Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 27 października 2013

Robert Kubica wygrywa Rajd Hiszpanii w WRC2 i zostaje mistrzem świata tej kategorii! "Dopóki widzę postępy nie poddam się" [Aktualizacja godz. 21:30 - wywiad, zdjęcia, kronika, wideo z dekoracji]

Robert Kubica i Maciej Baran wygrali Rajd Hiszpanii w klasie WRC2 i zapewnili sobie mistrzostwo świata w tej kategorii w 2013 roku! To największy sukces polskich rajdów od 1997 roku i pierwsze mistrzostwo świata w historii tej dyscypliny w naszym kraju! Polacy ponownie pokazali wielką klasę, a Robert Kubica udowodnił, że zasługuje na znacznie więcej niż WRC2! Poniżej wszystkie zdjęcia, filmy i wypowiedzi! 

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 7:30)

Plan na niedzielę dla Roberta Kubicy i Macieja Barana to spokojna jazda do mety i zapewnienie sobie tytułu. Nikt inny oprócz Roberta na niego nie zasługuje - ani Abdulaziz Al-Kuwari, który przegrywa z Robertem w aucie WRC, ani Elfyn Evans, który rozbija się na kończącym dzień 2 km OS-ie. Robert zdeklasował rywali i w klasyfikacji generalnej ma już 4 minuty przewagi nad Seppem Wiegandem. W tym rajdzie mamy kategorie WRC, Kubica oraz WRC2.

Patrząc na bardzo mądrą jazdę Roberta, jedynie awaria może pokrzyżować mu plany.

Oto klasyfikacja generalna przed dniem 3:
Co nas dziś czeka?

Do rozegrania pozostaje 6 OS-ów - dwukrotnie kierowcy przejadą próbę Gandesa liczącą 7 km i dwukrotnie próby Pesells i Terra Alta, znacznie dłuższe. Pierwszy OS o godz. 7:33, a rywalizacja zakończy się około godz. 15:15. Co ważne, dzisiejsze OS-y będą szutrowe, Robert nie będzie mógł zatem wykorzystać swojego asfaltowego doświadczenia, ale pamiętamy, że na szutrach również szło mu dobrze. Poniżej rozkład dzisiejszych OS-ów:

Niedziela, 27 października:
godz. 07:33 - OS 10 - Gandesa 1 (7,00 km)
godz. 07:58 - OS 11 - Pesells 1 (26,59 km)
godz. 09:04 - OS 12 - Terra Alta 1 (35,68 km)
godz. 11:09 - Serwis PortAventura
godz. 12:57 - OS 13 - Gandesa 2    (7,00 km)
godz. 13:22 - OS 14 - Pesells 2 (26,59 km)
godz. 14:24 - OS 15 - Terra Alta 2 (35,68 km)

Transmisje Tv - ponownie tylko TVP

Niedziela, 27 października:
godz. 20:05 - Kronika Rajdu Hiszpanii - TVP 1


Robert po dniu 2

Poniżej znajdziecie wczorajszą kronikę TVP z wypowiedzią Roberta:A tak jeździł wczoraj Robert:Aktualizacja godz. 7:55

Rozpoczął się już 10. OS Rajdu Hiszpanii.Robert Kubica pojawi się na trasie za około 10 minut.

Aktualizacja godz. 8:05

Robert Kubica i Maciej Baran wyruszyli już do walki w 2. dniu Rajdu Hiszpanii.  Problemem może być dziś kurz. Kierowcy startują w odstępach 2 minut - Robert pojedzie 2 minuty za Al-Kuwarim, a że jest od niego szybszy, może mieć problem z kurzem.

Aktualizacja godz. 8:20

Wszyscy kierowcy dojeżdżający do mety bardzo narzekali na kurz. Robert postanowił pojechać bardzo spokojnie i wyraźnie przegrał z rywalami, ale dziś liczy się tylko dojechanie do mety. 

Aktualizacja godz. 8:28

Tak wygląda klasyfikacja po 10. OS-ie. Ostatecznie Robert nie stracił tak dużo do rywali, pojechał bardzo spokojnie i rozważnie.
Aktualizacja godz. 8:40

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie długiego, 26 kilometrowego OS-u.

Aktualizacja godz. 8:45

Kierowcy bardzo narzekają na warunki panujące na trasie - ogromny kurz na bardzo szybkim odcinku, a do tego wschodzące słońce sprawiają, że kierowcy prawie nic nie widzą i wielu z nich było już poza trasą. Robert jedzie bardzo spokojni i to świadczy o jego mądrości. A problemy dopadły Elfyna Evansa, który jeszcze nie wystartował do 11. OS-u. 

Aktualizacja godz. 8:55

Elfyn Evans nie ukończy Rajdu Hiszpanii z powodu awarii. Robert Kubica jest już na mecie: "Jest dużo kurzu, w niektórych miejscach nie widać wiele. Próbujemy ukończyć rajd, co nie jest łatwe, ale jedziemy" - powiedział Robert, ponownie wolniejszy od rywali, ale nadal z gigantyczną przewagą w generalce.

Aktualizacja godz. 9:10

Tak wygląda klasyfikacja po 11. OS-ie, kolejny już się rozpoczął:
Aktualizacja godz. 9:50

Robert Kubica i Maciej Baran pokonują już kolejne kilometry Rajdu Hiszpanii w 12. OS-ie. Polacy jadą bardzo spokojnie. Problemy prawdopodobnie ma Hayden Paddon, który wyprzedza ich w klasyfikacji generalnej. 

Aktualizacja godz. 10:10

Colin Clark powiedział w radiu WRC, że jest niemal pewne, że Robert Kubica będzie w przyszłym roku jeździł w WRC.  Robert i Maciej są już na mecie: "To nie był gładki poranek, na tym OS-ie mieliśmy też przygodę, ale wszystko dobrze" - powiedział Kubica. Polak był nieco wolniejszy od rywali. Czas na serwis i Grand Prix Indii.

Aktualizacja godz. 10:20

Zostały już tylko 3 OS-y Rajdu Hiszpanii, oto klasyfikacja przed nimi:
Aktualizacja godz. 10:30

Tak się fajnie złożyło, że mamy teraz 2,5 godzinną przerwę w Rajdzie Hiszpanii na serwis, a punktualnie o godz. 10:30 rozpoczyna się Grand Prix Indii, w którym chyba niemal wszyscy będziemy trzymać kciuki, aby Sebastian Vettel nie zapewnił sobie mistrzostwa F1

W Indiach pamiętają o Robercie Kubicy, co widać na poniższym zdjęciu.

Wracamy zatem do emocji związanych z Rajdem Hiszpanii około godz. 13, ale jeżeli wcześniej pojawi się coś ciekawego związanego z Robertem Kubicą, to przekażę to na blogu.

Aktualizacja godz. 12:10

Gratulacje dla Sebastiana Vettela za zdobycie 4. mistrzostwa świata, a tymczasem wracamy już do rywalizacji w Rajdzie Hiszpanii. Na prawie godzinę przed kolejnym OS-em, dwa filmy z jazdy Roberta:


Aktualizacja godz. 13:00

Rozpoczął się już 13. OS Rajdu Hiszpanii. Kierowcy mają w nim do pokonania 7 kilometrów. 

Aktualizacja godz. 13:35

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 13. OS-u. Problemy na 14. próbie ma Dani Sordo. 

Aktualizacja godz. 13:40

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 13. OS-u. Polacy pojechali bardzo spokojnie, tracąc 14 sekund do Al-Kuwariego. Póki co nie mamy międzyczasów Seppa Wieganda, który prawdopodobnie zatrzymał się na trasie.

Na przedostatnim OS-ie, który jest rozgrywany, Dani Sordo uderzył w coś i zakończył swój udział w rajdzie, a Jari Mati Latvala po dojechaniu na metę doświadczył pożaru auta. Zajmowali oni dwa pierwsze miejsca w rajdzie. Nie wiadomo czy Latvala pojedzie dalej. 

Aktualizacja godz. 13:55

Tak wygląda klasyfikacja przed dwoma ostatnimi OS-ami:
Aktualizacja godz. 14:05

Robert Kubica i Maciej Baran są już na starcie 14. OS-u, przedostatniego w rajdzie. Próba liczy ponad 26,5 km.

Aktualizacja godz. 14:20

Robert Kubica jest już na mecie 14. OS-u. Polak awansuje po nim w klasyfikacji generalnej na 9. miejsce. "Jeszcze jeden trudny OS przed nami. Wszystko jest OK" - powiedział Robert, który prawdopodobnie wygra 14. OS.

Dowiedzieliśmy się również, dlaczego rajdu nie ukończy Sepp Wiegand - awaria skrzyni biegów. Robert ma 4 minuty przewagi nad drugim w WRC2 Al Rajhi. 

Aktualizacja godz. 14:30

Robert Kubica wygrał przedostatni OS i od zwycięstwa i tytułu mistrzowskiego dzieli go już tylko 35 km.

Aktualizacja godz. 15:05

Mimo iż regulamin nie mówi o mistrzostwie świata WRC2, ale wszyscy, łącznie z Rally Radio tak mówią, dlatego pozwolę sobię użyć tego sformułowania: Robert Kubica i Maciej Baran wyruszyli do ostatniego OS-u i jeżeli go ukończą zdobędą Mistrzostwo Świata WRC2 - pierwsze polskie mistrzostwo świata w historii rajdów i osiągną największy sukces polskich rajdów od 1997 roku! 

Aktualizacja godz. 15:30

Robert Kubica jest już na mecie 15., ostatniego OS-u Rajdu Hiszpanii. Oznacza to, że on i Maciej Baran wygrali rywalizację z ogromną przewagą i zdobyli mistrzostwo świata WRC2!

A jako ciekawostkę podam jeszcze, że Robert Kubica i Maciej Baran dostali karę 10 sekund za spóźnienie się na start 13. OS-u. Nic to jednak nie zmienia w wynikach Rajdu. Możemy się cieszyć z wielkiego sukcesu Roberta, który może mu otworzyć drogę do jeszcze większych osiągnięć!

Aktualizacja godz. 15:35

"Wiedziałem, że jestem w stanie szybko się uczyć na szutrze. Bardzo cieszę się, że tak spisaliśmy się w różnych warunkach. Wygraliśmy 5 z 6 rajdów, które liczą się do mistrzostw. Przede mną jeszcze długa droga. Traktowałem ten rok jako rehabilitację. Osiągnąłem swój cel, teraz dodatkowy rajd w Wielkiej Brytanii. Cały sezon się udał, rajdy w MŚ są bardzo trudne.  Sezon był bardzo udany jeżeli chodzi o doświadczenia i pracę mojej ręki, szczególnie na szutrze. Bardzo się cieszę" - powiedział Robert na mecie. Kubica przyznał też, że jego celem jest powrót do single seaterów, ale póki co nie jest to możliwe.

Aktualizacja godz. 15:50

To, co jeszcze na początku sezonu wydawało się fantazją sprawdziło się - Robert Kubica, absolutny debiutant, który nigdy nie jechał na szutrze, pokonał doświadczonych kierowców w często szybszych autach i zdobył mistrzostwo świata WRC2! Wszyscy wiedzieliśmy, że Ribert to genialny kierowca, ale  jego wyniki zszokowały cały rajdowy świat. Wiemy jedno - Robert da nam jeszcze mnóstwo powodów do radości! Robercie, Macieju - DZIĘKUJEMY! 

Aktualizacja godz. 16:00

Oto ostateczna klasyfikacja Rajdu Hiszpanii. Robert Kubica zdecydowanie wygrywa i zdobywa kolejne punkty do klasyfikacji WRC!

Aktualizacja godz. 16:10

Fernando Alonso pogratulował Robertowi Kubicy mistrzostwa WRC2:
Aktualizacja godz. 16:30

Robert Kubica i Maciej Baran zdobyli pierwszy w historii polskich załóg tytuł mistrzów świata i pierwszy od 15 lat międzynarodowy tytuł. Polacy zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji WRC. W 7 startach Robert 5 razy wygrywał i raz był 2. Zawsze dojeżdżał do mety! Wielkie gratulacje dla polskiej załogi. Poniżej kilka zdjęć z napisami - starych, ale chyba ciekawych.

Aktualizacja godz. 16:45

Kolejne filmy z przejazdów Roberta:
Aktualizacja godz. 17:15

Kibice postanowili oblać Cytrynkę szampanem.Aktualizacja godz. 17:40

Kolejne filmy z przejazdów Roberta:
Aktualizacja godz. 19:05

Nieco zdjęć:

fot. www.facebook.com/sokolimokiem


Aktualizacja godz. 19:35

Poniżej zobaczycie wywiad z Robertem dla TVP:Aktualizacja godz. 20:25
fot. Citroen Racing

fot. Citroen Racing

fot. Citroen Racing
Aktualizacja godz. 21:05

Oto dzisiejsza kronika TVP:Aktualizacja godz. 21:15

Oto wideo z dekoracji:Aktualizacja godz. 21:30

Kolejne zdjęcia:fot. Citroen Racing

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

261 komentarzy:

1 – 200 z 261   Nowsze›   Najnowsze»
Anonimowy pisze...

"W tym rajdzie mamy kategorie WRC, Kubica oraz WRC2."
Gratulacje nie da się chyba wyrazić lepiej sytuacji jaka w WRC2 zapanowała po pojawieniu sie w niej RK.
A teraz ściskam kciuki...

Anonimowy pisze...

Let’s get ready to Rumble!
Let’s get ready to Rumble!
Let’s get ready to Rumble!!!!

Anonimowy pisze...

KUBICUJEMY :-)

Maximus pisze...

Dzisiaj zobaczymy,czy Robert tak samo dobrze radzi sobie na szutrach.Aby myśleć o nawiązaniu walki w wrc z najlepszymi,Robert nie może mieć większych strat na kilometrze niż 2s.

Anonimowy pisze...

W ubiegłym sezonie mieliśmy kategorię Ogier, który też regularnie dobierał się do tyłków aut WRC. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nastąpi jakaś analogia tej sytuacji.

Anonimowy pisze...

Muszę powiedzieć, że imponuje mi postawa Evansa. Starał się chłopak przez parę rajdów konkurować z Robertem. Będzie z niego jeszcze naprawdę świetny kierowca. Darek

Anonimowy pisze...

chyba po wczorajszym wszyscy wiedzą, kto jest mistrzem, no niech będzie "WRC2", więc nawet jak się przydarzy kraksa, czy awaria, nie będzie dramatu, aczkolwiek puchary i kroniki ważne są
martwiliśmy się, że nie ma bezpośredniego starcia z Kuwarim, no i proszę jest ;-)
nie mogę się doczekać Walii..

Maximus pisze...

Evans będzie na topie,ale na wejście do WRC z takimi czasami nie ma najmniejszych szans.

marshad pisze...

Słońce chyba wschodzi/niedawno wzejdzie i do tego kurz. Może nie być łatwo.

Anonimowy pisze...

Petrow też się starał konkurować z RK przez parę wyścigów...
Evans zostanie pewnie rzemieślnikiem.

Mr DK pisze...

Spokojnie do mety i będzie dobrze. Nie ma co gonić wrc

marshad pisze...

Ze jak?
A. MIKKELSEN -2.0 -6.0 -4.0

Jedyny odważny? I to nie był rzekomo maximum attack :P
Ciekawy jestem czasu Roberta.

Anonimowy pisze...

Ja tez nie moge doczekac sie Walii. Bilety juz kupione. Cale 4 dni z WRC, nowa konfiguracja rajdu pokaze nam jak szybki jest Robert.
Co do aktualnego rajdu Robert jest jak alien, inna liga.
:)

Maximus pisze...

Na asfalcie jest większa różnica między wrc2 a wrc,jest większa przyczepność i moc oraz lepsze hamulce można znacznie bardziej wykorzystać,na szutrach chyba mniejsza jest ta różnica..tak bynajmniej mi się wydaje.

Jaro75 pisze...

Dzisiaj świętujemy :))
Spokojnie do mety i będzie pięknie :)

Zajrzałem sobie na inne portale tak z ciekawości co dalej tępe gnioty piszą o Robercie.Żenada.Żenada.
Robert nawet jak zacznie lecieć tą cytryną trzy metry nad drogą to i tak powiedzą że to nic takiego :)
Oczywiście niech nikt nie myśli że się tym przejmuję.Mojego zdania o Robercie nawet Putin nie jest w stanie zmienić :))
A zasrańce dalej niech się pocą przed klawiaturami.W końcu zawsze tak było że ktoś musi śmierdzieć :)))

Pozdrowienia dla Roberta oczywiście !! :)
Mateusz dla Ciebie też pozdrówka i "pracuj" tak dalej hihi :)

Co do przyszłego roku w WRC to podchodźcie koledzy spokojnie do tego.Wiemy że Robert to kierowca o którym będą na świecie przez lata opowiadać ze wględu na nieziemski talent i charakter ale Robert cały czas potrzebuje jazdy jazdy i jazdy aby dopracować wszystko więc spokojnie :) Wygrane przyjdą prędzej czy później co do tego nie ma wątpliwości.To że Ogier czy inni mogą być nie do ugryzienia od początku to wiemy i Robert pewnie też.Pytanie jest tylko jedno: Kiedy nastąpi konsumpcja ? :))

Anonimowy pisze...

Czas tragedia nie oszukujmy się..mam nadzieje,że Roberto poprostu jedzie spokojnie do mety i to nie jest jego prawdziwe tempo.Bo jeżeli jest to w wrc na szutrach będzie na szarym końcu.

Mateusz Cieślicki pisze...

Ludzie! Robert poprostu jedzie ostrożnie, przestańcie gadać głupoty.

Anonimowy pisze...

Spokojnie ludziska - Robson obczaja przyczepnośc, zobaczymy jak dalej będzie jechał :)

Mr DK pisze...

Jest kurz i nie ryzykuje. Wczoraj mówił ze pierwsze przejazdy bedą kontrolne a w drugiej serii zobaczy.

Jaro75 pisze...

27 października 2013 08:16

Zmiana czasu zaszkodziła ???!!!!

Anonimowy pisze...

Ciekawe gdzie Robert wybierze się na testy przed Rajdem GB

gervazy pisze...

@8:16
Sam, dziecko jesteś tragedią... dla swoich rodziców. Może skup się na tym.

Anonimowy pisze...

zdecydowanie szybszy od al-kuwariego... dzisiejszy czas oes-u tego nie potwierdza...

Anonimowy pisze...

Nie powiedziałbym, że tak wyraźnie przegrał z rywalami...

Anonimowy pisze...

szkoda,że Lappi nie jedzie myśle,że na szutrze mocno by naciskał na wurce..

Anonimowy pisze...

Mikkelsen nie ma nic do stracenia, więc ciśnie jak tylko może

Giuseppe pisze...

Rozsadna jazda Kubicy. I to mi sie podoba! Po co ryzykowac, skoro mozna niewiele zyskac, a wiele stracic? Tylko oby sie tego trzymal.

Anonimowy pisze...

lappi może być lecz ketomaa jest znacznie lepszy od niego

Kaczmar pisze...

Snilo mi sie ze Robert pierwsze 2 odcinki na szutrze jechał wolniej :) Nie kojaże też żadnych ograniczeń jego ręki :)

Anonimowy pisze...

Anonimowy pisze...
zdecydowanie szybszy od al-kuwariego... dzisiejszy czas oes-u tego nie potwierdza...
27 października 2013 08:29
Owszem cały czas potwierdza, jedzie zdecydowanie słabszym autem, jedzie niewątpliwie ostrożnie i ciągle osiąga porównywalne czasy.....

Anonimowy pisze...

Bardzo dobrze Robert!!!!
Wreszcie chłodna głowa!
I proszę nie komentować: ale słabo...
Za każdym razem kiedy Robert ciśnie jest ok, ale kiedy na chwilę zwolni, w szczególności po zmianie nawierzchni, to już nie jeden napisze, że żenada...
Forza KUBICA!!!

Anonimowy pisze...

NA asfalcie Robert będzie sobie radził,ale na szutrach go nie widze.Kiedyś RObert mówił,że nie jest w stanie tak szybko jezdzić na szutrach jak Raikkonen..mam nadzieje,że nie mówił szczerze.

marshad pisze...

Czy Ketomaa tak znacznie lepszy? W Finlandii na pewno. Sprzęgło Evansa nie wytrzymało wczorajszych wrażeń. Robert trzyma równe tempo za Kuwari i Quassimi.

Anonimowy pisze...

Nie ma sensu przejmować się bezsensownymi komentarzami... Są ludzie, którzy nigdy nie ogarną rajdów swoim rozumem.
Co do dzisiejszego dnia to oby Robert spokojnie, swoim rytmem dotarł do mety. najważniejsze to zrobić dobre notatki przed przyszłorocznym WRC... ;)

Anonimowy pisze...

Obojętnie co kto myśli, w świat idzie wynik. RK podkreśla oczywiście, że uczy się, wle bez wyniku nie będzie sponsorów, nie będzie kasy. Jedzie bardzo rozsądnie, byke do mety, by w swiat poszedł wynik. Jutro już nikt nie będzie pamiętał tych wolnych odcinków, za to przez cały rok RK i MB będą nosić korone mistrzów świata WRC2, :-):-):-):-):-):-)

Anonimowy pisze...

Wiecie może co się stało z Evansem?

.o

marshad pisze...

Ciekawe czym są te śmieszne/dziwne problemy z samochodem. Jeszcze jedna długa runda i przerwa na F1.

Andrzej Śliwa pisze...

Tak się kończy nie dostosowanie prędkości do umiejętności.

https://twitter.com/OfficialWRC/status/394174316415184896/photo/1

Mateusz Cieślicki pisze...

Elfynowi skrzynia padła.

Andrzej Śliwa pisze...

Ciekawa wypowiedź odnośnie tempa na jednym z oesów.

http://sokolimokiem.tv/?p=10011

Jeśli Robert wystartuje w rajdzie GB to tak właśnie pojedzie. Spokój i nauka a na oesie który będzie mu leżał, będzie go najlepiej znał, będzie go miał najlepiej opisanego przyciśnie żeby się spróbować z czołówką. Chyba że znowu mnie zaskoczy i po pierwszych oesach będzie w stanie walczyć i da pokaz.

Anonimowy pisze...

Zobaczcie jak OGIER jedzie, on jeszcze wygra tej rajd.:-):-):-):-):-):-)

Maximus pisze...

Ktoś się pytał czy warto instalować WRC4-warto!przełom nad wrc3 realności!przede wszystkim fizyka poprawiona,pobocza,krawędzie asfaltu jak na żywo auto reaguje!polecam!!!

Mr DK pisze...

Paddon jedzie?

Anonimowy pisze...

Taka ciekawostka: to są odcinki szutrowe rajdu, na których utrzymuje się długo kurz po przejeździe samochodu. Minutę po RK startuje Wiegang. Jak myślicie na jaką odległość czasową może zbliżyć się Wiegang by jechać lepszym tempem niż RK? Wydaje mi się, że maksymalnie może nadrobić 30 sekund do Roberta. Kolejność startowa do końca rajdu się nie zmieni. Robert ma tylko dojechać do mety i praktycznie dowieźć mistrza WRC2 :-):-):-):-):-):-):-)

Anonimowy pisze...

Bylbym zadowolony ,gdyby chlopaki jechali dzisiaj tempem z zapoznania,a Maciek opowiadal Robertowi sprosne kawaly.Byle do mety panowie

Anonimowy pisze...

Z tego co widziałem na youtubie to w stosunku do WRC 3 zmienili czcionkę... Fizyka wygląda na taką samą.

Anonimowy pisze...

niby paddon ma problemy a czas i tak o wiele lepszy od naszych furmmanów...

Andrzej Śliwa pisze...

WRC 3 oprócz czcionki zmieniło 3 w nazwie na 4 ;-) Każda gra na której jesteś w stanie walczyć i wygrywać klawiaturą to shit!

Maximus pisze...

heheh na youtube...dobre..pozbieraj i graj.Zmienili glos przedewzystkim silników,grafike tras,amortyzacje samochodu,menu,parki serwisowe.Taki problem pobrać pare GB?

razarex pisze...

RK gorzej na SS12 o ponad 1,5 minuty od Latvali. Jednak Wurce mozno odjezdzaja na szutrze...

oio pisze...

Panowie, 2 pytania:

1. Czy Paddon i Al-Kuwari będą normalnie punktowali w klasyfikacji WRC za ten wyścig?

2. Czy, jeśli Robert będzie w przyszłym roku w WRC, będzie mógł jeździć z Maćkiem?

Anonimowy pisze...

Colin Clark mówił w radiu, że jeszcze podczas Rajdu Finlandii Robert zastanawiał się nad tym co będzie robił w przyszłym sezonie, ale teraz już wiadomo, że to będzie WRC. Mówił też, że gdyby Kimi Raikkonen pojawił się teraz na rynku WRC to nikt by mu nie proponował miejsca w fabrycznym teamie, a Robertowi proponują bo to wielki talent. Mówił, że Matton i Wilson znają się na rzeczy i widzą w Robercie talent i potencjał.

Anonimowy pisze...

dobrze , że Robert miał przewagę bo dziś Wiegand na 3 odcinkach odrobił ponad pół minuty...!!!

Anonimowy pisze...

@ Andrzej Śliwa

Colina 1 i Colina 2 będę bronił jak niepodległości, chociaż tam też zdecydowanie klawiatura wystarczała. Wiadomo, że nie są to symulatory typu Life for Speed, ale... :)

Anonimowy pisze...

Ale niektórzy z was są pojebani totalnie. Nie widzicie, że on jedzie zachowawczo do mety? Krytycy i furmani się znaleźli. Sam jeden z drugim niech wsiada do rajdówki i niech pokaże jakim jest 'furmanem'. Buraki skończone. I ten co pisze, że widać że wurce na szutrze odjeżdżają - człowieku włącz oczy lub zmień okulary!!!

asertywny nonkonformista pisze...

Vettel po 1 okrazeniu ma 2,5s przewagi nad drugim zawodnikiem... Nie do ogladania.

asertywny nonkonformista pisze...

"2. Czy, jeśli Robert będzie w przyszłym roku w WRC, będzie mógł jeździć z Maćkiem?"

Nie jest to możliwe. Jazdę z maćkiem zakazują przepisy FIA.

Anonimowy pisze...

Anonimowy pisze...
dobrze , że Robert miał przewagę bo dziś Wiegand na 3 odcinkach odrobił ponad pół minuty...!!!
27 października 2013 10:25

To się nazywa strategia....

Anonimowy pisze...

Ale niektórzy są śmieszni z tymi słabymi czasami Roberta, z "furmanami" itp... :D
Robert nie zna ty OSów, jest kurz a przede wszystkim waży się tytuł WRC2 który dla niego nie jest taki ważny jak dla Citroena.

Robert robi wszystko żeby Yves Matton nie zszedł na zawał. ;)

Pamiętajcie też że ukończenie rajdu dla Roberta jest ważne w aspekcie podpisania kontraktu z zespołem WRC. Gdyby się rozwalił to szefowie potencjalnych zespołów mogli by powiedzieć: "Co nam z kierowcy który przegrywa praktycznie pewny tytuł". Robert musi udowodnić że jest nie tylko szybki ale potrafi też kalkulować. Kalkulacja w rajdach jest dużo ważniejsza niż w F1.

ZbyszekB

Maximus pisze...

F1 jest The Best!Vettel wyprzedza na prostych jakby miał 100 koni mech.więcej od inncyh,na zakrętach zero kontr.Masakra pare kółek zobaczyłem i mam dosyć.F1 to jakaś masakra,już wole inne sersje.

marshad pisze...

@Anonim 9:52 Załogi WRC startują tutaj co 3 minuty, załogi WRC2 co 2 minuty.

@oio

1. Startują w WRC więc będą punktowani w WRC. Przecież nawet jeśli startujesz w WRC2, to będziesz dodatkowo punktowany w WRC jeżeli dostaniesz się do pierwszej dziesiątki (Robert był 3-krotnie 9-ty i raz 5-ty).

2. A co/kto miał by mu tego zabronić? Pojadą razem w WRC już w GB. Zabronić może jedynie organizator/FIA w przypadku późnych zmian po zgłoszeniu załogi do danej imprezy.

@Anonim 10:28 Wyluzuj. Niezależnie od sytuacji, takie komentarze smakują buraczano.

Anonimowy pisze...

@Anonim 10:25
Jakby Robert nie miał takiej przewagi to by zapewne teraz bardziej cisnął

asertywny nonkonformista pisze...

"Mateusz Cieślicki pisze...
Ludzie! Robert poprostu jedzie ostrożnie, przestańcie gadać głupoty."

Mateusz nie ma co komentować tych kmiotów. Najlepszym lekiem na tych bezmózgów są sukcesy Roberta - oni wtedy milkną i znikają. To jak z meduzą, który uwielbiam umieszczać zgryzliwe komentarze na portalu do czasu aż Robert zaczął odnosić sukcesy... Teraz go nie ma jak i większości zakompleksionych kmiotów.

Marek Bogacki pisze...

Trole wróciły i niektórzy z nas już zdążyli się pobudzić. Na szczęście Robert spokojnie jedzie po swój pierwszy tytuł w rajdach i nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Brawo Robert i Maciek, dzięki za super emocje.

vujson pisze...

gp indii... żenada; vettel sterowany joystickiem ;)
komentarz borówy - nie do zniesienia.
Do tego Webber nie jedzie dalej.
Nie jestem pewien, czy jest do czego wracać - jeśli taki cyrk będzie dalej.

Kamil Krakowiak pisze...

No i Webber nie jedzie, dalej

asertywny nonkonformista pisze...

Jeśli chodzi o F1 to jest pierwszy sezon jaki oglądam, w którym zdarza mi się wyłączać wyścigi w połowie. Watpie, że te zmiany przyszłoroczne coś zmienią niestety.

daro lee pisze...

Dzisiaj panowie Vettel i Kubica z tytułami MŚ

Maximus pisze...

Jak to jest,że Weber miał w poprzednim sezonie 4 awarie,Vettel 1,w tym sezonie 5 awarii,Vettel 1.Czy to zbieg okoliczności?F1 to WIELKA ŻENADA!!!Maciek , Robert dzięki wam,że moge was podziwiać w rajdzie!

Marcin Folta pisze...

Już nie mogę doczekać się Rajdu GB w WURCU :).. oby tylko była relacja w TV

Anonimowy pisze...

Czy Borowczyk i jego kolega ogladaja retransmisje? Raikkonen po.wymianie opon walczy z oponami, no.trzymajcie mnie...

Anonimowy pisze...

ta formuła jest emocjonująca jak flaki z olejem...

JJ pisze...

Mi tam trochę smutno, gdy sobie pomyślę gdzie mógłby być teraz Robert w F1. Tak naprawdę nikt tego nie wie, ale takie obrazki z radości Vettela skłaniają do refleksji. No nic... pozostaje cieszyć się rajdami i mieć ziarenko nadziei na powrót kiedyś. Żeby nie było, lubię rajdy, bo Robert pokazuje klasę i talent, lecz F1 to zupełnie inny świat.

vujson pisze...

JJ... ten inny świat F1 to Alonso bez punktów...myślę, że sięgający już szczytów swojej frustracji, dyskusyjne sytuacje w RedBullu z Markiem Webberem i inne rozczarowujące sytuacje. I nic się nie zmienia. Emocje są gdzieś w okolicach walki o miejsca 10-12 ;) Nie chciałbym chyba jednak 'kiszenia się' Roberta w okolicach miejsc 10-12.

Anonimowy pisze...

Mam prosbe do wszystkich ktorzy maja dostep do Roberta aby lekko popychali/przypominali, zachecali aby wystapil w Race of Champions (RoC), do tej pory nie okazywal wielkiej ochoty, ale teraz po wystepach w WRC bylo by wspaniale zobaczyc go wystepujacego przeciwko pilotom F1. A po za tym bedzie to wspaniala reklama jako przypomnienie wszystkim zarzadzajacym F1 ze warto postawic ponownie na Roberta i moze nawet zrobic pewne zmiany w bolidzie, przynajmniej dac mu szanse na test. Osobiscie nie wyobrazam sobie zeby Robert slabo wystapil w RoC, szczegolnie przeciwko Vettelowi ;)

Anonimowy pisze...

"Maximus pisze...

F1 jest The Best!Vettel wyprzedza na prostych jakby miał 100 koni mech.więcej od inncyh,na zakrętach zero kontr.Masakra pare kółek zobaczyłem i mam dosyć.F1 to jakaś masakra,już wole inne sersje."
PIerwszy raz się z Tobą zgadzam, wyprzedzanie za pomocą wciśnięcia guziczka i po co ryzykować, a ludzie sie podniecają, że tyle wyprzedzeń. To wszystko jest SZTUCZNE!

"JJ pisze...

lecz F1 to zupełnie inny świat."
Świat który schodzi na psy, to zaczyna robić się teatrzyk dla idiotów! Berni ma wsszystko w dupie, aby sakwa była pełna. Kabaret z oponami które pękają, wybuchają przy przeciążeniach, gdzie jest granica? jakby ktoś by przy tym ucierpiał, zginał? Jaka królowa motosportu... Białe linie? a po co tego przestrzegać... ważny jest SHOW.

Dariusz Wilamowski pisze...

Brawo Robert pewnie po mistrzostwo wrc2 do przodu

Andrzej Śliwa pisze...

F1 też jest wypatrzona i próbują sztucznie robić widowisko: opony, DRS, kers. Jak inaczej nazwać te działania kiedy z jednej strony teamy robią wszystko żeby być jak najszybsze a kierownictwo F1 zamawia celowo opony które mają się rozsypywać niszczyć i być nie przewidywalne. Równie dobrze mogli by dać kibicom gwoździe przy sprzedaży biletów a ci rzucać je z trybun dla stworzenia widowiska. Kto ominie wszystkie zostanie mistrzem.

Kaczmar pisze...

Strasznie mi zal Webbera, kosztem sprawdzenia parametrow elektroniki pod kątem możliwej przyczyny awarii na przyszłosć poświęcono jego wyścig.. Czy warto było poświęcić jego 2gie miejsce na rzecz badan podzespołów pod kątem przyszłości i kolejnych zwycięstw Vettela? (w takim sensie iż gdyby alternator uległ całkowitej destrukcji to niewiele możnaby już badać). Wg RedBulla warto, potraktowali Webbera jak testera...

Anonimowy pisze...

Witam:)Po pierwsze wielkie gratulacje dla Roberta - moze troszke przed czasem ale wierze, ze Robert spokojnie dowiedzie to 1 miejsce:)Prawda jest taka, ze Kubica nie ma z kim rywalizowac w swojej klasie...a kierowcy uwazani za wielkie talenty (Evans,Lappi) sa poprostu przez Roberta osmieszani... Fajnie, ze Robert dobrze sobie radziw rajdach i sadze, ze po przejsciu do WRC i kilku rundach rywalizacja bedzie wygladala podobnie...dlaczego? Robert to wielki talent motorsportu...inni kierowcy WRC nie posiadaja nawet ulamka takich umiejetnosci. Widac to na kazdym zakrecie gdzie Robert pokonuje je zupelnie inaczej niz rajdowcy jezdzacy od kilku lat. Poziom profesjonalizmu Roberta przeniesiony z F1 - tym wrecz masakruje swoich konkurentow i co by tu duzo nie mowic uwazam, ze w rajdach nie ma teraz wielkch kierowcow....byl taki jeden i nazywal sie Loeb...i zaluje, ze teraz skonczyl kariere gdyz byl to moim zadaniem jednyny przeciwnik ktory moglby sie rownac z Robertem... Ja nadal trzymam kciuki za F1 w 2015 (to chyba ostatnia szansa na powrot) gdyz tego samego chce Robert...a WRC przy F1 to jak porownac reprezentacje Polski do Hiszpani (pilka nozna). I pomyslcie gdzie moglby byc Robert gdyby nie ten wypadek...skoro Vettel jest juz 4 raz mistrzem. Oczywiscie ma bolid ktory jest kilka klas lepszy od pozostalych, ale Robert jest swietnym kierowca-mechanikiem i pod jego wodza Ferrari moglo by byc zupelnie inny teamem. Ferrari gdyz chyba nikt nie ma watpliwosci w jaki teraz zespole jezdzilby Robert. Robert wracaj do F1 2015 i pokaz kto jest the best...a 2014? mysle, ze jest Kubica dostanie dobre auto to stawiam na 3 miesce w generalce na koniec sezonu...pozdrawiam:)

Anonimowy pisze...

Zwycięzcy serii WRC 2 nie będzie na gali FIA (kiedyś robili to w Monaco, ostatniobodajże w Indiach). Na tej gali tytuły otrzymują:
1 Mistrz świata indywidualnie i zespołowo Formuła 1
2 Mistrz świata indywidualnie i zespołowo w WRC
3 Mistrz świata WEC (długodystansowe, po naszemu: seria Le Mans) - tylko zespołowo
Zwyciestwo w WRC 2 nie daje tytułu "mistrza świata" lecz po prostu "zwycięzca WRC 2". Tak samo zwycięzca PWRC to był taki sztuczny mistrz, mistrz świata rajdowych smaochodów produkcyjnych czt seryjnych, za mistrza "robił w PWRC np. PG Andersson.

marshad pisze...

Wyluzujcie.
Wiemy skąd pomysł opon - dobre, ale nudne Bridgestone i sytuacja w Kanadzie parę lat temu. Problemem na pewno jest brak sensownych rozwiązań dla Pirelli do testowania produktu - ta, jak i wiele innych kwestii w F1, nie jest traktowana z wielkim profesjonalizmem.
DRS nie jest po to by zwiększyć ilość wyprzedzeń i nie dziwi, że tylko niektóre z nich wyglądają ciekawie. Główny cel DRS to uwolnić szybsze bolidy, których szanse na wyprzedzanie kilka lat temu były bliskie zeru, mimo większej prędkości. Nie brakuje jednak akcji poza odcinkami DRS, a system KERS przychodzi niejako z pomocą w obronie przed DRS.
Przyczepiłbym się do jednoczesnego wprowadzenia DRS i "preparowanych" opon Pirelli. To był błąd IMO.
Ciekaw jestem jak zmieni się sytuacja dla podążającego bolidu w przyszłym roku.
Co do Webbera: szkoda że nie ma okazji pożegnać się ze sportem z naprawdę dobrym wynikiem lecz jego los w RBR jest przesądzony, podobnie jak Raikkonena w Lotusie - tyle, że Kimi jeszcze może wpłynąć na sytuację LotusGP. Być może RBR, po zdobyciu obydwu tytułów, wesprze mocniej Webbera by mógł opuścić F1 z uśmiechem na twarzy. Vettel jednak nie ułatwi mu zadania =]

Maximus pisze...

anonimowy namęczyłeś się z tekstem...ale to co piszesz to bajki,podobne jak w przemówieniach naszego premiera,gdzie ty widziałeś,że Robert ośmieszał Lappiego!?czy ty wogóle wiesz kto w tym rajdzie jedzie i kiedy ostatnio Kubica ścigał się z Lappim!?daj sobie spopkój,zobacz ile Robert traci do wrc na szutrze ponad 5s na kilometrze.

gervazy pisze...

Anonim 12:35 pisze:
"Świat który schodzi na psy, to zaczyna robić się teatrzyk dla idiotów! Berni ma wsszystko w dupie, aby sakwa była pełna."
Tak, mam to samo zdanie: To jest teatr dla idiotów i to szczególnie w tym sezonie. Od czterech sezonów RBR rządzi tu niepodzielnie, ale dopiero w tym sezonie robią to w ten sposób żeby jak najmniej "zepsuć widowisko" Jak wiadomo (nawet idiotom) każde widowisko teatralne ma wcześniej napisany scenariusz i w tej chwili wygląda to mniej więcej tak że Vettel odjeżdża 10s i potem włączają mu tempomat ustawiony na prędkość drugiego zawodnika. Musieli dogadać się Bernim i on im na to zezwolił. :) Hmm, zresztą prawie go rozumiem :) co miał zrobić? pozwolić żeby Vettel został WDC w czerwcu?!!!
Wiadomo, że nie wszyscy aktorzy są gotowi na takie diktum (co prawda dostają sowitą zapłatę i nie mają w zasadzie na co narzekać). Widać wyraźnie różnicę w wypowiedziach niektórych kierowców. :) Hamilton nie jest zdecydowany co mówić :) raz mu się to podoba a raz frustracja daje o sobie znać. To doświadczony aktor więc jakoś daje radę. Rosberg to jeden z czołowych aktorów Berniego :) "F1 wcale nie jest nudna!" Dla niego chyba ważne jest tylko żeby mu dobrze płacili. Raikkonen to samo co Rosberg. Alonso... ten gość od wielu wyścigów prawie się nie odzywa no i jakoś wcale mu się nie dziwię :) Ferrari stacza się na dno i dla Alonso to jest duży kłopot bo to chyba jedyny kierowca który nie godzi się grać w tym teatrzyku. Napiszę Wam, że całe szczęście że Robert Kubica nie trafił do Ferrari. Ten zespół to cień zespołu z przeszłości.

Nawet nie oceniałbym tego tak surowo gdyby nie ostatnie wypowiedzi Starego Dziada, który ostatnio posunął się do twierdzenia że Vettel jest lepszy od Senny a dla mnie to jest za wiele do zniesienia. Ten dziadek to zwykły menel spod budy z piwem (a na pewno nie różni się od tych meneli poczuciem honoru)

marshad pisze...

Tak Maximus, ale nie traktujmy rzekomych 5s/km jako normę. Dziś jest to dość nietypowa sytuacja. Nie spodziewajmy się, że na ostatnich kilku odcinkach, przed zdobyciem tytułu, będzie niepotrzebnie cisnął. Nie ważne przy tym, że Robert nie przywiązuje wielkiej uwagi do tego trofeum.

Andrzej Śliwa pisze...

Powinni radykalnie ograniczyć aerodynamikę co poskutkowało by znacznym obniżeniem kosztów, nie trzeba by siedzieć tyle w tunelach aerodynamicznych i symulatorach żeby posprawdzać wszelakie możliwe kombinację. Wtedy DRS i kers były by zbędne bo lepszy będąc z tyłu mógł by spokojnie objechać wolniejszego, co teraz często uniemożliwa brak docisku i brak możliwości bliskiego jechania za kimś. Opony powinny być jednego rodzaju na cały sezon, taniej mniej magi z mieszankami gazów do pompowania itd. Jest wiele prostych rozwiązań które znacznie ograniczyły by wydatki i ułatwiły życie dobrym zawodnikom ale tak ja piłce nożnej nie ma elektronicznego spalonego i elektronicznej kontroli strzelonego gola.
Maximus swoją wypowiedzią o stracie Roberta 5s na kilometrze odcinków szutrowych dałeś popis swojej wiedzy i rozumienia WRC!
Opdal to swoje WRC4 i daj tam popis fantazji na klawiaturze.

gervazy pisze...

P.S. do 13:19
Tak patrząc na Rosberga to kto wie być może teraz rozdają podia w F1 dla tych którzy najbardziej zasłużą się dla "widowiska" swoimi wypowiedziami. Być może teraz na tym polega rywalizacja w F1?

marshad pisze...

@gervazy F1 to nie tylko Vettel. Oczerniasz bezpodstawnie ludzi w swoim wywodzie.
Chociaż nie przepadam za Sebem i nigdy nie zapomnę pewnych sytuacji, to nie można odebrać mu tego, że wykorzystuje okazję, wykorzystuje bolid i nie zawalił jakoś szczególnie w ostatnich 4 latach. Osobiście czekam, aż znajdzie się na dłużej w sytuacji FA, LH, JB, NR etc.
Gdzie mnie na pewno nie przekonuje, to bliska walka na torze - zbyt często skomle przez radio, jak to go strasznie potraktowano.

Latvala w ogniu. Kubek ciągnie swoje.

Grzegorz Kuczmik pisze...

Ufff ale emocje Sordo zatrzymał się na trasie, prawdopodobnie uderzył w kamień.

Grzegorz Kuczmik pisze...

Wiegand się zatrzymał

Anonimowy pisze...

@Maximus - weź po uwagę to, ze Rob w TYM momencie już się NIE ściga, jedzie tak aby dowieźć wynik (priorytet) i czegoś się nauczyć. Dlatego czasy, które uzyskuje na SS nie są odzwierciedleniem faktycznych umiejętności załogi i możliwości ich samochodu.
Jacek

gervazy pisze...

@marshad
A co ja takiego złego napisałem na Vettela? Wypadałoby kolego najpierw przeczytać tekst, który chce się skomentować.
pozdrawiam

Andrzej Śliwa pisze...

Najgorsze na przyszły sezon jest to że były plany radykalnego scięcia aerodynamiki ale "ktoś gdzieś się z kimś dogadał" i stanowisko zostało zmiękczone i z części ograniczeń wycofano się. Wygląda na to że scenariusz na rok 2014 jest już pisany i to nie przez jedną osobę a z pomocą "suflera". Obym się mylił.

Anonimowy pisze...

Przepraszam, a ktoto takiten @Maximus, czytamte komentarze, ale jego komentarzy jie widzę?

Anonimowy pisze...

Zobaczcie co się dzieje ilu kierowców ma kłopoty, w takiej sytuacji po co cisnąć i przegrać pewny tytuł ?
Kamil K
jako Anonim nie moge sie aktualnie zalogować :)

Dq Dqq pisze...

Oby do mety!!! Tu już nie mam miejsca na zbieranie doświadczenia. Myślę, że Mistrz Świata WRC2 to jednak coś znaczy. Czy jakikolwiek Polak tego dokonał? To historyczne wydarzenie i cieszmy się, bo naprawdę jest z czego! Go Robert! Biorąc pod uwagę okoliczności to jesteśmy świadkami jednego z najbardziej spektakularnych powrotów w sporcie... A to dopiero pierwszy rozdział :)

Mr DK pisze...

Ogier wygra skubany

gervazy pisze...

@marshad
No już dobrze napiszę coś na Vettela żeby Twój koment miał sens :)

Vettel to dobry aktor :) poza tym gra główną rolę :) On ma najmniej powodów do narzekania :)

Anonimowy pisze...

Cicho bądźcie! Maximus nasz rajdowy sensei wie lepiej :D

gervazy pisze...

@Dq Dqq
Masz rację kolego. Cieszmy się z tytułu Roberta!! :):)
A to w dodatku dopiero początek!!

marshad pisze...

@gervazy Gdzie ja sugerowałem, że oczerniasz Vettela? Wpierw nazywasz widzów idiotami: "To jest teatr dla idiotów". Później nazywasz kilku kierowców aktorami itp: "Dla niego chyba ważne jest tylko żeby mu dobrze płacili". Kończę ten temat.

Anonimowy pisze...

Jacek
27 października 2013 13:44

Daj sobie spokój z Maximusem, on wszystko wie i wie najlepiej

Anonimowy pisze...

gervazy, co ci sie w F1 nie podoba? wyglada tak samo jak wygladala pare lat temu, z ta roznica ze jest jeden wyrozniajacy sie zawodnik, jest nim Vettel. do dwoch tytulow mozna miec watpliwosci. dwa ostatnie zdobyl zasluzenie. zmiazdzyl reszte. stac go na kilka tytulow wiecej, w momencie jak zdobedzie nastepny tytul, dopiero niektorzy otworza oczy ze to jednak nie tylko zasluga auta. bo jednak trzeba umiec to wykorzystac, Webber nie potrafil.

Anonimowy pisze...

jeszcze go nie ma na mecie :)

Anonimowy pisze...

aktualizacja 14.05 błąd, powinno chyba być że są na starcie.

Anonimowy pisze...

"Webber nie potrafil." Zakładając, że mieli identyczne bolidy... jesteś tego w 100% pewien? Dzisiejsza reakcja Webbera po wyjściu z bolidu powiedziała wszystko. Ktoś tam wyżej pisał, że może RB pozwoli Webberowi na ładne zakończenie sezonu, heeh chyba nie ogląda ten ktoś F1 dokładnie. Webber to tester rozwiązań RB, dymają go w RB jak chcą! Dzisiaj testowali możliwości nowego alternatora kosztem Webbera.

Dawid pisze...

koment do Weber nie potrafi wykorzystac bolidu.

To prosze mi odpowiedzieć ile Weber miał awarii auta , a ile Vettel i czy wtedy by miał zapewniony kolejny tytuł.

Anonimowy pisze...

Rozumiem anonimowy z 14:03 ze zartujesz z tym Vettelem i Webberem w przeciwnym razie jestes ignorantem...

Anonimowy pisze...

"niektorzy otworza oczy ze to jednak nie tylko zasluga auta" Tak tak, kilka sekund przewagi od startu na kilku zakrętach to nie jest zasługa auta... hahaha człowieku weź się zastanów. Poobserwuj jazdę i wyciągnij wnioski. 98% w tym wszystkim to zasługa bolidu. Ktoś powie, że Vetel nie popełnia błędów, ok, tylko jak ma je popełniać skoro samochód prowadzi się jak po sznurku?

Anonimowy pisze...

Webber nie potrafi? Ciekawe jakby wyglądało dzisiejsze podium gdyby np. zmieniono mu oponki na miękkie dopiero na końcu a nie kazano machnął na nich parę kółek więcej niż Vettelowi w środku wyścigu... I takie przykłady można by mnożyć

Anonimowy pisze...

co za ludzie na tym forum piszą..?? wyzywają od buraków itd. kogoś kto zauważył fakt , że Kubica jedzie dziś wolno nawet słabiej od kilku aut wrc-2 ; czy podawanie czasów na których jest ujawnione , że Robert osiąga 3 , 4 czasy w klasie wrc-2 jest krytyką..??? pora poczytać co znaczy słowo krytyka bo niestety używają słów , których nie znają znaczenia ... ot w tym wypadku boleśnie ukazuje się poziom obecnej oświaty...

Kaczmar pisze...

Kurde Robert nie dosć że nie ma godnych rywali w WRC2 mogących jechac jego tempem to teraz w ogole malo kto pozostal.. zal i nostalgia w WRC2.. Al Rajhi 10min straty R Barrable 15min straty.... Pozostaje ścigać się o 9 miejsce z Kurwarim ktory jedzie w Wurcu o wiecej oczek dla klasyfikacji WRC.

W Radiu wiecej mowia o Robercie niż o ogierze :D

ps. ktos kto pisze że nie ma godnych kierowców na Roberta w WRC to powinien sie lekko popukac, przyjrzyjcie sie Ogierowi, Mikelsen też jest w stanie objechać wszystkich jak nie jest pod presją. Sordo szybki ale pechowiec.

Anonimowy pisze...

taka sama sytuacja miala miejsce jak button zdobyl tytul. button ktory byl leszczem do momentu startu w brawn gp, dalej leszczem jest, to samo jest z webberem - jest emerytem w tym sporcie. barichello mial talent, Webber niestety go nie mial, nie ma i juz miec nie bedzie, wiec uwazam ze nie jest to zasluga wylacznie pojazdu, vettel ma talent, pokazal to startujac w toro rosso!

Kaczmar pisze...

Ja na miejscu Roberta stanalbym przed meta, odlal sie i udzielil 2 minutowego wywiadu i dopiero przejechal przez mete :D no ale ja to nie Robert, on pewnie by tak nie zrobil :D dalo by to obraz poziomu WRC2...

Anonimowy pisze...

Formuła 1 jest coraz bardziej "przeregulowana", coraz mniejsze znaczenie ma kierowca jako sportowiec, i maleje jesj znaczenie jako wsółzawodnictwo indywidualności.
Będzie coraz nudniejsza... i tak wyobrażam sobie że szczyty popularności ma już za sobą, albo teraz właśnie mijają. Następny element zmian w F1 to będzie pozbycie się kierowców siedzących wewnątrz kokpitów pojazdów, zastąpią ich urządzenia zdalnego sterowania i wtedy wszyscy będą się ścigać na joystikach nie tylko Vettel...

Anonimowy pisze...

widze wiele osob ma teorie spiskowe co do red bulla, podobnie jak ze smolenskiem, oraz z tym ze lotus sciemnia bo tak naprawde podpisal juz kontrakt z Kubica, po co wy ludziska tak sie oklamujecie. takie sa realia, accept it! czyja to wina ze Nadal, messi, schlierenzauer, kliczko, t.woods, Loeb, bolt, r.korzeniowski, Phelps, Rossi, armstrong, pudzianowski, malysz, sa czy byli najlepsi, kogo to wina ze ich ciezka praca przyniosla takie efekty?

Karol Moździerz pisze...

Maximus przestudiuj wyniki z Finlandii z tego roku i zobacz ile oesów wygrał KUB z Lappim i dopiero się wypowiadaj. Ja już nie mam zamiaru na twoje niekompetentne i zaczepne komentarze odpowiadać.

marshad pisze...

Ostatnie 35km zanim zacznie się świętowanie, zanim info pójdzie w świat i Kubica ponownie zaistnieje na kartach, ekranach i ustach na całym świecie, choć nieco przyćmiony przez Vettela i RBR. Liczy się pozytywne zamieszanie wokół Roberta.

Kaczmar pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Kaczmar pisze...

Latvala tak dolorzyl do pieca WURcowi ze na mecie auto sie zapalilo :D ale ugasili i pojada w ostatnim SS i mogą wygrać cały rajd :D szacun

Anonimowy pisze...

to co naprawde uwazacie ze Ferrari czy McLaren sa tak bezradne wobec red bulla. otworzcie oczy. vettel naprawde jest jak byli Schumacher, senna, prost, tylko w tych czasach przez ludzka zazdrosc, zawisc jest wam to ciezko przelknac i szukacie spiskow na sile. zycze vettelowi by za rok wygral jeszcze wiecej, i szybciej, jesli jego psychika wytrzyma, bo w indiach go pierwszy raz nie wygwizdano, co jest raczej hamskie! szkoda mi go, bo wykorzystuje to co dostal, robi to perfekcyjnie, niemiec jak by nie bylo, well done seb! WDC **** F1

Andrzej Śliwa pisze...

Tak kiedyś wyglądały rajdy, niestety w czasie przeszłym.
http://www.youtube.com/watch?v=cDRkHXMHqFo

Anonimowy pisze...

Kaczmar - z tym odlaniem sie przesadziles.
Brak szacunku i pogarda dla rywali- jeslito wg.Ciebie ma okazywac Robert to ja dziekuje za takich 'kibicow'

Vujson pisze...

Szybkie pytanko: Dlaczego Robert dostał 20s kary?

http://rally-base.com/2013/rally-catalunya-2013/?ssId=2092&cupId=55

marshad pisze...

Webber pozostawił za sobą niektóre z najciekawszych sytuacji w ostatnich latach w F1. Będzie mi go brakować, także jako charakteru poza torem. Vettel pokazał, że jest lepszym kierowcą, bo potrafił lepiej wykorzystać dostępny pojazd, ze wszystkimi jego "sztuczkami". W tradycyjnych pojazdach (bez dmuchanych podłóg czy dyfuzorów, tajemniczych systemów obciążających nadmiernie alternatory itd.) nie sądzę aby różnica była tak znaczna i konsystentna. Pomijam tu wszystkie podejrzane "przygody" Webbera.

Kaczmar pisze...

Latvala chyba stoi :(

daro lee pisze...

Nie ma czasu J Latvali

Anonimowy pisze...

Za jakieś 3 kwadranse możemy być świadkami czegoś takiego:
wiwaty Mełgwy, Gutowskiego, Sokoła, wykrzykniki na tym blogu, wpisy ludzi o "wielkim sukcesie"
do tego kontrastować będzie twarz znudzonego jak mops Roberta

Spokojnie ludzie, Robert zaczyna karierę od połowy listopada w Walii, a potem już poleci szybko:
grudniowe testy WRC
styczniowy rajd Monte Carlo
Dziś Robert kończy zabawę z ludźmi nie majacymi 5 procent jego talentu. Robert nie mógł tego nie wygrać.

Dq Dqq pisze...

Latvala stoi?

Anonimowy pisze...

jak tak patrzę na tegoroczny Rajd Hiszpanii to wydaję mi się, że szuter powinien być rozgrywany pierwszego dnia a przez 2 kolejne to asfalt a jak nie to, to całkowicie asfalt.

Anonimowy pisze...

No to Robson się spotka z Vettelem i Bernim na Gali FIA :-)

Sławomir Drużba pisze...

@Vujson
Kary
OS 14
KC 14 00:00:10.0 Late in TC
OS 13
KC 13 00:00:10.0 Late in TC

Anonimowy pisze...

Robert nie spotka się na żadnej gali bo WRC2 nie uczestniczy w tej imprezie ponieważ jest to seria dla amatorów.

marshad pisze...

@Anonim 14:39 Oglądasz F1? Ferrari nie daje rady, ale to ich wina. Nie trzymają ręki na pulsie. W tym roku pomyśleli przynajmniej wzmocnieniu ekipy na przyszły rok - zarówno aero jak i "podwozie". Poczynania McLarena w tym roku widać jak na tacy. W zeszłych latach mieli szanse, lecz nie pierwszy raz zawalili. Mercedes nadal ma problemy z oponami. RedBull, jako zespół, są puki co najlepsi i mają na to dowody w postaci kilku podwójnych mistrzostw.

@Anonim 14:48 "Dziś Robert kończy zabawę z ludźmi nie majacymi 5 procent jego talentu" - cóz, poczynania Roberta mogą komentować ludzie nie mający 5 procent jego inteligencji. Miło tak? Obydwa stwierdzenia są nieprawdziwe.

@Vujson Bo trochę za bardzo się zrelaksował i się spóźnił ;P
74 R. KUBICA (POL) TC13 1M LATE 00:10

Anonimowy pisze...

Ta opinia 14.21 dotyczy również starszego pokolenia . Przykład z obroną krzyża czy histerią smoleńską jest jak najbardziej adekwatny .

Maximus pisze...

jakby Vettel był dobry pozwoliłby ,aby drugim kierowcą zespołu R.B był jakiś kierowca z I dziesiątki,a nie Weber albo Ricardo.Chciał jezdzić Alonso,Hamilton,Raikkonen w R.B ale sponsor Vettela się nie zgodził.I wzieli znowu ciecia aby był kierowcą nr.2 i podkładał się Vettelowi.

Anonimowy pisze...

@Anonim 15:11 Sam jesteś amator...
W zeszłym roku było SWRC w tym roku przemianowane na WRC2
Zresztą masz -> 2012 rok!
http://www.wrc.com/wrc-2/results/2012/championship-standings/
ZWYCIĘZCA WRC-2 w 2012 Craig Breen na gali FIA:
http://www.v10.pl/archiwum/motorsport/inne/fia_gala_2012/galeria/2012_gala_fia_31.jpg

W tym roku gala będzie 6 grudnia w Paryżu

Anonimowy pisze...

Spóźnił sie na OS 1 minutę (wg wrc.com) Prawdopodobnie zagrywka taktyczna aby miał mniej kurzu na drodze :)

Kaczmar pisze...

haha dra sie Robert Kubica kibice :D pewnie Kulwariemu powiedza na mecie ze wlasnie przegral tytul w WRC2 :D i zostal tez w tym rajdzie obechany mimo ze pojechal Wurcem :)

Anonimowy pisze...

ostatnia prosta do mety :)

Kaczmar pisze...

tak jak myslalem, komentarz Kuwariego na mecie: aahab halhabla halahalalabahahuabla :) przepraszam za spam MC :)

Marek Bogacki pisze...

Gratulacje dla Roberta i Maćka - jesteście wspaniali.
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anonimowy pisze...

Mamy mistrza :D

Jack K pisze...

Robert Mistrz świata WRC2 Whoooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ŁukaszRog pisze...

Super, wielkie gratulacje dla Roberta i Macieja :)

patryktos pisze...

Wielkie gratulacje dla RK i MB, brawo, brawo!!!!!

Anonimowy pisze...

Gratulacje dla naszego idola w prawdziwym ściganiu Roberta!!!

Anonimowy pisze...

Gratulacje!!!
Chłopaki dali rade.... :):)

Dq Dqq pisze...

Kilka miesięcy temu taki scenariusz uznałbym za SF extremalne a dziś? Brawo Robert Brawo Maciek!!! Historyczny wynik dla polskiego motorsportu. Łezka się kręci...

Anonimowy pisze...

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!

ml pisze...

BRAWO ROBERT!!!!!!!!!!!!!

Dariusz Wilamowski pisze...

Brawo Robert !!!!!!!!!!!!

marshad pisze...

Niby nie wiele, ale morda się cieszy :D

Brawo Robert i Maciek!! Teraz ku następnym celom!

grand460 pisze...

Brawo Robert i dla Maćka oczywiście :D !

dom86# pisze...

Brawo Robert, brawo Maciek !!!

Zasłużyliście na to Panowie !

Dzięki za emocje :)

Brawo, brawo, brawo.

Ps. Do wszystkich krytyków, specjalistów itd. Nieźle jak na amatora z jedną ręką prawda ?

Maximus pisze...

Wielkie Brawa!Robert,Maciek wielkie dzięki za popisową jazde,za wspaniały sezon!.

Anonimowy pisze...

JEEST! Zrobił to! Robert jak zwykle fenomenalnie. Należało mu się to mistrzostwo. Wielkie dzięki za te wspaniałe emocje, które ja i inni mogli przeżywać, śledząc kolejne rajdy Roberta. Liczę, na kontynuację tego świetnego bloga w następnym sezonie, w którym Robert pewnie będzie już w WRC. A teraz cieszmy się z mistrzostwa RK!
---
Qu

Anonimowy pisze...

Gratulacje gratulacje gratulacje, gdziekolwiek Robert nie pokdzie zawsze bedziemy mu kibicowac!!!!!!
Bitek

Kaczmar pisze...

Szybkiego powrotu do 100% zdrowia Robert! I powodzenia na testach medycznych do F1! =)

TIT pisze...

Brawo Robert!

Andrzej Śliwa pisze...

Dziękuję Robertowi i Maćkowi za cały ten sezon. Lotosowi za to że pomógł Robertowi, oby więcej takich inicjatyw! No i Mateuszowi za tego wspaniałego bloga!
Teraz czekamy na info co do przyszłego sezonu, niech każdy trzyma kciuki żeby spełniło się marzenie Roberta o którym wspomniał po zakończeniu rajdu.

AdamusFelix pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

POSITION ONE, POSITION ONE
Brawo bravissimo!!!

Gratulacje Robert i Maciek

Anonimowy pisze...

Robert jesteś wielki! Gratulacje i powodzenia w dalszej karierze gdziekolwiek będziesz jeździł.

maciek pisze...

Brawo Robert, Maciek. Jestescie nieprawdopodobni. Z rajdu na rajd przekonuje sie, ze szczeka moze opasc jeszcze nizej.
Wielkie dzieki za emocje...
Powodzenia w nastepnych startach
maciek

Grzegorz Kuczmik pisze...

Na kolana haterzy !!! Oto Robert nasz mistrz świata WRC2, tak wygrywają tylko najwięksi. Wielkie dzięki dla wszystkich za cały sezon, linki, relacje i wszystko. Wielkie podziękowania dla Mateusza Cieślickiego za prowadzenie bloga. Świetna robota !!! Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim. Bawmy się i cieszmy, Robert Kubica to niesamowity talent i na pewno osiągnie jeszcze wiele w motorsporcie. Kolejny krok to WRC w połowie listopada, do zobaczenia :)

AdamusFelix pisze...

Gratulacje dla naszych Mistrzów: Roberta i Maćka!!!
Wielkie dzięki dla Mateusza za rzetelne relacje!!!

Anonimowy pisze...

no to wreszcie uslyszelismy to z czym sie wielu nie chcialo pogodzic, f1 nie w 2014. gratulacje za tytul w wrc2!

Anonimowy pisze...

WIELKIE BRAWA ROBERT !!!!!!
WRACAJ DO LOTUSA !!!!! TERAZ

Anonimowy pisze...

Gratulationen aus Deutschland ROBERT :);)

botor pisze...

Przez cały czas trwania przejazdu Roberta na ostatnim oesie. Siedziałem jak na szpilkach, co chwila odświeżając stronę z międzyczasami, w obawie przed jakąś awarią "Cytrynki", Lecz gdy ujrzałem czas przy nazwisku Roberta w rubryce "Stage Time", poczułem ulgę.
Niby takie nic, a jak cieszy :)

grand460 pisze...

Cel się nie zmienił :D i to jest ważne :D wiem ze to jest egoistyczne podejście z mojej strony, ale przyznajcie sami, że lepiej jest chyba Roberta widzieć na torach F1 walczącego w koło w koło zawodnikami. Rajdy także są bardzo ciekawe dla kibiców:) ale dla tych którzy znajdują się na miejscu, bo np. my musimy się ekscytować wynikami Roberta w postaci czasów które są w live timingu i radiem rajdowym, a pózniej najwyżej kronkiami w tvp. :D Więc Robert szybkiego powrotu na tor :)
Robert i Maciek jesteście WIELCY :)

Jack K pisze...

RK i MB, DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TIT pisze...

sory zapomniałem o Maćku Gratulacje!!!

botor pisze...

"Brawo Robert! Bravissimo! That's a historical win, Robert". Pasowało w Kanadzie 5 lat temu, pasuje także dziś.
Wielkie gratulacje dla załogi Kubica-Baran i podziękowania za emocje jakich nam dotychczas dostarczyli.

Podziękowania także dla Pana Cieślickiego, który niestrudzenie od dwóch lat przekazuje nam newsy o Robercie i relacjonuje rajdy z jego udziałem.

Anonimowy pisze...

ogromne gratulacje dla Roberta i Maćka. Śledzę blog od początku i nigdy nie wątpiłem, że Rob będzie jeszcze zadziwiał pesymistów. Ogromny sukces dla debiutanta. Czy to w WRC w 2014, czy w F1 w 2015 - zawsze FORZA ROBERT

Anonimowy pisze...

Jeżeli Robert pójdzie do WRC w przyszłym roku to proponuję żeby stworzyć ogólnopolską petycję do TVP o transmisje na żywo z rajdów z jego udziałem. W końcu haracz z nas zdzierają w postaci abonamentu, więc może by tak na niego trochę zapracowali... Darek

sLaYeR pisze...

Gratulacje dla najlepszej w historii polskiej załogi rajdowej!

Dzięki Mateusz za pracę, którą wkładasz w tworzenie tego wspaniałego miejsca!

Pozdrawiam wszystkich,
slayer

Łukasz Choroś pisze...

Gratulacje!!!

sLaYeR pisze...

Czekamy teraz na wywiady Cezarego Gutowskiego i Eryka Mełgwy i odpowiedź na pytanie co Robert zamierza robić w przyszłym roku.

patryktos pisze...

@darek..16:13

Popieram w stu procentach. ....

Anonimowy pisze...

Co my byśmy bez tego Roberta zrobili? Gratulacje Panowie !!!

P.S. Szkoda, że nie wytrzymałem i już wczoraj opiłem ten sukces...

Pozdrowienia dla wszystkich fanów Roberta,

Mar

Mor gando pisze...

Gratulacje Robercie !!!
Dziękuje Macieju za pomoc Robertowi

limaK pisze...

JEST! JEST! JEST!
GRATULACJE!!!!!
DZIĘ-KU-JEMY! DZIĘ-KU-JEMY!

Mor gando pisze...

Gratulacje Robert !!!
Dziękuje Maćku za pomoc Robertowi

Anonimowy pisze...

Sokolim Okiem
Kubica na mecie Rajdu Hiszpanii: Cel na ten rok był inny - nauka, ale wiedziałem, że jestem mocny na asfalcie, a na szutrze dużo się nauczyłem. Sezon był trudny, rajdy zróżnicowane, ale udało się wygrać pięć razy, raz drugie miejsce. Sezon był udany zwłaszcza jeśli chodzi o doświadczenie, naukę i o to jak moje ramię i moja ręka pracowały, zwłaszcza na szutrowych odcinkach. Postęp był z rajdu na rajd. Cieszę się, ale jeszcze długa droga przede mną, mam na myśli powrót do formy. Rajdy pomagają mi w powrocie do single seaterów, to żadna tajemnica

Anonimowy pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BXe-KJtCYAE-PP2.jpg:large

Anonimowy pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BXf5jL-CMAAlNWX.jpg:large

Anonimowy pisze...

Cezary Gutowski
około minuty temu przez: telefon komórkowy:
"Wszyscy sie ciesza, sa usmiechnieci, wiec o ja sie ciesze, ale jutro czeka mnie taki sam poniedzialek jak kazdy inny. Bede ta sama osoba."
RK

Anonimowy pisze...

Anonim 16:46
Pozytywne słowa Roberta w kontekście powrotu do F1 w 2014!

Jaro75 pisze...

Robert, jesteś WIELKI !!!!
Gratulacje !!
W sumie brak słów bo już tyle przez te lata napisałem o Robercie że bardziej komplementować chyba nie idzie :))

Osiem miesięcy temu byłem pewien że będzie szybki w rajdach ale mimo wszystko muszę dodać że większe wrażenie od TYTUŁU zrobiło na mnie tempo w jakim się Robert uczy rajdów :))
Niby czułem że tak będzie bo zawsze wiedziałem że Robert to skarb w skali światowej ale i tak jestem zaskoczony a przecież to dopiero początek.Jeszcze ma masę miejsca w głowie na naukę więc... :))))

Jeszcze raz Gratulacje !!
Brawo,brawo,brawo... !

A teraz czeka nas wisienka na torcie czyli ??
Czyli czytanie wypowiedzi ludzi związanych z motorsportem a wiadomo jakie one będą :)) hihihihihi

AAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!

Zaraz leję drinka i piję zdrowie Roberta :)))

vujson pisze...

Robert&Maciej, wielkie dzięki za emocje, za cały sezon, za rajd Polski szczególne dzięki, za mistrza wrc2. GRATULACJE! Powodzenia w Walii. Mateusz, dzięki za naszą platformę spotkań, sporów, dyskusji i rzetelnych informacji.

daro lee pisze...

Nasi Mistrzowie pokonali 356 km w ciągu całego raju Hiszpanii. Do Ogiera stracili 11 min i 14 s. Czyli na jednym km tracili 0,5 s - to chyba niewiele a mogło być znacznie szybciej

Mateusz Cieślicki pisze...

Zwycięstwo RK to wydarzenie również o charakterze religijnym :P http://www.radiomaryja.pl/informacje/kubica-mistrzem-swiata-klasy-wrc-2

Anonimowy pisze...

u Alonso na FB po godzinie od wpisu z gratulacjami jest juz 5.700 lajków

Lukasz Michalski pisze...

@Mateusz Cieślicki
Oczywiście że religijna skoro ma relikwie Jana Pawła II.

A teraz malkontentom zamknęliśmy usta i tak będzie do Walii, gdzie RK raczej nie wygra i wówczas będzie "no tak ogórków w WRC2 objeżdzał ale tu nie dał cienias rady :) A jeśli jeszcze nie dojedzie do mety to go zjedzą z butami.
Pomimo tego że denerwowałem dziś przed Hiszpanią czy uda mu się dojechać to najbardziej denerwuję się przed Walią bo tam dopiero może pokazać na co go stać. Szkoda że sezon się kończy bo ciekaw jestem dalszych postępów.
Mogę obstawić że pół nowego sezonu będzię blisko czołówki i albo będzie wysoko albo będzie miał różne problemy, ale potem w drugiej połowie sezonu może się okazać że będzie jak WRC2 czyli po za zasięgiem innych kierowców.

M pisze...

Tak sobie mysle ze byc moze jesli citroen nie zaproponuje robertowi startow w fabrycznym wrc to fajna opcja byloby wystawienie przez grupe lotos auta dla roberta w koncu teraz tez punktowal dla lotosa w klasyfikaci wrc i zdobyl dla nich wiecej punktow niz michal k. Bylo by fajnie Robert. Jako lider w polskim zespole z kosciuszko

Anonimowy pisze...

Tak sobie mysle fajnie byloby gdyby lotos wystwail roba w wrc na 2014 wydaje mi sie ze to dobra opcja gdyby citroen nie zakontraktowal roberta a m sport z nimi jest roznie kierowcy nazekaja a w lotos bylby liderem w koncu teraz zapunktowal do klasyfikacji wiecej niz kosciuszko choc wiadomo ze wypadl z paru rajdow przez kontuzje sumujac lotos mogl w nagrode zaproponowac wystep robertowi przed citroenem skoro wiadomo bylo ze kosciuszko nie wystartuje

Anonimowy pisze...

Mistrz jest tylko jeden RK !!!!!!

gervazy pisze...

Wielkie brawa dla mistrzów - Roberta i Maćka.
Wielkie podziękowania dla Mateusza za pracę włożoną w ten blog.
Podziękowania także dla Was wszystkich za wspólne śledzenie postępów Roberta i dywagacje na temat jego przyszłości.
No i jeszcze to zdanie:
"Rajdy pomagają mi w powrocie do single seaterów, to żadna tajemnica" :)
Czy to będzie w trakcie sezonu 2014 czy w 2015 czy później nie ma dla mnie znaczenia, wierzę że uda mu się powrócić, choć nie jestem pewny czy jest do czego wracać.
pozdrawiam wszystkich

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 261   Nowsze› Najnowsze»