Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 1 sierpnia 2013

Robert Kubica w Rajdzie Finlandii - dzień 1 [aktualizacja godz. 23:45 - Kubica kończy dzień na 2. miejscu - zdjęcie i film]

6 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 50 km - to dziś czeka kierowców, w tym oczywiście Roberta Kubicę w Rajdzie Finlandii. Polak prezentował się wczoraj znakomicie, wykręcając znakomity czas i tylko nieznacznie ustępując jednemu z Finów. Jak będzie dziś? Zapraszam na relację z live timingiem i wszystkimi filmami i zdjęciami!LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 11:00)

To już dziś, po bardzo długiej przerwie, wracamy do rywalizacji w WRC2 i od razu na jednym z najbardziej szczególnych rajdów - w Finlandii - bardzo szybkie OS-y, mnóstwo hop i długich zakrętów - to czeka dziś kierowców.

Przypomnijmy, co mówił Robert przed rozpoczęciem rajdu:
"To będzie bardzo ciekawe wyzwanie. Trasy Rajdu Finlandii są niesamowite i bardzo trudne, szczególnie, gdy tak jak ja przejeżdża się je po raz pierwszy. Jest wiele skoków, zakrętów na szczytach, szybkich łuków. Będzie to kolejna dobra lekcja dla mnie i nie mogę się jej doczekać. To jedna z najlepszych rund w kalendarzu, ale będzie trudno, bo nie mam doświadczenia na takich drogach. Na szczęście jest wiele filmów z przejazdami z poprzednich lat. Starałem się jak najlepiej przygotować do tego rajdu przez notatki. Nijak ma się to jednak do doświadczenia kierowców, którzy są tu 5 czy 6 raz. Wtedy wie się znacznie więcej".

"Każdy wie, że Rajd Finlandii jest bardzo specyficzny - odcinki są bardzo szybkie, a drogi zazwyczaj szerokie, choć nie brakuje ciaśniejszych sekcji. To będzie mój czwarty szutrowy rajd, jestem przyzwyczajony do dużych prędkości, ale to będzie coś zupełnie innego niż Grecja czy Sardynia. Będzie to trudny, ale mam nadzieję, że dobry rajd. Przede wszystkim nastawiamy się na zbieranie doświadczenia".Program na dziś

W czwartek kierowcy przejadą mało kilometrów podczas odcinków specjalnych - tylko 48,24 km, ale będą to odcinki bardzo wymagające. Będzie również aż ponad 431 km odcinków dojazdowych. Zaczynamy o godz. 11:15, kończymy po godz. 20. Oto szczegółowy rozkład OS-ów:

godz. 11:15 - OS 1 - Himos 1 (4,45 km)
godz. 12:40 - OS 2 - Torittu 1 (8,3 km)
godz. 14:18 - OS 3 - Koukunmaa, (13,68 km)
godz. 16:34 - OS 4 - Torittu 2    (8,30 km)
godz. 18:00 - OS 5 - Himos 2 (10, 20 km)
godz. 19:30 - OS 6 - Killeri 1 (2,06 km)

Co w TV?

Dziś tradycyjnie czeka nas tylko jedna relacja - w TVP, ale będziemy również nasłuchiwać fińskich telewizji, w których na pewno pojawią się materiały z rajdu.

Czwartek, 1 sierpnia:
godz. 20:05 - Kronika Rajdu Finlandii - TVP 1

Wczoraj Robert był drugi w klasie WRC2 podczas shakedownu, ale jego czasy nie liczą się do klasyfikacji generalnej. Polak zaprezentował znakomite tempo i mamy nadzieję, że dziś będzie podobnie. Zapraszam do wspólnego kibicowania!


Aktualizacja godz. 10:25

Robert Kubica będzie startował jako 15. w całej stawce czyli jako pierwszy kierowca po autach WRC, co stawia go w dobrej sytuacji. Zawodnikiem poprzedzającym będzie Mikko Hirvonen.

Aktualizacja godz. 11:00

Robert Kubica wystartuje do pierwszego OS-u dokładnie o godz. 11:42. Można już słuchać Radia WRC, zapewne ponownie będzie sporo o Robercie. A poniżej krótka próbka tego, jak jeździ Robert Kubica w Finlandii (za www.facebook.com/kubicaofficial):


Aktualizacja godz. 11:15

Rozpoczął się 1. OS Rajdu Finlandii. Robert Kubica wyruszy na jego trasę o godz. 11:42.

Aktualizacja godz. 11:46

Robert Kubica jest już na mecie 1. Odcinka Specjalnego Rajdu Finlandii. Polak uzyskał czas 2:52.1, zaledwie 2 sekundy gorzej od najwolniejszego auta WRC. "Było bardziej ślisko niż myśleliśmy, mieliśmy jeden niebezpieczny moment na jednym z zakrętów. Jadę bez doświadczenia a przy tak trudnym rajdzie jest ciężko." - powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Czekamy na kolejnych kierowców, aby móc ocenić, który będzie Robert na 1. OS-ie.

Aktualizacja godz. 12:00

Robert Kubica zajmie prawdopodobnie 4. miejsce na 1. OS-ie Rajd Finlandii. Polak przegrał tylko o 1,1 sekundy z Esapekką Lappim i Eyvindem Brynildsenem oraz o 3,6 sekundy z Jaarim Ketonenem.

 
Aktualizacja godz. 12:25

Oto fragment przejazdu Roberta Kubicy na 1. OS-ie:


Aktualizacja godz. 12:58

Ruszył drugi OS. Rajdu Finlandii. Robert Kubica ruszy na 8-kilometrową trasę około godz. 13:10.

Aktualizacja godz. 13:15

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u. Uzyskał on czas 4:43.9. Esapekka Lappi jedzie wolniej od Roberta. "Było bardzo ślisko i podstępnie. Jestem zaskoczony brakiem przyczepności, ale jest równo dla wszystkich. Próbujemy złapać tempo, ale nie jest to łatwe. Poprawialiśmy opis, co nie jest łatwe przy tak dużych prędkościach" - powiedział Robert po OS-ie.

Aktualizacja godz. 13:25

Robert Kubica na pewno nie wygra 2. OS-u Rajdu Finlandii, ale jest już raczej pewne, że Polak awansuje na 3. miejsce w WRC2!

Aktualizacja godz. 14:18

Rozpoczął się 3. OS Rajdu Finlandii liczący ponad 13 km. Robert Kubica wyruszy na trasę około godz. 11:45.

Aktualizacja godz. 14:55

Robert Kubica jest już na mecie 3. OS-u: "Wszystko jest w porządku. Nadal jest bardzo ślisko, bardziej niż przypuszczałem. Jest bardzo trudno, ale dziś się tylko rozgrzewamy, jutro zaczynają się bardzo trudne OS-y" - powiedział Robert.

Polak uzyskał7:26.8 i znów będzie w czołówce WRC2.

Aktualizacja godz. 15:12

Robert Kubica był 5. na 3. Odcinku Specjalnym i w klasyfikacji generalnej spadł na 4. miejsce. Polak nadal jednak jedzie świetnie i traci mało do czołówki.
Aktualizacja godz. 15:35

TUTAJ zobaczycie fragment przejazdu Roberta Kubicy podczas 2. OS-u.

Aktualizacja godz. 16:38

Rozpoczął się 4. OS Rajdu Finlandii. Robert Kubica pojawi się na jego trasie około 17:10. 

Aktualizacja godz. 17:10

Robert Kubica jest już na mecie 4. OS-u. Polak uzyskał czas 4:45.5. "To był ekstremalnie trudny odcinek. Kilka razy w ciągu kilku pierwszych kilometrów byłem spóźniony na hamowaniu.


fot. Citroen Racing
Aktualizacja godz. 17:17

Czekamy na Jari Ketomę, który jako jedyny ma szanse wyprzedzić Roberta Kubicę na 4. OS-ie.

Aktualizacja godz. 17:20

Robert Kubica zajął 2. miejsce na 4. OS-ie Rajdu Finlandii. Szybszy od niego - o około 5 sekund był tylko Jari Ketomaa. Robert nadal jest 4. w generalce klasy WRC2.
Aktualizacja godz. 18:08

Rozpoczął się 5. OS Rajdu Filnadii. W poprzednich Robert Kubica spisywał się znakomicie. Polak wyruszy na trasę około 18:35. 

Aktualizacja godz. 18:20

Na trasie 5. OS-u pada rzęsisty deszcz, co nie ułatwi jazdy kierowcom. 

Aktualizacja godz. 18:25

Robert Kubica miał drobną przygodę na trasie, po jednym z mocnych dohamowań zgasł silnik, potrzebny był restart i przez to Polak stracił trochę czasu. Mimo wszystko Kubica zrobił świetny czas 5:55.7 - szybciej od Esapekki Lappiego. 

Aktualizacja godz. 18:48

Robert Kubica zajął drugie miejsce na 5. OS-ie, minimalnie przegrywając z Karlem Kruudą. Polak awansował na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy WRC2!
Aktualizacja godz. 19:05

Robert na 5. OS-ie:


Aktualizacja godz. 19:20

Robert Kubica w odcinku specjalnym kończącym dzisiejszą rywalizację Killeri 1, rozgrywanym na stadionie (kierowcy jadą równolegle) będzie jechał w parze z Andreasem Mikkelsenem, jadącym autem WRC.

Aktualizacja godz. 19:40

Wystartował 6. OS - ostatni dziś. 

Aktualizacja godz. 19:45

Robert Kubica jest już na mecie 6. OS-u - Polak pojechał genialnie i wykręcił czas lepszy od 4 kierowców WRC!!! 

Aktualizacja godz. 19:58

Robert Kubica na pewno nie wygra 6. OS-u, ale prawdopodobnie utrzyma 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Aktualizacja godz. 20:15

Robert Kubica ostatecznie był 7. na 6. OS-ie, ale w klasyfikacji generalnej klasy WRC2 utrzymał 2. miejsce:
Aktualizacja godz. 22:35

Wszyscy wiemy, że Robert Kubica spisał się dziś znakomicie i jadąc po bardzo trudnych, nieznanych trasach wykręcił czasy dające mu drugie miejsce w klasyfikacji WRC2. Kubica podkreśla, że jest na rajdzie po raz pierwszy, a w Finlandii doświadczenie jest niezwykle ważne. 

Robert przegrywa tylko z Jari Ketomaą o blisko 20 sekund. Niektórzy mogą pomyśleć sobie, że to duża przewaga. Chcę jednak wrócić uwagę, że Fin zna trasy w swoim kraju lepiej niż własną kieszeń. Startuje tam już 8 raz. Dodam tylko, że z wcześniejszych 7 startów ukończył 2... Jest to kierowca, który nie kalkuluje i idzie na 100%. Robert chyba już pozbył się tego nawyku i priorytetem dla niego jest ukończenie rajdu i nauka. Piszę to nie aby usprawiedliwiać stratę Roberta, ale żeby uświadomić pewne fakty jednostkom, które mogą skłaniać się już ku drastycznym opiniom.

Ważną kwestią są również samochody. Robert startuje Citroenem DS3 RRC i musi walczyć z nowym Fordem Fiestą R5, która w powszechnej opinii jest nieco szybsza od aut S2000 i RRC. Ale jak widać po czasach i to nie przeszkadza Robertowi być szybszym od nich.

Bardzo ciasno jest również w klasyfikacji generalnej całego rajdu, gdzie walkę o zwycięstwo toczą Thierry Neuville, Sebastien Ogier i Mads Ostberg, pomiędzy którymi odstęp to niecałe 9 sekund. Robert w generalce jest 14.

Dziś mieliśmy jedynie przygrywkę prawdziwej rywalizacji, która rozpocznie się jutro. Czeka nas 8 długich i trudnych OS-ów, a pierwszy z nich już o godz. 8:48. Już jutro kolejny wpis z kolejnym dniem rywalizacji, a tymczasem dziękuję Wam za wspólne śledzenie dziś rajdu. Na koniec zdjęcie i film.Aktualizacja godz. 23:45
fot. Citroen Racing

fot. Citroen Racing


Źródło: przegladsportowy.pl, facebook.com, twitter.com, wrc.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

104 komentarze:

HeavyRain pisze...

Trzymam kciuki :)

Anonimowy pisze...

Ja też trzymam :)

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

Hi hi ja też trzymam kciuki ;)

BADDER RACER

puchatekwks pisze...

Też trzymam mocno kciuki. RK ogień na tłoki i ciesz się slajdami przez szczyty i chopami przy 170 - 200 km/h. Oby tylko w drodze. Forza Kubica & A BOMBAZZA !!

Anonimowy pisze...

Ty patrzcie jakie jajca - ja też trzymam kciuki :)

gmbs

puchatekwks pisze...

p.s ciekawy wywiad CG dla PS o RK:

http://www.przegladsportowy.pl/Motosporty-Yves-Matton-Kubica-jezdzi-w-stylu-Loeba,artykul,177338,1,352.html

untrusted pisze...

super że "jest wiele soków" przynajmniej sie Robcio nie odwodni ;)

Anonimowy pisze...

Uprzejmie donoszę, że.... też trzymam kciuki.
DQ

Anonimowy pisze...

Proponuje live timing na mobilne platformy jeżeli ktoś korzysta z telefonów lub tabletów http://m.rally-base.com/2013/neste-oil-rally-finland-2013/

Lucas

Anonimowy pisze...

Ten filmik z przejazdami widziałem już wczoraj. No i stan przedzawałowy pewnie do soboty. Jak ten facet zapitala! To jest debiut! Chyba nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Słowa uznania dla Maćka, trzeba mieć niezłe "cojones", aby na to patrzeć z... boku.
DQ

Anonimowy pisze...

Co oznacza literka M na stronie ze splitami ?

Kolo Loozak pisze...

Szeroko (acz serdecznie) uśmiechnąłem się po przeczytaniu słów Yves Mattona o presji jaką Robert będzie odczuwał jeżdżąc w kategorii WRC. On chyba jednak jeszcze dobrze nie poznał Roberta...

Anonimowy pisze...

zespół fabryczny

Irek

Anonimowy pisze...

2:52.1 dobry czas Roberta

Anonimowy pisze...

Dwa wurce tyłu. Czekamy na Finów.
DQ

Anonimowy pisze...

Brynildsen 2:51 w R5

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 11:39/Wojtku - daruj sobie...

Anonimowy pisze...

Miejscowi znają każdy kamień.

Irek

Anonimowy pisze...

Ketomma 2:48.5 w R5 :O

grand460 pisze...

Brawo Robert spokojnie, bez szaleństw o to właśnie chodzi :)

Anonimowy pisze...

A czemu R5 jest do licha klasyfikowane jako WRC-2???

Anonimowy pisze...

Hmmm... i jak tu odmieniać te ichnie nazwiska? Ketomaa - za Ketomaa, Ketomą/Ketomaą???

Tak czy inaczej pokonać miejscowych będzie raczej niemożliwe, więc tym razem na dominację RK się nie nastawiam, ale może jakieś miłe niespodzianki... :P

Anonimowy pisze...

Jeszcze Protasov szybszy od Roberta na 1 os-ie.
Irek

Anonimowy pisze...

Hej ludziska. Czy radio WRC jeszcze nadaje bo ja od godziny próbuję coś posłuchać i nie daję rady.

xan pisze...

Nadaje jak najbardziej. Nieco tylko przerywa miejscami.

Anonimowy pisze...

Dzięki xan. No to u mnie kaszana. Pozdro dla tych co mogą.

Anonimowy pisze...

wyprzedzi Lappiego na os.2

Anonimowy pisze...

a gdzie S. OGIER ? Po Kubicy wszyscy jakby zwolnili, pada deszcz?

Anonimowy pisze...

tak, pada deszcz i wjechal samochod bezpieczenstwa na trase

Anonimowy pisze...

Ogier 5 na mecie 2 OS-u.
Irek

Anonimowy pisze...

Mówią, że drugi odcinek jest bardzo śliski. Jest już czas Ogiera, ponoć były jakieś wąptliwości z określeniem trzeciego sektoru.

Evans jechał szybciej od Kubicy w dwóch sektorach, w trzecim stracił jednak ponad 20s.

Anonimowy pisze...

Raczej nie awansuje na 2 miejsce w WRC2. Będzie 4.
Irek

mateusz1991 pisze...

jezeli Protasov pojedzie wolniej od roberta to utrzyma 3 miejsce :)

Mateusz Cieślicki pisze...

Pamiętajcie, że Protasov nas w tym rajdzie nie obchodzi - nie jest liczony w WRC2.

mateusz1991 pisze...

a to sory nie wiedzialem :)

Anonimowy pisze...

Protasov nie jest w tym rajdzie klasyfikowany w WRC2, wiec jego wyniki nie maja znaczenia

Anonimowy pisze...

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1012427_10151596948880678_36417748_n.jpg

Irek

untrusted pisze...

a wie ktoś czemu Protasov nie jest liczony?

Anonimowy pisze...

"godz. 18:00 - OS 5 - Himos 2 (10, 20 km)"

czy na stronie jest błąd, czy Himos 2 jest dłuższy od Himos 1?

Mateusz Cieślicki pisze...

Komentuj normalnie (możesz krytykować, mnie to nie przeszkadza, byle z sensem) a nie prowokuj, to nie będę usuwał.

Anonimowy pisze...

Chyba się dogadamy... inna sprawa nie trzeba prowokować, aby widzieć że przed Robertem jeszcze dużo nauki, bo wystarczyło aby do stawki dołączyli tylko kierowcy którzy przez brak finansów nie uczestniczą w pełnym cyklu, a już Robert pozostaje w tyle.

Anonimowy pisze...

do anonim z 1 sierpnia 2013 14:31

zabawne jak tacy ludzie tacy jak ty nie biorą pod uwagę pewnych czynników składających się na wynik.
Przecież Robert sam powiedział, że przyjeżdżając na ten rajd jedzie głównie po to aby dojechać do mety... swoim tempem, nie ważne jaki będzie wynik, liczy się fun i doświadczenie

Anonimowy pisze...

Robert w komentarzu stwierdził, że dziś jest tylko rozgrzewką przed jutrem :).

Anonimowy pisze...

jest na razie pierwszy w WRC2? kolejnosc startowa sie zmienia do kazdego OS , czy jest ta sama ?

lukasz krakowiak pisze...

Witam to moj pierwszy post na blogu strone odwiedzam codziennie od czasu powstania , ale dopiero teraz odwazylem sie cos napisac ,mam pytanie Czy Zauwazyliscie jakies postepy w rehabilitacji Roberta ? Tzn w ostatnim pol roku Chcialem dodac wyrazy podziekowania dla Mateusza za to co robi na stronie . Moze jakies spotkanie zorganizujemy narazie nie wiem jak ono by moglo wygladac ale piszcie czy jestescie za tym i jak to widzicie

Anonimowy pisze...

A jakbyś widział jej zmienianie?

Anonimowy pisze...

Kubica będzie chyba 5. w trzecim OSie. Ketomaa wykręcił czas z kosmosu, 7:16.7.

Jeszcze w drugim OSie poprawili czas Evansa i był przed Kubicą, więc Robert był 4. w tamtym OSie.m.

Anonimowy pisze...

Ketomaa szybszy od Sordo

Irek

Anonimowy pisze...

dobra dobra ketomaa mógłby się ścigać w zasadzie bez pilota nie wieżę ,że mógłby pokonać Robka w kolejnych rajdach bez przesady aż tak bardzo nie odstaje od paydona

Anonimowy pisze...

Protasov nas interesuje bo chcemy wiedzieć jak Kubica wypada na tle doświadczonych zawodników. Może w punktacji się nie liczy ale to nie ma znaczenia. Liczy się tylko to czy jest od Kubicy szybszy.
To że nie punktuje nie oznacza że można z nim przegrać i nazywać się najszybszym.

Anonimowy pisze...

Sorry ale jak auto ktore powstalo w czasie seozonu (r5) moze byc liczone w klasyfikacji generalnej wrc-2!?

Anonimowy pisze...

Bardzo ładna jazda załogi Kubica / Baran, teraz mają przed sobą powtórzenie odcinków zobaczymy ile są w stanie przyspieszyć. Kibicujemy !!!

Anonimowy pisze...

Anonimowy z 14.31

No tak, w końcu poznaliśmy prawdę dzięki Tobie. Najlepsi kierowcy nie jeżdżą w F1, ani nie walczą o mistrzostwo w WRC. Najlepsi na świecie kierowcy to Finowie, którzy nie jeżdżą nigdzie indziej poza Finlandią, bo nie mają pieniędzy. Dobre ;) Czekam na następne kwiatki tego typu ;P

untrusted pisze...

straszne ograniczenie umysłowe
wiadomo że robert jedzie w tych warunkach pierwszy raz to prawie tak jak by jechał z zamkniętymi oczami jak poprawi opis to na drugich przejazdach pewnie cos nadrobi a jak nie to w przyszlym roku jesli bedzie (a mam nadzieje ze nie ;)
ketomaa jest dobrym kierowca ale wymiata tylko na swoim podworku na innych juz nie i dlatego nie ma pieniedzy..

Anonimowy pisze...

Do czterech razy sztuka? Pierwszy?
DQ

Anonimowy pisze...

Mateusz, w sumie zapomniałem pogratulować strony :)
Czytam i śledzę od samego początku.Bardzo lubię tutaj zaglądać.
Pozdrawiam.

Jaro75 :)

P.S.
:)))
"Ależ" dlaczego usunąłeś moja odpowiedź na tą prostacką zaczepkę? hihihi
Dobrze zrobiłeś.Ja już wojen o Roberta stoczyłem tyle że przyda się chwila wytchnienia.

Anonimowy pisze...

Anonimowy z 16.12

Dokładnie.Ręce opadają jak się czyta coś takiego.
Finowie jadą na pamięć a Robert debiutant na trasach rajdowych,pierwszy raz na tym piekielnie szybkim i trudnym rajdzie ale ciągle jeszcze jakieś HALO.
Ech...

Najważniejsze aby przejechać cały rajd,zebrać kolejne doświadczenie i oczywiście dobrze się bawić jak to Robertos zawsze powtarza :))

Anonimowy pisze...

chyba w gorszych warunkach jechali skoro jest brak poprawy w stosunku do Torittu 1

Anonimowy pisze...

Niewiele,to może być minimalny szczegół na trasie.
Jeszcze dwa os-y dzisiaj.Myślę że jutro Robert będzie się czuł pewniej.
Nie ma co marudzić :) Możemy się cieszyć że Robert jest w stanie robić takie rzeczy w aucie.Mogło być zupełnie inaczej...
Ręka na pewno się poprawia dzięki rajdom i trzeba pamiętać że tutaj nie tylko chodzi o spełnienie naszego "chcemy" aby Robert wrócił do F1 bo wiadomo że Robert nie odpuści więc tego możemy być pewni ale tutaj chodzi także o codzienność aby łatwiej się Robertowi żyło najwyczajniej mówiąc.

Jaro75 :)

untrusted pisze...

dobrze że Robert jest czwarty dzisiaj :)
wolelibyście żeby był pierwszy na 1, 2, 3, 4 oesie a na piątym wyleciał i po zabawie czy żeby pierwszego dnia pojechał spokojnie, jutro nabrał doświadczenia i w ostatni dzień dobrał się do tyłka Evansowi i Padonowi :)

Makatak pisze...

Deszcz pada.

Anonimowy pisze...

Aktualizacja godz. 18:08

Rozpoczął się 5. OS Rajdu "Portugalii".

Do poprawy ;]

Anonimowy pisze...

Mateusz już opija dobry występ Roberta :-)

Anonimowy pisze...

Nie chwal dnia przed zachodem słońca

Anonimowy pisze...

Bedzie 2 w generalce ! po OS

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 18:34 - Eeee... nie - Mateusz nie opija :) Gdyby opijał, taka nazwa jak Finlandia byłaby "bezbłędna"... a tak to tylko... "Filnadii" wyszło :P
Zdecydowanie nie opija :) ABSOLUTnie!

Mikoch pisze...

Chyba w swojej klasie a nie w generalce...

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=i75s-_VX1Q0&sns=tw

Anonimowy pisze...

Robert pokazuje klasę jak są trudne warunki!! Na Finlandii nie ma tak dużych różnic czasowych pomiędzy WRC WRC 2.
Tempo ma dobre, ważne że z odcinka na odcinek się rozkręca :)

oio pisze...

stracił z 7 sekund przez to zgaśnięcie. Szkoda, odrobiłby sporo.

Anonimowy pisze...

Jest dobrze, nawet znakomicie. 2-gi w generalce. Widząc statystykę Ketomaa, to prowdopodobieństwo, że dojedzie do końca wynosi 50%. Do przodu Robert !

Anonimowy pisze...

Jaro, pozdrawiam Cię serdecznie - wojowniku jeden:)Kochajmy Roberta i kubicujmy Mu, bo jest Wielki! "Ależ" ciesze się, że jest szczęśliwy:) masseter

Anonimowy pisze...

"statystykę Ketomaa", podaj jakis link

Anonimowy pisze...

lepiej niż M. ÖSTBERG, Prokop!
pko24

Anonimowy pisze...

lepiej niż M. ÖSTBERG, Prokop!
pko24

oio pisze...

Obstawiam,że na stadionie Ketomaa będzie poza podium wrc2

dom86# pisze...

Mati na 6 os-ie chyba Robert był lepszy od 3 wurców ;) a nie 4. Szczegół, ważne jest to jak nasza załoga zaprezentowała się dzisiaj. Szkoda, że JML już nie jedzie...

Anonimowy pisze...

ale Barable go wyprzedzil wiec nie wygra wrc2

Anonimowy pisze...

i E. BRYNILDSEN 3 sek lepszy w wrc2

Anonimowy pisze...

Ta kategoria R5 to naprawdę dobre auta.
Irek

Anonimowy pisze...

4,5s od Ketomaa i 3 innych tez lepszych

Anonimowy pisze...

24 sekundy straty do Ketonaa ... przepaść nie do odrobienia, po 3 dniach będzie powyżej minimum minuty.

oio pisze...

masakra z tym Ketomaą

Anonimowy pisze...

czemu r5 jest klasyfikowane jako wrc-2?

Anonimowy pisze...

Dobra jazda dzisiaj. Dzięki dla Mateusza i wszystkich aktywnie komentujących. Jutro zaczynamy tuż przed 9.00
Irek

Anonimowy pisze...

http://eventnews.ynil.com.s3.amazonaws.com/events/2013/WRC/Rally-Finland/WRC/itinerary-WRC.html

Tutaj można poczytać co kierowcy mówią po odcinkach.

Anonimowy pisze...

Robert, czekam na Ciebie w Austrii w 2014!
Dzisiaj była niezła zabawa, jutro tez takiej życzę. Niesamowita rehabilitacja :).

A.T.

marshad pisze...

@Anonim 20:17 Bo należy do tej kategorii. Specyfikacja R5 jest następcą S2000 oraz RRC i wygląda na to, że wpasuje się świetnie - nowsza, lepsza konstrukcja i tańsza w obsłudze, czego chcieć więcej? (może tych 180,000 Euro ;)

marshad pisze...

Nie zdążyłem jeszcze przestudiować wyników 6 odcinka, ale mam wrażenie że trasa poprawiała się po każdym przejeździe. Ketomaa i Brynildsen (obaj R5) szybsi niż Ogier i 8 kolejnych kierowców WRC. Paddon w Skodzie S2000 i Salo w Subaru R4 szybsi od Roberta, Evansa i kilku kierowców WRC.

Te 24s straty Roberta do Jari to żadna przepaść. Wszystko jeszcze może się wydarzyć.

Anonimowy pisze...

Mam dwa Pytania, jakie są podstawowe różnice między R5 a Citroenem Roberta, i jak to robi ten Ketomaa, że ma takie fantastyczne czasy?

Anonimowy pisze...

Wygląda na to, że Jari specjalizuje się w rajdzie Finlandii :)
Ostatnim razem nawet go ukończył!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jari_Ketomaa

Anonimowy pisze...

Robson słabo, widać różnice w klasie zawodników ... :(
Jak się nie rozbiję to będzie sukces :D

Vtec

Anonimowy pisze...

@Anonim z 20:47


Wg Neuvilla, ktory jechal Fiesta R5 w Gyko Ypres, Fiesta R5 jest 1 sek/ km szybsza od samochodow s2000/RRC.


Reszte wnioskow pozostawiam wam, oczywiscie nie umniejszajac jezdzie Keetom :)

kezmo pisze...

Rajd jest długi... Jutrzejsze czasy powiedzą więcej. Robert przed rajdem mówił, że ciężko im będzie znaleźć szybkość na pierwszych odcinkach itd. Myślę, że jutro będzie szybszy i z odcinka na odcinek będzie przyspieszał.

Anonimowy pisze...

@Vtec

Sorki ale co Ty pie_ysz? Tylko jeden Fin jest szybszy.
Podejrzewam że jak byś startował za swoją stodołą miałbyś lepszy czas niż lepsi zawodnicy którzy do Ciebie przyjechali.
Tylko tyle i aż tyle.

grand460 pisze...

Podsumowując, pierwszy dzień rajdowania bardzo dobry :)
Plan wykonany w 100 procentach :)
Do jutra :D

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 21:09
Podaj link gdzie tak powiedział

oio pisze...

kolejność startowa zostaje?

Anonimowy pisze...

Na początku WRC w odwróconej kolejności do zajmowanych miejsc, później reszta zgodnie z kolejnością zajmowanych miejsc

Anonimowy pisze...

Masseter :) !
Pozdrawiam serdecznie :)) Ja też się cieszę jak się pewnie domyślasz bo u mnie bez zmian czyli jak zawsze za Robertem w ogień :))
Jest pięknie i jeszcze całe lata będziemy kochać Robertosa :))

To co ,we wrześniu uderzamy na Polski !! Ja już piątek mam wolny od momentu jak dowiedziałem się że Robert pojedzie :)

Coś tam piszę niektórzy że Ketomma ma 25 sekund przewagi :) hihihihi o czym Oni piszą.
Na tym etapie kariey Roberta to tylko mizerne 25 sekund.Który to rajd Fina ? 10-ty ???
Gdyby to był 10-ty rajd Roberta to już dzisiaj byłby na mecie :)))))

Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze pamiętając o Robercie Jego również :))

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

Morelli?

http://2.bp.blogspot.com/-9axaLXwV8xY/UfrH9uaxeNI/AAAAAAAAIv4/mo5Whf1PmF0/s1600/fota+1.jpg

Anonimowy pisze...

Bralbym to drugie miejsce jutro w ciemno :) Trudny rajd, drugie miejsce to sporo punktow :)

Anonimowy pisze...

Całkiem podobny ten koles do Morelli

Ima pisze...

Awesome!