Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 23 sierpnia 2013

Robert Kubica w Rajdzie Niemiec - dzień 2 (live timing, filmy, zdjęcia, wywiady) [Aktualizacja godz. 23:59 - filmy i zdjęcia]

fot. Citroen Racing
Po znakomitym, choć bardzo krótkim początku Rajdu Niemiec, dziś Robert Kubica i Maciej Baran przystąpią do drugiego dnia rywalizacji, który będzie składał się z 6 odcinków specjalnych. Przewaga Polaków nad kolejnymi kierowcami jest już duża. Poniżej znajdziecie wszystko co potrzebne do śledzenia rajdu oraz zdjęcia, filmy i wywiady.PEŁNĄ RELACJĘ Z CZWARTKU PRZECZYTACIE TUTAJ

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 10:30)

Robert był średnio zadowolony z wczorajszej jazdy, mimo iż niemal zdeklasował rywali na niecałych 40 kilometrach OS-ów, zyskując blisko 15 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji Elfinem Evansem. Oto klasyfikacja Rajdu Niemiec po dwóch OS-ach:

Robert w wywiadzie dla TVP podkreślał, że zdziwiły go warunki panujące na trasie - było zimniej, dlatego twarde opony pracowały gorzej i było bardzo ślisko. Dzisiejsze OS-y będą nieco wolniejsze, bardziej kręte więc opony powinny lepiej trzymać.

Dziś kierowców czeka 6 OS-ów - będą to dwukrotne przejazdy odcinków Mittelmosel, Moselland i Grafschaft, liczących od 19,94 km do 22,95 km. Oto ich godzinowy rozkład:

Piątek, 23 sierpnia:
godz. 10:43 - OS 3 - Mittelmosel 1 (22,95 km)
godz. 11:31 - OS 4 - Moselland 1 (22,79 km)
godz. 12:24 - OS 5 - Grafschaft 1 (19,94 km)
godz. 14:54 - Serwis   
godz. 16:12 - OS 6 - Mittelmosel 2 (22,95 km)
godz. 17:00 - OS 7 - Moselland 2 (22,79 km)
godz. 17:53 - OS 8 - Grafschaft 2 (19,94 km)

Oto dzisiejsze OS-y na mapie:
Jeżeli chodzi o telewizję, to dziś będzie można obejrzeć krótką relację z rajdu na niemieckim kanale Sport1 oraz kronikę rajdu na TVP.
Piątek, 23 sierpnia:
godz. 16.45 - Relacja z Rajdu Niemiec, Sport1
godz. 20:05 - Kronika Rajdu Niemiec - TVP 1

Wczoraj ukazało się wiele filmów i zdjęć z Robertem, oto najlepsze z nich, które jeszcze nie pojawiły się na blogu:fot. Eryk Mełgwa


Pozostałe filmy zobaczycie pod następującymi linkami: FILM 1, FILM 2

Aktualizacja godz. 10:30

Robert Kubica będzie startował do dzisiejszych OS-ów ponownie jako 13-sty, tuż za autami WRC.

Aktualizacja godz. 10:45

Rozpoczął się już 3. OS Rajdu Niemiec. Jest pochmurno i gdzieniegdzie pojawiają się krople deszczu. Robert Kubica pojawi się na trasie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 10:55

Sebastian Ogier, lider rajdu, złapał gumę podczas trzeciego OS-u. Robert Kubica natomiast zdecydował się na wybranie wyłącznie miękkiej mieszanki na pierwsze dwa dzisiejsze OS-y. Jest jedynym kierowcą z czołówki, który się na to zdecydował.

Aktualizacja godz. 11:15

Robert Kubica jest już na trasie 3. OS-u. Polak zdecydował się na wzięcie wszystkich opon miękkich. Nasser Al-Attiyah, który również jechał na 4 miękkich oponach powiedział po dojechaniu do mety, że nie był to idealny wybór. Stracił on sporo czasu.

Aktualizacja godz. 11:20

Michał Kościuszko skarżył się po dojechaniu na metę na ogromny ból w plecach, który czuje od uderzenia bokiem w mur. Jest tak silny, że Polak nie może używać hamulca ręcznego. Robert Kubica na miękkich oponach notuje dobre czasy.

Aktualizacja godz. 11:25

"Odcinek był OK, mieliśmy miękkie opony, ale odcinek był w 99% suchy, a spodziewaliśmy się, że będą mokre partie. Musimy bardzo dbać o te opony na kolejnych OS-ach, będzie bardzo ciężko" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Polska załoga wykręciła czas 14:20.2. Szybszy od Kubicy i Barana był Elfin Evans, ale tylko o 1,4 sekundy.

Aktualizacja godz. 11:35

Robert Kubica zajął ostatecznie 3. miejsce na 3. OS-ie. Wystartował właśnie 4.

Aktualizacja godz. 11:42

Trasa 4. OS-u, który już trwa, również jest sucha, co nie jest dobrą wiadomością dla Roberta Kubicy, który jedzie na miękkich oponach. Na tym OS-ie jest aż 19 nawrotów, co jest złą wiadomością dla opon. Michał Kościuszko, który ma problemy z używaniem hamulca ręcznego z powodu kontuzji, również nie będzie miał lekko.

Aktualizacja godz. 11:58

Robert Kubica jest już na trasie 4. OS-u, który niestety jest całkowicie suchy. Mamy nadzieję, że miękkie opony wytrzymają tę i następną próbę.

Aktualizacja godz. 12:02

Na trasie 4. OS-u zaczął padać drobny deszcz, to dobra informacja dla Roberta i Macieja.

Aktualizacja godz. 12:05

Michał Kościuszko jest już na mecie 4. OS-u. Polak narzeka na ból pleców, który uniemożliwia mu mocne ciągnięcie hamulca ręcznego. Kubica notuje słabe czasy, około 10 sekund wolniejsze niż Evans.

Aktualizacja godz. 12:12

"Mamy większe problemy niż opony. Mam jakiś wyciek na pedałach i jest to duże utrudnienie ponieważ stopa ślizga mi się i dwukrotnie musieliśmy cofać" - powiedział Robert, który okazał się szybszym kierowcą od Evansa na 4. OS-ie!

Aktualizacja godz. 12:18

Robert Kubica ostatecznie był 2. w klasie WRC2 na 4. OS-ie. Polak zyskał jednak przewagę nad drugim w klasyfikacji Evansem. W generalce Kubica i Baran zajmują 8. miejsce:

Aktualizacja godz. 12:38

Ruszył 5. OS, na którego trasie miejscami pada lekki deszcz. Robert powinien pojawić się na mecie za około 25 minut.
Aktualizacja godz. 12:52

Robert Kubica jest już na trasie 5. OS-u. Na jego ostatnich 5 kilometrach pada deszcz.

Aktualizacja godz. 12:56

Coraz większe problemy ma Michał Kościuszko, który odczuwa coraz większy ból. Polski kierowca czuje duży ból na dohamowaniach i nie może używać właściwie hamulca ręcznego. Kościuszko liczy na pomoc fizjoterapeuty na serwisie. Robert jedzie równym tempem z Evansem.

Aktualizacja godz. 13:02

"Było OK, mieliśmy jeden poważny moment, wjechaliśmy w niewłaściwą uliczkę i straciliśmy trochę czasu, ale udało się pojechać dalej" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Polak stracił na tej przygodzie kilka sekund. Szybszy od Kubicy był Evans. Szybko jedzie również Paddon.

Aktualizacja godz. 13:13

Robert Kubica nadal jest liderem klasy WRC2 po rozegraniu pierwszych trzech dziś OS-ów. Polak stracił nieco czasu przez zły dobór opon i błąd na ostatnich kilometrach 5. OS-u, kiedy pojechał w złą uliczkę. Przewaga polskiej załogi to 8,3 sekundy. Zapowiada się ciekawe popołudnie.

Aktualizacja godz. 14:05

Za ponad 30 minut kierowcy rozpoczną serwis. Michał Kościuszko przyznaje, że jeżeli jego stan się nie poprawi to rozważą wycofanie się z rywalizacji. Polski kierowca doznał kontuzji po bocznym uderzeniu i odczuwa bardzo silny ból w klatce piersiowej i kręgosłupie.

W samochodzie Roberta Kubicy zapewne zostaną zmienione opony, do naprawy jest również wyciek, który przeszkadzał Robertowi w kokpicie.

fot. Filip Szawarski
Aktualizacja godz. 15:20

Za niecałą godzinę start 6. OS-u. Nie pojedzie w nim Michał Kościuszko, który z serwisu trafił do szpitala na szczegółowe badania. Polak mógł doznać groźnej kontuzji po lądowaniu po skoku. Samochód do serwisu wprowadzał Maciej Szczepaniak.
fot. Eryk Mełgwa
Aktualizacja godz. 15:55

Robert Kubica na 3 ostatnie dzisiejsze OS-y zabrał 4 opony miękkie i 2 twarde.

Aktualizacja godz. 16:15

Wystartował 6. OS Rajdu Niemiec.

Aktualizacja godz. 16:35

Robert Kubica jest już na trasie 6. OS-u. Na mecie powinien pojawić się za około 11 minut.

Aktualizacja godz. 16:48

Kubica i Baran dotarli już na metę 6. OS-u. Kubica powiedział, że dawał maksimum z samochodu. Uzyskał on czas 13:54.7 i był zaledwie o pół sekundy szybszy od Evansa. Wygląda na to, że Robert wygra ten OS.

Aktualizacja godz. 16:56

Robert Kubica i Maciej Baran byli najszybsi podczas 6. OS-u Rajdu Niemiec, nieznacznie wyprzedzając Elfina Evansa.
Aktualizacja godz. 17:05

Rozpoczął się już 7. OS, liczący 22,79 kilometra. Robert pojawi się na trasie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 17:23

Robert Kubica jest już na trasie 7. OS-u. Polak za około 15 minut powinien być na mecie. Na trasie jest sucho, a Robert jako jeden z niewielu używa miękkich opon. 

Aktualizacja godz. 17:31

Robert Kubica traci ponad 5 sekund do Evansa na 7. OS-ie. 

Aktualizacja godz. 17:35

Robert Kubica jest już na mecie 7. OS-u. Polak wygrał z Evansem mimo że ten był znacznie szybszy na międzyczasach. "Na poprzednim OS-ie było mocne lądowanie, uszkodziliśmy tylną szybę, ale poza tym bez problemów" - powiedział Kubica.

Aktualizacja godz. 17:45

Robert Kubica wygrał 7. OS i przed ostatnią dzisiejszą próbą na 9 sekund przewagi nad Eflinem Evansem. Za chwilę startuje 8. OS.
Aktualizacja godz. 18:05

Oto filmy z przejazdów Roberta przesłane przez favonio i Karola Moździerza:

Aktualizacja godz. 18:20

Robert Kubica i Maciej Baran rozpoczęli już ostatnią dziś próbę. Polacy notują niezły czas na pierwszym międzyczasie.

Aktualizacja godz. 18:25

Robert Kubica i Maciej Baran są już na mecie 8. OS-u. "To był trudny dzień, mieliśmy tylko 1 czysty OS. Naprawiając szybę zapomnieliśmy jej zapiąć. Straciliśmy sporo czasu na rożnych drobnych przygodach, około 30 sekund przez drobne niedociągnięcia" - powiedział Kubica po zakończeniu OS-u, który prawdopodobnie znów padnie jego łupem. Elfin Evans ponownie był szybszy na międzyczasach, ale wolniejszy na mecie. Czekamy na kolejnych kierowców.

Aktualizacja godz. 18:32

Robert Kubica i Maciej Baran wygrali ostatni dziś OS i są liderami klasy WRC2 po drugim dniu Rajdu Niemiec. Nad Evansem polska załoga ma 12,4 sekundy przewagi.

Aktualizacja godz. 19:20

Poniżej znajdziecie wywiad z Robertem Kubicą dla TVP Sport oraz 3 kolejne filmy z przejazdów:
Aktualizacja godz. 19:57

Michał Kościuszko wyszedł już ze szpitala, ale jutro nie wystartuje w trzecim dniu Rajdu Niemiec. Kontuzja Polaka jest poważna, ale nie ma złamań.

Oto klasyfikacja WRC2 po 2 dniach:

Aktualizacja godz. 20:30

Za nami kolejny znakomity dzień rywalizacji w Niemczech. Robert Kubica i Elfin Evans stoczyli niesamowity pojedynek, z którego zwycięsko więcej razy wychodził Kubica, ale w ogólnym rozrachunku to Evans nieco odrobił do Roberta. Pozostali kierowcy WRC2 mogą jedynie pomarzyć o zbliżeniu się do tych dwóch załóg.Aktualizacja godz. 21:20

Poniżej film z przygody polskiej załogi, kiedy jechali z otwartą klapą bagażnika:

Aktualizacja godz. 22:20

Oto wywiad z Robertem po dzisiejszym dniu:


Aktualizacja godz. 23:59

Oto kompilacja przejazdów Roberta i zdjęcia autorstwa Adama i Marco, którym bardzo dziękuję!


Za przesłanie zdjęć i filmów dziękuję Adam i Marco oraz favonio.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

126 komentarzy:

Anonimowy pisze...

jedno z tych zdjęć wygląda jakby Kubica wepchnął się komuś na zdjęcie - mistrz drugiego planu ;P

Anonimowy pisze...

Widzę, że bez echa przeszły słowa Kubicy, że mają problemy na podjazdach - ale może wynika to z przyzwyczajenia do formuły 1. Dlaczego takie słowa mówi teraz - kiedy powinien być już przyzwyczajony do prędkości samochodu rajdowego? Może oznacza to, że w ciągu ostatnich kilku wolnych tygodni testował bolid formuły 1? Hę?

Kacper Parol pisze...

Anonimowy, przecież jeździ w symulatorze, a więcej nie potrzeba, żeby przyzwyczajenia odnowić...

Anonimowy pisze...

(zdjecie nr.4) auto z tylu wyglada jakby mialo jakas przygode, brak bocznej szyby, zalamania na karoserii...

Anonimowy pisze...

(zdjecie nr.4) auto z tylu wyglada jakby mialo jakas przygode, brak bocznej szyby, zalamania na karoserii... chyba ci się wydaje tylko.... ja nie widzę nic, inna sprawa że mam słaby wzrok ;-)

Anonimowy pisze...

Anonimowy a z głową u Ciebie wszystko ok? Jakie załamania ? Jaka szyba ?

HeavyRain pisze...

Chyba ktoś ma zwidy ;)

Anonimowy pisze...

Anonimowy z 2013 09:45 - albo oglądasz jakieś inne zdjęcie albo zmyliły Ci refleksy od lampy błyskowej.

Anonimowy pisze...

Ma rację, na III zdjęciu tylne lewe okno nie ma numeru startowego, który wcześniej miało. Pytanie czy ma szybę, a jeśli nie, to czemu ;-)

grand460 pisze...

Ja szczerze mówiąc nie widze zadnych załaman czy brak szyby. Albo ślepy jestem albo nie wiem ;D

Anonimowy pisze...

OGIER mial przygode ?

oio pisze...

Znowu chłodno. Znów opony będą niedogrzane.

Anonimowy pisze...

Ogier traci po pierwszym pomiarze ponad minute do latvali? O co kaman?
Czyzby przygoda?

TSnioch pisze...

Ano, mówią, że Ogier chyba zepsuł przednie koło ;/

oio pisze...

Anonimowy 10:57

Raczej z radia WRC.

TSnioch pisze...

złamane zawieszenie ;/

Anonimowy pisze...

Robert ryzykuje z oponami.

Anonimowy pisze...

"Znowu chłodno. Znów opony będą niedogrzane."
Dlatego geniusz Kubica wybrał miękkie opony :) Te się znacznie łatwiej dogrzewają ;-)
Pachnie nokautem ;)

oio pisze...

Ogier przegapił hamowanie i coś sobie pourywał. No to Citroen trochę zyska.

oio pisze...

Oho, czasów Roberta nie ma

Anonimowy pisze...

no i już mam zawał.... Robert ryzykuje, czasów nie ma...
DQ

Anonimowy pisze...

Nasser Al-Attiyah, który również jechał na 4 miękkich oponach powiedział po dojechaniu do mety, że nie był to idealny wybór. Stracił on sporo czasu.

Anonimowy pisze...

Robert rozwalił cytrynę

Anonimowy pisze...

jest czas, jedzie szybciej od Kosciuszki :)

Anonimowy pisze...

uff, sa czasy i to niezle jak WRC :)

oio pisze...

Z Robertem wszystko ok. Kościuszko naderwał jakiś mięsień na plecach i nie może zbyt używać ręcznego.

Anonimowy pisze...

Widać w czasach zły wybór opon u Roberta

untrusted pisze...

Kosciuszko w cos przywalil i ma problem z plecami..

Anonimowy pisze...

to jednak byl zly wybor - evans prowadzi:/

Anonimowy pisze...

Robert już ma międzyczasy lepsze od Evansa :-)

Anonimowy pisze...

"Dlatego geniusz Kubica wybrał miękkie opony :) Te się znacznie łatwiej dogrzewają ;-)
Pachnie nokautem ;)"

nie podniecaj się tak kolego bo międzyczasy pokazują, że to był zły wybór...
chwalmy jak Robert robi coś fajnego ale nie popadajmy w jakiś fanatyzm...

oio pisze...

Widać, że Robert miał jakąś 6 sekundową przygodę na trzecim międzyczasie.

Anonimowy pisze...

W mim wieku pozostało mi tylko już podniecanie się Kubicą, proszę więc, bądź tak miły i nie zabieraj mi tej ostatniej....... szanasy na przeżywanie wspaniałych chwil!

Anonimowy pisze...

PADDON wygra ten OS.

Anonimowy pisze...

dobrze jest, tylko 2 sekundy straty. Wiegand z tylu. i dzien sie dopiero zaczyna.

Anonimowy pisze...

H.Paddon pogodzi pewnie Evansa i Kubice na tym OS-ie. Dwa następne odcinki na tych miękkich oponach... pokerzysta. Ile by zyskał gdyby było mokro? Mam nieodparte wrażenie, że Robert chce objeżdżać te bardziej "znane wurce"
DQ

rolen pisze...

tru, mnie tez zdziwil wybor miekkich opon na tak dlugie odcinki

Anonimowy pisze...

wychodzi niestety male doswiadczenie roberta... no ale nikt nie przewidywal ze bedzie innaczej, takich rzeczy jak opony nie da sie nauczyc w rbr ;)

untrusted pisze...

to ze evans nadrobil sekunde ma bardzo male znaczenie ważniejsze jest to ze robcio wskoczył na 8sme w generalce czyli 2miejsca wyżej i ze jedzie w tempie siódmego obecnie prokopa :D

Anonimowy pisze...

Do DQ

Tylko ze nie bedzie mokro... Zobaczymy czy w ogole uda mu sie dojechac bez zniszczenia opon do serwisu:/

Anonimowy pisze...

teraz pozostaje tylko pytanie czy przewaga z wczoraj wystarczy kubicy do utrzymania 1. miejsca przez 3 odcinki...

Anonimowy pisze...

Do Anonimowego 11:35

Właśnie to miałem na myśli.. aby dojechał w dobrych czasach, bo że dojedzie to nie mam wątpliwości. Te miękkie opony szybko mogą się skończyć. Zamiast pokerzysty powinienem napisać "idzie vabanque".
DQ

Anonimowy pisze...

jest mokro? pada?

Anonimowy pisze...

czy Robert bral wogole twarde opony na OS5 czy musi dojechac do serwisu na miekkich?

Anonimowy pisze...

Do serwisu musi dojechać, jest sucho.
DQ

Mateusz Cieślicki pisze...

Czytajcie aktualizacje, w nich też wszystko jest :)

Anonimowy pisze...

Robert powinien to czy tamto, super eksperci jesteście. Dlaczego nie ufacie Robertowi? Kocham faceta za to, ze jest kwintesencją siły ducha i konsekwencji. Tak jak to kiedyś, któryś polski rajdowiec powiedział, Kubica to gość z kosmosu.

Anonimowy pisze...

Evans też ma miękkie gumy, więc nie powinno być tragedii, jeśli chodzi o różnicę w czasach - trzeba tylko przejechać 2 OSy i dojechać do serwisu w miarę dobrym tempem...

Anonimowy pisze...

OGIER chyba zakonczyl jazde na dzis.

untrusted pisze...

completely dry :|
ale nie bierzecie pod uwage ze robert ma na pewno jakies opony zapasowe przy sobie wiec nie jest to az takie va banque jak by sie moglo wdawac ;)

karluum pisze...

Na forum autoklubu piszą, że w połowie OS5 pada...

Anonimowy pisze...

jest miedzyczas evansa a nie ma miedzyczasu kubicy ktory startowal przed nim ? ups....

Anonimowy pisze...

No to po przewadze Kubicy:(

mateusz1991 pisze...

robert duzo wolniej od evansa :( chyba po oponach :(

Anonimowy pisze...

Evans na miękkich? Robert na wstecznym, albo Evans na twardych jednak :/

grand460 pisze...

zaczeło padać

oio, pisze...

Wiatr wieje z Belgii, a na radarze nie widać jakiegoś szczególnego zachmurzenia. Raczej nie popada.

Robert w 1 sektorze coś poczekał.

Anonimowy pisze...

Eee no bez przesady z Evansem - to dobry kierowca a do tego dysponuje R5-tką...

Anonimowy pisze...

U Roberta wyciek. Nie moze uzywac recznego.

Anonimowy pisze...

Do Anonimowego 12:00

Oczywiście ma inne opony. Rzecz w tym, że te opony założy po OS numer pięć. Evans będzie miał z 15-20 sek, przewagi, ale to nie tragedia.

Grzegorz Kuczmik pisze...

Dobry czas Kubicy, szybszy od Evansa. Bardzo dobrze !!!

oio pisze...

Haha, Robert przezornie wylał olej przed Evansem ;)

witol876 pisze...

A ostatecznie i tak byl szybszy niz Evans :-)

oio pisze...

"a little bit of rain somewhere"

Anonimowy pisze...

QRcze niedobrze:( tego rodzaju wyciek będzie raczej trudny do usunięcia szybka naprawą

Anonimowy pisze...

Oby to nie ta nieszczęsna hydraulika :/ która już była przyczyną wycofania z rajdu. Do serwisu już blisko. Trzymam kciuki!!! Go Robert!!!
DQ

oio pisze...

To jak, wyprzedzi Al-Attiyaha w generalce?
Ja myślę, że jak opanują wyciek, to tak.

Anonimowy pisze...

pada deszcz ze maja tak slabe czasy ?

oio pisze...

Jest o tym w aktualizacji.

Anonimowy pisze...

Czyli co? Jak pada to Robert na slickach po mokrym?
DQ

oio pisze...

Na miękkich, nie na slickach.

Anonimowy pisze...

Evans pokazuje żółtodziobom jak się jeździ... niestety Robert jeszcze musi sporo się uczyć.

oio pisze...

Są dwie wersje czasów Evansa: 12:24.5 i 12:27.5. To jak jest?

Anonimowy pisze...

oio :)

Miałem na myśli, że miękkie są już zdarte na slick...
DQ

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 13:05

W rynsztoku macie komputery ?

untrusted pisze...

co wy z tym evansem :> wydaje sie ze to raczej paddon jest niezlym kierowca (10s szybciej od roberta na 5 OS) ale to pewnie zasługa opon i tego ze szarżuje bo nie ma za wiele do stracenia ;)
a evans przecież jedzie w tempie roberta mimo jego problemów z wyciekiem - niby nadrobił kilka sekund ale tylko dlatego ze robert wjechał w złą uliczkę zobaczymy po południu jak naprawią wyciek i robert lepiej dobierze opony jak sobie evans bedzie radził :)

Anonimowy pisze...

Ozz

Nie na temat - znacie może jakąś aplikację na androida gdzie można śledzić czasy na żywo? Pozdrawiam.

Ozz

Anonimowy pisze...

Być może już w niedzielę Matton ogłosi Roberta kierowcą fabrycznym Citroena w 2014 roku i co ciekawe ani Hirvonen ani Sordo takiej pewności jeszcze nie mają! Jeśli nie w niedzielę to w przyszłym tygodniu Matton potwierdzi, że już mają Kubicę 'zaklepanego'.
Dajmy sobie już raz na zawsze spokój z tą denną Formułą 1, bo Robert dobrze wie już na czym stoi i tym czymś są rajdy.
Z tego co wróble ćwierkają to wielce prawdopodobny jest udział Kubicy w rajdzie W. Brytanii w połowie listopada Citroenem DS3 WRC!!! Czyli Polska, Francja i Katalonia - RRC, a W. Brytania WRC. Yupi!

Anonimowy pisze...

jeszcze jeden film z Robertem na niemieckiej drodze

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MAcSOolIvq0

rolen pisze...

nie wiem jak w rajdach wrc, ale w Polsce za takie dogrzewanie opon na dojazdowce, sa sankcje ze strony organizatora. ciekawe jak to jest w wrc

Anonimowy pisze...

Co do Evansa.Nie robcie z niego jakiejs super gwiazdy.Chlopak jest mlody,szybki,utalentowany,ciagle sie uczy,robi postepy.Chwala mu za to.Jego ojciec-Gwyndaf-kierowca szkolnego autobusu-byl swietnym rajdowcem nie dzieki kasie,a dzieki talentowi.Co do Roberta-nie najlepszy wybor opon,ale gdyby popadalo bardziej?Pokerowa zagrywka.Nie stracil,a mogl zyskac bardzo wiele.

Seba HWK pisze...

Kościuszko w szpitalu

Anonimowy pisze...

dlatego prosilbym autora filmu (dogrzewanie opon) o usuniecie filmu z Youtube

untrusted pisze...

coś niespójne są te doniesienia gutowski pisze że kosciuszko opowiadał, że podjeżdżali do punktu z mocnym podbiciem nie odjął gazu, przejechali go na szóstce.
"Gdy uderzyliśmy w ziemię, na kilka sekund straciłem oddech"

nie ma w tej opowiesci nic o zderzeniu bocznym chyba ze pozniej jeszcze do tego ten mur dołożyli..

rolen pisze...

Sokol ten pisze o dobiciu - widocznie mocno walna o droge. W sumie to i tak mial wiecej szczescia niz pilot Gronholma, ktoremu kiedys pret zbrojeniowy wbil sie w dooopsko ;)

Anonimowy pisze...

Nie musial usuwac filmu ze slalomem, zobaczcie http://www.youtube.com/watch?v=ADO5n8LqePU
Jakos sobie nie przypominam aby Kimi potem mial problemy.


BoMiSieNudzi

Anonimowy pisze...

Historycznie rzecz biorąc Robert w powtórnych przejazdach był zawsze dużo szybszy. Zobaczymy co w tym rajdzie pokaże. Trzymam kciuki.
@marcobg

oio pisze...

Stresujący ten live-timing. Co chwilę jakieś opóźnienia i braki w opisie. Jedzie Robert?

grand460 pisze...

Robert na mecie, wciąż trzyma tempo
Pół sekundy przed Evansem na OS6

Anonimowy pisze...

Live timing ze strony citroena http://www.citroen-wrc.com/live-results/?id=3931&idEpr=SS7&typf=split&car=7

Anonimowy pisze...

Jeśli chodzi o opony, to wszystko jest jasne:
Kubica trenuje na miękkich, żeby przygotować się do Pirelek w F1.

favonio pisze...

OS 4 Moselland
ogier
http://www.youtube.com/watch?v=po4PO8mA92g
kosciuszko
http://www.youtube.com/watch?v=HzQ7Mk_dcao
kubica
http://www.youtube.com/watch?v=9JkAKRPrGgg
http://www.youtube.com/watch?v=lMaKNNgJ8oo
http://www.youtube.com/watch?v=lZqAo65Hd08Anonimowy pisze...

Mam nadzieję, że to wsteczny a nie wyciek... 11 sek do Evansa? Dużo.
DQ

Anonimowy pisze...

większej głupoty dawno nie słyszałem... :) :)

Anonimowy pisze...

skąd ja wziąłem te 11 sek?
DQ

Anonimowy pisze...

kubica cos slabo, mowia, ze z otwartym czyms jedzie, ale czym ?

Anonimowy pisze...

Ale Robert miał świetną końcówkę na tym osie :)

Anonimowy pisze...

0,2 sekundy przed Evansem....

Krzysztof Kasperek pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Nieźle, odrobił prawie 7 sekund na tym OS-ie.

Irek

Anonimowy pisze...

Kolejnego Os-a jedzie słabo i kolejnego wygrywa... oby tak dalej, !!!

Anonimowy pisze...

patrząc na czas to chyba z otwartą przepustnicą... ;)a tak na poważnie to mają jakiś problem z tylnią szybą...

Anonimowy pisze...

Fantastyczna końcówka Roberta na 7 osie :)

Anonimowy pisze...

Evans musi sie gotowac - jada leb w leb, ale to on zawsze jest ten drugi o ulamki sekundy

Anonimowy pisze...

Czy on ciśnie w końcówce ze zawsze odrobi stratę?

Anonimowy pisze...

"Jedzie slabo i wygrywa" coś nie tak z logiką .... :)))))))))

Anonimowy pisze...

Pewnie sam jestes slaby a do tego slepy.Patrz na czasy+ROBERT jedzie kapitalnie. 2+ga grupa kierowcow na WRC jedzie tzm samym tempem
lub gorzej. Tak trzymac!

favonio pisze...

OS 5 - Grafschaft - początek OS'u

http://www.youtube.com/watch?v=jsikpDdS7DY
http://www.youtube.com/watch?v=YxxBi9j4oF8
http://www.youtube.com/watch?v=HY8Xs5NkeLc

favonio pisze...

Robert daje autograf na koszulce kibica w service park

http://www.youtube.com/watch?v=k9wpRQkep4k

oio pisze...

Świetna jazda i ostra rywalizacja między Robertem a Evansem.
Do tego już tylko 7,4 sek. do Al-Attiyaha! Czad.

Grzegorz Kuczmik pisze...

Mimo wielu drobnych problemów fantastycznie przejechana dzisiaj druga pętla. Przewaga nad Evans'em to teraz 12.4 sek. Jutro ciąg dalszy zmagań :):)

Anonimowy pisze...

Ma szanse na 7 miejsce w generalc

HeavyRain pisze...

Świetnie dziś jechali :) gratulacje dla Roberta i Maćka

Anonimowy pisze...

Nie ma jakiegos wywiadu z Mackiem?
pozdrawiam

favonio pisze...

OS 7 - Moselland 2 Nasza ekipa jedzie z otwartą klapą bagażnika
http://www.youtube.com/watch?v=RdvBOXVyjUs

OS 8 - Grafschaft 2
http://www.youtube.com/watch?v=FALdsfTRlik

kaesen pisze...

Jedzie ktos z lodzkiego i zabierze jedna osobe na rajd polski?

Anonimowy pisze...

Co do tego odrabiania w koncowce, to wg mnie to raczej Evans jedzie gorzej koncowki po prostu. Po 7. odcinku Evans mowil, ze przegrzewaja mu sie hamulce i tak sobie mysle, ze byc moze z tego powodu nie moze utrzymac tempa ktore mial na poczatku odcinkow.

Pozdrawiam,
Mariusz

Anonimowy pisze...

W koncu wbılem sıe w neta na tych wakacjach.Ale polskıch znakow nıe maja.Trzymam kcıukı Robert !!!

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

Nieco ponad sto wpisów na tą chwilę - dla porównania w pierwszych wiosennych rajdach "dniówka" wahała się między 300 a 440 wpisów...
Wniosek taki, że przytłaczająca większość czeka na powrót, a teraz jest tylko przeczekanie z nadzieją oby nic mu się nie stało.

grand460 pisze...

mi się ta klapa trochę skojarzyła z DRS-em :D , tylko szkoda że tutaj akurat Robert stracił około pół minuty. Ale to już nie ważne. Z dzisiejszymi przygodami Robert poradził sobie w 100 procentach, co bardzo cieszy przed jutrzejszym dniem :)

marshad pisze...

@Anonim 22:10 Nie próbuj czytać za wiele z liczby komentarzy. Nie obchodzi mnie także "przytłaczająca większość". Jeśli spojrzysz w tamtejsze komentarze to zauważysz na przykład, że wiele z nich podaje te same informacje, które i tak każdy widział na własne oczy - czasy przejazdów, różnice etc. Naturalne jest, że podejście się nieco zmienia, dojrzewa, jest mniej euforyczne, do tego autor (wraz z czytelnikami) robi świetną robotę z informacjami i wstawkami medialnymi.
Niedawno Mateusz przegapił 10mln odwiedzin, a teraz mamy ich 13mln - to daje średnio 20000 odsłon dziennie. 100, 200 czy 500 komentarzy nijak reprezentuje nastawienie pozostałych 19500+ odwiedzających.

Anonimowy pisze...

http://motorsport-czarno-na-bialym.pl/?p=1487

Anonimowy pisze...

Sainz spotkał się z Robertem?

Anonimowy pisze...

Al-Kuwari siedzi przed kompem i gryzie paznokcie

krzych91krk pisze...

http://youtu.be/8Y8ISGaYISE?t=16s
- Robert traci tylną szybę.

krzych91krk pisze...

...ale polecam całość, świetne ujęcia w tym kilka z Robertem w roli głównej. Coś mi mówi, że tam gdzie Robert stracił szybę, Michał Kościuszko doznał kontuzji.