Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 22 czerwca 2013

Robert Kubica w Rajdzie Sardynii - Dzień 2 [live-timing, zdjęcia, filmy, wywiad] - Aktualizacja godz. 23:05 - ROBERT KUBICA WYGRYWA RAJD SARDYNII W WRC2!!!

Robert Kubica nie miał sobie równych podczas pierwszego dnia Rajdu Sardynii. Tylko kurz, w którym Polak musiał jechać, przeszkodził mu w wygraniu wszystkich OS-ów. Kubica i Baran przystępują do drugiego dnia rajdu z bardzo dużą przewagą nad rywalami, których jednocześnie jest mniej. Poniżej zobaczycie ciekawe filmy z wczoraj oraz znajdziecie live timing i radio rajdu.

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 7:50) 
Co było wczoraj

Robert Kubica z bardzo wysokiego c rozpoczął rywalizację na Sardynii, zdecydowanie wygrywając 2 Odcinki Specjalne w klasie WRC2 i zdobywając minutę przewagi nad rywalami. Na 3. OS-ie Robert zaliczył drobną przygodę i bardzo delikatnie uszkodził auto, tracąc przy tym kilkanaście sekund. W następnych OS-ach jechał nadal znakomicie i budował przewagę nad rywalami.

Problemem od początku rywalizacji był kurz. Kierowcy WRC2, puszczani na OS-y co minutę, często łapali chmurę kurzu po poprzednim zawodniku, która znacznie ograniczała im widoczność. Na filmie poniżej zobaczycie, jak trudne warunki do jazdy miał Robert.Najwięcej stracił on przez to na 7. OS-ie, kiedy to doszło do awarii w samochodzie Jurija Protasova i Kubica i Sepp Wiegand musieli jechać tuż za autem Rosjanina nic nie widząc. Kubica po stracie kilkudziesięciu sekund bardzo narzekał na tak małe odległości między zawodnikami, liczył również na skorygowanie czasów tego OS-u ale bezskutecznie,

Zarówno Wiegand jak i Protasov, czyli najgroźniejsi rywale Kubicy, wczoraj mieli ogromne problemy i nie liczą się już w rywalizacji. Robert ma 71,8 sekundy przewagi nad drugim obecnie w WRC2 Abdulazizem Al-Kuwarim. Polak jest jedynym kierowcą, który jedzie szybciej on auta WRC - prowadzonego przez Khalida Al-Qassimi.


Program rajdu na dziś

Dziś zawodników czeka również 8 Odcinków Specjalnych, liczących łącznie ponad 157 kilometrów oraz 278 kilometrów dojazdówek. Robert będzie ruszał jako 13. kierowca w stawce i pierwszy z klasy WRC2, nie będzie zatem problemu z kurzem.

Oto oficjalny program rywalizacji w sobotę:
godz. 08:06 - SS 9 - Monte Olia 1 (19,27 km)
godz. 08:36 - SS 10 - Terranova 1 (14,82 km)
godz. 09:19 - SS 11 - Monti Di Ala' 1 (22,25 km)
godz. 10:27 - SS 12 - Coiluna - Loelle 1 (22,35 km)
godz. 13:04 - Serwis
godz. 14:25 - SS 13 - Monte Olia 2 (19,27 km)
godz. 14:55 - SS 14 - Terranova 2 (14,82 km)
godz. 15:38 - SS 15 - Monti Di Ala' 2 [Power Stage] (22,25 km)
godz. 16:46 - SS 16 - Coiluna - Loelle 2 (22,35 km)
Pełny program rajdu możecie zobaczyć TUTAJ.

Oto dzisiejsze odcinki na mapie:
Co w TV?

Ponownie nie będzie to bogaty dzień jeżeli chodzi o transmisje telewizyjne:

Niedziela, 23 czerwca:
godz. 20:05 - Kronika Rajdu Włoch - TVP 1
godz. 23:00 - Podsumowanie Rajdu - RaiSport2

A dla tych, którzy nie widzieli wczorajszej Kroniki TVP, prezentuję ją poniżej:Przypominam również, że wczoraj ukazał się bardzo ciekawy wywiad z Robertem Kubicą dotyczący jego testów w symulatorze Mercedesa. Możecie go przeczytać TUTAJ.

Aktualizacja godz. 8:08

Rozpoczął się już 9. OS Rajdu Sardynii. Robert Kubica wystartuje do niego jako 13 kierowca w całej stawce i jako pierwszy z klasy WRC2.

Aktualizacja godz. 8:35

Robert Kubica jest już na trasie 9. OS-u. 

Aktualizacja godz. 8:48

Robert Kubica dobrze zaczął 2. Dzień rywalizacji i zaliczył niezły czas na 9. Odcinku. Musimy poczekać na czasy innych kierowców.

Aktualizacja godz. 8:50

Do mety docierają kolejni kierowcy WRC2, wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica wygra 9. OS!

Aktualizacja godz. 9:00

Możemy już na pewno potwierdzić, że Robert Kubica wygrał 9. OS w klasie WRC2. Trwa kolejny OS i już zebrał swoje "żniwo" - awarię silnika ma Martin Prokop, a Mikko Hirvonen rolował.

Aktualizacja godz. 9:15

Robert Kubica jest już na mecie 10. OS-u. Międzyczasy wskazują na to, że wygrał również tę próbę, ale musimy poczekać na pozostałych kierowców. "Jest dobrze, jedziemy bardzo ostrożnie, te OS-y są znacznie bardziej podchwytliwe niż wczorajsze" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u.

Aktualizacja godz. 9:20

Abdulaziz Al-kuwari skarży się, że Robert Kubica jedzie 2 minuty po autach WRC, a on musi jechać tylko 1 minutę za Polakiem. Oto wyniki 10. OS-u i ogromna przewaga Roberta w generalce.

Aktualizacja godz. 9:50

Robert Kubica uzyskał bardzo dobry czas na pierwszym międzyczasie 11. Odcinka Specjalnego.

Aktualizacja godz. 10:00

"Póki co dla nas jest to gładki poranek. Jedziemy bardzo ostrożnie i chcemy utrzymać się na trasie, co wcale nie jest łatwe jadąc powoli. Mamy poprawione notatki i byle do mety" - powiedział Robert Kubica po zakończeniu 11. OS-u, który prawdopodobnie również padnie jego łupem. 

Aktualizacja godz. 10:05

Wszyscy kolejni kierowcy nagle skarżą się na kurz i argumentują, że Kubica ma nad nimi przewagę, bo jedzie za autami WRC i nie ma kurzu... Panowie, a co było wczoraj i ile Wam Robert dowalił...  Robert ma już ponad 2 minuty i 10 sekund przewagi:

Aktualizacja godz. 10:35

Pierwsi kierowcy są już na trasie 12. OS-u. Robert powinien się na niej pojawić za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 11:00

Robert Kubica pokonuje już liczący ponad 22 kilometry 12. Odcinek Specjalny. Polak ponownie jest znacznie szybszy od rywali z klasy WRC2.

Aktualizacja godz. 11:08


"Wszystko w porządku, nic spektakularnego, jedziemy gładko" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u, który ponownie wygrał z dużą przewagą nad rywalami.

Niektórzy kierowcy decydowali się na celowe spóźnienie na start 12. OS-u (kara 10 sekund) aby potem nie jechać w kurzu poprzedzających kierowców.

Aktualizacja godz. 11:11

Oto sytuacja po 12. OS-ie:

Aktualizacja godz. 11:45

To wczorajsza przygoda Roberta na 3. OS-ie:Aktualizacja godz. 14:15

Za 15 minut rozpocznie się 13. OS Rajdu Sardynii.
Aktualizacja godz. 14:32

Wystartował 13. OS Rajdu Sardynii. Robert Kubica zjawi się na trasie za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 14:50

Robert Kubica wystartował do 13. OS-u. Liczy on 19,27 kilometra. 

Aktualizacja godz. 15:05

Robert Kubica z bardzo dobrym czasem dojechał na metę 13. OS-u. Wszystko wskazuje na to, że Polak będzie zwycięzcą tej próby. 

Aktualizacja godz. 15:10

Robert Kubica okazał się zwycięzcą 13. OS-u. Polak w klasyfikacji generalnej wyprzedził Al Qassimi, jadącego autem WRC.

Aktualizacja godz. 15:25

Robert Kubica już przemierza 14. OS. Po pierwszym pomiarze ma dobry czas.

Aktualizacja godz. 15:30

Świetny czas Roberta Kubicy na 14. OS-ie. Polak jest już na mecie. "Jest nieco ciężej, ale jest też lepsza przyczepność. Na poboczu leżą duże głazy więc trzeba uważać" - powiedział Polak po zakończeniu próby. 

Aktualizacja 15:35

Tak wygląda klasyfikacja 14. OS.u:

Aktualizacja godz. 15:42

Rozpoczął się przedostatni OS rajdu Sardynii. Robert Kubica ma ogromną przewagę w klasie WRC2 - 3 minuty i 27 sekund nad Abdulazizem Al-Kuwarim. Polak, odobnie jak lider rajdu Sebastien Ogier musi tylko spokojnie jechać do mety.

Aktualizacja godz. 16:05

Robert Kubica jest już na trasie przedostatniego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii.

Aktualizacja godz. 16:15

Robert Kubica jest już na mecie 15. OS-u z bardzo dobrym czasem. "Jechaliśmy lepszym tempem, to była dużo łatwiejsza pętla, mieliśmy sporo zabawy. Został jeden odcinek - byle do mety" - powiedział po zakończeniu odcinka.

Aktualizacja godz. 16:30

Za 15 minut rozpocznie się ostatni OS Rajdu Sardynii. Robert Kubica będzie walczył o unikanie problemów i dowiezienie 4-minutowej przewagi do mety. Bardzo ciekawa jest sytuacja Michała Kościuszki, który jest 2,2 sekundy od swojego najlepszego wyniku w karierze.

Aktualizacja godz. 16:46

Przed nami już tylko 1 OS Rajdu Sardynii, próba licząca ponad 22 kilometry!

Aktualizacja godz. 17:10

Zaledwie 0,9 sekundy zabrakło Michałowi Kościuszce do wyprzedzenia Evansa i zajęcia 6. miejsca w Rajdzie Sardynii. Kościuszko powtórzył swoje najlepsze osiągnięcie, zajmując 7. pozycję. Niebawem rusza Robert!

Aktualizacja godz. 17:20

Robert Kubica zaraz powinien dotrzeć na metę 16. OS-u Rajdu Sardynii! Polak notuje znakomite czasy.

Aktualizacja godz. 17:25

Robert Kubica wygrywa Rajd Sardynii w klasie WRC2! Znakomita załogi Kubica/Baran! Polacy wygrali 14 z 16 Odcinków Specjalnych, a dziś byli niepokonani! W całym rajdzie Robert zajął 9. miejsce i zdobył punkty do klasyfikacji WRC! W generalce WRC2 Polacy przesunęli się na 4. miejsce po zaledwie 3 rajdach! Dziękujemy Robert za wielkie zwycięstwo!

Gratulacje również dla Michała Kościuszki, który wyrównał swoje największe życiowe osiągnięcie i zajął 7. miejsce! Piękny weekend dla polskich rajdów!  


Aktualizacja godz. 17:28

"Nigdy nie jest łatwo wygrać. To był bardzo dobry weekend, ale też trudny weekend. Nie straciliśmy koncentracji i gdy nie byliśmy pewni nie cisnęliśmy. Dziś jechaliśmy bardzo spokojnie. Muszę nadal się uczyć i trzymać tempo. Chcę podziękować mojemu partnerowi Lotosowi, bez którego nie byłoby to możliwe" - powiedział Robert Kubica. 

Aktualizacja godz. 17:35

Jestem Wam jeszcze winien jedno zdanie, którego nie dosłyszałem z wypowiedzi Roberta - Kubica przyznał, że dokłada do startów z własnej kieszeni... 

Aktualizacja godz. 17:50

Trochę zdjęć z mety i nie tylko:Aktualizacja godz. 18:15

Tak wygląda ostateczna klasyfikacja Rajdu Sardynii:


Niestety, mam również bardzo smutną wiadomość. Niestety Allan Simonsen zmarł w wyniku wypadku do jakiego doszło już w 10. minucie tegorocznego Le Mans.

Aktualizacja godz. 20:20

Kolejna porcja zdjęć:
Aktualizacja godz. 20:56

Film z mety i krótka relacja TVP, niebawem kronika:Aktualizacja godz. 21:40

fot. Citroen Racing

Aktualizacja godz. 23:06

Kolejny film:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl

93 komentarze:

Anonimowy pisze...

Sardynii, Akropolu już był :)

Piotr Koniarski pisze...

prosze uwaznej kopiuj poprzednie wpisy na blogu, poniewaz zapomniales zmienic nazwy rajdu z Akropolu n Sardynie.

Anonimowy pisze...

Witam wszystkich

czyżby drugie zwyciestwo z rzedu.
Robert byle do przodu

T.S.

Mateusz Cieślicki pisze...

Piotr Konarski - tu akurat nic nie kopiowałem, wyszedł brak snu :)

Anonimowy pisze...

T. NEUVILLE ??czyżby nie wystartował?

Anonimowy pisze...

Zapowiada się kolejny wygrany OS. Przewaga powoli rośnie. Trzymam kciuki, żeby tylko bez przygód do końca rajdu.
@marcobg

Anonimowy pisze...

co jest? niema czasu Kubka

Anonimowy pisze...

Strona live timeingu się zawiesiła

Anonimowy pisze...

tak czy siak Mateusz robisz fantastyczną robotę, dziękuję :)
i pozdrawiam
o.

Anonimowy pisze...

http://www.wrc.com/wrc-2/results/2013/rally-ditalia-sardegna/itinerary/

Lepszy bo bardziej przejrzysty live-timing
Oczywiście jeżeli kogoś obchodzi tylko klasa WRC2

Anonimowy pisze...

No Kościuszko chyba w końcu zaczął czuć auto ^^

dom86# pisze...

Hirvonen zaliczył rolkę na 10 os-ie

Michał Rogowski pisze...

mi również live-timing nie działa :(

GIZD pisze...

Robert powiedział, że jedzie spokojnie bez specjalnego ciśnięcia, celem jest utrzymanie się na drodze.
Oby tak dalej!

dom86# pisze...

Robert jest niesamowity :) Mimo "kontrolowania tempa" dokłada kolejne sekundy przewagi nad drugim Al-Kuwari. W sumie ma już +1:40.0 przewagi. Co cieszy do 9 w generalce AL-Qassimi jadącego DS3 WRC Robert traci +0.3 :)

Maximus pisze...

Abdulaziz Al-kuwari tym skarżeniem robi z siebie debila!.Nie zna przepisów?mógł wczoraj wygrać w wrc2 to by jechał po asutkach wrc.Kretyn!.

Anonimowy pisze...

"Al-kuwari skarży się, że Robert Kubica jedzie 2 minuty po autach WRC, a on musi jechać tylko 1 minutę za Polakiem"

Na trasie ma więcej niż minuta a Robert miał wczoraj z reguły mniej.
Więc jego warunki są i tak o 200% lepsze niż dzień wcześniej niż Roberta.
Już nie wspomnę że wczoraj jechał zdaje się pierwszy za autami WRC.
Płaczek z niego.
Jaro

GIZD pisze...

Hirvonen kończy rajd.

Anonimowy pisze...

"Al-kuwari skarży się, że Robert Kubica jedzie 2 minuty po autach WRC, a on musi jechać tylko 1 minutę za Polakiem"

Na trasie ma więcej niż minuta a Robert miał wczoraj z reguły mniej.
Więc jego warunki są i tak o 200% lepsze niż dzień wcześniej Roberta.
Już nie wspomnę że wczoraj jechał zdaje się pierwszy za autami WRC.
Płaczek z niego.
(Czemu komentarze się nie pojawiają?? Widzę że jakieś sprzeczki są dopuszczane a normalne komentarze już nie??)
Jaro

GIZD pisze...

Jest włączone moderowanie dlatego komentarze pojawiają się później.
Spokojnie :-)

dom86# pisze...

Płakaniem i skarżeniem się nie wygra Os-u a tym bardziej rajdu. Pewnie ma ciśnienie, bo taki "rajdowy amator" jakim jest Robert go objeżdża jak chce. A jego pozycja lidera w generalce mistrzostwo to tylko kwestia czasu ;) Strach ma wielkie oczy w jego przypadku.

Anonimowy pisze...

Al-Kuwari chyba znalazł rozwiązanie problemu: startując minutę za Kubicą stara się zakończyć OS dwie minuty za nim :)

Anonimowy pisze...

Skarżenie się na kurz innych kierowców podając przykład RK moim zdaniem nie polega na tym by dowalić Robertowi czy umniejszyc jego wyniki. Na asfalcie można kierowców wypuszczać co minutę, ale na szutrach ten kurz nie zdąży osiąść i każdy kierowca tak naprawdę zamiast jechać według notatek swoich musi brać poprawkę na niewidoczosc trasy. Kierowcy protestują by na przyszłość nie powtarzać tego błędu. Rajd Sardynii był trzydniowy, a teraz jest dwudniowy, by się zmieścić w ograniczonym czasie rozgrywania rajdu musieli skrócić czas pomiędzy kierowcami. Uważam, że ich protest jest zrozumiały, gdyż rajd ten niejak stracił przez swoje warunki ducha sportowego, a stał się rajdem niejako na "zaliczenie".

Anonimowy pisze...

Kubica ma przewagę, bo rozgrywa ten rajd taktycznie. Skoro organizator nie chce zwiększyć odstępów, więc pierwszego dnia trzeba wygrać rywalizację i drugiego starować zaraz za WRC. Nie rozumiem w czym problem. Trzeba jechać szybciej pierwszego dnia i tyle. Nic nie wiem, żeby ktoś specjalnie zadymiał Al-Kuwari przed maską pierwszego dnia.
@marcobg

Anonimowy pisze...

Zdecydowanie uważam, że protest jest uzasadniony i nie chodzi tu o gest przeciwko Kubicy, a organizatora rajdu, facet wczoraj nie zdawał sobie sprawy z tego jakie ma to znaczenie, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Marcin J pisze...

Anonimowy 10:18

Spoko ale trzeba brac poprawke ze te protesty powinny byc zorganizwoane juz na ostatnim rajdzie. Wszystko pokazuje ze WRC2 to powazna klasa i powinni puszczac przynajmniej co 1,5 minuty.

Wczoraj tylko slyszalem o protescie RK na szybkie puszczanie, gdzie i tak dowalal rywalom prawie na kazdym oesie, a startowal chyba jako 5ty.

Dzisiaj sytuacja sie odwrocila i chlopaki dopiero kumaja jak to wyglada. Dodatkowo - jesli nie ma sie do czego przyczepic to czepiaja sie czegokolwiek.

No i widac wyraznie ze RK odstaje od konkurencji na szutrze.

Marcin J pisze...

Tzn - zeby bylo jasne - wszyscy stratujacy w WRC2 powinni zglosic do zkss/fia czy jak to po ichniemu jest ze minuta to na szutrze za malo, a nie podnosci temat w drugi dzien kiedy dostaja w kosc i nie maja zadnej innej argumentacji.

Anonimowy pisze...

Kubica ma do przejechania 4 rundy MŚ, wie/pamieta moze ktos ktore Kubica nominowal? asfalt/szuter?

Anonimowy pisze...

Dzieci w piaskownicy wiedzą, że jak się rzuca brudnym piaskiem to później "syf" wisi w powietrzu. Facet który startuje w kolejnym rajdzie w takich warunkach wie to jeszcze lepiej. Brawo dla Roberta za czytanie regulaminu ze zrozumieniem, opracowanie i realizację planu. Żeby wygrywać rajdy nie wystarczy naciskać "pedał gazu". Potrzeba też troche cwaniactwa /np przy "wpasowywaniu" się w kolejkę do startu/.
@marcobg

Anonimowy pisze...

Patrząc logicznie to dlaczego niby auta WRC mają dłuższą przerwę między kierowcami niż WRC2 ?

Przecież niezależnie czy jedne od drugich są szybsze to w danej klasie już tak dużej różnicy nie ma i jeżeli ktoś wyjedzie minute po innym zawodniku to w danym miejscu trasy pojawi się (mniej więcej) minute po nim.

Zrozumiałe, że gdyby auto WRC jechało po Aucie WRC2 to należało by zachować większą przerw, ale taka sytuacja zdarza się rzadziej.

Anonimowy pisze...

Przygoda Roberta

https://www.youtube.com/watch?v=nLhvD3j6XOo

Anonimowy pisze...

ja już mocno trzymam kciuki za kolejne zwycęstwo w WRC2,Kubek go go gorobi.z

Anonimowy pisze...

teraz spokojnie do mety i będzie ok,
pamiętajmy że to zasługa również Maćka jak i całego teamu Citroena, zauważyliście, ze od kiedy Robertowi wymienili cytrynę to nie ma z nia żadnych problemów;)robi.z

Anonimowy pisze...

Akurat ludzie którzy przygotowują/zajmują się samochodem są najsłabszym ogniwem i do pięt nie dorastaja profesjonalizmowi Kubicy...

Maximus pisze...

Anonimowy 13.36 Twoim marzeniem jest mieć 50% mózgu od tych właśnie mechaników,a 10% od mechaników z F1.

marshad pisze...

@Anonim 11:34 To nie patrz logicznie tylko logistycznie ;) WRC mają dwie minuty, bo im skracać nie wypada, a pozostałe kategorie, choć niezbędne, grają rolę drugoplanową. Względy logistyczne, dyktowane warunkami ekonomicznymi.

Grzesiek pisze...

Oficjalne radio wrc to kompletny wstyd, ciągłe przerywanie, nudnawa gadka o pierdołach, mogliby chociaż podawać jakieś ciekawostki o kierowcach, historycznych rajdach, jak nie mają o czym gadać.
ERC daje piękne live z helikoptera, niech się uczą od nich.

marshad pisze...

Ładny czas Roberta.

"Pojedynki": Kościuszko vs Evans oraz Kubica vs Al-Qassimi pewnie potrwają do samego końca. Stawiam na Evans'a (nic przeciwko Michałowi) i Roberta =]

Anonimowy pisze...

Pierwszy przejazd 15 min. 04 sek. drugi przejazd 14 min. 15 sek. czad.. biorąc pod uwage nawet to, że trasa była czystsza.
DQ

Anonimowy pisze...

AL-Qassimi polegl

dom86# pisze...

Robert wyprzedza w generalce Al-Qassimiego o +7.1 sek :)

Anonimowy pisze...

13 OS rewelacja niewielka strata do Kościuszki BRAVO!!!

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy do końca wyścigu Kościuszko obroni się przed Ostbergiem.
Na ostatnim stracił prawie 40 sekund.
Jaro

Anonimowy pisze...

" Polak w klasyfikacji generalnej wyprzedził Al Qassimi, jadącego autem WRC."

Przecież oni się już od kilku dobrych osów wyprzedzają na wzajem i odrabiają straty :)

Anonimowy pisze...

K. AL QASSIMI wyprzedzony jednak Robert postanowił troszkę przyspieszyć :)

Anonimowy pisze...

"Maximus pisze...

Anonimowy 13.36 Twoim marzeniem jest mieć 50% mózgu od tych właśnie mechaników,a 10% od mechaników z F1"
Ty nie masz nawet 0.01% mózgu mojego skoro tak bzdurnie komentujesz mój post. Nie wiesz to nie komentuj! Jak dowiesz się cokolwiek na ten temat to zapraszam do dyskusji... To nie jest fabryczny team! Ale co Ty możesz wiedzieć...

Seba HWK pisze...

Gdzie zaginął Mikkelsen? :d

Maximus pisze...

To jest team który skrzynie biegów włącznie z dyfencjałem wymienia w 30 min.a ci zajeło by to 2 tygodnie.

Maximus pisze...

Robert nie zbyt delikatnie obchodzi sie z autem,dodatkowo są modernizacje w jego aucie w związku ze skrzynią i ręcznym,a jednak miechanici spisali się na medal!inni mają fabryczne teamy i awarie a Robcio jedzie bez szwanku!

Seba HWK pisze...

http://2.bp.blogspot.com/-OtOgduA4Rbw/UcSi2C1cr8I/AAAAAAAAGJg/tkMVOPSzGlk/s640/1044750_498066710263392_1971387801_n.jpg

wiem, że ten wywiad już był umieszczony w poprzednim wpisie ale myślę, że tutaj jest ciekawsze tłumaczenie ;D

Anonimowy pisze...

Pomiar nr 4 w trakcie 14 OSu:
Kubica - 00:08:59.8
Bertelli - 00:09:00.9
Kikiresho - 00:08:57.5

Pomiar nr 5 w trakcie 14 OSu (meta):
Kubica - 10:58.9
Bertelli - 11:22.0
Kikiresho - 11:23.1

Czas przejazdu pomiędzy 4 a 5 pomiarem:
Kubica 1:59,1
Kosciuszko 1:55,4
Evans 1:56,3

i to jest to :)
Pzdr,
Grafit

Anonimowy pisze...

Robert przyspiesza. W sumie przyjechał po naukę, a nie na spacer, ale szkoda by było ..... Mocniej ściskam kciuki i wypatruje końca rajdu.
@marcobg

dom86# pisze...

Mateusz,

Być może dzisiaj pojawi się równie ciekawe zdjęcie na banner jak to aktualne z Grecji ;)

Anonimowy pisze...

Szkoda zabraklo 0,9 sek.

Anonimowy pisze...

Michał Kościuszko - na mecie w generalce zabrakło tylko 0,9 sek. do Evansa :-(

meduza pisze...

Gratulacje.

Anonimowy pisze...

Brawo Robert, gratulacje !!!!!!!!! świetny kawałek ciężkiej pracy.

Anonimowy pisze...

Oficjalnie, Robert i Maciek wygrywaja drugi WRC2....

O ciekawostka...Robert doklada z wlasniej kieszeni do calego programu rajdowego...

Congrats

Maximus pisze...

Mam nadzieje ,że ekipa TVN-pseudokierowca,pseudopsycholog,pseudodzinnikarz poświęcom tym sukcesom Kubicy sporo czasu.Zaraz włączam TVN napewno będzie reportaż!

grand460 pisze...

nie będę dużo pisać :D BRAWOOOO !!!!!!

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawa wypowiedz Roberta w radiu. Okazuje się, że Robert dopłaca do rajdów z własnej kieszeni...

lukasz pisze...

BRAVISSIMO!!! Robert bravissimo

Marcin Maćkowiak pisze...

no to na piwko można iść ....

Anonimowy pisze...

Kubica za rok po zdobyciu mistrza WRC: Muszę się jeszcze uczyć... ;)

Anonimowy pisze...

To prawdopodobne dokładanie z własnej kieszeni niedługo się skończy:)

Anonimowy pisze...

Właśnie czytam że Robert dopłaca do startów!!! Szczerze? Byłem przekonany, że ma kontrakt w którym jest napisane że za stary otrzyma powiedzmy 100.000 euro plus premia za wyniki...a tu taki szok!!!

Jednak po dłuższym zastanowieniu się... to ma sens! Robert do czego już chyba wszyscy przywykliśmy jest do bólu twardo stąpającym po ziemi facetem. Mam nieodparte wrażenie, że wszystkie informacje przekazuje nam ze sporym opóźnieniem. Przykład? Kiedy my się ekscytujemy startami w WRC2 Robert ma już przejechane ponad 5000 km w symulatorze Mercedesa. Kiedy my ekscytujemy się wszystkim tym co z tych testów może wyniknąć Robert już wie, że jest w stanie machnąć 3 dystanse GP w 7h! To co mam myśleć kiedy mówi, że czeka na wyzwanie aby zrzucić kilka kg i być... GOTOWYM?

I jak tak sobie tu myślę, Robert płaci za wolność. Płaci za to, że może w każdej chwili powiedzieć przechodzę tu i tu i nikt mu tego nie zabroni.

W tej chwili Lotos-Citroen-Kubica tworzą luźny związek z którego każda ze stron ma korzyści.

Tak to na moje oko wygląda :) Jest dobrze i Wielkie Gratulacje za Sardynię!!!
DQ

Anonimowy pisze...

Jak RK wycofał się z Rajdu Korsyki po awarii samochodu, wspominałem w komentarzach, że prawdopodobnie o kasę chodzi. Zostałem zrugany, że do RK sponsorzy pchają sie drzwiami i oknami, a taki Lotos to kasę daje full. To teraz widzicie jaka jest rzeczywistość. Sponsor jest jak widzi zysk swój i sens reklamy, nie ma wygranych, nie ma kasy. Poważny sponsor chce być kojarzony ze zwycięstwami, a nie z przegranymi. Mam nadzieję, że po tych dwóch zwycięstwach przynajmniej RK nie będzie musiał dokładać do rajdów, że znajdzie dodatkowych sponsorów, wszak miejsca na kombinezonie ma jeszcze ogrom. :-):-):-):-):-)

Anonimowy pisze...

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu jeśli Robert przesiadłby się do WRC1, do Citroena DS3 WRC to musiałby zmienić pilota?

Anonimowy pisze...

Może chodzi o to, że dzięki temu, że sam dokłada, jest niezależny i może w każdej chwili uciec do F1. Gdyby miał kontrakty sponsorskie, to miałby zobowiązania. A tak jest wolny.

Mateusz Cieślicki pisze...

Nie można zmienić całej ekipy, tylko jedną osobę.

Anonimowy pisze...

Anonimowy z 18:11 to czemu Lotos wspiera Kosiuszkę?

Anonimowy pisze...

http://www.sadistic.pl/wrc-close-call-vt208626,15.htm

A to nie kubica? niestety nie mam pewności, ale nie widziałem tego filmiku

dom86# pisze...

Sam płaci za starty - jest wolny jak ktoś już zaznaczył. Dodatkowo nikt nie ma mu za złe i nie odwraca się plecami gdy coś nie pójdzie tak jak trzeba. Przecież, ten rok to żmudna rehabilitacja, nauka rajdowania i zbieranie doświadczenia. Niestety trzeba kilka razy się potknąć by powstać. Pamiętajmy również o tym, że rajdy to proces rehabilitacji. Jak mówi sam Robert progres jest ciągle. Do czego chłopak dąży wiemy doskonale.

Robert/Maciek dzięki za emocje panowie. Chapeau bas!

macmp4 pisze...

To nie RK...barwy Redbulla .. moze Loeb .. a moze kto inny

Anonimowy pisze...

Myślę, że Polsat może powoli przygotowywać się na przedłużenie umowy dotyczącej transmisji F1 na kolejne lata :)

GrygorXXL pisze...

Robert to niebywały gość. Szczere gratulacje!!!

dom86# pisze...

@19:28

Transmisja raczej będzie, pytanie czy w otwartym polsacie czy w kanałach pakietowych. Jednak jestem ogromnie zawiedziony, że nikt od nich nie raczy się pofatygować na rajdy w których Robert startuje, przeprowadzić relacji itd. Już zapomnieli, że to dzięki Robertowi oglądalność F1 w naszym kraju wzrosła. Szkoda.

GrygorXXL pisze...

To nie minie tak bez echa.
Ktoś się tym zainteresuje, bo w grę wchodzi kasa za oglądalność. Jeszcze trochę i Polsat zainteresuje się rajdami. Pewnie już tam zastanawiają się co robić żeby sobie kawałek tortu odkroić. Na razie chyba jednak nie ma co kroić, bo zwyczajnie relacje są kosztowne a publika nie wielka, ale jeszcze ze dwa rajdy i pewnie się to zmieni.
Nikt się na kasę w stacjach telewizyjnych nie obraża. Jak im zagrają słupki, to się zainteresują.

Anonimowy pisze...

Jeśli dalej w Polsat F1 ma komentować ten czubek Jędrzejewski to niech lepiej oddadza transmisje innej TV.

lukasz pisze...

A może nasze ulubione tvn się zainteresuje tutaj to był by ubaw.

Anonimowy pisze...

Aż tak źle nie jest z tym Jędrzejewskim, ale jednak fajnie by było znów usłyszeć Borowczyka i Sokoła razem w roli :), wracają do Roberta to niech ten cały Vettel, Alonso, Raikonen i reszta spółki cieszą się ostatnim zwycięstwami bo KUBICA IS BACK !

GrygorXXL pisze...

nie, no może być gorzej niż na Polsacie. Dziś oglądałem transmisję z 24h Le Mans na Eurosporcie. To dopiero można zasnąć. Jakbym tenisa oglądał albo golfa. :)

Anonimowy pisze...

To, że Robert dokłada z własnej kieszeni do startów w rajdach nie powinno bardzo dziwić. Wszak już na początku tegorocznej przygody status Roberta był jasno określony,a całe przedsięwzięcie jest związane z podpisaniem przez niego tzw. umowy partnerskiej-jak donosiły wówczas media.Nie jest to zatem angaż ze strony Citroena,a jedynie udostępnienie samochodu,za którego przygotowanie musi zapłacić druga strona, czyli kierowca.I tutaj z pomocą przychodzi Lotos, który w ramach umowy sponsorskiej pokrywa, jak widać, jedynie część kosztów.Tak więc pytanie komentatora radia wrc skierowane do Roberta o ewentualne rozszerzenie kalendarza o pozostałe rajdy spotkało się z dosadnym - "No budget".

k

Witold Chojnacki pisze...

Popłakałem się że szczęścia... ;) wielkie gratulacje!! Malkontenci do budy! :) Forza volare Robert ! :)

Anonimowy pisze...

Brawo Brawo ROBERT I MACIEK, mistrzostwo WRC2 w zasięgu;)

tak trzymać, kawał dobrej roboty ,przez to , że rajdy trwają 2-3 dni to dłużej siedzi się na szpilkach i większe emocje są;)

Mateusz dobra robota, pozdrowienia dla wszystkich, którzy nie tracili nadziei.robi.z

Anonimowy pisze...

Brawo Robert! Okazuje się, że Robert zagroził wczoraj wycofaniem się z rajdu, jeżeli nie będą go wypuszczać 2 minuty po WRC :) Na Autosporcie jest artykuł.

Anonimowy pisze...

Skoro Robertowi brakuje funduszy to zbiórka i wspieramy najlepszego polskiego kierowce

marshad pisze...

Robert postawił sprawę jasno w temacie jednominutowych odstępów i brawa za to. Nie pierwszy raz Robert wypowiada się, właściwie w imieniu wszystkich współzawodników, w temacie bezpieczeństwa. Wykorzystuje niejako swoją pozycję medialną, która tak po prawdzie niesie ze sobą pewne zobowiązania. Poprzednio także "zagroził" wycofaniem się i złożył wniosek do organizatorów - był to rajd Azorów i niepełne/brakujące opisy tras z powodu gęstej przygruntowej mgły.

Auto pisze...

I niech ktoś powie mi, ze rajdy są nudne... :)

Ekipa Kubica - Baran robi robotę i dalej bez komentarza, bo po co:)?
Widać przecież.

Świetnie, że pojawił się zapis - txt z konferencji. Wypowiedzi Roberta bardzo rzeczowe i ogarnięte.
Cieszy, że coraz więcej pojawia się wypowiedzi Barana. Śmiało więcej.

Jestem spokojny.

lukasz pisze...

Robert znalazł się w bardzo elitarnym gronie jako trzeci w historii zdobył punkty w f1 i WRC

Anonimowy pisze...

Robert, JESTEŚ LEGENDĄ !!! GRATY !!!

Anonimowy pisze...

@lukasz
Rozumiem, że oprócz Roberta, chodzi o K. Raikonena, a trzeci kierowca to kto ?

ABpossum pisze...

Uważnie oglądam co R.K. potrafi wykonać z pomocą prawej ręki - nie wygląda to dalej dobrze
Wierzcie mi jestem fizjoterapeutą z prawie 20-letnim stażem