Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 13 września 2013

Robert Kubica w Rajdzie Polski - dzień 1 - ekstremalne warunki i pierwsze emocje [aktualizacja godz. 23:40 - Filmy z przejazdu Roberta, Robert jako 4., zdjęcia z ceremonii, wywiad z Robertem]

Czwartek był dla wielu załóg niespodziewanie bardzo trudnym dniem, w którym musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wymusiły one na organizatorach kilka ważnych zmian w harmonogramie rajdu. Jeżeli pogoda się nie poprawi, to niektórzy kierowcy - w tym Robert Kubica - nie widzą się na starcie 1. OS-u. Zapraszam do dowiedzenia się wszystkiego o piątku.


LIVE TIMING RAJDU WŁĄCZYCIE TUTAJ

RADIO RAJDU (ERC)

RADIO RAJDU (RADIO OLSZTYN)


Wczoraj nie mówiło się praktycznie o niczym innym tylko o pogodzie i fatalnych warunkach na trasie rajdu. Było mnóstwo błota, nawet w parku serwisowym, a bardzo wiele załóg miało problemy z choć jednym pokonaniem zapoznawczym OS-u. Na warunki skarżył się Robert Kubica, który mówił, że będzie to bardzo trudny rajd przeprawowy, mający mało wspólnego z rajdem płaskim. Nasz kierowca powiedział również, że jeżeli warunki się nie poprawią, to on nie widzi się na starcie rajdu. W czwartek na zapoznaniu dwukrotnie dotknęły go awarie zawieszenia podczas jazdy przy bardzo niskiej prędkości. Robią się duże koleiny, które utrudniają jazdę.

Podobnie mówili również inni kierowcy, w tym największe gwiazdy rajdu. Niektórzy apelowali już teraz o jego odwołanie. W zgodnej opinii wielu z nich, większość odcinków nie nadawała się do jazdy. Oto poglądowe zdjęcia stanu trasy (fot @IVIich4ael):Organizatorzy Rajdu Polski po wczorajszym, bardzo trudnym dniu podjęli kilka ważnych decyzji:
- Odcinek specjalny Tałty - przejeżdżany 2 razy (jako 1. i 4.) został skrócony z 14,54 km do 6,15 km. Jego rekonesans odbędzie się w piątek pomiędzy godz. 9 a 11.
- Odcinek specjalny Baranowo - przejeżdżany 2 razy (jako 2 i 5) został skrócony z 17,51 km do 12,11 km. Jego rekonesans będzie trwał w piątek od godz. 12 do 14.
- Zawodnicy do OS-ów będą startować co 2 minuty.

Kierowcy będą mogli wykonać po jednym przejeździe, a Robert na pewno skorzysta z tej okazji, nawet kosztem zapoznania z OS-em kwalifikacyjnym.

Program na piątek wygląda zatem następująco:

13 września 2013, piątek
07:00 - 12:00 - badanie kontrolne

09:00 - 11:00 - wolny przejazd OS1 - Tałty
12:00 - 14:00 - wolny przejazd OS2 - Baranowo
12:00 - 15:00 - wolne przejazdy odcinka kwalifikacyjnego - tor w Mikołajkach

16:00 - 18:00 - odcinek kwalifikacyjny – tor w Mikołajkach
20:00 - ceremonia startu i wybór pozycji startowych
do I etapu rajdu
– Plac Wolności w Mikołajkach

Pierwsze rajdowe emocje zatem już dziś na torze w Mikołajkach, a wieczorem start honorowy na torze. Wszystkie wydarzenia z piątku będziemy śledzić poniżej.

Aktualizacja

W Mikołajkach póki co nie pada, ale niestety prognoza pogody nie jest optymistyczna, przynajmniej na dziś:
Aktualizacja godz. 9:45

Oto pogląd na warunki, jakie mieli kierowcy wczoraj na zapoznaniu. A trzeba dodać, że nie jest to nagranie z dwóch najgorszych OS-ów, które zostały skrócone (Tałty i Baranowo) a z OS-u Mrągowo:Aktualizacja godz. 11:35

Kierowcy są jeszcze na zapoznaniu z trasą. Auto Roberta wyjechało już na badanie kontrolne. Chodzą słuchy, że były dziś drobne przygody rano, auto Roberta jest minimalnie porysowane, ale to nic poważnego. O godz. 14:45 odbędzie się konferencja z udziałem Polaka, z której wypowiedzi przeczytacie bezpośrednio na blogu.

Aktualizacja godz. 12:05

W Mikołajkach właśnie zaczęło padać. Nie zanosi się na to, aby szybko przestało. A w Australii Abulaziz Al-Kuwari pnie się w górę po awariach rywali:

Aktualizacja godz. 12:20

Ponownie udało mi się zamienić 2 słowa z Robertem Kubicą, który właśnie wszedł do hotelu po zapoznaniu: "Warunki na zapoznaniu nieco się poprawiły, ale teraz widzi Pan, że znowu pada. Mam małe doświadczenie w rajdach i nie jestem wróżką, nie wiem jaka może być potem trasa. Nasze prognozy mówiły, że będzie padać od 11, zaczęło się trochę później" - powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 12:30

Tak wygląda auto Roberta po zapoznaniu, na którym deszcz nie padał:
Aktualizacja godz. 12:40

Oto krótki film z dzisiejszego testu DS3 RRC, na którym była mała obcierka, ale to nic poważnego.Aktualizacja godz. 13:20

Kierowcy wracają z zapoznania z uszkodzonymi autami. Właśnie wjechał Craig Brren z urwaną podłogą w swoim Audi Q4. 

Aktualizacja godz. 13:35

Robert Kubica nadal jest sceptykiem co do jakości tras Rajdu Polski: "Jeżeli organizatorzy rajdu uważają, że trasa nadaje się do jazdy, to zapraszam ich na OS w karetce. Dojazd przy wypadku jest niemożliwy". 

Aktualizacja godz. 14:55

Robert Kubica na 5 minut przed planowanym rozpoczęciem konferencji prasowej z jego udziałem wyjechał na wolne przejazdy odcinka kwalifikacyjnego. Konferencja będzie zatem nieco opóźniona, na żywo możecie śledzić ją na blogu.


Aktualizacja godz. 15:05

Prezes PZMot, Andrzej Witkowski powiedział, że widział nieoficjalny kalendarz WRC na 2014 rok i jest tam Rajd Polski. Prezes powiedział również, że udział Roberta Kubicy w rajdzie jest wielkim zaszczytem i świętem motorsportu w Polsce.

Aktualizacja godz. 15:10

Ważna informacja dla kibiców - Robert Kubica będzie rozpoczynał odcinek kwalifikacyjny prawdopodobnie jako jeden z ostatnich kierowców - tuż przed godz. 18.


Aktualizacja godz. 15:15

Jest już potwierdzenie - Robert Kubica będzie startował jako trzeci od końca do OS-u kwalifikacyjnego. Polak wystartuje dokładnie o godz. 18.

Na konferencji zapewniono, że Rajd Polski odbędzie się, a organizatorzy dokładają wszelkich starań by warunki na trasie były jak najlepsze. W Mikołajkach znów pada...

Aktualizacja godz. 16:45

W Mikołajkach praktycznie cały czas mży. Warunki nie są dobre, ale wielu kibiców czeka już przy odcinku kwalifikacyjnym. Robert jest w hotelu, gdzie ogląda onboardy z przejazdu próbnego.
Aktualizacja godz. 17:00

Robert Kubica był najszybszy na treningu Odcinka Kwalifikacyjnego Rajdu Polski. Wyprzedził on Michała Kościuszkę i Briana Bouffier.

Aktualizacja godz. 18:05

"Były to tylko kwalifikacje. Jest ok, choć warunki na zapoznaniu były niezbyt dobre więc jutro czeka nas trudny dzień" - powiedział Robert Kubica po zakończeniu odcinka kwalifikacjnego, który wygrał! Robert osiągnął czas 1:50,4 i był o pół sekundy szybszy od Michała Kościuszki. 

Aktualizacja godz. 18:40

Oto film z przejazdu kwalifikacyjnego Roberta Kubicy: (Nie zwracajcie uwagi na datę!)


Aktualizacja godz. 19:25

Przepraszam za drobną przerwę w nadawaniu. Jak widać Robert Kubica jechał w parze z Michałem Sołowowem. Polak uzyskał pierwszy czas, co oznacza, że dziś po 20 będzie mógł zdecydować czy jedzie jutro jako pierwszy czy z innej pozycji. To może być bardzo ważna decyzja ze względu na fatalne warunki na trasie rajdu. Na rynku w Mikołajkach trwają już przygotowania do ceremonii.

Aktualizacja godz. 20:10

Robert Kubica wybrał 4. pozycję startową do jutrzejszych OS-ów: "Miałem dobry sezon 2008, wybieram numer, który miałem na bolidzie w tym roku. Nie mam doświadczenia w rajdach, dlatego taki wybór" - powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 20:15

Kolejność startowa:
1. J. Kopecky
2. M. Kościuszko
3. B. Bouffier
4. R. Kubica
5. K. Hołowczyc

Aktualizacja godz. 22:00

Oto kilka zdjęć z ceremonii otwarcia, niestety, od godziny w pobliżu Mikołajek pada deszcz.Aktualizacja godz. 22:50


TUTAJ znajdziecie wywiad z Robertem Kubicą, który mówi o fatalnych warunkach na trasie Rajdu Polski.

Aktualizacja godz. 23:10

Niestety, nad Mikołajkami i okolicami pada gęsty deszcz, jutro zapowiada się ciężki dzień. Prośba dla tych, którzy jadą na trasy OS-ów o informacje o stanie OS-ów.

Aktualizacja godz. 23:30

Kolejne zdjęcia, tym razem Oli Wrońskiej z przejazdu kwalifikacyjnego:


Aktualizacja godz. 23:40

TUTAJ zobaczycie przejazd Roberta Kubicy w Odcinku Kwalifikacyjnym.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

237 komentarzy:

1 – 200 z 237   Nowsze›   Najnowsze»
damian lewek pisze...

Zaczynamy beda wielkie emocje :)

Yoozeck pisze...

Dajecie gazu Robert i Maciek! Miłej zabawy w domu :)

Anonimowy pisze...

Kubica: Maciuś całyś?
EPIC!

Kaczmar pisze...

Epic +1.


Co do Rajdu rozumiem ze bilety można kupic na miejscu? I nie trzeba tego robic np. dzis rano, mozna kupić np. po południu lub jutro? Rozważam opcje jechania na rajd, troche spontanicznie i chyba troche pozno jednak mam nadzieję że znajdę kogoś z okolic Ostrzeszowa/Wrocławia kto wybiera się na Rajd. W razie w przypomne jeszcze raz kontakt do siebie:
gg 2471477
mail kaczmarus1985@gmail.com

sorry za zaśmiecanie bloga

Kaczmar pisze...

"Maciuś całyś?" pada w 1:07 tego filmu gdyby ktos nie kumal tematu

http://www.youtube.com/watch?v=F9i5Fq15Zwk

Jan Golonka pisze...

Al-Kuwari najprawdopodobniej zdobędzie 15pkt. jak na razie ma pewne 3 miejsce, ale jeszcze sporo odcinków.

Anonimowy pisze...gość
• kilka sekund temu △ ▽
Poniższy link polecam tym,którzy uparcie doszukują się błędów Roberta w wypadku pod Orzyszem: http://www.przegladsportowy.pl....

△ ▽

pkmoto pisze...

Prognoza pogody na 3 dni mikołajki http://new.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=1524

Piotr Dudzik pisze...

Ja już wszystko rozumiem. To przeprawowiec Hołowczyc zaklinał pogodę ;-) będzie miał prawie Baja Poland - tylko koła mniejsze :)

dom86# pisze...

Film z zapoznania jednego z kierowców. Znalazłem na Twitterze Sokoła:

http://www.youtube.com/watch?v=A7A_7ZD4lHQ

Istne bagno :|

Jan Golonka pisze...

W Australi w WRC2 zostało 5 zawodników. Al-Kuwari 2 z 30 sek. stratą a reszta ma straty po 6, 8 i 12 min. Jakaś masakra.

Anonimowy pisze...

Cholera, że ja nie wyhaczyłem tego wcześniej... "Maciuś, całyś?" - to będzie teraz kultowy tekst. :)))))) Boże, kocham tego faceta!

Marek C

Anonimowy pisze...

Szczerze powiem nie wyobrażam sobie tej drogi po przejechaniu po niej 85 samochodów. Drugi przejazd? Może średnim czołgiem T62A - też pojedzie 60 km/h w terenie. I nie ma ciśnienia, że wypadniesz z trasy...

Masakra!
DQ

Anonimowy pisze...

Paddon miał awarie skody a wiec on sie juz nie liczy, nie do jechał również al rajhi a wiec al kuwari wygral juz moim zdaniem wrc2 w australii :/

Anonimowy pisze...

widzieliście to? http://www.youtube.com/watch?v=LG8C3Dt9P3g

Anonimowy pisze...

Wy ludzie naprawdę jesteście głusi i ślepi... Szok!
Wczoraj się zachwycali jak to niby Robert sprawnie z auta wyszedł i jak to fajnie palce prawej ręki funkcjonują. Co sie okazało potem? że to był Maciek a nie Robert...
A dziś z tym "Maciuś całyś"
Gdzie wy tam to słyszycie? po pierwsze nie mówi Maciuś tylko Maciek i nie całyś tylko cały
Robert tam pyta: "Maciek cały?"

damian lewek pisze...

trasa nie za ciekawie wyglada ciekawie bedzie :)

Anonimowy pisze...

Ocho, kogoś najwyraźniej strach obleciał :)

Anonimowy pisze...

chyba Ciebie obleciał strach anonimie z 10.32 Majka

Anonimowy pisze...

Robert powinien od Hołka pożyczyć terenówkę i wygrać cały rajd! Tak na poważnie, powodzenia RK!
Arrczi

Kaczmar pisze...

wrzuccie cos, jak wyglada trasa, bo nie wysiedze.. :)

Anonimowy pisze...

@anonimowy 10.25
Mam nadzieję ze to prowokacja. Jeśli nie,wizyta u laryngologa nie zaszkodzi.

Anonimowy pisze...

do 10:25

Robert zawsze zaciaga jak nie mowi przed kamerami tylko na luzie z mackiem. Kiedys po wygraniu jednego z pierwszych rajdow wrc2 w boxie tez dziwnie gadał... dobrze to pamietam.

Anonimowy pisze...

btw trzeba trzymac kciuki za protasova...

Anonimowy pisze...

Chyba "normalny" rajd to nie będzie.Szkoda.
Ma padać w dalszym ciągu więc...

Pozdrowienia dla Roberta :))

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

Szkoda ze robert nie olal Polski i nie skolowal kasy na australię... al kuwari za darmo dostanie 18-25pkt:/

Damiano pisze...

Proszę o link do streama z ceremonii startu

Jan Golonka pisze...

W Australi jak dalej tak pójdzie to w WRC2 może braknąć zawodników na pudło. Zostało 4 chyba że jutro ktoś włączy się dzięki super rally.

joanna kusmierska pisze...

Facet udzielił Robertowi mało profesjonalnej pomocy ciągnąc go za rękę i to jeszcze prawą .Mógł mu wyrwać ramię a wtedy by było po zawodach.

dom86# pisze...

Czyjaś fura po zapoznaniu:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1238956_517761748312762_1493664311_n.jpg

Auto z dużym prześwitem, a pod spodem i tak coś się urwało...

Karol Moździerz pisze...

Podawałem rękę Kubicy w Finlandii dwukrotnie i ani raz nie odniosłem wrażenia, że możnaby ją urwać ;) Więc przypuszczalnie bardziej się martwicie wszyscy niż trzeba tak naprawdę. W całej historii z rehabilitacją chodzi o to, żeby oszukać trochę mózg w związku z adrenaliną i skupieniem na jeździe, aby wyrobić naturalne ruchy. Fakt, że pianistą raczej już nie zostanie, ale ogólnie ta prawa ręka jest w miarę do używania, szczególnie jeśli idzie o podpieranie się, tego typu rzeczy.

Przypuszczalnie w komentarzach tutaj i wszędzie indziej stan ręki KUBa został rozpracowany lepiej i dokładniej niż którykolwiek z jego lekarzy mógł mieć możliwość... ;P

Anonimowy pisze...

Zapowiada sie krótki kompaktowy rajd. Jeździłem blisko niektórych odcinków wczoraj na rowerze górskim - ludzie ze sto kilometrów oesów wypadnie (licząc nie kilometry szutru, a kilometry rajdu czyli biorę pod uwagę przejeżdżanie dwukrotne) :((
Chmurzy się coraz bardziej, od 14 przewidywane są duże opady i przez całą noc. Z kolei w niedzielę "niespodzianka" czyli możliwe mgły, a więc helikopter dla Eurosportu nie systartuje.

Grzegorz Kuczmik pisze...

R.K dzisiaj:
http://www.youtube.com/watch?v=cX8OjIWSfkU

Anonimowy pisze...

Nie chisteryzuj Joanno ta reka jest juz wytrenowana ;)
A co doporysowan auta to przecież widać gołym okiem jak sa porysowane dosc widoczne rysy na drzwiach od strony Barana

Anonimowy pisze...

a tak na marginesie te pojazdy Roberta : rajdowa DS3 i cywilna DS5 wygladaja przepieknie...Projektanci citroena wykonali przy tych projektach kawał daobrej roboty

Anonimowy pisze...

Wreszcie miałem chwilę żeby pooglądać dokładniej ten filmik. Widać, że to twarde chłopaki jednak. Wszli i sobie gadają... Pewnie większość z nas (ja na pewno) po takim incydencie by roztrzęsło :-)
Czy Robert używa słowa auto "zgrzebane" w 1:14 ?
I kolejne pytanie. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć co mówi krowa w 1:19? :-D

the_mechanic

untrusted pisze...

to: "ej poszedł po ludziach i po krowach" też dobre :)

Anonimowy pisze...

Łazimy tu blisko parku serwisowego. Pojawiła się ploteczka, że Robert będzie chciał się pokazać kibicom i pojedzie tylko na torze w Mikołajkach. Niektórzy myślą że Robertowi zasygnalizował ktoś z F1 aby nie jechał, bo bezpieczeństwo najważniejsze a testy na torze przed nim. Większość tak uważa, że ktoś z f1 prosi Roberta, aby spasował. Tylko że i tak pogoda załatwi całą sprawę. Teraz już nie pada tylko leje, wiele os będzie nie tylko skrócona ale i odwołane..

Anonimowy pisze...

świetna jest ta relacja Radia Olsztyn. Podczas wywiadów dziennikarz zawsze pytał się kierowców jaką piosenkę dla nich zagrać. Wiecie co wybrał Robert? :D Poprosił o minutę dźwięku silnika V8 z F1. No i chłopaki puścili V8 w radiu :D

pkmoto pisze...

Jednak prognozy ICM nie kłamią.

Jan Golonka pisze...

Mi wystarczy że tu pieknie nalał nie takich specjalistów od szutrów
http://www.youtube.com/watch?v=Qn7eKRd2gBY

Anonimowy pisze...

Nie przeceniałbym tak tych punktów Al-Kuwariego. Nawet jeśli (nie wiem, które rajdy nominował) dostanie komplet 50 punktów wybierając rajdy bez Roberta to i tak Rob ma zapas w postaci możliwości dojechania raz na drugim miejscu (oczywiście zakładam, że Robert z Maćkiem oba swoje rajdy wygrają ale...). Policzmy:
Rob: 101 + 25 + 18 = 144
Al: 93 + 25 + 25 = 143

the_mechanic

Jan Golonka pisze...

Chyba z 7 przejechanych odpada jeden najmniej puktowany, Czyli Al-kuwariemu odpadnie 10 a Kubicy 8.

Anonimowy pisze...

Robert dla Sokoła: do jazdy nadaje się 10 kilometrów.
Wypadli do rowu przy 40 na godzinę (koleiny ich wpakowały).

Jan Golonka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Jan Golonka pisze...

Podgląd na pogode z kamery on line, rynek w Mikołajkach. Ciekawe co będzie się odbywać na tej scence?

http://kamery.mazury.com/mikolajki/

Anonimowy pisze...

@Jan Golonka

20:00 ceremonia startu i wybór pozycji startowych przez kierowców z priorytetem FIA i ERC (Mikołajki Rynek)

Anonimowy pisze...

WRC2

Robert ma: 8+25+25+18+25
Al Kuwari ma: 25+10+25+15+18+25 ( na razie ma 18, ale liczę gorszą dla Roberta wersje w Australii czyli P1 Al Kuwariego )

Robert: 101 pkt w pięciu rajdach
Al Kuwari: 118 w sześciu rajdach

Robert chce pojechać jeszcze w dwóch rajdach przyjmując, że będzie raz pierwszy raz drugi: 101 - 8 ( za Portugalię ) + 43 = 136 pkt

Al Kuwari: 118 - 10 ( za Portugalię ) + 25 ( zakładam, że wygra z Robertem np we Francji ) = 133


Patrząc na nawierzchnię ostatnich rajdów WRC, Robert ma wielkie szanse na sukces "przy okazji" rehabilitacji.
DQ

Anonimowy pisze...

Hołowczyc do dogadał w wywiadzie dla onetu robertowi ze rajd to nie tor f1 i zle warunki to nic dziwnego:)

untrusted pisze...

to jest cos dziwnego jesli samochody nie sa w stanie przejechac!
moze te warunki nie były by dziwne gdyby to był rajd samochodów terenowych :p

Anonimowy pisze...

W rajdzie Wlk Brytanii takie warunki to norma. Po prostu nasze oesy tego nie wtrzymują.

Michal Paech pisze...

Najlepsze są te drzewa na zakrętach zeby się nikt wokół nich się nie owinol.powodzenia Robert

Anonimowy pisze...

Znajomy weterynarz podał mi tłumaczenie tej słynnej krowy,ale jego treść nie nadaje się do publikacji ze względu na dużą ilość wulgaryzmów ;}
erlach

Jan Golonka pisze...

jeśli Robert nie wystartuje to będe się cieszył. On na pewno nie planował startu w Polsce, to na 100% wymóg sponsora (Lotosu). On na teraz ma wyższe cele i po cichu dąży do nich. Ma rację mówiąc o dojeździe karetki, bo pamiętamy ile jechała do niego karetka we Włoszech, tutaj bardziej myśli o kibicach bo prędkości nie rozwiną zawrotnych na osach ale wypadnięcie z zakrętu przy małych prędkościach może być zabujcze dla widzów.
Robert GO F1!!!

Kaczmar pisze...

Robert wycofaj sie z OS-ow... Jelsi karetka nie bedzie wstanie sie ukulac w tych blockich koleinach to nikt was nie uratuje jak cos sie stanie.. i bedzie afera na skale swiatowa...

typ pisze...

Też uważam że Robert nie powinien patrzeć na to, że sprawi zawód kibicom nie startując, powinien kierować się tylko i wyłącznie bezpieczeństwem. Jest perfekcjonistą i jego miejsce jest w F1.
Oczywiście chciałbym go zobaczyć na trasie jak wygrywa OS za OSem, ale jeśli nie wystartuje to nic się nie stanie...

MaBu pisze...

Dziś przez Olsztyn przejeżdżała laweta a na niej na zagranicznych blachach ford r5. Czyżby ekipy się wycofywały?

Jan Golonka pisze...

Polacy to dziwny naród, zaraz będą rzucać w Roberta błotem, że nie jest patriotą, że to już nie Polak. Trzeba jak ułani, konik, szabelka i jazda na czołgi!

Robert nie daj się zwariować, pokaż się na super oesie i spadaj na testy F1.

dom86# pisze...

Wyjazd na trening przed kwalami:

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1236915_517795568309380_334903475_n.jpg

https://pbs.twimg.com/media/BUCkAhmCYAECooU.jpg:large

Anonimowy pisze...

Robert wycofaj się! nie ryzykuj!

Anonimowy pisze...

Mateusz, po co czekac? jak juz rozmawiasz z robertem to zapytaj o te info ktore teoretycznie poznamy za 1-2 miesiace.

Anonimowy pisze...

Zabujcze!!No zabojcze.Nie ma co ukrywac-Robert w tym rajdzie startuje,zeby zrobic dobrze sponsorowi.Warunki sa jakie sa.Mysle,ze moze dojsc do odwolania calego sobotniego etapu.Rajdy nie powinny polegac na tym,by pokazywac kto jest wiekszym szalencem.Na prostych w tym blocie tez mozna sie pewnie rozpedzic 170 km/h.Zobaczymy jak bedzie.Zycze wszystkim mety.Zig

Anonimowy pisze...

Robert odpuść!

Anonimowy pisze...

Przestańcie panikować.
To jest praca Roberta, a rajdy to nie czyściutki tor F1!

Anonimowy pisze...

Robert, jeżeli faktycznie w najbliższym czasie jest ugadany na testy bolidem, nie powinien
ryzykować jazdą w takich ekstremalnych warunkach. Sam na pewno zdaje sobie z tego sprawę i mam nadzieję, że nie będzie się oglądał na zawiedzionych fanów.
A znając nasze ,, polskie piekiełko ,, i tak zawsze znajdą się ci, którzy będą wiecznie niezadowoleni i komentowali jego wybór, jakikolwiek by nie był.
Pewnie ci co pierwsi mówili, że podrzędnym rajdem zniszczył sobie karierę w F1, teraz jako pierwsi będą pier....lić, że olał kibiców i fanów nie startując w rajdzie, mimo, że niedaleką przyszłością będzie właśnie F1.
A-w

AdamOn pisze...

@A-w dobrze to ująłeś, jakkolwiek by nie postąpił zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje jego decyzję

krzych91krk pisze...

Pomimo, że naprawdę liczyłem na interesującą rywalizację, również uważam, że bezpieczeństwo zawodników i kibiców (a ci sądząc po zainteresowaniu szczelnie otaczaliby trasę) powinno stać na pierwszym miejscu.
Najbardziej jednak szkoda mi tych, którzy na rajd się pofatygowali, szczególnie z odległych części Polski.

Niestety Mazury to nie Azory, gdzie co prawda ciągle pada, ale wszystko od razu spływa do oceanu.

Anonimowy pisze...

Robert na pewno nie patrzy na kibiców jak tutaj niektórzy tak twierdzą. Gdyby od niego to zależało, to by nawet tutaj nie przyjeżdżał, bo po prostu nie lubi Polaków. Sponsor chce i tyle.

Zaraz na mnie spłynie fala hejtu ;).
Robert jest już takim człowiekiem, że wolałby gdyby w ogóle kibiców nie było, a on mógł sobie w spokoju robić to co kocha.
Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda.
Przypomnijcie sobie czy Robert coś mówił w wywiadach o polskich kibicach....
Dziękował tylko sponsorom, a o nas nic nie powiedział.

Jeżeli jeszcze was nie przekonałem co do tego, to sobie przypomnijcie słowa Roberta gdy wygrał jakąś tam nagrodę najlepszego polskiego sportowca w 2008 roku chyba, to nie specjalnie się tym przejął i można nawet powiedzieć, że miał to głęboko w czterech literach.

Kocham Roberta za jego osiągnięcia i jestem jego wielkim fanem, ale jego stosunek do kibiców jest po prostu karygodny.

Cypek


Anonimowy pisze...

Bredzisz kolego pisząc takie rzeczy o Robercie i podejściu do kibiców:

http://www.youtube.com/watch?v=QkKwb3e2Eys

Co za człowiek, takie rzeczy wypisywać :-/

Anonimowy pisze...

Może niech się ci rajdowcy w hali ścigają, skoro wystarczy trochę deszczu a oni wycofują się w panice?

Anonimowy pisze...

Tym bardziej, że ten "powypadkowy" Robert jest inny, widać, że się zmienił i sam o tym mówił, że stał się gadatliwy, cieszy się każdym dniem i ogólnie widać, że mniejsza z niego maruda niż kiedyś :-)

Anonimowy pisze...

Chociaż oczywiście jestem zdania, że nie powinien jechać jeżeli warunki są tak niebezpieczne

Cypek

Anonimowy pisze...

A skąd Craig Brren dorwał Audi Q4?

Anonimowy pisze...

Cypek, twoja "prawda" jednak znacznie mija się z prawdą ;)

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że każdy ma swoje zdanie
Cypek

Anonimowy pisze...

Jeśli Robert zadysponował w radiu Olsztyn to, co twierdzi kolega (a nie mam powodów żeby mu nie wierzyć), to znaczy że podświadomie, a może i myślami, jest już gdzie indziej. I na pewno nie jest to nostalgia ;)

dom86# pisze...

Karygodne, to są wyimaginowane wypowiedzi niektórych (Cypek) tutaj ;)
Już nie wiadomo, czy się śmiać z tego czy ubolewać nad tym...

Lepiej skupić się na konkretnych info. Poniżej foto z treningu na torze w Mikołajkach. Niedługo ma rozpocząć się konfa, po której będziemy mądrzejsi.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1233602_517816651640605_1195942802_n.jpg

Anonimowy pisze...

Też tak uważam, że ten powypadkowy Robert jest lepszy, fajniejszy... Pomijając to co jest przykre i smutne,w tym aspekcie ten wypadek wyszedł mu na dobre.

Anonimowy pisze...

Przypominam o mojej postępującej chorobie psychicznej. Proszę nie traktować moich wpisów poważnie.
Cypek

Anonimowy pisze...

Spoko ;)

Anonimowy pisze...

Cypek przestań się tak użalać nad sobą. Ja nie słyszałem żeby Robert coś złego mówił o polskich kibicach a z tego co widzę to on jest naprawdę swój chłop.

Ja tam nie mam żalu do nie go o nic, bo niby o co? Wręcz przeciwnie ciszę, że jest taki Kubica co nikomu w dupę nie włazi.


dom86# pisze...

MS podaje na Twitterze, że RK kończy swoje przejazdy treningowe. Na konfie skład mocno okrojony. Jest tylko Hołek i Bouffier...

https://pbs.twimg.com/media/BUC3yJ2CcAA5VYv.jpg

Anonimowy pisze...

leci gdzieś ta konferencja na żywo?

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem dlaczego od razu niektórzy muszą obrażać -.-

Anonimowy pisze...

o co Ci chodzi?

Anonimowy pisze...

@Cypek

A skąd ty wiesz , że Robert nie lubi kibiców a nawet jak to powiedziałeś, po prostu Polaków? Czy ty siedzisz w jego głowie? Pajacu/trollu/hejterze/psychopato, który myśli że jest psychologiem (zaznacz właściwe)?! Robert wiele razy cierpliwie rozdawał autografy, rozmawiał z fanami, nawet w sytuacjach stresowych... Weź się lecz człowieku! Bo masz jakieś omamy i wizje... Wiesz co? Ja na miejscu Kubicy nie był bym tak cierpliwy. Popatrz sobie jaka banda buraków za nim jeździ, robią często mu przypał za granicą. Zachowują się jak bydło. Rajdu nigdy nie widzieli i se myślą że są u siebie na polu buraków. Dodaj do tego takich "życzliwych kibiców" trolli internetowych jak ty a już będzie jasne dlaczego Robert trzyma nieraz dystans... I tak jest niezwykle wyrozumiały! Z prawdziwymi kibicami i dziennikarzami znającymi się na rzeczy Robert zawsze chętnie rozmawia. A niekumate lamusy niech nie mają pretensji że są ignorowani

kolarz

Anonimowy pisze...

Dobrze zmieńcie już temat
Cypek

Anonimowy pisze...

@Cypek

Do twoich żali najlepszą odpowiedzią jest to co powiedział Maciek Baran do pewnego tępego i upierdliwego "dziennikarza":

"Ja Pana kut...sa" nie widziałem, ale sądzę że jest sporych rozmiarów".

Nic nie wiesz o Robercie, nie znasz go a chrzanisz głupoty o tym co on niby myśli! Śmieszny z ciebie kolo...

Robert przeżywał ciężkie chwile po wypadku. Musiały go wtedy boleć docinki, porady i mądrości wielu pismaków i ludzi mieniących się niesłusznie jego kibicami... Teraz Kubica wrócił, pokazał wszystkim niedowiarkom że jest debeściak! On teraz leje na frajerów takich jak ty! Ale szczerych kibiców, nie tylko tych sukcesu, na pewno ma w sercu. Bo go cały czas wspierali w najtrudniejszym momencie. A ty koleś egzamin z psychologii oblałeś!

muminek

Anonimowy pisze...

Po co się tak wkurzacie. Cypek powiedział co myśli. Uważam, że nie ma racji, ale zrobił to zkulturą, na pewno nie jest palantem, czy burakiem.

Anonimowy pisze...

Adrenalinka już powoli rośnie , niedługo Qual! Nasi strasznie napalają się na rywalizację z Robertem. W radiu jeden z kierowców nie mógł się nadziwić ,że na treningu Robcio był tylko szybszy o 0,8 s. Jednak nie mam pewności czy Robert pojedzie cały rajd, prolog owszem , ale póki co nie widać ,żeby miał jakiś wielki fun z jazdy w takich warunkach.

Kamil

Anonimowy pisze...

@anonimowy 15:40

całkowita racja, koleś wyraził swoje zdanie- również sie z nim nie zgadzam, ale to nie powód zeby teraz za przeproszeniem jebać go jak psa.
wyluzujcie.

dom86# pisze...

@ Kamil

Nie wiadomo też, na ile Robert z Maciusiem cisnęli ;) Jak sam RK to zaznaczył - luzackie podejście ;) To inni mają ciśnienie, bo chcą się sprawdzić na jego tle. Chociaż to dziwne, co także Robert powiedział. Chcą walczyć z kimś kto doświadczenia ma mała i się na tym nie zna ;)
Ciekawa sprawa, że dzisiaj piątek 13. Hołek pewnie telepie portkami, by czarnego kota nie spotkać. Jest podobno cholernie przesądny...

Anonimowy pisze...

do tego co pisał coś o ebaniu psa

Cypek napisał wyssane z palca brednie, proszę więc się nie dziwić że został pojechany! "Wyrazić własną opinię" to można o tym co się samemu myśli. A on powiedział co myśli Robert. Telepata? "Kubica nie lubi Polaków"? Ciekawe

Jan Golonka pisze...

Co tu ma niby i komu idawadniać, ile razy na naszym terenie zbierali lanie od Bufie. Zdobywał mistrza Polski nie startująć we wszystkich eliminacjach, a jak wypadał na tle Robert na arenie międzynarodowej wszyscy widzieli. I to tyle w tym temacie. Robert przyjechał tu bo Lotos tego zarządał w kontrakcie a nie udowadaniać że jest od kogoś lepszy.

Anonimowy pisze...

A ja tam jadę na rajd bez względu na to czy Robert pojedzie czy nie. Mimo że pogoda do bani a mam tam 400km od domu. Nie chce jechać, to jego sprawa. Mam nadzieje że rajd się odbędzie i będzie na co popatrzeć. Hołek też nie musi tam startować, bo jak wiemy nie jeździ już w rajdach płaskich. A mimo to chce się pokazać i zrobić frajdę wiernym kibicom.

Zenon

Anonimowy pisze...

Wie ktoś czy będzie gdzieś transmisja Qoali?

Anonimowy pisze...

@ Cypek guzik wiesz czy Robert lubi polskich kibicow, spotkalem go na rajdzie sardyni, 10 minut przed rozpoczeciem rajdu,mozna powiedziec ze w szczerym polu, ani jednego kibica w poblizu a on bez najmniejszego slowa wysiadl i z usmiechem zapozowal ze mna do zdjecia - wcale nie musial, jakby odmowil to nawet bys się nie pogniewal bo do rozpoczecia rajdu pozostawaly minuty I JAK TO SIE MA DO TWOJEJ TEORII?

Jan Golonka pisze...

Zobaczcie na wp co jest top newsem w dziale sport. Oczywiście tytuł mrożący krew w żyłach "Rajd Polski odwołany z powodu fatalnej pogody?! Jest oficjalna decyzja" Masakra jakaś, teraz tylko pojawi się relacja jak ktoś ulegnie wypadkowi lub będzie miał pecha, zero relacji z rywalizacji, tylko sensacje. Taki Fakt w e-wydaniu.

dom86# pisze...

Furka naszych po treningu przed kwalami:

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1175420_517848541637416_696495211_n.jpg

CG napisał na fejsie, że podczas treningu Kubica/Baran najlepszy czas ;)

Anonimowy pisze...

@ Cypek czy jakoś tak,
Rozumiem, że dałeś wyraz nieodwzajemnionego uczucia i powodowany byłeś głębokim żalem.
Obserwuję karierę Roberta od F1, jak wielu z nas, więc nie jestem "zasłużonym kibicem", ale wszystkie akcje Roberta odbieram o 180 stopni odwrotnie niż Ty. Jak to możliwe?, ano mówią, że zazwyczaj widzimy to co chcemy zobaczyć, słyszymy to co chcemy usłyszeć, to co chcemy zobaczyć/usłyszeć określa kim jesteśmy naprawdę. I chyba tu leży przyczyna. Wniosek, może to Ty musisz popracować nad sobą a nie Robert?? Życzę Ci z całego serca takiego spojrzenia jak moje i większości na tym REWELACYJNYM Blogu! Cóż jeśli jednak , ciągle uważasz że masz rację, to niewątpliwie ONET z radością wydrukuje wszystkie Twoje posty. W moim pojęciu przedstawiają one NIEPRAWDĘ I SĄ OBRAŹLIWE dla Roberta.
Pozdrawiam Serdecznie
Jacek

Anonimowy pisze...

Widzicie sami, parę słów i już jesteście wycypkowani. Dajecie się gówniarzerii podpuszczać.
Fan Cypka

Anonimowy pisze...

Radio Olsztyn podało, że Robert w treningu miał najlepszy czas, równo 1 min 50s. Teraz pierwsze załogi w kwalach jeżdżą na poziomie 2 min 5 sek.

Anonimowy pisze...

Cypek na prezydenta !!.....
ale dopiero po wyleczeniu kompleksów :)

dom86# pisze...

MS na fejsie zamieścił wyniki z treningowego przejazdu:

1. Kubica/Baran (DS3 RRC) 1.50,0
2. Kościuszko/Szczepaniak (Fiesta R5) +1,1
3. Bouffier/Panseri (207 S2000) +1,6
4. Sołowow/Rozwadowski (Fiesta RRC) +1,9
5. Oleksowicz/Kuśnierz (Fiesta S2000) +2,2
6. Staniszewski/Drahan (Fiesta S2000) +2,5
7. Kuchar/Dymurski (207 S2000) +2,6
7. Grzyb/Siatkowski (Fabia S2000) +2,6
9. Ancian/de Turckheim (207 S2000) +2,7
10. Kajetanowicz/Baran (Fiesta R5) +2,9
11. Kopecky/Dresler (Fabia S2000) +3,0
12. Breen/Vanneste (207 S2000) +3,1
13. Hołowczyc/Kurzeja (Fiesta RRC) +4,0

Anonimowy pisze...

Cypek hehe gwiazda komentarzy :)) napisał co myślał i tyle.
Każdy ma prawo do własnego zdania.

Ja jednak miałem przyjemność poznać Roberta osobiście i to całkiem niedawno i przyznam, że nie jest prawdą to co Cypek pisze :)

pozdrawiam
o.

Anonimowy pisze...

Mam Pytanie. Jaka jest różnica mocy jeśli chodzi o Fieste S2000, Fieste RRC a Fieste R5 ????

untrusted pisze...

ciekawe czy ten gosc od koszlek KU*BI*CA któremu sie trafiło BI zdaje sobie sprawę że jesli jest bi to znaczy ze lubi też chłopców :)
szkoda ze nie mają dziewczyny do tej koszulki :p

Anonimowy pisze...

oj - no dajcie spokój i sie odcypkujcie on niego :-)
Pewnie już zrozumiał. Nie róbmy onetu.

the_mechanic

Anonimowy pisze...

@ "o."

Juz Cię kiedyś prosiłam, żebyś zmienił nicka. Litery "o" używam do podpisu od początku tego bloga.

Zabrakło liter w alfabecie?

o

Anonimowy pisze...

osCypek :D


uważam,że czas najwyższy aby sie leczyć....

a co do RK,to mam nadzieje na P1 w kwali.

FORZA ROBERT!

untrusted pisze...

o czy o. i tak jestescie anonimami
to już cypek ma wiecej tożsamosci od was dwojga razem wziętych :p

Anonimowy pisze...

@untrusted,

coż, nie każdy może mieć taką "tożsamość" jak Ty: wystarczającą na obdzielenie wiszystkich blogów istniejących w cyberprzestrzeni.

o

dom86# pisze...

@16:59

Poczytaj sobie tutaj ;)

http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9022727&contentId=7061450

http://www.cersanitrally.pl/garaz.html

http://autoflesz.com/rajdy-samochodowe/2255-ford-fiesta-r5-1-6-turbo-nowa-bro%C5%84-kajetanowicza,-pierwsze-dane-techniczne.html

mateusz1991 pisze...

nie wiem czy było więc wstawiam : live timing odcinka kwalfikacyjnego:http://rajdy.autoguard.pl/wyniki/2013/rajd-polski/rsmp#!r=72&o=1274
mapa z nawigacja odcinka kwalifikacyjnego:
http://rajdy.autoguard.pl/mapy/2013/rajd-polski :)
Ps. Jak było to skasowac.

Anonimowy pisze...

Witam Panie Mateuszu, lekki błąd w opisie- litterówka "Kubbica najszybszy na treningu"
Pozdrawiam

untrusted pisze...

o masz racje może troche przegiąłem wchodząc wam cypkiem na ambicje ;)
ale fajnie by bylo gdyby wszyscy sie logowali wtedy latwiej bylo by rozróżnić komentujacych :)

Anonimowy pisze...

No to jeżeli rzeczywiście spotkaliście Roberta i jest taki jak twierdzicie no to moje zdanie o nim troszeczkę się zmieniło.
Możliwe, że mam jeszcze zarys tego jak się zachowywał przed wypadkiem, bo wiemy wszyscy jak było kiedyś.

Nie sądziłem, że aż takie poruszenie będzie po moim poście :o

Cypek

Anonimowy pisze...

@ o
"Juz Cię kiedyś prosiłam, żebyś zmienił nicka. Litery "o" używam do podpisu od początku tego bloga."

tak, tak pamiętam :) ale nie pamiętałem, czy mam kropkę postawić czy nie :)) poza tym jeśli ktoś by Cię ze mną pomylił, to byłby tylko dla Ciebie zaszczyt :))))))

proponuję zatem ustawić sobie stałego nicka tak by wątpliwości nie było.

o czy o. - przecież to szalona różnica !!!

o. :)

Anonimowy pisze...

@untrusted,

nie możesz mi wejść na ambicję, bo to bardzo trudne wyzwanie (głównie dlatego, że jej nie mam ).

Logowanie nie jest konieczne - po podpisach też można rozróżnić komentujących, o ile nie mają zbyt podobnych nicków..

o

Anonimowy pisze...

Panowie - czemu ukradliście mi podpis :-P

o,

Anonimowy pisze...

nie ma jakiegos streama z tego odcinka kwalifikacyjnego?

untrusted pisze...

@mateusz1991 ta mapka jest genialna dzieki!!

Anonimowy pisze...

To ja jestem prawdziwy.

.o

Anonimowy pisze...

Zmieńcie nicki
to ja jestem prawdziwe o
o*

Anonimowy pisze...

Spryciarz kościuszko chce zaklinać rzeczywistość R5-tką...

Anonimowy pisze...

i jeszcze jedno ja litery O. używam od 3 dnia po urodzinach... czyli na długo przed powstaniem tego bloga i urodzin Roberta Kubicy :)))))))

tak, tak Cypek... widzisz, każdy z nas jest prawie fanatycznym kibicem RK... więc nie dziw się, że poruszenie się zrobiło... ale ja szanuję prawo każdego do wypowiedzi, jeśli są za taką wypowiedzią argumenty.

o. :)

mateusz1991 pisze...

bardzo ciekawe kwalifikacje Kubica pojedzie w parze z Sołowowem a Kościuszko z Hołkiem :D

Ewa pisze...

Anonimie z 17, 33, o jest kobietą :)))

Anonimowy pisze...

tez twierdze ze RK nie lubi sie spotykac z kibicami, ale tylko z rzesza fanow
z pojedynczymi kibicami moze na spokojnie sobie pogadac i sie posmiac

robert jest typem ktory woli bardziej kameralne spotkania niz takie jak mamy w polsce, ze ludzie wolaja go, krzycza i chca zeby do nich podszedl

chyba o to chodzilo osCypkowi

Anonimowy pisze...

@Ewa
I może curie sklodowska też? :-D


.o

Anonimowy pisze...

Sołowow vs jego dawny pilot
Ciekawie będzie ;d

Cypek

Anonimowy pisze...

to ja jestem o

Anonimowy pisze...

@"o."

a pamiętałeś, jak trafić na tego bloga?
Ja tam na zaszczyty łasa nie jestem.

W przeciwieństwie do Ciebie pamięć mam lepszą i dobrze pamiętam Twój pierwszy wpis tutaj - naskoczyłeś na Mateusza, co to ma być, ci "najwierniejsi czytelnicy bloga", bo przecież wielu z nich już tu nie pisze i żeby Mateusz zlikwidował tę listę. Mój nick był wsród nich, więc musiałeś widzieć, że akurat ta litera jest zajęta.

Więc ustaw sobie stałego nicka i wtedy nie będzie wątpliwości. A od mojego nicka bądź łaskaw się "odcypkować" :)

Już kiedyś nas ze sobą pomylono, więc najwyraźniej różnica nie jest wielka.

o

Ewa pisze...

Nawet gdybyś nie stawiał kropki i tak widziałabym różnicę, kolosalną ;))

Anonimowy pisze...

Też mi się wydaje, że Robert nie lubi takich wielkich spędów. Jest raczej typem samotnika. Inna sprawa, że na takich spędach pełno jest sezonowych kibiców z bladym pojęciem o dyscyplinie, w której ich idol startuje.

Zenon

Anonimowy pisze...

Forza Robert!

o

Kaczmar pisze...

Skonczcie te pierdoly o podpisie "o", ja pierdole, sorry za przeklenstwo, ale ogarnijcie sie, marnujecie nasz czas i setek innych kibicow....

Anonimowy pisze...

Jutro kolejno będą odwoływane OSy. Pada w rejonie rajdu, w nocy będzie padać, jutro cały dzień ma padać - Maja Popielarska z tvn meteo.
Ile procent rajdu musi być rozegrane, aby zaliczono całość punktów do ERC?

Anonimowy pisze...

Dalej nie rozumiem fenomenu tworzenia oksymoronów z moim nickiem

Cypek

Anonimowy pisze...

http://rajdy.autoguard.pl/wyniki/2013/rajd-polski/rsmp#!o=1274&r=72

wyniki na zywo

asertywny

Anonimowy pisze...

@Ewa,

miło znowu Cię widzieć :)

@Kaczmar,

ktoś Cię zmusza do czytania?
Ja jak widzę wpis niejakiego "Kaczmara", to zazwyczaj nie czytam :) zamiast biadolić, że mi zabiera czas..

o

Anonimowy pisze...

@Zenon

o to mi chodzi

Cypek

Ewa pisze...

O nie sądzę żeby można logikę pomlić z agresją.

Anonimowy pisze...

zauważyliście, że w "Maciek Baran" i "Kubica" nie ma litery "o". R-o-bert ratuje sytuację. :)


.o.


dom86# pisze...

Kosciuszko szybszy o 1 sekunde od Hołka, 1:50.8 ;)

Anonimowy pisze...

A co sie dziwic ze kosciuszko szybszy jak ma r5 a holek s2000....

Anonimowy pisze...

w Radiu Olsztyn były pozdrowienia dla wszystkich kibiców Roberta z powrotroberta.blogspot, czyli dla Nas!!!

Anonimowy pisze...

od dwoch godzin pierdzielicie o pierdolach zamiast dyskutowac o rajdzie. Idzcie sobie na irca, a nie blog zasmiecacie, gorzej niz wp i onet. A wlasnie Kościuszko i Hołowczyc zakonczyli kwalifikacje.

Kaczmar pisze...

Wy jestescie nienormalni Cypki oscypki i kłócący się o nick "o"... CZYTA WAS CAŁA POLSKA< OGARNIJCIE SIE.

Czekamy na informacje od osób będących na miejscu zeby dowiedzieć się co się dzieje, często są to najwczesniejsze informacje o wynikach jakie można znaleźć w internecie zaraz po livetimingu, unikatowe zdjęcia czy filmy, mam nadzieje ze Maciek zrobi z wami porządek wieczorem, bo teraz pewnie daje z siebie wszystko aby uchwycić to co najlepsze i przekazać później nam. out

Ewa pisze...

@o, jestem cały czas i chociż nie przepadam za rajdami to kibicuję Robertowi i chętnie czytam jak inni pasjonują się nimi.Wciąż mam nadzieję ......:)

dom86# pisze...

@Kaczmar

Mateusz jak już, nie Maciek ;)

Anonimowy pisze...

Kajetanowicz słabo...

Anonimowy pisze...

co to ma kurde byc? 18:00 godzina startu kubicy, a oni wiadomosci puszczaja? jakas kpina

Anonimowy pisze...

@Kaczmar - luuzzz :-)

Jest rajd - święto. Ludzie się cieszą.
Czekamy na info o wynikach - potem pewnie dyskusja się rozkręci.

Ja osobiście wolę czytać żarty o "o" niż jakieś niekulturalne pyskówki i np. słowa na "p", którego byłeś łaskaw użyć.

the_mechanic

Anonimowy pisze...

No to juz widac jaka przewage daje R5... Po raz kolejny wstyd ze dopuszcza sie w trakcie sezonu nowe auto - to jakby w f1 ktos nagle dal czesci zawodnikom nowy bolid - zenua

Anonimowy pisze...

lol radio olsztyn tak trzymac !

untrusted pisze...

hołowczyc jak na swoje 60 lat czy ile on tam ma ;) pokazał kosciuszce jak sie jezdzi no i brawo w takim samym samochodzie pewnie by wygrał :)

Anonimowy pisze...

Bouffier ładnie.

"Peugeot 208" - temu autu to bliżej do S2000 czy R5?

the_mechanic

Anonimowy pisze...

Kubica pierwszy.

Anonimowy pisze...

1:50:04- narazie kubica najszybciej, tak trzymac, niech sie R5 chowaja

Anonimowy pisze...

1:50:04- narazie kubica najszybciej, tak trzymac, niech sie R5 chowaja

Anonimowy pisze...

Kubica pierwszy :)

typ pisze...

Na razie są pierwsi!

Grzegorz Kuczmik pisze...

R.K/M.B :
1:50.4

Anonimowy pisze...

yes, yes yes !! Brawo R&M
Ale ciasno jest :-)

the_mechanic

Anonimowy pisze...

Kubica pierwszy :) !!!!

dom86# pisze...

1:50.4 czas Roberta i Macieja ;)

Radio Olsztyn daje ciała. Polecam radio na stronie ERC :)

http://www.rallyradio.com/RallyRadio/RRPOPPLAY2.html

Anonimowy pisze...

Ciasno nie ciasno liczą się pozycje :D
DQ

Anonimowy pisze...

@Kaczmar,

weź coś na uspokojenie, bo Ci jeszcze jakaś żyłka pęknie. Powtarzam: nie pasuje, NIE CZYTAJ.

@Ewa,

muszę przyznać, że te rajdy też mają swój urok i dają masę emocji. To śledzenie czasów nawet mnie wciągnęło. Ale za każdym razem, gdy Robert startuje, boję się strasznie o niego (oddycham z ulgą dopiero wtedy, gdy rajd się kończy). Wystarczy przypomnieć, jak wylecieli z drogi na zalesione zbocze; potem jak się zatrzymali na barierce (tym razem na szczęście sprawnej), czy ostatnie dachowanie - za każdym razem, gdy widzę nagłówki o wypadku Kubicy, jestem bliska zawału. Każda z tych sytuacji mogła się skończyć duzo gorzej...

Ja też mam ciągle nadzieję, że Robert wróci tam, skąd przyszedł. Teraz nawet nadzieję większą, niż kiedykolwiek wcześniej, słuchając tego, co on mówi w wywiadach.

o

Patrick Helbik pisze...

KUB 1.50.4 Narazie najszybszy

Anonimowy pisze...

AAAAA skręca mnie!!! Jak tak można. Tak ważna impreza, taki zawodnik startuje u nas. Jakby nie można odpalić kamerki online na torze Mikołajki, zrobić relację wideo w sieci, mamy 21 wiek. W tv nic, w radio, które przeprowadza relacje w momencie, gdy jedzie Kubica leci pogoda i reklamy czegoś na prostate!!! Dramat...

Anonimowy pisze...

Nie wiem czy to dobrze ze kubica bedzie prawdopodobnie wybieral jako 1... przeciez on znow nie bedzie wiedział co wybrac jako poczatkujacy:D

Anonimowy pisze...

kopecky i breen wolniejsi, kubica wygral

Anonimowy pisze...

Ja bym się nie podniecał tymi autami R5. Robert już kiedyś pokazał jak się objeżdża topowe fury starą subaryną. Samochód w rajdach nie ma aż tyle do powiedzenia co w f1. Kiedyś pamiętam jak Kościuszko debiutował w rajdach, to było na Barbórce Warszawskiej. Jechał wtedy jako jeden z nielicznych autem WRC i jakoś szału nie było.

Zenon

Anonimowy pisze...

Pozamiatne :)

dom86# pisze...

Klasa Panie i Panowie :)

Kubica/Baran P1 ! :)

Casio pisze...

Kosciuszko juz ucieka do oszukiwania zeby wygrac z Robertem :d

Anonimowy pisze...

Prawdziwe sciganie jutro, gratulacje dla Roberta. Pogoda bedzie kiepska, a ze zapoznanie bylo slabe, to jutro bedzie ciezko powalczyc o zwyciestwo bez znajomosci trasy i odrobiny szczescia.

Anonimowy pisze...

Panie Mateuszu,
emocja wszystkim nam się udzielają drobna literówka-[aktualizacja godz. 18:05 - Kubica wyrgywa Odcinek Kwalifikacyjny!] plus aktualizacja godzina 17.00 Kubica wygrywa kwalifikacje. Bardzo dziękuję za relację i żałuję ,że muszę siedzieć w pracy. Pozdrawiam Lolek

Anonimowy pisze...

I tak sie ciesz...bo jakbys mial nick'a w postaci ladnego slowa "oxymoron" - to jakis lingwista na bank zapisalby to jako "Ox-y-Moron" ;)

Anonimowy pisze...

ciekawe, który na starcie ustawi się Robert...
logika podpowiada, że najlepiej być nr 1, przynajmniej nie będzie musiał jechać w koleinach...

@ o
Moja Droga nie przypominam sobie bym naskoczył na Mateusza, to po 1. Po 2 podoba mi się ten blog i często tu zaglądam. po 3-cie nic nie pisałem o likwidacji jakiś nicków.

@ Kaczmar - wyluzuj Kolego i wrzuć sobie ro .com .pl/posluch aj/ :)

o. :P

Anonimowy pisze...

Słyszeliście brednie dyrektora rajdu w Panoramie? Pan Bartoś bodaj. Powiedział coś w stylu, że kto ma jaja ten wyjedzie na OS i że rozumie, że warunki mogą być trudne szczególnie dla kierowców torowych.
Wypowiedź ta, była zestawiona z Robertem, który mówił o złych warunkach i braku możliwości dojazdu karetki.
Co za pędzel. Aż mi ciśnienie skoczyło.

Ewa pisze...

Wydaje mi się, że te stacje mają redakcje sportowe mało profesjonalne i zupełnie nie czują jak ważny jest dla nas Robert. Aż mnie zatkało gdy mówiąc o rajdzie redaktor jako najważniejsze osob przedstawił Kościuszkę i innych poza Robertem. Przecież oni nie powinni z tamtąd wychodzić z kamerami.

Anonimowy pisze...

@ "o. :P",

nic dziwnego, że nie pamiętasz, skoro nie pamiętałeś nawet takiego drobiazgu jak z kropką, czy bez kropki :)

Za to ja dobrze pamiętam. Mam pamięć jak słoń - one nigdy nie zapominają.

@Anonimowy 18:28,

szkoda nerwów - ten gość nie ma mózgu, a co tu dopiero mówić o cojones..
Wydaje mu się, że jak tak powie, to wejdzie Robertowi na ambicję. Ale Robert ma jego bełkot w baardzo głębokim "poważaniu"..

o


Anonimowy pisze...

gdzie mozna czasy sledzic na zywo??

MAURYCY pisze...

Żeby se dobrej daty i godziny w aparacie nie ustawić...

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie "mówiąca wiele" ta fotka Roberta z cytrynowym szefem... Można się domyślać co powiedzieli sobie o uczestnictwie w tym rajdzie obaj Panowie.

Pablo_star pisze...


Robert Kubica/Maciej Baran 1.50,4
Michał Koścuszko/Maciej Szczepaniak 1.50,8
Bryan Bouffier/Xavier Panseri 1.51,2
Jan Kopecky/Pavel Dresler 1.52,3
Martin Kangur/Andres Ots 1.51,3
Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja 1.51,8
Jeremi Ancian/Gilles de Turckheim 1.51,8
Craig Breen/David Moynihan 1.52,2
Michał Sołowow/Sebastian Rozwadowski 1.52,4
Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran 1.53,1

Anonimowy pisze...

Robert klasa,widać jak widownia szalała ze szczęści,tam 99% kibiców go kocha,a nie jak tu niektóre anemy na forum!.Brawo Robert.Z co do Bartośka Bodaja - brak słów,jakby jego mózg wsadzić do łebka od szpilki była by grzechotka!!.

Anonimowy pisze...

Hello all,
Też widziałem tą wypowiedź, kosmos.
Bez obaw, Robert im pokaże:)

Posi.

Anonimowy pisze...

Ludzie bez przesady !!! Nie tylko Robert jedzie w tym rajdzie...ja sledzę Rajd Polski od kilkunastu lat i w tym roku w mediach stanowczo Kubicy za duzo. Sa jeszcze inny zawodnicy, Robert jest tylko jednym z nich
Opanujcie sie! Dla niektorych tutaj Robert to bożek. Rozumiem wspieranie swojego idolu, ale co niektórzy za daleko sie w tym posuwaj i jest to po prostu zalosne

Anonimowy pisze...

Polscy kierowcy,którzy zasługują na wielke uznanie:
1.R.Kubica
potem długo długo nikt i:
Hołowczyc,Kościuszko,Sołowow,Kajetanowicz(niestety za murami Polski nic nie osiągnął),no i Giermaziak tylko musi przestać chodzić na bale celebrytów i robić śliczne dziubki do kamery.

BeMarek pisze...

@ Anonimowy 19:11

Po pierwsze to zauważ jak się nazywa ta strona.

Po drugie jeśli spróbujesz obiektywnie spojrzeć na to przez co przeszedł Robert Kubica od wypadku i co teraz pokazuje, to myślę, że będziesz miał tyle entuzjazmu do tego człowieka, co my.
A jeśli nie możesz ścierpieć tego entuzjazmu tutaj, to polecam Ci kilka innych fajnych forów o Rajdzie Polski. No chyba, że tam też jest tylko o Robercie. Hmm ... jeśli tak, to może z Tobą coś nie tak ?

Może jakieś zagraniczne strony ? :oP

Anonimowy pisze...

Robert nie będzie totalnie ryzykował, a tylko tak można te "destruction derby" wygrać. Chodziłem dziś po tych błotach - ludzie nie wiem czy mi się buty dopiorą. Szczerze mówiąc to jak gadamy sobie w gronie (są z Poznania, Koszalina, Olsztyna) to nikt nie liczy, że jutro będzie dużo jazdy, może ze dwa odcinki uda się rozegrać jak dobrze pójdzie.
z Mikołajek

Anonimowy pisze...

19:11
To nie jest blog rajdowy, lecz poświecony Robertowi Kubicy!!! Paniał???

Anonimowy pisze...

To prawda że ten blog skupia głównie fanatyków Roberta, dla których jest on niemal Bogiem i nic w tym złego. Ja śledzę rajdy od pierwszych sukcesów Krzysztofa Hołowczyca w latach 90. Wtedy tego sportu było w mediach jeszcze mniej niż teraz. Już wtedy mówiło się jednak o sukcesach młodego Roberta w kartingu, więc i nim zacząłem się interesować. Kocham rajdy i cieszę się, że Robert w nich startuje, jednak uważam że jego miejsce jest w F1. Fajnie by było gdyby tam wrócił. Teraz jednak cieszmy się wszyscy z jego rajdowych sukcesów i kibicujmy też innym zawodnikom. Kiedy stoi się na oesie to nie widać różnic czasowych. Za to jest wielka frajda i niesamowity klimat.

Zenon

Anonimowy pisze...

Obstawiam,że Robert będzie startował 2-3 ;)

Kamil

Anonimowy pisze...

Drugi to deko za wcześnie jak na moje oko --- >>> pojedzie czwarty,
DQ

Anonimowy pisze...

Ludzie nie podniecajcie się tak bardzo wynikami, dla Roberta jest to rajd mający na celu zebranie doświadczenia do ewentualnego startu w przyszłym roku w wrc i ogólnie zebranie kolejnych doświadczeń rajdowych, będzie już przynajmniej wiedział o co chodzi. O coś więcej niż o pietruszkę walczy m.in. Kopecki, Breen czy Bouffier. Jestem ciekaw tylko czy organizator zapewni jakiś ewentualnie transport powietrzny w razie odpukać jakiś "zdarzeń" na trasie do których ta karetka rzeczywiście nie dotrze, to nie ma nic wspólnego z jakimiś "jajami", jeden prosty komentarz Roberta pokazuje jakim jest profesjonalistą, bo znając życie organizator pewnie nie pomyślał o wszystkim lub nie chciał pomyśleć bo to wiąże się z kosztami.

Anonimowy pisze...

Macieju i wszyscy którzy jesteście na miejscu. Mam nadzieję że podzielicie się wiadomościami dziś wieczorem po powrocie.

Co do radia olsztym. Na jakiej podstawie wogóle oni się tym zajmują. Po wysłuchaniu "chinki cikulinki" dowiedziałem się 5 min po czasie który był Kubica. z kolei też jakieś 5min po fakcie dowiedziałem się który numer wybrał RK. I tak ciągle muzyka...3 słowa i czasem z błędami .....muzyka....3 słowa. Dramat.
Luks

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 237   Nowsze› Najnowsze»