Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 24 sierpnia 2013

Robert Kubica w Rajdzie Niemiec - dzień 3 - Genialny Kubica, tragedia na trasie i zagrożenie odwołaniem [Aktualizacja godz. 23:45 - rajd będzie kontynuowany, wywiad z Robertem, dużo zdjęć i filmów]

Piątek był dniem wielkich emocji i wspaniałej walki Roberta Kubicy i Elfyna Evansa w klasie WRC2. Większość OS-ów wygrał Robert, który jednak stracił nieco ze swojej przewagi, nadal jednak zajmuje 1. miejsce w WRC2 i 8. w klasyfikacji generalnej. Wielu kierowców miało wczoraj problemy, m.in. Michał Kościuszko, który nabawił się groźnej kontuzji. Poniżej znajdziecie live-timing, ciekawe filmy i zdjęcia oraz bieżące informacje z rajdu.


LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 10:30)

Mogłoby się wydawać, że piątek był dość bezproblemowym dniem dla Roberta Kubicy. Polak żałował jednak kilku drobnych błędów, które w ostateczności dały 30 sekund więcej na mecie etapu. Zaczęło się od bezpiecznego wyboru opon, który jednak nie popłacił bowiem na trasach OS-ów było sucho.

Następnie Robert wjechał w złą drogę i musiał zawracać, co kosztowało go kilka sekund. Następnie polska załoga próbowała naprawić stłuczoną szybę, ale po naprawie nie zamknęła tylnej klapy przez co przejechała cały OS z otwartym bagażnikiem. Wywiady z Robertem, w których opisuje wczorajszy dzień zobaczycie poniżej (o przygodzie z pomyleniem drogi TUTAJ.)

A tak wyglądało auto z podniesioną klapą podczas OS-u:

Robert toczył bardzo zaciętą walkę z Elfynem Evansem - obaj kierowcy jechali niemal identycznie, dość powiedzieć, że na 3 OS-ach różnica między nimi była mniejsza niż 1 sekunda. Ostatecznie podczas całego dnia Robert stracił 2 sekundy ze swojej prawie 15-sekundowej przewagi. Kubica i Evans są zdecydowanie poza zasięgiem rywali, mając prawie 2 minuty przewagi nad innymi. Co ważne, Robert i Maciej zajmują 8. miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu. Oto ona:

Niestety, nie był to dobry dzień dla Michała Kościuszki. Polak już na 3. OS-ie doznał poważnej kontuzji po jednym z twardych lądowań. Skarżąc się na ból zdołał przejechać jeszcze 2 OS-y, ale w trakcie serwisu przeszedł badanie lekarskie, a następnie został odwieziony do szpitala, gdzie okazało się, że nie może rywalizować dalej. Co więcej, Kościuszkę mogą czekać nawet 2 miesiące przerwy w jeżdżeniu.

Dziś czeka nas również 6 OS-ów, bardziej zróżnicowanych niż wczoraj. Rozegrany zostanie najdłuższy OS rajdu - liczący ponad 41 kilometrów Arena Panzerplatte. Kierowcy dwukrotnie będą pokonywać również odcinki Stein&Wein i Peterberg.

Sobota, 24 sierpnia:
godz. 07:10 - Service E (Trier)    
godz. 08:03 - OS 9 - Stein & Wein 1 (26,54 km)
godz. 09:06 - OS 10 - Peterberg 1 (9,23 km)
godz. 10:29 - OS 11 - Arena Panzerplatte 1 (41,08 km)
godz. 13:17 - Serwis    
godz. 14:25 - OS 12 - Stein & Wein 2 (26,54 km)
godz. 15:28 - OS 13 - Peterberg 2 (9,23 km)
godz. 16:51 - OS 14 - Arena Panzerplatte 2 (41,08 km)

Oto rozkład tych OS-ów na mapie:


Jeżeli chodzi o telewizję, to dziś będzie można obejrzeć krótką relację z rajdu na niemieckim kanale Sport1 oraz kronikę rajdu na TVP.
 
Niedziela, 4 sierpnia:
godz.20:05 - Kronika Rajdu Niemiec - TVP 1
godz. 20.15 - Relacja z Rajdu Niemiec, Sport1

A poniżej znajdziecie kilka zdjęć i film z najciekawszymi przejazdami Roberta:


fot. Filip SzawarskiPonownie całość rywalizacji będziemy śledzić na blogu, zapraszam!

Aktualizacja godz. 8:04

Rozpoczął się już 9. OS Rajdu Niemiec. Robert Kubica pojawi się na starcie za około 25 minut.  Poniżej zobaczycie ciekawe wideo z wczorajszego dnia wraz z mocnym dobiciem Roberta, na którym mógł stracić mocowanie spojlera, które potem rozbiło tylną szybę.Aktualizacja godz. 8:25

Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już jazdę w 9. OS-ie. Na trasie jest sucho.

Aktualizacja godz. 8:33

Robert Kubica i Maciej Baran notują słabe czasy na 9. OS-ie. Elfyn Evans w połowie jest szybszy o ponad 7 sekund. 

Aktualizacja godz. 8:38

Robert Kubica jest już na mecie 9. OS-u. Polak niestety stracił sporo sekund do Evansa i stracił prowadzenie w WRC2. "Nie mamy przyczepności, jest bardzo ślisko dla nas. Mieliśmy jeden obrót" - powiedział Robert.

Aktualizacja godz. 8:46

Tak to wygląda po 9. OS-ie. 2,5 sekundy straty do Evansa - zapowiada się dziś ostra walka, oby tylko Robert nie miał już problemów z przyczepnością.
 
Aktualizacja godz. 9:05

Rozpoczął się 10. OS Rajdu Niemiec. Robert Kubica będzie starał się odzyskać prowadzenie w WRC2, które stracił na poprzedniej próbie po obrocie. Będzie bardzo trudno, szczególnie, że ta próba liczy zaledwie 9 kilometrów.

Aktualizacja godz. 9:27

Robert Kubica jest już na trasie 10. OS-u. Polak ponownie zdecydował się na wzięcie wyłącznie miękkich opon.

Aktualizacja godz. 9:33

"Na tym OS-ie mieliśmy lepszą przyczepność niż na poprzednim, ale jedzie się bardzo trudno - ciągle są podjazdy i nawroty, nie ma innych sekcji" - powiedział Robert, który od początku rajdu zmaga się z nie do końca działającym hamulcem ręcznym. Polska załoga okazała się jednak szybsza od Elfyna Evansa, który popełnił błąd pod koniec OS-u. Przewaga Polaków to prawie 4 sekundy.

Aktualizacja godz. 9:40

Robert Kubica odzyskał prowadzenie w WRC2 przed najdłuższym OS-em całego rajdu. Przewaga załogi Kubica/Baran to 3,6 sekundy.

Aktualizacja godz. 10:10

Za 20 minut rozpoczyna się 11. OS - bardzo długi, liczący ponad 41 kilometrów odcinek, który kierowcy będą dziś przejeżdżać dwukrotnie. Może być on decydujący dla losów rywalizacji. Robert na dwóch poprzednich OS-ach miał niestety znacznie słabsze tempo niż Evans, ale mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej.
fot. FIA
Aktualizacja godz. 10:32

Wystartował już najdłuższy OS Rajdu Niemiec. Na trasie jest sucho i jak przekazał Karol Moździerz, nie powinno padać.

Aktualizacja godz. 10:50

Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już najdłuższy OS Rajdu Niemiec.

Aktualizacja godz. 11:02

Robert Kubica i Elfyn Evans jadą identycznym tempem na 11. OS-ie.

Aktualizacja godz. 11:15

Robert Kubica jest już na mecie najdłuższego OS-u Rajdu Niemiec. "Dzisiejsze OS-y nie są dobre dla nas - jest dużo nawrotów, 150 metrów rozpędzania i znowu nawrót. Ale nie możemy narzekać, musimy oszczędzać opony" - powiedział Robert, który ostatecznie był 2,2 sekundy wolniejszy od Elfyna Evansa i w klasie WRC2 ma tylko 1,4 sekundy przewagi. 

Aktualizacja godz. 11:25

Robert Kubica utrzymał przewagę w klasie WRC2, ale jest ona bardzo nieduża. W związku z pechem Nasera Al-Attiyah, Kubica i Baran awansowali na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej!


Aktualizacja godz. 11:45

O godz. 13:17 rozpocznie się serwis, na którym Robertowi Kubicy mogą zostać zmienione opony, nie wiadomo jednak, czy Polak zdecyduje się na zmianę, gdyż na popołudnie zapowiadany jest deszcz. Poniżej kolejny film z odcinka dojazdowego.Aktualizacja godz. 12:22

Dwa zdjęcia z dzisiejszych przejazdów:
fot. www.facebook.com/KubicaOfficial

Aktualizacja godz. 13:05

Jak donosi Karol Moździerz, na trasie dzisiejszych OS-ów Rajdu Niemiec zaczął padać mocny deszcz. Nie jest to jednak dobra informacja dla Roberta Kubicy, któremu zostało już niewiele opon używanych na śliską nawierzchnię. Co innego, gdyby deszcz pojawił się w trakcie OS-ów, wtedy jadący na twardych oponach rywale byli by w gorszej sytuacji. Teraz podczas serwisu będą mogli założyć nowe miękkie mieszanki, których mają sporo.

Aktualizacja godz. 13:55

Za 30 minut rozpocznie się 12. OS Rajdu Niemiec. Oto zdjęcie z niego autorstwa Eryka Mełgwy a poniżej film z trasy od Karola Moździerza.Aktualizacja godz. 14:10

Jak mówi Karol Moździerz, na trasie rajdu pada coraz bardziej. To będą decydujące OS-y. 

Aktualizacja godz. 14:35

Rozpoczął się już 12. OS Rajdu Niemiec. Warunki są trudne i może być ciekawie. Próba liczy 26,54 km.

Aktualizacja godz. 14:45

Kierowcy mają ogromne problemy na trasie 12. OS-u. Odpadli już lider Jari-Matti Latvala i Mads Ostberg, uderzenie zaliczył Thierry Neuville. Dojechać do mety w tych warunkach będzie bardzo trudno, Robert i Maciej muszą uważać. 

Aktualizacja godz 14:50

Robert Kubica i Maciej Baran są już na trasie 12. OS-u. Warunki na nim są bardzo złe.

Aktualizacja godz. 15:03

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie dramatycznego 12. OS-u. Polacy pojechali znakomicie, choć o 1,6 sekundy szybszy był Evans, który będzie liderem WRC2 o 0,2 sekundy. "Było gorzej niż rano, bardzo podstępne warunki. Pierwszy raz jechałem na tych oponach po mokrym, jechałem bardzo uważnie, starając się dojechać do mety. Priorytetem jest przetrwanie" - powiedział Robert na mecie. 

Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica i Maciej Baran co prawda spadli na 2. miejsce w klasie WRC2, ale do Elfyna Evansa tracą tylko 0,2 sekundy. W klasyfikacji generalnej rajdu natomiast awansowali na 6. miejsce.
Aktualizacja godz. 15:30

Rozpoczął się 13. OS Rajdu Niemiec - bardzo krótki, liczący ponad 9 kilometrów. Poniżej zdjęcie uszkodzeń samochodu lidera rajdu, Thierry Neuvilla:

Aktualizacja godz. 15:47

Robert Kubica i Maciej Baran przemierzają już 9-kilometrowy 13. OS.

Aktualizacja godz. 15:50

14. OS - liczący ponad 41 kilometrów, prawdopodobnie zostanie odwołany z powodu wypadku do jakiego doszło w rajdzie aut historycznych. Pilot jednej z załóg jest w stanie ciężkim. 

Aktualizacja godz. 15:55

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 13. OS-u, ostatniego dziś! "Bardzo trudne popołudnie, jest naprawdę trudno jechać w takich warunkach pierwszy raz, ale dobrze, że jesteśmy na mecie" - powiedział Kubica, który był szybszy od Evansa aż o 8 sekund i wrócił na prowadzenie w WRC2!!!

Aktualizacja godz. 16:02

Bardzo dużo się dzieje więc szybkie podsumowanie:
1. Kubica pojechał 13. OS genialnie! 8 sekund szybszy od Evansa, szybciej od Prokopa i Hirvonena

2. Kubica wrócił na 1. miejsce w WRC2, a w klasyfikacji całego rajdu jest 5.

3. Był to ostatni odcinek dziś - 14. OS jest odwołany ponieważ podczas przejeżdżania próby Panzerplatte doszło do bardzo groźnego wypadku, w którym prawdopodobnie zginął pilot jednej z załóg i jeden z kibiców.

Przykra wiadomość na koniec genialnego dnia z potężną dawką emocji. Wielu kierowców sobie nie poradziło, ale Robert Kubica pokazał swoje umiejętności i talent i jedzie po historyczny wynik!

Aktualizacja godz. 16:20

ADAC - główny sponsor rajdu - chce zakończenia rywalizacji na obecnym etapie po śmierci pilota jednej z załóg rajdu historycznego i jednego z kibiców. 

Aktualizacja godz. 16:25

TUTAJ włączycie wywiad z Robertem Kubicą podczas serwisu.

Aktualizacja godz. 16:30

TUTAJ natomiast włączycie live-streaming do relacji z wczorajszego dnia w niemieckiej tv Sport1. 

Aktualizacja godz. 16:50

W wypadu, do jakiego doszło dziś na trasie rajdu aut historycznych zginęła załoga - pilot i kierowca, żaden z kibiców nie został ranny. Poniżej zdjęcia z dzisiejszych prób Roberta:


Aktualizacja godz. 17:02

Oto znakomity film z przejazdu Roberta i genialny komentarz polskich kibiców:Aktualizacja godz. 17:15

I kolejne zdjęcie, tym razem od Colina Clarka:

Aktualizacja godz. 17:55

Organizatorzy ogłosili, że Rajd Niemiec będzie jutro kontynuowany. Jutro zgodnie z planem zostaną rozegrane 2 OSy.

Aktualizacja godz. 18:55

Trochę za wcześnie by o tym pisać, więc uznajmy, że jest to ciche pisanie. Robert Kubica i Maciej Baran zajmują obecnie 5. miejsce w Rajdzie Niemiec. Robert ma też szansę objęcia prowadzenia w klasyfikacji WRC2 oraz znacznego awansu w klasyfikacji WRC. Jeszcze nigdy żaden Polak nie ukończył rajdu WRC na tak wysokim miejscu. Może to być zatem polski rekord. Do przejechania są jednak jeszcze 2 OS-y, które nie będą łatwe, a Elfyn Evans na pewno nie odpuści.

Tak czy inaczej, Robert Kubica i Maciej Baran spisują się genialnie w Rajdzie Niemiec i należą się im ogromne gratulacje. Fakt, że podczas ostatniego OS-u wyprzedzili dwie załogi WRC, które nie miały problemów, jest zdumiewający.
Początek jutrzejszej rywalizacji o godz. 9:18. Kierowcy dwukrotnie przejadą odcinek Dhrontal, liczący 24,58 kilometra. Trasa będzie nieco podobna do dzisiejszej, będzie sporo nawrotów, choć nie tak dużo jak dziś. Powinna ona nieco bardziej odpowiadać Kubicy. Drugi przejazd będzie Power Stage dla WRC. Całość będziemy oczywiście śledzić na blogu, dziś też pozostajemy czujni i jak tylko pojawi się coś nowego to zobaczycie to na blogu.


Aktualizacja godz. 20:20

Oto wywiad z Robertem w TVP:Aktualizacja godz. 21:00

Oto dzisiejsza kronika TVP:Aktualizacja godz. 22:59

Oto zdjęcia Roberta autorstwa Citroen Racing:
Aktualizacja godz. 23:30

Poniżej znajdziecie filmy przesłane przez Adama i Marco oraz Krzysztofa Turka, którym bardzo dziękuję.

Aktualizacja godz. 23:45Za przesłanie zdjęć i filmów dziękuję Adam i Marco, Karolowi Moździerzowi oraz favonio.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

171 komentarzy:

damian lewek pisze...

I kolejny ciekawy dzien:) powodzenia Robert

Grzegorz Kuczmik pisze...

Pobudka, nie ma spania :D Czas zacząć kibicować a raczej kubicować w dniu 3 rajdu.

Anonimowy pisze...

Robert jedzie bardzo wolno..coś się niedobrego dzieje z Robertem...zawsze pierwsze OSy zapierd...a póżniej coraz wolniej i więcej błędów.Mam nadzieje,że to nie wina bólu w prawej ręce i słabej kondycji.

Mateusz Cieślicki pisze...

Tam musiał być jakiś błąd bo potem jadą już równiutko

Anonimowy pisze...

Robert ma przesrane z tym,że praktycznie 99% odcinków jest przejeżdzane przez niego I raz,gdy reszta konkurencji jezdziła po pare razy na danych OSach i ma dokładne dane,przez co Robert dużo traci.Za dwa,trzy lata Robert będzie poza zasięgem.

Anonimowy pisze...

miedzyczasy wygladaja zle dla Roberta, bedzie po prowadzeniu.

Anonimowy pisze...

Chyba warunki się pogarszają bo ci za Robertem ,Paddonem notują fatalne czasy.

Anonimowy pisze...

Ciekawe co jest przyczyną tego braku przyczepności... Mam nadzieję, że będzie lepiej bo Panzerplatte to dłuuugi OS... Ktoś wie na jakich gumach jadą Polacy ?

Anonimowy pisze...

Z tego co mówił wczoraj Robert to raczej miękkie gumy.

Anonimowy pisze...

Robert mówił wczoraj że różnica pomiędzy twardymi a miękkimi jest tak duża, że nie podejmie ryzyka jazdy na twardych bo jak spadnie deszcz to będzie tracił minuty, a na miękkich traci sekundy jak jest sucho. wiec można wnioskowac ze jadą na miękkich.

Anonimowy pisze...

Za dwa, trzy lata Robert będzie poza zasi ęgiem? Cieszy to, że są kibice optymiści twierdzący, że w F1 Robert będzie miał bezkonkurencyjne auto :)))
Jeśli jak wyżej nadal piszą ludzie, że Robert zostanie na stałe w rajdach to znaczy, że nie słuchają kompletnie jego wypowiedzi lub są przekonani, że ostatni progres z ręką dokonał się do 21 sierpnia 2013 roku.

Anonimowy pisze...

Ogier na 30 pozycji a Novikov 15 ; o

Anonimowy pisze...

No to teraz OS 10, na którym Robert podobno nie potrzebuje Maćka... :)

grand460 pisze...

ja jestem jak zawsze spokojny o Roberta :)

Anonimowy pisze...

Robert już nigdy nie pojedzie w bolidzie.W obecnej F1 gdy są dodatkowo kersy,drsy dwie ręce nie starczają dlatego np: Mercedes,Force India zamontowały 3 pedał nożny do obsługi DRSu,bo kierowcą ręcznie było ciężko wszystko obsłużyć.

Anonimowy pisze...

Wkładającym Robertowi koronę głównego WRC w 2014 chciałbym jedną rzecz wskazać:
ROBERT W AUCIE WRC RÓWNIEŻ BĘDZIE MIAŁ ZAMONTOWANY SYSTEM HAMULCA RĘCZNEGO ANALOGICZNIE JAK TERAZ CO OZNACZA DUŻE PROBLEMY NA NAWROTACH, chyba, że ręka zanotuje kolejny progres, ale wtedy to Robert będzie się do F1 szykował, a nie do rajdów, które jak widzicie są w porówaniu z F1 jednym wielkim chałupnictwem licząc samo naprawianie prowizoryczne przez załogę, jak i skandaliczny całkowity brak tramsmisji w telewizjach na tej planecie. Roberta widzimy w tv niewiele więcej niż Tadeusza Błażusiaka - najmniej pokazywani w tv polscy dobrzy sportowcy.

Anonimowy pisze...

Grzesiek-Tychy
a ja się cieszę z przebiegu rajdu Niemiec, wreszczie mamy okazję zobaczyć Kubicę w walce o zwyciestwo. Wcześniej albo nie miał szans z powodu usterek (Portugalia) albo nie miał z kim się ścigać (Włochy Grecja) albo Ketoma był poza zasięgiem a Robert miał pewne drugie miejsce. Teraz musi walczyć z równym sobie Evansem o zwycięstwo i idą łeb w łęb. Jak myślicie Robert da radę? :)

Anonimowy pisze...

Dobre :)

oio pisze...

Do serwisu raczej nie nadrobi. Oby nie stracił na najdłuższym oesie za dużo. Zobaczymy co będzie po przerwie.

Anonimowy pisze...

już nadrobił;-)

Grzegorz Kuczmik pisze...

Strata odrobiona do Evansa :):)

Anonimowy pisze...

Evans musiał popełnić spory błąd w końcówce bo stracił aż 7 sekund.Walka toczy się dalej..Wydaje mi się,że cytryna Roberta nie równa się do fordzika evansa.

Grzegorz Kuczmik pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
oio pisze...

Chyba Elfin się podpalił, że objechał Roberta.

Bardzo mi się podobała reakcja Colina, jak wcześniej zobaczył gorsze międzyczasy Roberta w stosunku do Evansa: "Oh no..."

grand460 pisze...

Brawo Robert ! Idą w łeb w łeb :)Jak tak dalej będą jechać to walka będzie do ostatniego OS-u ;)

Anonimowy pisze...

Fajnie było by,jakby Evans oddał swoje auto Robertowi,a Robert Evansowi.Wtedy Evans walczył by o 3-4 miejsce w WRC2 bo taka jest prawda,że Citroeny zarówno w WRC jak i WRC2 odbiegają ostatnio mocno od FOrda,który mocno inwestuje i rozwija autka.Cytrynka od paru lat mocno w uśpieniu..

Anonimowy pisze...

Z tego co widzę na radarach opadowych może im niebawem zacząć padać.

Anonimowy pisze...

anonimek napisał:

"Wkładającym Robertowi koronę głównego WRC w 2014 chciałbym jedną rzecz wskazać:
ROBERT W AUCIE WRC RÓWNIEŻ BĘDZIE MIAŁ ZAMONTOWANY SYSTEM HAMULCA RĘCZNEGO ANALOGICZNIE JAK TERAZ CO OZNACZA DUŻE PROBLEMY NA NAWROTACH, chyba, że ręka zanotuje kolejny progres, ale wtedy to Robert będzie się do F1 szykował, a nie do rajdów, które jak widzicie są w porówaniu z F1 jednym wielkim chałupnictwem licząc samo naprawianie prowizoryczne przez załogę, jak i skandaliczny całkowity brak tramsmisji w telewizjach na tej planecie. Roberta widzimy w tv niewiele więcej niż Tadeusza Błażusiaka - najmniej pokazywani w tv polscy dobrzy sportowcy. "

moje pytanie, a co uważasz za profesjonalne wożenie ze sobą z tyłu dwóch mechaników którzy będą prowizorycznie na drodze naprawiać auto czy zmieniać koła ;>

Anonimowy pisze...

Przestańcie w końcu gdybać i gadac jakies głupoty typu: co by było gdyby coś tam itp. Wybrał Citroena z takich czy innych względów i trzeba to uszanować a nie rozpaczać, że fordy są szybsze czy coś tam... Widzę, że są tacy, którzy zapomnieli już o jego wypadku i że to cud, że w ogóle możemy go oglądać. Póki co mamy 11, decydujący OS i patrzmy na jazdę naszej załogi. Ile można biadolić.... ?????

oio pisze...

Na jakich oponach jedzie Evans?

Anonimowy pisze...

jak na razie dwa lepsze miedzyczasy od Evansa minimalnie lepsze ;)) oby tak dalej

oio pisze...

Przez prawie 6 minut ten sam czas Roberta i Evansa, ale się dzieje!
Do pierwszego błędu.

oio pisze...

Istnieje jakiś speed-trap na trasie?

Anonimowy pisze...

Piękna walka 0,1 sek.

Irek

oio pisze...

Al-Attiah już ustąpił miejsca Robertowi w generalce. Oby Robert skorzystał z uprzejmości.

Anonimowy pisze...

Kto ma wiedzę. Czy kierowcy mają podawane międzyczasy rywali przez radio ?

Anonimowy pisze...

Evans 0,3sek za kubbica po 15minutach odcinka, czy to F1? ;) Niestety w F1 bywa gorzej, ze RBR maja przewage kilka sekund :/

rolen pisze...

anonim 11:04, takie wiadomosci ma Maciek na swojej haldzie, wiec tak maja wiedze o miedzyczasach

oio pisze...

Zachował lidera. Jest dobrze.

Anonimowy pisze...

Evans jest dobry..

Mateusz Cieślicki pisze...

Evans ma R5...

Anonimowy pisze...

Skąd bierzcie informację o międzyczasach?

Mateusz Cieślicki pisze...

Anonimowy, błagam, przeczytaj wpis, tam jest wszystko....

Anonimowy pisze...

kubica mowil, ze jechal na uzywanych miekkich oponach co przelozylo sie, ze w koncowce juz nie dawaly rady i stad przegral OS, kubica obawia sie, ze jesli lunie to na twardych bedzie masakra, takze logiczny wybor. Moze na druga petle panzerplatte wezmie nowe oponki i spokojnie utrzyma prowadzenie

Anonimowy pisze...

Panie Mateuszu, używając słowa "błagam" poniża Pan czytelnika. Można spokojnie napisać, albo w ogóle.

Anonimowy pisze...

Kimi z Lotusem walczy o tytuł a Kubica "rywalizuje" z Evansem...

Mateusz Cieślicki pisze...

Błagam oznacza poniżenie? Ciekawe spostrzeżenie - prosiłem już wielokrotnie, dlatego teraz błagam. Nie bądźcie znowu tacy wrażliwi :)

Anonimowy pisze...

Rywalizacja oby jak najdłużej trwała. Aż ktoś popełni naprawdę poważny błąd = zakończy udział w rajdzie przed czasem lub wystraszy się na tyle, że odpuści dociskanie gazu. 3mam kciuki za Roberta:)

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie to Kubica robi błąd z oponami. Skoro nie zapowiadają opadów to po co jeździ na miękkich. Na twardych pewnie by Evansowi odskoczył a tak będzie się bał do ostatniego dnia o opony i modlił o brak deszczu.

Anonimowy pisze...

dziś po południu powinno padać to nie będzie już problemu z wyborem opon :)zobaczymy jak będzie wyglądała rywalizacja z evansem na równych oponach

r.b

Mateusz Cieślicki pisze...

Niby radary pokazują gdzieś możliwość deszczu, ale wszyscy na miejscu mówią, że padać nie będzie. Może ta mieszanka Robertowi bardziej odpowiada.

Anonimowy pisze...

Anonimowy z 11:31 ty hejterze!!!

Pawelp pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Pawelp pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=ED_jBQTPZeQ
http://www.youtube.com/watch?v=NAYKqWwarks

Nie wiem czy ktoś mnie już nie uprzedził z tymi filmikami :)

Anonimowy pisze...

Fajnie komentarze zaczynają się pojawiać, niektórzy wiedzą lepiej od RK jakich opon powinien używać, w dodatku robią to zza biurka inni znowu czuja się poniżeni za słowo "błagam"... dziwni są ci kibice...
Dobrze , że moderator jest normalny

Anonimowy pisze...

Anonim 11:31, wcześniej jednak Kimi spędził dwa sezony w WRC, bez większych sukcesów (raz miejsce piąte, dwa razy szóste o ile się nie mylę)
Grzesiek-Tychy

GrygorXXL pisze...

Tak patrzę na klasyfikację WRC i myślę sobie co to będzie jak takim wynikiem skończy się ten rajd :)

Anonimowy pisze...

Info z rajdu:
"12:41 Weather:
Nearly two hours before the re-start it is raining heavily"

Czyli leje. Będzie dobrze ;)

OZ

Anonimowy pisze...

Kubica jedzie z Evansem zderzak w zderzak :) i tylko blad ktoregos z nich lub opony + deszcz moga przechylic szale zwyciestwa na korzysc drugiego. A walcza o wygrana w WRC2 i 7 lokate w generalce. Dawno nie bylo tyle emocji, prawie jak wyscig :)

PS. czy oni maja stale komplety opon czy zawsze dostaja nowy? rozumiem ze chodzi tylko o dbanie o opony do konca drugiej petli.

Anonimowy pisze...

Fajna ta walka z Evansem... :)

untrusted pisze...

Błagam was anonimowi nie dawajcie się tak poniżać :D

Anonimowy pisze...

Mateusz, czy możesz podać gdzie sprawdzasz pogodę na radarach?
pozdr J.

untrusted pisze...

nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że to jest zła wiadomosc że pada:
po pierwsze robcio specjalnie sejwował opony zeby je mieć gdyby zaczelo padac wiec ma komplet na wymiane :)
po drugie to sa już tylko 3 OSy ktore musi pokonać
po trzecie robert ma zawsze duża przewage gdy pada

pewną niewiadomą stanowi jednak ten hamulec ręczny czy uda sie go naprawić na drugą pętlę? czy mają wogule jakis plan jak to naprawic czy może robert bedzie juz do końca swoich dni w wrc2 zawracał na wstecznym :p

Anonimowy pisze...

ciekawe czy beda jechac w deszczu? nie wiem czy lepiej dla Roberta zeby padalo czy przestalo zanim rusza.

Anonimowy pisze...

Ciekaw jestem skąd autor bloga ma takie wiadomości, że Robert nie ma opon na deszcz?

Mateusz Cieślicki pisze...

Nigdzie czegoś takiego nie napisałem, napisałem jedynie, że ma ich mniej niż rywale, którzy wcześniej jechali na twardych.

Anonimowy pisze...

Mateusz nie napisałeś ale sugerujesz czytelnikowi, że Kubica będzie jechał na jakiś zużytych gumach a rywale na nowych. Kubica nie jest palcem robiony więc na pewno pojedzie na odpowiednim komplecie a komu, ile i jakie opony zostaną w garażu jest już nie istotne.

Mateusz Cieślicki pisze...

Zgadza się, nie napisałem jednak, że będzie na złych, ale lepiej mieć więcej niż mniej.

Anonimowy pisze...

Live timing ze strony Citroena, nieraz szybciej podaje czasy przejazdu http://www.citroen-wrc.com/live-results/?id=3931&idEpr=SS12&typf=split&car=7

Anonimowy pisze...

Teraz pierwsi będą mieć gorzej, gdyż rozbryzguja kałuże z wodą, a co za tym idzie atakują wiecej wody, każdy następny ma jej mniej.

Anonimowy pisze...

Przód forda nie podlatuje Wam aston martinem? (zdjęcie z parku serwisowego powyżej)

Anonimowy pisze...

Przygoda latvali ?

rolen pisze...

trzymam kciuki za Sordo, niech w koncu wygra swoj pierwszy rajd :)

Anonimowy pisze...

Ford od dawna idzie w stronę Astona, obejrzyj "mordki" nowych modeli.

A co do ulewy: Rober i Evans będą jechać w podobnych warunkach. Pytanie główne jak dla mnie: OPONY...Czy Robert ma na tyle dobre miękkie, aby trzymać tempo?
DQ

mateusz1991 pisze...

Ostberg i Latvala odpadli. musi być ciezko:(

Anonimowy pisze...

Oby dojechał. Wynik nieważny.

Anonimowy pisze...

o godzinie 16:30 w tv niemieckiej program sport1(DSF) bedzie wczorajszy dzien Rally niemiec

Anonimowy pisze...

Ale jadą!!!!! Oby do mety.
DQ

Anonimowy pisze...

na 4 punkcie pomiarowym RK i Evans dokładnie 00:10:25.2 :D +/-0.0

BTW Robert na mecie, Evans -1,6
W generalce Robert spada o +0,2

Będzie dobrze
OZ

QuickFix pisze...

W F1 też pada ale dramaturgia! Robert powodzenia !!!

Anonimowy pisze...

BTW

w generalce Evans na 5. miejscu
RK na 6. ze stratą tylko 0,2s

Anonimowy pisze...

Jak dobrze widzę to Robert ma szansę wyprzedzić po tym rajdzie Kościuszkę w klasyfikacji WRC.

Michał pisze...

Zostawmy już gdybanie i tłumaczenie za sobą. Pojechali teraz na takich samych oponach, ewidentnie jest to teraz pojedynek kierowców i na pewno nie będą to szachy. 0,2 s!! Szykuje nam się nerwowe popołudnie. :)

Anonimowy pisze...

Następnym razem jak będziecie oddawać głos w sondzie(czy Kubica wygra w wrc2 itd..)przestańce się podniecać,bądzie profesjonalni i realityczni.Gdyby Mateusz zrobił sonde czy Kubica objedzie WRC też 99% było by,że TAK...zejdzcie na ziemie,to,że Robert jedzie I raz w rajdzie niemiec i będzie na podium to jest cud.Na I miejsce nie ma szans,Evans ma lepse auto,większe doświadczenie a najważniejsze opisy tras poprawione przez niego i jego pilota.

GrygorXXL pisze...

nie ma szans?
Szkoda czasu na czytanie takich wypocin!
Ma raptem 0,2s straty.
To Twoim zdaniem przekreśla jego szanse?
Śmiech na sali :)

Anonimowy pisze...

"Anonimowy pisze...
Następnym razem jak będziecie ....."
Więcej wiary, więcej wiary... RK wygra ten rajd.... jest bardzo mądry taktycznie i posiada znakomite umiejętności, to przeważy w wyniku końcowym!!

Anonimowy pisze...

I ja skromnie wierzę w sukces Roberta Kubicy w tym rajdzie...Aczkolwiek bardzo fajnie iż jest zawodnik który walczy z Nim jak równy z równym...Go Robert Go!!!!

Anonimowy pisze...

Przegrać o 0,2s w rajdzie wrc. Trzeba mieć pecha. Ale i tak dobrze, że dojechał i nazbierał dużo punktów.Szkoda trochę, że szczęścia z oponami zabrakło bo byłoby pewne zwycięstwo. ;P

Anonimowy pisze...

Ciekawe dlaczego Robertowi nie dadzą Citroena DS3 w specyfikacji R5? Orientuje się ktoś?

Pozdrawiam,
Slayer

Anonimowy pisze...

Raikkonen najlepszy wynik w WRC autem WRC-5 miejsce..jak szczęśliwie się ułoży Kubica autem WRC2 6 miejsce w WRC.Tak jak powiedział Loeb Kubica jest dużo lepszym rajdowcem od Kimmiego..

GrygorXXL pisze...

Ciekawe jest to że zarówno Kubica jak i Evans jadą na poziomie aut WRC.
Przecież dystans czasowy dzielący 2 i 3 zawodnika w WRC2 jest dużo większy niż dystans czasowy pomiędzy Evansem i poprzedzającym go WRC.
Kurcze, Oni naprawdę jadą niesamowicie szybko. Pytanie ile z tej szybkości Evans zawdzięcza swojemu pojazdowi i co by było jakby mieli te same auta? Tak, czy siak, Robert wykazuje się chłodną głową.
18 pkt za 2 miejsce w rajdzie pozwoli mu objąć fotel lidera w swojej klasie, a ryzyko nieukończenia tak trudnego rajdu w tak ciężkich warunkach jest duże.
Tak trzymać. Nawet jak Evans wygra, to będę się strasznie cieszył i wiem że On wie, że łatwo to mu to z pewnością nie przyjdzie a ja mam nadzieję że nie przyjdzie wcale.

Anonimowy pisze...

Bo DS3 R5 bedzie miał homologacje od przyszlego roku... Wkurza mnie to, ze w ciągu sezonu może wchodzić nowe auto do gry... przez to Kubica nie bedzie juz tak błyszczał:(

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie to w końcu mamy walkę. Moim zdaniem Kubica nie odpuści bo wygrany jest jeden.

Grzegorz Kuczmik pisze...

Uff ale emocje... Jeszcze C.Gutkowski zamieścił wywiad z Toto Wolfem, jest trochę o R.K:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=508451252577145&l=84769077af

Czy osobiście wierzy pan, że on tu wróci?
Jeśli jest ktoś, kto może wrócić do F1 po obrażeniach jakich doznał, to Robert i nikt inny. Sobaczymy, czy będzie w stanie się wyleczyć, ale nie mam wątpliwości, że jeśli ktoś potrafi to zrobić, to tym człowiekiem jest Robert Kubica.
:) :)

Anonimowy pisze...

0,2 sekundy, w WRC grali już mniejsze różnice choćby Rajd Nowej Zelandii i różnica na mecie między Gronholmem i Loebem 0,1 sekundy.
Kwalifikacje GP Belgii były nadzwyczajne, a tu hejterzy co jakiś czas piszą o "dennej F1". Rajd Niemiec też świetny, ale oczywiście jak zawsze "szkoda że państwo tego nie widzieli'.

Anonimowy pisze...

jutro sa 2 odcinki jeszcze

Anonimowy pisze...

Odcinek odwołany z powodu fatalnego wypadku, ktoś wie co się stało? mam nadzieję że nie to nie wypadek Kubicy...

Anonimowy pisze...

Nie bedzie drugiego przejazdu Panzerplatte?

http://www.rallye-magazin.de/rallyes/wm/nachrichten/news-detail/d/2013/08/24/schwerer-unfall-ueberschattet-wm-lauf/index.html

Mateusz Cieślicki pisze...

Z tego co wiem był wypadek w rajdzie historycznym, pilot w stanie ciężkim.

Anonimowy pisze...

R. KUBICA 00:01:50.2
E. EVANS
00:01:52.1

Anonimowy pisze...

Jadą. Robert szybciej niż Hirvonen.

Anonimowy pisze...

Noi prowadzenie odzyskane

Anonimowy pisze...

Brawo Robert!!!

Anonimowy pisze...

Rob dorzucił do pieca, szybciej od Hirvo, Prokopa i Evansa!

Anonimowy pisze...

Podczas przejazdu pojazdow zabytkowych kierowca stracil kontrole i wpadl w drzewa . Zginol pilot i jeden z widzow.

Anonimowy pisze...

MIAZGA!

Grzegorz Kuczmik pisze...

Strata odrobiona !!! Co za czas wykręcili, szybciej od Hirvonen'a, coś nieprawdopodobnego...

Anonimowy pisze...

Po takich wypadkach to może być koniec rajdu :/ Szkoda ludzi :(
DQ

Anonimowy pisze...

Wedlug rallye-mag drugi przejazd Panzerplatte jest odwolany.

Mateusz Cieślicki pisze...

Czytajcie aktualizacje

Maximus pisze...

To co robi Kubica z Baranem powinno byc pokazywane na każdym kanale 2godziny dziennie!Gdyby Hołek,albo inny podopiecznu ORLENU pokazywał taką klase pokazywany by był 24/h.

Michał pisze...

Chciałbym zeby ten OS jednak się odbyl, bo mam przeczucie ze Robert zdystansowałby tam Evansa. Jeśli jednak Robert jedzie na ostatnim świeżym komplecie na deszcz, a jutro miałoby padać, to ostatecznie dobrze by było gdyby się nie odbył.

Anonimowy pisze...

Fotka RK

http://www.flickr.com/photos/bestofrallylive/9576298989/

Anonimowy pisze...

Organizator rozwaza przerwanie calego rajdu.

Anonimowy pisze...

o 16:30 na sport1 (dawniej DSF) relacja z dzisiejszego dnia

Anonimowy pisze...

z całym szacunkiem dla tych którzy odeszli szkoda ,ale niestety ten sport ma i swoje ciemne strony. Co do organizacji nie rozumiem dlaczego stare graty (rajd samochodów historycznych) jest rozgrywany w wspólnie z wrc nie mogli ich na inny termin wepchnąć ?

Anonimowy pisze...

epicki wynik! jest pięknie!


OZ

Anonimowy pisze...

a ten dsf (sport1) jest na cyfrze?

Mateusz Cieślicki pisze...

Anonimowy - oszczędności i logistyka - po co wszystko przygotowywać 2 razy skoro można raz. To całkiem zrozumiałe. I to nie są stare graty.

Anonimowy pisze...

Nawet nie oszczędności. Kibice mają co oglądać cały dzień. Zwłaszcza na panzerplatte. Cały czas coś się dzieje, zamiast kilkugodzinnych przerw.

Anonimowy pisze...

sport1 to program FTA czyli darmowy- niekodowany, ja go odbieram z Astry, podobnie jak też niemiecki Eurosport, a czy jest na hotbirdzie (CP, NC+) to nie wiem.

Anonimowy pisze...

Jest pieknie :) 5ty w WRC masakra :):):):):)

nume pisze...

NC+ kanał 713

Anonimowy pisze...

http://www.flickr.com/photos/bestofrallylive/9584001116/

http://www.flickr.com/photos/bestofrallylive/9581207193/

Anonimowy pisze...

RK. BRAWO. B R A W O ! Czapki z głów :-)

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=wdTXsk_hVE8


Cos pieknego

Anonimowy pisze...

jak to sie milo czyta:
Former F1 driver Robert Kubica was fifth fastest in his DS3 RRC - beating the times of World Rally Car drivers Hirvonen, Martin Prokop and Khalid Al Qassimi. The Pole, who leads the WRC 2 category, is fifth overall, 1m26s behind Martin Prokop.
:):):):):):)

Anonimowy pisze...

sport1 jest na kanale 713 w cyfrze+, o ile wszyscy maja takie same menu, jako ogolno dostepny
pko24

ŁukaszRog pisze...

Jakby odliczyć wszystkie te problemy które Kubica miał przez ręczny to miałby teraz dużo więcej przewagi nad Evansem, ale i tak ostatni OS pojechał genialnie :) Co będzie w przypadku jak odwołają rajd ? Kierowcy dostaną pełne punkty ?

Mateusz Cieślicki pisze...

Tak, pełne i odwołają tylko 2 OS-y jutrzejsze.

Anonimowy pisze...

Gratulacje i dzięki za bogaty i profesjonalny komentarz do Rajdu Niemiec :)

Anonimowy pisze...

Gratulacje i podziękowania oczywiście kierowane są do Mateusza Cieślickiego :)

Anonimowy pisze...

Ja też czasem przeklinam, ale nie uważam tego za genialny komentarz...

Anonimowy pisze...

Mateusz - nie puściles po polnocy mojej uwagi, że Kubicę ponoć odwiedził wczoraj Carlos Sainz

Mateusz Cieślicki pisze...

Nie ma za co dziękować, to w pewnym sensie mój obowiązek, ale dziękuję :)

young22 pisze...

http://www.mototube.pl/film/14776/robert-kubica-grzeje-opony-na-dojazdowce-podczas-rajdu-niemiec/

Mateusz Cieślicki pisze...

Anonimowy - nawet nie widziałem takiego komentarza, sprawdzę spam... Tak - był w spamie - został wyciągnięty, podobnie jak kilka innych komentów.

Anonimowy pisze...

no to gratulacje dla Roberta i Maćka za dobre miejsce w rajdzie Niemiec :D

szkoda, że już nie rozegrano tych 3 OS ale może to i lepiej, w sumie to już bez znaczenia liczy się wygrana i prowadzenie w klasyfikacji WRC2 :)

Robert jesteś WIELKI !

Anonimowy pisze...

Mateusz

ostatni dzisiejszy os będzie rozegrany czy to już koniec rajdu?

Piciu.

Anonimowy pisze...

szkoda ze to nie koniec... robert mial szanse na historyczne dla polskich kierowców 5 miejsce:(

Anonimowy pisze...

Taki mały raport z "zainteresowania" Robertem w tym rajdzie w polskich mediach na godzinę 17:40:
na pasku Polsat Sport News info, że Kubica jest siódmy i drugi w klasie WRC
na paskach telewizji informacyjnych albo nie ma nic, albo podawane z jednodniowym poślizgiem (czyli sytuacji z wczoraj)
w sportowych informachjach Polsat News o 17:20 jedno zdanie, że Kubica w rajdzie piąty i podane to jest jako informacja nr 4
w telegazetach TVP, Polsatu i TVN - sytuacja albo po dniu wczorajszym albo po 11 oesie dziś
żadnych żółtych czy czerwonych pasków, żadnych połączeń z byłymi kierowcami rajdowymi - zainteresowanie niewiele wyższe od zera
w stacjach radiowych bardzo blado, jeszcze rmf coś przebąkuje
Jedynie strony internetowe podają, Robert z rajdami jest w swoim kraju w 'podziemiu'
To jest sytuacja sprzed kilkunastu minut, a przez STO MINUT po ostatnim oesie było tak jak wyżej opisałem, więc jeśli coś sie zmieniło to znaczy, że w ostatnich minutach.
Jedynie powrót Roberta do F1 przywróci mu należne miejsce na czołówkach gazet i serwisów informacyjnych, bo rajdami interesuje się grupa pasjonatów w internecie.

Anonimowy pisze...

Nadal ma.

Anonimowy pisze...

Na rajdzie polski zobaczysz jak liczna jest "grupa pasjonatów z internetu" i to pomimo cześciowego bojkotu tego rajdu z uwagi na ceny biletów.

Anonimowy pisze...

jakie jest najlwpsze miesce kierowcy wrc2 w generalce? bo chyba 5 nie często się zdarza ?

Jac

Anonimowy pisze...

O KTÓREJ JUTRO?

Anonimowy pisze...

Rok temu Ogier był 6.

Anonimowy pisze...

"szkoda ze to nie koniec... robert mial szanse na historyczne dla polskich kierowców 5 miejsce:("
To świetnie, bo w związku z tym ma szanse na jeszcze wyższe miejsce !!!

Anonimowy pisze...

Ma szanse na wyzsze miejsce to fakt, ale trzeba brac pod uwage gorszy wybor opon + wysoka forme evansa. wg mnie lepiej jakby sie dzis skonczylo

Anonimowy pisze...

5 byloby najwyzszym w historii polskich startów w WRC dlatego szkoda ze to nie koniec:/

Anonimowy pisze...

"wysoka forme evansa" a nie szybsze auto? bo coś mi się wydaje, że samochód Roberta jest słabszy

Anonimowy pisze...

To nie chcę nawet myśleć co będzie jak Kub pojedzie samochodem WRC ;)

Anonimowy pisze...

Skoro tak sobie gdybamy, to zauważcie że Robert ma realne szanse być chyba jedynym zawodnikiem w historii, który wygrał wyścig F1 i rajd WRC. A w marzeniach, biorąc pod uwagę jego talent, jedynym który może być mistrzem świata w WRC i F1 :)

Anonimowy pisze...

Wie ktos czy charakterystyka ostatniego odcinka bedzie pasowala Robertowi? Mam nadzieje ze te ~8 sekund wystarczy do utrzymania prowadzenia.

Anonimowy pisze...

Czy na jutrzejszym odcinku będzie dużo haków, nawrotów?
Grzesiek-Tychy

Anonimowy pisze...

Ważne żeby dojechał. Nawet jeśli będzie drugi, to i tak zostanie liderem WRC2. A Evans już się nie liczy w walce o mistrzostwo.

Anonimowy pisze...

sporo nawrotów na OS15 i 16 bo to ten sam os jehany dwa razy
http://www.rally-maps.com/Deutschland-Rallye-2013/Dhrontal

... ale jestem spokojny ;)


Jac

Anonimowy pisze...

Obserwując wyniki poszczególnych Os-ów, jest oczywiste że to Kubica kontroluje sytuacje, Evans naciska, daje wszystko" i co??
RK jest nie tylko doskonałym kierowcą ale i strategiem, kontroluje i skontroluje do końca...

PJMZR pisze...

nowy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=U_W9WWK_--8

Anonimowy pisze...

https://www.youtube.com/watch?v=U_W9WWK_--8

nowy wywiad TVP

damian lewek pisze...

czy wie ktos jak mozna ogladnac za granica ten wywiad poz.:)

Anonimowy pisze...

Sobotnia Kronika TVP Rajdu

http://www.youtube.com/watch?v=l1jwAPAVVt4&feature=youtu.be

Anonimowy pisze...

Tak wygląda jutrzejszy odcinek specjalny. Onboard Hirvonena z 2011r http://www.youtube.com/watch?v=5fycVIy5QzA

Anonimowy pisze...

Super, jeszcze tylko jutro i jest pierwsze miejsce w generalce :)

Anonimowy pisze...

Obejrzałem sobie onboard Hirvonena i naliczyłem na tym odcinku 16 zakrętów minimum 90-tek w ośmiu przypadkach idzie w ruch ręczny. Jestem optymistą co do jutra :) trzymać kciuki i GO Robert do mety!!!
DQ

Anonimowy pisze...

Zacznę ściskać kciuki już od 9. rano ;) Chociaż mam wrażenie że to Robertowi bez różnicy, poradzi sobie i bez tego :-)

Rafał pisze...

Podrzucałem Mateuszowi, że Sport1 będzie pokazywał, ale jeśli ktoś to zobaczył to widział jak to marnie z tymi relacjami jest. No ale cóż, lepiej nie będzie, bo to nie tak, że w tym roku jest tak cienko - ostatnie parę lat tak to wygląda z "ekspozycją" rajdów w tv. Kiedyś (ostatnio tak coś koło 2007 roku) Eurosport trzydniowy rajd mistrzostw świata pokazywał codziennie wieczorami po blisko godzinę, a w poniedziałki były podsumowania. No ale to było jeszcze w czasach świetności WRC, m.in 16 rajdów w sezonie, więcej pieniedzy i firm było w tym sporcie. Za rok rajdów w mistrzostwach ma być już tylko 12, niektóre po dwa dni (w tym roku Sardynia "skróciła się" z 3 do 2 dni). W innym kierunku idzie F1, gdzie dziadek Bernie i Jean Todt chcą nawet 22 weekendów GP rocznie (20 to będzie minimum).

Anonimowy pisze...

aktualne video i zdjecia

http://youtu.be/EQV8-DqKGfo

http://youtu.be/2zh25XPGCuk

http://instagram.com/p/daO7tfqZbm/

http://instagram.com/p/daPCCCKZbw/

http://instagram.com/p/daPMOQKZcC/

http://instagram.com/p/daPUioqZcR/

Ogier Box vs. Kubica Box
http://instagram.com/p/daOz9FqZbS/

Pozdrowienia Adam i Marco

Anonimowy pisze...

Aktualizacja z 20:20: Orientuje się ktoś może kim jest facet omawiający notatki/zapiski z Maćkiem Baranem? Jest to pilot jednej z załóg czy po prostu ktoś ekipy Citroena? Pytam z ciekawości.

Anonimowy pisze...

Polskie niemcy w ostatnim filmiku uwazam ze przynosza tylko wstyd. Widzieliscie ironie Roberta do nich i do tych pytan ? :)

Anonimowy pisze...

Nie umieją mówić "tak" tylko "ja, ja":) Ale wiocha - przepraszam z góry ludzi w polskich wsi!
baba

damian lewek pisze...

i zapowiada sie ciekawy dzien oby tylko bylo bez niespodzianek:)