Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 11 lipca 2013

Konkurs o Robercie z biletami na Rajd Polski i świetny film [aktualizacja niedziela, rozstrzygnięcie konkursów]

Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie wiedzy o Robercie Kubicy, który przez najbliższe tygodnie będzie prowadzony na blogu i facebookowym profilu bloga. Do wygrania będą bilety na tegoroczny Rajd Polski, w którym wystartuje Robert. Ponadto zachęcam do obejrzenia wspaniałego filmu przygotowanego przez WRC.

Do Rajdu Polski pozostają niemal dokładnie 2 miesiące. Tym, którzy chcieliby się wybrać na to wyjątkowe wydarzenie, a dodatkowo uważają, że mają dużą wiedzę o Robercie Kubicy lub szczęście, proponuję udział w konkursie wiedzy o naszym kierowcy i Rajdzie Polski.

Zasady są proste - prowadzone będą 2 konkursy - na blogu oraz na Facebooku. W zapowiedzianym wcześniej terminie (np. "Piątek, po godz. 18") będzie pojawiało się pytanie - albo na blogu, albo na Facebooku (w zależności od tego, jaki to konkurs). Trzeba będzie na nie odpowiedzieć w wyznaczonym czasie (zazwyczaj do końca dnia), wysyłając odpowiedź na adres konkurs.powrotroberta@gmail.com. Za każdą poprawną odpowiedź będziecie otrzymywać punkt, a osoba, która zbierze ich najwięcej wygra bilet. Prowadzone będą oczywiście 2 odrębne klasyfikacje - facebookowa i blogowa.

Na blogu pytania będą ukazywały się zawsze w tym samym miejscu - w prawym pasku. Dodatkowo - spośród uczestników obu konkursów - wylosowana zostanie jedna osoba, która otrzyma bilet - warto zatem choć raz wziąć udział w konkursie, aby mieć szanse wygranej w losowaniu.

Pytania będą różne - czasem bardzo łatwe, czasem bardzo trudne, ale prawie zawsze będzie się na nie dało odpowiedzieć dzięki informacjom, które znajdują się na blogu. Wystarczy dobrze poszukać. Pierwsze pytania już jutro i pojutrze!

Konkurs potrwa do 11 sierpnia, a zwycięzcy otrzymają 3-dniowe bilety Rally Pass uprawniające do:
- wejścia do wszystkich oficjalnie wyznaczonych punktów widokowych na odcinkach specjalnych Lotos 70 Rajdu Polski
- oglądania Wolnych Przejazdów, Odcinka Kwalifikacyjnego oraz Super OS Mikołajki (miejsce stojące przy Torze)
- wejścia na teren parku serwisowego
- miejsca parkingowego przy każdym punkcie widokowym oraz przy Torze Mikołajki
- otrzymania oficjalnego Informatora z mapą Rajdu

Pełny regulamin konkursów znajdziecie na końcu wpisu, ja zaś zawsze służę pomocą jeżeli będą jakieś pytania.

Ale zanim prześledzicie regulamin, obejrzyjcie świetną kompilację przejazdów Roberta Kubicy, którą przygotowało WRC.Aktualizcja:

W prawym pasku bloga ukazało się już pierwsze pytanie - zapraszam do udziału w konkursie! Już jutro startuje konkurs facebookowy!

Aktualizacja wtorek

Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już drugie pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.

Aktualizacja czwartek

Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już trzecie pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.

Aktualizacja piątek.

Czwarte pytanie w konkursie blogowym: Ile wyścigów wygrał Robert Kubica w swoim pierwszym sezonie startów w Kartingowych Mistrzostwach Polski?

Aktualizacja poniedziałek

Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już czwarte pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.


Aktualizacja godz. 17:00

 Na blogu pojawiło się kolejne pytanie w konkursie wiedzy o Robercie Kubicy, oto ono: W barwach jakich zespołów startował Robert Kubica w Grand Prix Makau? (Należy podać nazwy wszystkich zespołów).

Aktualizacja środa

Robert Kubica kilka ostatnich dni spędził w Oxfordzie, ale nieznany jest powód jego obecności w tym mieście. Jest niemal pewne, że ma to związek z jego motorsportową karierą.

Aktualizacja środa godz. 20:50


Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już czwarte pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.

Aktualizacja pątek


Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już szóste pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.

Aktualizacja poniedziałek

Na blogu jest już 7 pytanie w konkursie wiedzy o Robercie Kubicy i Rajdzie Polski!

Aktualizacja wtorek

Na facebookowym profilu bloga pojawiło się już siódme pytanie w konkursie facebookowym. Wystarczy wejść TUTAJ.

Regulamin konkursów
1. Organizatorem konkursów jest prowadzący blog powrotroberta.blogspot.com - Mateusz Cieślicki.

2. W konkursach może wziąć udział każdy odwiedzający stronę powrotroberta.blogspot.com oraz każdy odwiedzający Fanpage strony pod adresem www.facebook.com/powrotrobertablogspotcom.

3. Konkursy trwają od 12 lipca 2013 roku do 11 sierpnia 2013 roku, a kończą się wraz z ogłszeniem wyników. W ramach pierwszego konkursu pytania będą zadawane na blogu www.powrotroberta.blogspot.com (zwany dalej konkurs blogowy), a w ramach drugiego na Fanpage'u bloga na portalu Facebook (www.facebook.com/powrotrobertablogspotcom) (konkurs "facebookowy") zadawane będą pytania dotyczące kariery Roberta Kubicy oraz historii Rajdu Polski, na które uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć w wyznaczonym czasie. Liczona będzie tylko pierwsza odpowiedź. Klasyfikacje punktowe będą prowadzone oddzielnie dla każdego konkursu (blogowy i facebookowy).

Organizator zastrzega sobie prawo do zadania trudniejszego w jego ocenie pytania, za które punkt zostanie przyznany tylko jednej osobie - tej, która jako pierwsza odpowie na pytanie. Możliwe będzie również zadanie pytania w formie ankiety. Ta ostatnia opcja możliwa jest tylko w konkursie facebookowym.

4. Aby wziąć udział w konkursach należy wysłać na adres e-mail: konkurs.powrotroberta@gmail.com poprawną odpowiedź na pytanie zawarte na blogu (konkurs blogowy) lub na Facebooku (konkurs facebookowy). Jeden uczestnik konkursu może udzielić tylko jednej odpowiedzi na pojedyncze pytanie. Wysłanie pierwszego e-maila przez daną osobę z odpowiedzią jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

W konkursie "facebookowym" do zaliczenia danej odpowiedzi niezbędne będzie udostępnienie lub polubienie danego pytania publicznie na swojej tablicy.

5. Każdy, kto udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie, otrzymuje punkt, który jest dopisywany do klasyfikacji generalnej danego konkursu.

6. Nagrodą główną w konkursie są  3-dniowe bilety Rally Pass na Rajd Polski (13-15 września) uprawniające do:
- wejścia do wszystkich oficjalnie wyznaczonych punktów widokowych na odcinkach specjalnych Lotos 70 Rajdu Polski
- oglądania Wolnych Przejazdów, Odcinka Kwalifikacyjnego oraz Super OS Mikołajki (miejsce stojące przy Torze)
- wejścia na teren parku serwisowego
- miejsca parkingowego przy każdym punkcie widokowym oraz przy Torze Mikołajki
- otrzymania oficjalnego Informatora z mapą Rajdu

Bilety otrzymają:
- Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów w konkursie "blogowym"
- Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów w konkursie "facebookowym"
- Osoba, która zostanie wylosowana spośród wszystkich uczestników obu konkursów

Jeżeli po zakończeniu konkursów dwie lub więcej osób będą miały tyle samo punktów, o kolejności decyduje liczba udzielonych odpowiedzi w danym konkursie, łącznie z błędnymi, a jeżeli i na tej podstawie nie uda się wyłonić zwycięzcy, szybkość odpowiedzi na ostatnie pytanie konkursowe. W ostateczności może zostać ogłoszone losowanie.

7. Uczestnik konkursu podaje w e-mailu odpowiedź na pytanie oraz deklaruje pod jaką nazwą, w razie wygranej, ma figurować na liście zwycięzców. Nazwą może być w szczególności imię, nazwisko, nick. Nie może to być nazwa naruszająca czyjekolwiek interesy i prawa. Jeżeli deklaracja nazwy nie zostanie zawarta we wiadomości zgłoszeniowej, Organizator wyśle do uczestnika e-mail z prośbą o jej podanie, a w razie braku odpowiedzi w ciągu 12 godzin, uczestnik będzie figurował na liście zwycięzców podpisany pierwszym członem adresu e-mail, do znaku "@".

8. Organizator nie będzie przechowywał, używał i udostępniał adresu e-mail dla celów innych niż konkursy.

9. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w konkursach, wcześniejszego zakończenia konkursów albo ich anulowania .

10. Wszelkie wątpliwości związane z powyższym regulaminem i konkursem rozstrzyga Organizator a jego decyzje są ostateczne.

Aktualizacja niedziela, 18 sierpnia

Czas na długo wyczekiwane rozstrzygnięcie konkursów. W konkursie blogowym jedynie 3 osoby udzieliły kompletu odpowiedzi: Scalpel, Marek92 oraz Jarosław Dobrzyński. Gratuluję im wiedzy i wytrwałości w konkursie. Aby docenić trud, jaki włożyli w konkurs, każdego z nich nagradzam biletem na Rajd Polski!

W konkursie facebookowym żadnemu z uczestników nie udało się odpowiedzieć na komplet pytań. Na ostatnie pytanie poprawnie odpowiedziały 4 z nich, a najszybszym okazał się grand460, który wygrywa bilet.

Wszystkich zwycięzców proszę o przesłanie na mój adres mailowy (mcdon21@gmail.com) lub mail konkursowy adresów do wysyłki biletów.

Pozostaje nam jeszcze losowanie biletu spośród wszystkich uczestników. Aby było jak najbardziej uczciwie postanowiłem, że losowanie odbędzie się w następujący sposób:
Każdemu z uczestników zostanie przyporządkowany numer od 21 w górę - przyporządkowanie będzie losowe i nie będzie miało żadnego znaczenia.

O tym kto wygra zdecyduje... losowanie Lotto z wtorku, 20 sierpnia. Wylosowane wtedy liczby zsumujemy, a liczba będąca sumą wskaże zwycięzcę losowania. Jest to według mnie najbardziej sprawiedliwy układ, a jednocześnie taki, nie dający nikomu prawa do jakichkolwiek podejrzeń o moją nieuczciwość. Szansa na to, że w Lotto padną liczby 1,2,3,4,5,6 jest identyczna jak ta, że padną liczby 44,45,46,47,48,49 itd.

Oto lista do losowania:

21 21011978
22 Arkadiusz Katrycz
23 puszek76
24 adamrw
25 Adrian Roczniak
26 Adrian Majtyka
27 Aleksandra
28 Alexandra1304
29 Anna Chryszczanowicz
30 Hugar
31 Andrzej Kanteluk
32 Anna Mościńska
33 Anna Kokosza
34 Anna Marzec
35 Anna Warmuz
36 Artur Artur
37 aszpakowski
38 Aussie Grit
39 Gibkiperon
40 Łukasz Choroś
41 bartekmas1991
42 Bartlomiej Kotula
43 Beata Gibalska-Puchała
44 Scalpel
45 Michał Nowiński
46 Mateusz Piasecki
47 Karola
48 cichu9
49 Natalia Twarda
50 Damian Cwynar
51 Patyk
52 Dawid Jacoszek
53 Przemysław Kubica
54 Paweł Surdykowski
55 Dominik M.
56 domin
57 dominiak.agata
58 emek.kurasinski
59 Emilian Maj
60 Eryka Bronka
61 Wołowina
62 Jakub Kruczek
63 Adam
64 Fedo
65 GrzesiekF
66 filip.konieczny
67 Filip Stankowski
68 Franek1500
69 Szymon3
70 PIORUN
71 Grzegorz Zieliński
72 gkmuczmik
73 Paulina G.
74 grand460
75 Aleksander Gross
76 grzb6
77 grzbla
78 grzegorzd92
79 Grzegorz Wrona
80 Szymon Sakowicz
81 Marcin Naskręt
82 iksilak
83 KREET
84 Iwona
85 Jerzy Bogdanowicz
86 assska21
87 Anna Katarzyna Wysocka
88 Jan
89 Jarosław Dobrzyński
90 jarus82.82
91 justyna.13
92 Justyna K.
93 jutu.f1
94 Krzysztof Prus
95 kaaarol
96 Kacperatus
97 kaesen42
98 Qeymil
99 Kamil Domaradzki
100 kamo159
101 kibziu
102 Kinga Kozłowska
103 eon
104 Krzysztof Kozłowski
105 Klaudia Bąbińska
106 Krzysztof Krystek
107 Krystian Śpiewak
108 krzychu686
109 Krzysiek Pokusa
110 ArchiDraft
111 KubicaFAN
112 Grzegorz Krauza
113 Kuba Plewiński
114 Jakub Niemczyk
115 Kamilus
116 kudlaty.rally
117 kuszov
118 Grzegorz Łata
119 LNR82
120 Boro Team
121 Łukasz Kubica
122 Łukasz Powałowski
123 lucas
124 ŁukaszF1
125 MarekC
126 naski7
127 Mateusz Siemienkiewicz
128 Mefiu166
129 Małolepsza Katarzyna
130 Marcin Kazior
131 omar77
132 marek_kapica
133 Marek92
134 Matek Kwiatkowski
135 Patryk Świerczyński
136 Marta Grzybowska
137 lewy1997
138 Mateusz Grula
139 Mateusz Staniszewski
140 Mateusz Słowikowski
141 Mateusz Gałabuda
142 Mateusz Ciesiółka
143 Mateusz Stępień
144 max_kowal
145 Mateusz Cieniuk
146 Maciej Guźniczak
147 Marek C.
148 Michał
149 Mika F1
150 R10
151 Marcin Łabiszewski
152 Marcin93
153 Michał Lankosz
154 Seweryn Mlody
155 montello
156 Hackuss
157 Michał Tranowski
158 12belfast
159 abizmc
160 Witek_nmc
161 Aleksandra Kalka
162 Olis
163 Patrycja Brygoła
164 pavlin95
165 Pati Sz.
166 Patrycja Szramka
167 Fredryk
168 pavlin95
169 Paweł Trzeciecki
170 Piotr Socha
171 piotr.90
172 piotrek200v
173 pitahawk
174 piotr199217
175 Autsajder
176 piotroas
177 pirat83
178 goldbizon
179 DEREK
180 WaldekK
181 Piotr Oświeciński
182 starysknera
183 kubas782
184 przemek046
185 Robert Parkoła
186 Rafał Klimek
187 pieczarr3003
188 Volkerball
189 FoxP
190 moloo
191 robertaqua
192 robur
193 Mirosław Rode
194 Rollii WP
195 Blacharz
196 Kamil Kwiatek
197 Michał Rubajczyk
198 Sylwia
199 Marcin19
200 Sandra Morawek
201 sbartek4
202 SzczepanWer.
203 Sebastian Slaboń
204 SewerynW
205 slavek08
206 Jakub Borkowski
207 szczypakozy
208 Marabut
209 Marcin Szukalski
210 Daniel Szulc
211 Szymon Wróbel
212 Paweł Tobolski
213 Tomasz Warmuz
214 trzy
215 Tomek Pisarczyk
216 tomekg97
217 tomek kowalski
218 tosiaf1
219 Paulina Motylewska
220 waldimarzec
221 wojny
222 Wojciech G
223 wojtekstec330
224 Anna Katarzyna Wysocka
225 pieczarr3003
226 Yahoo Yahoo
227 Studio Żabie Oko
228 Zbyszek B
229 Zibi
230 Paweł Żebrowski
231 Zygi
232 Mariusz Z
233 Dominik Parys


Jeżeli suma liczb będzie wyższa niż 234, wtedy losowanie przekładamy na czwartek!

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

Konkurs blogowy:

Scalpel 11
Marek92 11
Jarosław Dobrzyński 11
marek_kapica 10
Adam 10
Marek C. 10
Michał 10
bartekmas1991 10
Jakub Niemczyk 10
Krzysztof Krystek 10
Piotr Rdzanek 10
Mateusz Słowikowski 10
assska21 10
Patyk 9
pieczarr3003 9
grzegorzd92 9
Krystian Śpiewak 9
Mateusz Ceniuk 9
FoxP 9
Fedo 8
Aleksandra 8
abizmc 8
Volkerball 8
Marabut 8
Szymon3 8
eon 8
Kamo159 8
Marcin93 7
krzychu686 7
kamilus 7
Krzysztof Prus 7
przemek046 6
Zbyszek B 6
Mateusz Piasecki 6
waldekk 6
slavek08 6
Jakub Borkowski 6
Dominik M. 6
12belfast 6
21011978 5


naski7 7
ArchiDraft 6
grand460 9
Franek1500 9
Autsajder 8
Kinga Kozłowska 8
Kacperatus 7
Sylwia 10
Mateusz Grula 8
Robert Parkoła 9
Jan 9
Anna Mościńska 7
kaesen42 6
montello 6
Mateusz Ciesiółka 6
Hackuss 6
jarus82.82 6
Grzegorz Wrona 6
Iwona 6
GrzesiekF 6
Olis 6
Łukasz 9
Piotr Socha 6
iksilak 6
Kamil Kwiatek 5
robur 5
Damian Cwynar 5
gkmuczmik 5
waldi marzec 5
Mariusz Z 5
kudlaty.rally 5
Tomasz Kłosek 5
PIORUN 5
Zibi 5
grzb6 5
pavlin95 6
puszek76 5
Maciej Guźniczak 7
Sandra Morawek 5
Anna Katarzyna Wysocka 5
Qeymil 5
grzbla 4
piotroas 4
Gibkiperon 4
Paweł Wojniak 4
wojtekstec330 3
tomekg97. 3
cichu9 3
Justyna K. 3
Aleksandra Kalka 3
Patryk Świerczyński 3
jutu.f1 3
Justyna.13 3
annakokosza 3
Wołowina 3
Adrian Roczniak 3
Paulina G. 3
Hugar 3
Mateusz Stępień 3
adamrw 3
Aleksander Gross 3
Łukasz Story 3
Szymon Sakowicz 2
ŁukaszF1 2
Łukasz Choroś 2
piotr.90 2
Mateusz 2
szczypakozy 2
lucas 2
emek.kurasinski 2
Mefiu166 2
Emilian Maj 2
Tomasz Warmuz 2
Anna Warmuz 2
robertaqua 2
Boro Team 2
Aussie Grit 2
KREET 2
R10 2
SzczepanWer. 2
kubas782 2
a-katrycz 2
Michał Tarnowski 2
Natalia Twarda 2


Yahoo Yahoo 1
Marcin Łabiszewski 1
mikaf1xd09 1
Marcin19 1
max_kowal 1
Adrian Majtyka 1
SewerynW 1
tosiaf1 1
KubicaFAN 1
anna marzec 1
Marcin Kazior 1
Anna 1
Grzegorz Łata 1
Marta Grzybowska 1
Mirosław Rode 1
Rollii WP 1
Małolepsza Katarzyna 1
Paweł Tobolski 1
Sebastian Slaboń 1
Przemysław Kubica 1
Grzegorz Zieliński 1
Marcin Szukalski 1
kaaarol 1
sbartek4 1
Paweł Żebrowski 1
Pati Sz. 1
Patrycja Szramka 1
Studio Żabie Oko 1
Eryka Bronka 1
Witek_nmc 1


Konkurs facebookowy:

Nazwa Punkty
Mateusz Słowikowski 10
Mateusz Cieniuk 10
jan 10
Sylwia 10
Scalpel 10
patyk 10
Daniel Szulc 10
Ania Moscinska 10
Łukasz Kubica 10
Leopold Napora 10
kaesen42 10
assska21 9
Jakub Niemczyk 9
marek_kapica 9
Zygi 9
mg1111 8
Mateusz Grula 8
Marcin Naskręt 8
eon 8
pavlin95 8
Marcin93 8
pieczarr3003 7
omar77 7
marek92 7
Krys Krzysztof 7
Aleksandra 7
abizmc 7
Kinga Kozłowska 7
Grzegorz Wrona 7
pitahawk 7
jarus82.82 6
Fredryk 6
goldbizon 6
Damian Cwynar 6
Volkerball 6
Dominik M. 5
puszek76 5
Mateusz Ciesiółka 5
przemek046 5
kacperatus 5
adamrw 5
Kamil Kwiatek 5
Bartlomiej Kotula 4
trzy 4
wojny 4
kudlaty.rally 4
grzb6 4
Anna Katarzyna Wysocka 4
Karola 3
Blacharz 3
Sandra Morawek 3
waldimarzec 3
bajer_pl 3
domin 2
lewy1997 2
Michał Rubajczyk 2
Aleksander Gross 2
Hugar 2
LNR82 2
Klaudia Bąbińska 2
Grzegorz Łata 2
szczypakozy 2
Kamilus 2
Aleksandra Kalka 2
Anna Kokosza 2
Piotr Oświeciński 2
Przemysław Kubica 2
MarekC 2
Natalie Twarda 2
Przemysław Kubaszewski 2
Justyna Kokosza 2
Mateusz Gałabuda 2
Wojtek Stec 2
Szymon Wróbel 1
Seweryn Mlody 1
Szymon Sakowicz 1
Iwona 1
Jakub Borkowski 1
Grzegorz Zieliński 1
Jakub Kruczek 1
Artur Artur 1
DEREK 1
dominiak.agata@gmail.com 1
Anna Chryszczanowicz 1
Arkadiusz Katrycz 1
Beata Gibalska-Puchała 1
Dawid Jacoszek 1
starysknera 1
Andrzej Kanteluk 1
Alexandra1304 1
Grzegorz Krauza 1
aszpakowski 1
Filip Stankowski 1
filip.konieczny 1
Tomek Pisarczyk 1
ola sobczak 1
Michał Tranowski 1
Michał Nowiński 1
moloo 1
Mika F1 1
Michał Lankosz 1
Matek Kwiatkowski 1
Queymil 1
Mateusz Staniszewski 1
Mateusz Siemienkiewicz 1
piotr199217 1
Paweł Surdykowski 1
pirat83 1
piotrek200v 1
Paweł Trzeciecki 1
PaulinaG 1
Patryk Świerczyński 1
Patrycja Brygoła 1
Paulina Motylewska 1
sbartek4 1
kibziu 1
jutu.f1 1
Marcin Łabiszewski 1
Krzysiek Pokusa 1
Krystian Śpiewak 1
justyna.13 1
Jerzy Bogdanowicz 1
kamo159 1
Kamil Domaradzki 1
Wojciech G 1
ŁukaszF1 1
kuszov 1
tomekg97 1
Marcin Szukalski 1
Rafał Klimek 1
Kuba Plewiński 1
Krzysztof Kozłowski 1
Łukasz Powałowski 1
WaldekK 1


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

67 komentarzy:

Pawel Wojniak pisze...

Lajtowo :) A film ekstra oby takich wiecej WRC robilo bo az kolo sie cieszy :)

grand460 pisze...

Czuje że będzie zacięta walka :D
Dzięki Mateusz za konkurs ;)

Anonimowy pisze...

Cudowny filmik :))
Pozdrowienia Robert ! :)

Jaro75 :)

Rafał Chmura pisze...

Świetny film, ale Robert wróć do F1, please!!!!

Anonimowy pisze...

hmmm, coś mi się wydaje, że odpowiedzią na to co będzie robił Robert w 2014 może być jego forma fizyczna podczas najbliższego rajdu. Po ponad miesiącu nieobecności jak Robert przyjedzie chudszy o parę kg to będzie oznaczać, że już "pozostał ostry fitness" :)
A jak nie, to nie ma się co martwić, choćby nie wiem co Robert mówił jak tylko przesiądzie się do WRC to będzie faworytem do tytułu, wg mnie wręcz zdominuję WRC.

Anonimowy pisze...

W dzisiejszym wywiadzie Kubica rozwial watpliwosci tych ktorzy wierzyli w jego powrot do formuly i niestety ale chce sie sprawdzic w wrc gdzie planuje startowac w ciagu najblizszych 5 lat

Anonimowy pisze...

Co to za wywiad? Gdzie się ukazał?

Anonimowy pisze...

Jeżeli Robert postawi na WRC to nie mam nic przeciwko.Ja będę Robertowi kibicować nawet w wyścigach wózków sklepowych jeżeli zechce w takowych uczestniczyć :)))
F1 staje się coraz bardziej chora i zasyfiona.Zero równości w tym sporcie.Nie masz bolidu zapomnij o wynikach.Tutaj jest czyściej i jak dla mnie widocznie tak los chciał dla Roberta.A ja na przekór powiem że On nawet za 5 lat jak będzie szybki i ręka pozwoli to wróci choćby po to aby pokazać że mistrz WRC nie zapomniał jak się jeździ po torze :)))
Pozdrowienia dla Roberta i wszystkich jego oddanych fanów :)

Robert jest jeden,jedyny...

Jaro75 :)

grand460 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

wedlug mnie to i bez sprawnej na sto procent jednej reki jest lepszy niz vetel

Mateusz Cieślicki pisze...

Krótkie podsumowanie wczorajszego pytania - Chyba muszę zadawać trudniejsze, bo nie mieliście żadnych problemów z odpowiedzią :) Nadesłaliście dokładnie 110 poprawnych odpowiedzi, kilka osób spóźniło się nieco z odpowiedzią.

Już dziś startuje konkurs na Facebooku - pytanie zostanie zadane po godz. 17. Zapraszam!

Pawel Wojniak pisze...

Witam nie wiem jak wy ale ja nie widze dzisiejszego pytania

grand460 pisze...

@Paweł pytanie jest na facebooku https://www.facebook.com/powrotrobertablogspotcom

Anonimowy pisze...

widze, sezon ogorkowy w pelni :-)

Anonimowy pisze...

Ciekawe, na którym miejscu ustawią Roberta na starcie. Wg klasifikacji powinnien być pierwszy po WRC. Protasov jedzie ale nie w klasie WRC 2 więc powinnien być za nim.

Anonimowy pisze...

No lepiej byłoby jakby pojechał tuż za WRC, to uniknie kurzu, choć nie będzie go tyle co w poprzednich rajdach. Zobaczymy. Dziwi mnie tylko, że wybrał tak trudny rajd w kalendarzu.

Anonimowy pisze...

W rajdzie Finlandii Robertowi będzie bardzo ciężko o zwycięstwo. Robert się uczy, ale nawet utrzymując swoje szybkie tempo wydaje mi się, że będzie robił trzecie czwarte piąte czasy, choć z niewielką stratą (odcinki są krótkie). Doświadczenie zawodników Lappi, Ketomma, Evens i miejscowych fińskich kierowców w S2000, będzie miało tu duże znaczenie jak również sprzęt. Fiesta R5 bliżej ma do WRC niż do RRC. Citroen ma w planie R5 od 1 stycznia 2014 r. więc Robert będzie w RRC do końca sezonu. A jeżeli chodzi o rajdy WRC to chyba wszystkie są trudne. Robert chciał uczestniczyć w WRC w Europie więc nie miał zbytnio wyboru. Mógł wybrać rajd W. Brytanii zamiast Finlandii, ale ten rajd wg mnie jest trudniejszy.znaczenie jak również sprzęt. Fiesta R5 bliżej ma do WRC niż do RRC. Citroen ma w planie R5 od 1 stycznia 2014 r. więc Robert wie do końca sezonu. A jeżeli chodzi o rajdy WRC to chyba wszystkie są trudne. Robert chciał uczestniczyć w WRC w Europie więc nie miał zbytnio wyboru. Mógł wybrać rajd W. Brytanii zamiast Finlandii, ale ten rajd wg mnie jest trudniejszy.

Anonimowy pisze...

Masło maślane, ile razy zapętliłeś te same zdania?

Anonimowy pisze...

przy pisaniu komantarza nie zwróciłem uwagi, że jego część się skopiowała i tak wyszło.

Anonimowy pisze...

off-topic z uwagi na brak newsow o RK.

Sauber zostal uratowany przez rosyjskie firmy / instytucje, ktore rzuca groszem, wiec team sie utrzyma w F1 (good news). cena bedzie jednak polityka personalna na odcinku kierowcy (bad news) i co najmniej 1 kierowca rosyjski od poczatku nastepnego sezonu. Mowa o Sergieju Sirotkinie, ktory juz ponoc w tym roku ma w piatkowym treningach brac udzial, a debiutowac w nastepnym. teraz najlepsze: chlopak ma 17 lat i nawet za rok, bylby najmlodszym debiutantem F1 w historii...

moim zdaniem Rosjanie chca przebic Vettela jako multi-rekordziste i stad ped na nastolatka. to by tlumaczylo, dlaczego nie chca np. Kvyata (obecnie 19 lat) czy innego Rosjanina, bo taki choc mlody, to moglby "najmlodszych" rekordow Vettela jednak nie przebic..

wniosek jest taki, ze Hulkenberg jest na wylocie i on bedzie do nielicznych wolnych miejsc ciekawym kandydatem.. Ciekawe tez jak sie potocza sprawy z telmeksem, i guitarrezem ew. innym Meksykanczykiem..

pozdro
w.

Anonimowy pisze...

Szczerze mowiąc, to nie pamiętam żadnego dobrego rosyjskiego kierowcy - oni chyba nie mają tego we krwi. Co by nie mówić o Vettelu, to chyba jednak ma talent i nie sądzę, aby jakikolwiek Sirotkin mógł go przebić. Ma szanse w rankingach "najmłodszych" ale czy o to chodzi w F1?

Wedlug mnie to kwestia czasu aż będziemy go nazywać Sierotkin...

Diaz

Anonimowy pisze...

Diaz, a pamietasz jakiegos dobrego polskiego kierowce przed RK? sorry, ale kontekst historyczno-gospodarczy chyba pominales. obecnie zreszta jest cala masa swietnych mlodych Rosjan w roznych ligach. Chocby wspomniany Kviat, ktory ma testwoac RBR w ten weekend, wiec zobaczymy po czasie jak mu idzie rozwoj.

a co do ambicji rosyjskich, to Sauber dostaje wsparcie instytucji bezposrednio powiazanych z "prezydentem republiki", wiec to nie bedzie raczej case Marussi, tylko powazne zaangazowanie, bo Putin nie lubi byc obsmiewany. swiadczy o tym tez zaangazwoanie inzynierow od lotnictwa - stosowane w f1 rozwiazania czesto sa "produkowane" w tej wlasnie dzialce. jesli do tego dojdzie tez budzet, to po kilku lat red bull moze miec powaznego konkurenta, wiec z tym Si(e)rotkinem nie jest to takie znowu oczywiste.

pewno jest natomiast to, ze od nastepnego sezonu bedzie co najmniej 1 rosyjski kierowca w stawce.
w.

Anonimowy pisze...

Nadal jednak nie uważam, aby dało się Saubera tak szybko wyciągnąć szczyt aby Sirotkin miał w ogóle możliwość powalczenia z którymś z rekordów Vettela. Ten wszedł i niemal od razu zaczął wygrywać.

Anonimowy pisze...

Vettel mial pierwsze zwyciestwo po ok. roku jako podstawowy kierowca (Monza 2008). Regularnie zaczal zwyciezac w drugiej polowie 2009 r czyli de facto w swoim trzecim sezonie w F1 (nie liczac 2006 r. w ktorym testowal juz za Roberta w Sauberze wlasnie zreszta - wtedy BMW Sauber)

jednak masz racje, ze Vettel jest olbrzymim talentem i zaden pay-driver czy talent promowany na sile mu nawet w super maszynie ot tak nie dorowna. my czesto lubimy nie pamietac, ale juz jako kierowca testowy BMW Vettel czesto krecil czasy sporo lepsze niz Robert..
do tego dochodzi jeszcze zakaz testow w ciagu sezonu, co wyraznie utrudnia nabranie doswiadczenia mlodym talentom - tym samym starsi kierowcy sa zawsze w lepszej sytuacji, wiec masz racje, mowiac ze Vettel jeszcze dlugi czas moze czuc sie bezpieczny... :-)

pozdr
W.

Anonimowy pisze...

Naprawdę kręcił lepsze czasy?

Anonimowy pisze...

i to czasem sporo. np. na pamietnej monzy 2006 r. - pierwsze podium Roberta, Vettel byl odpowiednio chyba jakies 1/2s i 2 s szybszy od Roberta (fakt, ze Robert zrobil duzo mniej okrazen). zreszta mozna sprawdzic w necie.

pamietam jak bylem w Italii po jakichs testach, gdy testowym byl Vettel i w gazzetta dello sport byl ich opis. nie mogli sie wrecz nachwalic czasow Vettela (pobil wszystkie rekordy na leb). byl wtedy tez krotki komentarz Roberta do tego, ze watpi aby taki czas byl mozliwy do powtorzenia podczas wyscigu - heheh... zapamietalem to akurat jednak dobrze

OldHorse pisze...

Anonimowy 15:16 - jak ja kocham takie pieprzenie. Przy tamtym regulaminie każdy trzeci kierowca kręcił lepsze czasy od wyścigowych, bo miał własną pulę silników i opon tylko na treningi. Porównaj czasy Roberta jako testowego na początku 2006. Jak ktoś tego nie pamięta, tylko czyta tabelki, to powstają durne legendy.

Anonimowy pisze...

Old Horse

jasne, ale musisz przyznac ze nie kazdy trzeci krecil od razu takie czasu jak Vettel. i na pewno nie zamierzalem dorabiac Vettelowi legendy ;-)

Anonimowy pisze...

Vettel to dupek.

Anonimowy pisze...

Jestem za młody żeby pamietac, wtedy też nie interesowałem się jeszcze F1, ale czy jak Schumacher tak dominował (w sumie jeszcze bardziej niż teraz Vettel) to był tak samo nielubiany jak Vettel teraz? Pamiętacie to możę?

OldHorse pisze...

Anonimowy 07:34: Schumacher był znacznie bardziej nielubiany, niż teraz Vettel. Dotyczayło to nie tylko jego, ale całego Ferrari.
Przez wiele lat kibice F1 dzielili się na "czerwonych" i "antyczerwonych".

Anonimowy pisze...

Aha, dzięki za wyjaśnienie. Ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie Kimiego w jednym zespole z Vettelem.

OldHorse pisze...

Od czasów Senny i Prosta mało kto jest w stanie sobie wyobrazić dwóch mistrzów świata w jednym zespole :D

Anonimowy pisze...

Tysiąc razy wolę karierę Roberta niż tą napompowaną kasą Vettela.Za rączkę prowadzony przez portfel od małego.Jest zerem przy Robercie.Przynajmniej dla mnie.
Mistrz bez szacunku większości ludzi na świecie.Tu nie tylko wyniki się liczą.Możesz mieć sto tytułów a i tak będą Cię mieli w dupie.

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

kurna co się dzieje z Robertem? Żadnego info? Może gdzieś testuje bolid? Zaglądam tu prawie codziennie a tu od dłuższego czasu nic :-(

Anonimowy pisze...

Mogę się założyć, że Kubica coś testuje :) Ale wszystko pocichu :)

Jaro75 - święta prawda!

grand460 pisze...

tez mi sie wydaje ze Robert może coś testować, nie wierze zeby Robert usiedział tyle czasu w jednym miejscu :D

grand460 pisze...

tez mi sie wydaje ze Robert może coś testować, nie wierze zeby Robert usiedział tyle czasu w jednym miejscu :D

Anonimowy pisze...

Oj,coś mi się wydaje że Robert ma daleko,bardzo daleko do nudy :))))))))))

Jaro75 :)

Anonimowy pisze...

na plazy siedzi, a nie testuje :-)

Anonimowy pisze...

A wie ktos moze, dlaczego Robert wybral numer 74?

Anonimowy pisze...

A od kiedy nr sie wybiera?

Ps. Zainteresowanie tematem chyba już zeszło do takiego poziomu, że moderowanie stało się już chyba zbędne ;)

Anonimowy pisze...

Robert łomżinguje na kocingu, na trawingu....

Kacper pisze...

Jakim cudem wyszło, ze poprawna odpowiedź to 5 wyścigów ??

1. 22-23.04 Poznań
2. 6-7.05 Koszalin
3. 10-11.06 Poznań
4. 15-16.07 Koszalin
5. 5-6.08 Bydgoszcz
6. 16-17.09 Zielona Góra

Anonimowy pisze...

Witam mam małe pytanie i prośbę. Szukam filmiku z RK z muzyką w tle --awolnation salt-- .W jakim była poście ? przeglądam ale nie mogę znaleźć.

Mateusz Cieślicki pisze...

Będą uznawane odpowiedzi 5 i 6 z racji niepełnego źródła odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Śmiechu warte.
Uznawana niepoprawna odpowiedź ;).

RK wygrał 6 razy i są na to źródła. Co do 5 nie ma.

Mateusz Cieślicki pisze...

Jedynym źródłem na 6. zwycięstwo jest film, czy jest jakieś inne?

Anonimowy pisze...

Źródło na 5 wygranych http://www.scr.civ.pl/kmp1995.html

marshad pisze...

@Anonim 15:20 Tytuł utworu to Sail nie Salt: http://www.youtube.com/watch?v=AwrWtYqhKms

Ciekawe, na jakim etapie rozwoju jest AMG W05 =]

Anonimowy pisze...

Oj ciężka sytuacja z tym pytaniem. Ci co odpowiedzieli 6 będą się czuć trochę pokrzywdzeni za to że Ci co włożyli tak jakby mniej trudu dostaną punkty tak samo jak i oni.

Mateusz Cieślicki pisze...

Jeżeli mam być szczery, to wydaje mi się, że tylko kilka osób, które odpowiedziały "6" dotarło do filmu lub wyników. Pozostałe pewnie dlatego tak odpowiedziały z nieuwagi na podstawie wyników z scr.

Ale pytanie było bardzo trudne, choć nie najtrudniejsze z tych, które mam przygotowane. W ich przypadku nie będzie już wątpliwości co do odpowiedzi :)

Anonimowy pisze...

A ja się pytam gdzie jesteś Robert czekam i czekam i nic niedługo będziemy grać w bingo na tym blogu bo nam się pomysły skończą :-) Pozdrawiam wiernych

Anonimowy pisze...

A ja tak sobie myślę, że Robert nie z tych, co to leżą bezczynnie na plaży.
Sądzę (i mam nadzieję), że raczej trwa intensywna walka z czasem, aby ujarzmić te pozostałe 20% torów...

o

Anonimowy pisze...

Ja jestem tego pewny o :) Dobrze, że już za tydzień kończy się cisza i będą znów emocje :)

Anonimowy pisze...

Vhyba mamy odpowiedź gdzie był Robert w ostatnich dniach - raczej nie na wakacjach a w pracy :P "Gdzie Robert Kubica spędził ostatnie dni? Chyba w Oxfordzie, gdyż jeden z tamtejszych hoteli zamieścił na swoim fanpage taką notkę: "Today we say goodbye to Mr Robert Kubica, we hope you enjoyed your stay with us and thank you for being gracious enough to sign a few authographs. Hope to see you back again in the future "

Anonimowy pisze...

19:39
hmm... czyli co Merc? :):);)

Anonimowy pisze...

Albo Lotus :)
A co niby innego robił na Wyspach?

Anonimowy pisze...

No to się wyjaśniło, po co Kubica był w tym tygodniu w Anglii: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=519918108057547&set=a.233995626649798.47666.184774444905250&type=1&theater

:P

Anonimowy pisze...

Hamilton do Ferrari, Kubica do Mercedesa :DD:D:D::D:D:D YEAH!!

Anonimowy pisze...

Coraz więcej weekendowów GP zapowiada się na sezon 2014. Ileż bym dał, aby zobaczyć Roberta w pierwszym GP sezonu bodaj 6 marca w Bahrajnie siedzącego w swoim bolidzie tuż przed startem. Oby wygrał walkę z czasem. Nie ukrywam, że jeśli się nie uda, a Mateusz któregoś jesiennego dnia napisze z radością, że Robert w głównym WRC w 2014 i podkreśli to wykrzyknikami to chyba przejadę się do Kielc :) Czekam na F1 z udziałem Roberta, on na to zasługuje, tylko nie wiadomo czy da radę...
Rafał

Anonimowy pisze...

"Weekendowów" - nic głupszego w życiu nie napisałem, weekendów miało być :)
Rafał

Anonimowy pisze...

@Rafał,

chyba każdy z nas tutaj dałby wiele, aby móc znów oglądać Roberta w F1... Bez niego to już nie te emocje.

Dawno temu pisałam, że jeśli powrót po takim wypadku W OGÓLE jest możliwy, to właśnie Kubica jest właściwą osobą, która może tego dokonać.
I ciągle wierzę, że mu się uda - przebył już tak daleką i tak niewyobrażalnie trudną drogę, że wierzyć się nie chce, aby cokolwiek mogło go zatrzymać na tych ostatnich metrach.

Zaciśnie zęby i ujarzmi te pozostałe 20% torów :)

o

Mateusz Cieślicki pisze...

Rafał - a czemu chcesz przejeżdżać się do Kielc? :)

Anonimowy pisze...

Mateusz jaka byla poprawna odpowiedz na 7 pytanie blogowe?

Anonimowy pisze...

Można prosić prawidłowe odpowiedzi na pytania 7 i 8

Anonimowy pisze...

Przecież numery miały być nadawane od 21 w górę, a nie od 1???