jeszcze bardziej go zmotywowało i ostatecznie mógł poznać Roberta. Przykład prawdziwego kibica, a przede wszystkim człowieka, który mimo przeciwności uparcie dąży do celu. Jeżeli ktoś chce mieć fajną pamiątkę z Rajdu Polski a jednocześnie pomóc, to polecam kliknąć TUTAJ. Co ciekawe, Daniel już raz wystawiał tę aukcję, a jej zwycięzca wpłacił pieniądze za nią. Napisał on jednak do Daniela, aby autograf zachował lub wystawił jeszcze raz...

Aktualizacja 

Jak podaje na Twitterze World Rally Blog, M-Sport ujawni swój skład na 2014 roku jutro o godz. 11. 

Aktualizacja godz. 18:40

World Rally Blog jednak wprowadził nas w błąd z informacją o ogłoszeniu przez M-Sport składu jutro o godz. 11. Uczyni to Hyundai. Dalej zatem musimy czekać, a myślę, że to oczekiwanie umili nam plebiscyt na film sezonu Roberta Kubicy.

Zasady są podobne jak w głosowaniu na zdjęcie sezonu. Filmy są podpisane, a w prawym pasku bloga znajdziecie miejsce na oddanie głosu. Celowo nie wybierałem żadnych kompilacji. Filmy są ułożone chronologiczne.

Film 1:


Film 2:


Film 3:


Film 4


Film 5:


Film 6:


Film 7:


Film 8:


Film 9:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl
   

20 komentarzy:

Konrad Kobedza pisze...

Nie wiem czy ten filmik bedzie uwzgledzniony w konkursie, ale dla mnie wydaje sie bezkonkurencyjny :)
http://www.youtube.com/watch?v=J05Z9pqPJJ4

Anonimowy pisze...

Jeśli chodzi o filmik roku, to moim zdaniem wygra ten z wycinki drzew... :-)

Aleksander Sołtysik pisze...

Film jest faktycznie super, ja również stawiam na ścinanie choinek :)

HeavyRain pisze...

Jeszcze tylko kilka dni czekania na decyzję...uf :) i od stycznia się zacznie, przed nami wiele emocji !

Anonimowy pisze...

jak nie ogladaliscie to polecam:):) moze kiedys o RK tez bedzie jakis film:)
http://kino24tv.pl/pages.php?a=pp_t&t=WYSCIG_2013

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem najlepszy filmik z tego sezonu to onboard z Rajdu Francji
http://www.youtube.com/watch?v=f7E5PubiDuQ

modzias pisze...

Wygląda na to, że Robert będzie w którymś zespole fabrycznym. Z prywatnych źródeł dowiedziałem się, że budżet jaki wchodziłby w rachubę przy startach Roberta w WRC w systemie podobnym do tegorocznego (team prywatny) przekracza możliwości Lotosu i współpraca na tym poziomie raczej nie będzie możliwa.

Pozdrawiam wszystkich fanów naszego Mistrza!

Jaro75 pisze...

Mimo tych wszystkich pochlebnych opinii o Robercie aktualnych jak i tych z przed lat w dalszym ciągu nie jestem pewien czy jest jakaś osoba w świecie motorowym która tak do końca jest w stanie ogarnąć talent Roberta i wszystkie jego pochodne :)))))))

Jak dla mnie trafił się ktoś taki jak Robert przy którym wszystkie dotychczasowe schematy padają na łeb :))

Czekam na decyzję...

I tak przy okazji jak zwykle pozdrowienia dla Roberta !!

TSnioch pisze...

Robert już dawno zawstydził nawet Turbodymomana ;)

Anonimowy pisze...

Nie wiem po co Alonso i Sokół robią to:
Alonso: "Robert robi wielkie rzeczy w rajdach, ale wszyscy czekamy na niego w Formule 1".
Sokół: "Czy krakowianin wróci jeszcze kiedyś do F1? Tego chyba nie wie, nawet on sam. Mam nadzieję, że tak i mocno trzymam za to kciuki, tak samo jak wtedy, gdy ścigał się na ulicach Makau w F3...".
W tym samym tekście Mikołaj Sokół dokonuje swojego właściwie podsumowania kariery Roberta w F1 i daje wykaz 10 wyścigów z udziałem Roberta. Wszystko fajnie, ładnie przyjaciel "żegna" Roberta z królową motorsportu, ale to zdanie, które zacytowałem jest niepotrzebne, niepotrzebnie niektórym osobom może autentycznie dawać nadzieję na powrót. Robert w sierpniu i wrześniu walczył o F1 i wszystko wskazuje na to, że miał prawdziwą ofertę, ale (wg mnie, ale także wielu osób - wnoszę z tego co czytam w wielu miejscach) chyba po prostu nie przeszedł testów sprawnościowych. Dwa dni przed Rajdem Francji powiedział na konferencji zdania, z których ewidentnie wynikało, że jest już po wszystkim (akcją z kaskiem Bella potem zupełnie się nie przejmowałem). Robert wiele razy mówił, że jest bardzo zadowolony z postępów ręki, ale dopiero w połowie listopada wypowiedział się bardzo precyzyjnie, że postęp ten który miał na myśli dotyczy tylko i wyłącznie pracy ręki w szerokim wnętrzu rajdówki i nijak się ma do ew. postępów w kokpicie (domyślać się należy: jak 10 cm brakowało tak tyle lub niewiele mniej nadal brakuje).
Robert powiedział w Paryżu, że chce przejechać pełen sezon WRC trwający 10 i pół miesiąca (każdy sezon WRC tyle trwa i Robert nigdy na operację nie będzioe miał czasu - musiałby zrezygnować zapewne z minimum dwóch rajdów w sezonie z rzędu, aby mieć te dwa i pół miesiaca czasu). Z tego wynika brak terminu na ew. operację będącą "ostatnią szansą na szansę", która ew. dałaby cień nadzieji na F1 w 2015 roku. Skoro Robert już tak dobitnie wypowiedział się o braku swoich szans na powrót (mówił dla Daily Mail, że bez kolejnej operacji ani rusz) to po co Alonso i Sokół w ogóle jeszcze robia wrzutki "a może wróci"? Dajmy Robertowi spokojnie odejść z F1, dajmy mu juz spokój, nie rozszarpujmy ran. On odszedł z F1 14.11.2010, a dokładniej 3.02.2011 w Walencji. Czachorski 13 miesięcy temu mówił, że Robert w 2013 roku będzie jeździł i wykonywał kolejne zabiegi poprawiające. Zdecydował jednak o porzuceniu tych operacji do czego przyznał się Erykowi Mełgwie. Tak zdecydował, miał już dość sal operacyjnych, ja to uszanowałem i pogodziłem się, że mój idol nigdy nie wróci jako zawodnik wyścigowy do Formuły 1.
TAWS 38

Ewa pisze...

TAWS38, nie histeryzuj, Robert wyraźnie powiedział, że stara się wrócić i nie taci nadziei. Obecnie wrócił do motosporu i jest to wielki wyczyn. Będę kibicować Robertowi w rajdach z nadzieją, że kiedyś zrobi nam niespodziankę. Nie czekam na termin.

Anonimowy pisze...

@TAWS 38
Autorem artykułu o którym piszesz jest Robert Smoczyński. Nie wszystko co się pojawia na sokolim okiem wychodzi spod pióra Mikołaja Sokoła.

Z tego co wiem to jutro o 11:00 skład ogłasza Hyundai, a nie M-Sport

Anonimowy pisze...

Mateusz

World Rally Blog pomylil team, jutro o 11 Hyundai zaprezentuje swoj przyszloroczny team:
a tutaj live: http://new.livestream.com/HyundaiEurope/ExperienceDay

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

iwa
Ewa, naprawdę jesteśmy dorośli i te 3 lata powinny nas czegoś nauczyć. Jako jedyna dyskutowałaś z polipem chyba z półtora roku i bądź konsekwentna - co by nie mówić, ale najgorsze przewidywania polipa się sprawdziły.
Poza tym ktoś bardzo przytomnie zwraca uwagę na terminy, a z tego co wiem rok nie jest z gumy i faktycznie rok ma 12 miesięcy i szkoda (dla Roberta), że nie da się go rozciągnąć do 14 miesięcy. Sezon rajdów wrc to prawie 11 miesięcy, potem gale, rozdania nagród, 5 tygodni przerwa i znowu 11 miesięcy sezon i tak w kółko rok po roku. Kimi miał czas na operację, bo Formuła ma 3 miesiace przerwy a Robert bez opuszczenioa kilku rajdów tego czasu mieć nie będzie...

Ewa pisze...

Iwa, owszem, sprawdziło się to o czym pisał polip ale nie do końca, nerwy jednak nie są problemem tylko rotacja. Nie wiem czy polip spodziewał się, że Robert będzie jeździł samochodem WRC,

Anonimowy pisze...

http://www.flickr.com/photos/fia-official/11289312426/lightbox/
Fanem Alo nie jestem. ;P

Marian pisze...

Jednak WRC, ciekawy jestem jaką miał opcje w wyścigach na 2014 rok. Ktoś gdzieś widział jakiś przeciek? Może Mateusz coś wie?

Anonimowy pisze...

@anonim 18:58

Haha świetna fotka :D

Marian pisze...

Robert nie będzie w 2014 roku jeździć cytrynką, Citoren ogłosił skład na 2014.

robo-tabu pisze...

Faktycznie...

9 December
"Meeke, Østberg and Al Qassimi with Citroën Racing"

Chyba M-Sport w takim razie? Podoba mi się ta "walka" o Roberta. Myślę, że to na jego korzyść i mam nadzieję, że może negocjować kontrakt taki jaki jest dla niego najlepszy.

Niesamowite jest to, Że w ciągu jednego profesjonalnego sezonu zdołał przekonać do siebie tylu ważnych ludzi! Z resztą co tu dużo mówić i czemu się dziwić... Robert to talent, ale nie tylko - ma cechy, które tak naprawdę dopiero w połączeniu z tym talentem dają materiał na wielokrotnego mistrza i kierowcę wyróżniającego się na tle innych. Psychicznie niszczy wszystko, jedynie fizyczność jest w stanie go ograniczyć, niestety, ale oby się to kiedyś zmieniło...