Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 21 czerwca 2013

Robert Kubica w Rajdzie Sardynii - Dzień 1 [LIVE TIMING, radio, zdjęcia, wywiady] - aktualizacja godz. 22:35 - Robert o testach i powrocie do F1, Kubica kończy 1. Dzień z gigantyczną przewagą! Film

Przez ponad 14 godzin kierowcy będą dziś toczyć rywalizację w pierwszym etapie Rajdu Sardynii. Wśród nich będzie Robert Kubica, zwycięzca poprzedniej rundy w klasie WRC2. Tym razem przed Polakiem łatwiejsze trasy, ale trudniejsi rywale. Poniżej znajdziecie wszystko o dzisiejszym starcie Roberta.

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 7:50)

Start Roberta

Robert Kubica będzie do dzisiejszych OS-ów startował jako 18 w stawce, a 5 w klasie WRC2. Tymi do których będziemy porównywać czasy Roberta będą Sepp Wiegland, Nicolas Fuchs, Jurii Protasov, Hayden Paddon czy Abdulaziz Al-Kuwari. To na tę szóstkę pokerzystów będziemy czekać jutro szczególnie na mecie.

Bardzo ważna ponownie będzie bezawaryjność auta Roberta. Temperatura nie powinna jutro przekraczać na Sardynii 28 stopni. Citroen DS3 RRC woli jednak nieco wolniejsze i bardziej kręte OS-y.

Bardzo ciężki dzień

Kierowców czeka dziś bardzo długi dzień z 8 Odcinkami Specjalnymi. Łącznie będzie to 147 km OS-ów i ponad 490 km dojazdówek. OSy będą liczyły od 13,55 km do 31,08 km. Pierwszy rozpocznie się o godz. 7:58 a ostatni o 21:28. Kierowcy WRC będą jechać z odstępami 2-minutowymi, a WRC2 z 60-sekundami przerwy. Roberta należy zatem spodziewać się na mecie zazwyczaj około 35 minut po rozpoczęciu OS-u. Poniżej rozkład OS-ów na dziś.

Piątek, 21czerwca:
godz. 07:58 - SS 1 - Monte Lerno 1 (31,08 km)
godz. 10:46 - SS 2 - Castelsardo 1 (14,00 km)
godz. 11:34 - SS 3 - Tergu - Osilo 1 (14,93 km)
godz. 12:34 - Serwis
godz. 13:49 - SS 4 - Castelsardo 2 (14,00 km)
godz. 14:37 - SS 5 - Tergu - Osilo 2 (14,93 km)
godz. 16:44 - SS 6 - Monte Lerno 2 (31,08 km)
godz. 18:25 - Serwis
godz. 19:23 - SS 7 - Gallura 1 (13,55 km)
godz. 21:28 - SS 8 - Gallura 2 (13,55 km)

Co w TV?

Dziś w polskiej telewizji pojawi się tylko relacja TVP o godz. 20:05 przygotowana przez Eryka Mełgwę. Posiadacze RaiSport2 będą mogli obejrzeć również relację w tej stacji.

Piątek, 21 czerwca:
godz. 20:10 - Kronika Rajdu Włoch - TVP 1
godz. 23:00 - Podsumowanie 1. dnia rajdu - RaiSport2


Trasa rajdu

OS-y na Sardynii to sporo piasku na dość szerokich, bardzo szybkich trasach. Można spotkać na nich kamienie i duże skały. To, co czeka kierowców możecie zobaczyć TUTAJ. Poniżej mapa dzisiejszych OS-ów:

A dla tych, którzy wczoraj nie oglądali Kroniki TVP, mamy ją poniżej:


Aktualizacja godz. 8:05

Rozpoczął się Rajd Sardynii. Pierwsi kierowcy są już na trasie, za kilkanaście minut powinien ruszyć Robert.

Aktualizacja godz. 8:35

Robert Kubica jest już na trasie 1. OS-u i na pierwszym punkcie pomiaru czasu ma najlepszy czas spośród WRC2!

Aktualizacja godz. 8:42

Robert Kubica po dwóch pomiarach czasu był szybszy od 3 aut WRC, w tym Michała Kościuszki! 

Aktualizacja godz. 8:56

Robert Kubica jest już na mecie 1. OS-u, który wygrał, notując znakomity czas! 
Aktualizacja godz. 9:05

Po  raz kolejny okazuje się, że Robert Kubica jest zwyczajnie za szybki. W klasie WRC2 samochody wypuszczane są na trasę co minutę. Jadący bardzo szybko Robert szybko zbliżył się do poprzedzającego samochodu: "Cisnąłem tylko przez pierwsze 5 kilometrów, potem wjechaliśmy w chmurę kurzu i bardzo mało widzieliśmy. Nie było sensu dalej cisnąć, bo robiło się niebezpiecznie. Do tego kibice wychodzili bardzo blisko samochodów, co również było groźne" - mówił Robert po zakończeniu OS-u.

Aktualizacja godz. 9:45

Sebastien Ogier jest liderem Rajdu Sardynii po 1. Odcinku Specjalnym. W najbardziej nas interesującej klasie WRC2 Robert Kubica wręcz zmiażdżył rywali. Nad drugim Seppem Wiegantem ma on ponad 31 sekund przewagi, a przypomnijmy, że Robert ze względu na kurz nie mógł jechać na 100%. Już teraz widać, że Kubica przy braku przygód jest nie do pokonania. Ważne będzie, aby Polak jechał jutro jako pierwszy. Świetnie pojechał były mistrz Polski, Brian Bouffier, który jadąc w WRC3 był szybszy od wszystkich aut WRC2 oprócz Roberta. Niestety tuż za metą odkrył awarię mocowania silnika w swoim aucie, którą udało się prowizorycznie naprawić. Za około godzinę kolejny OS! 

Aktualizacja godz. 10:15

Za 30 minut rozpocznie się 2. OS. Robert ruszy do niego około godz. 11:15. Na mecie powinien być 10 minut później. Jedno ze zdjęć z 1. OS-u:
Aktualizacja godz. 10:55

Robert Kubica za około 30 minut wystartuje do 2. OS-u, który już się rozpoczął. W radiu WRC mogliśmy natomiast posłuchać bardzo pięknych i ciekawych wypowiedzi o Robercie. Prowadzący podziwiali jego szybkość i talent i mówili, że będzie musiał jeszcze w tym roku sprawdzić się w aucie WRC, gdyż miałby w niej ogromne szanse. Według prowadzących jeżeli Robert nie wróci do F1 to na pewno trafi do WRC.

Aktualizacja godz. 11:25

Robert Kubica jest już na trasie 2. OS-u, liczącego dokładnie 14 kilometrów. Polak za około 10 minut powinien pojawić się na mecie.

Aktualizacja godz. 11:35

Było małe opóźnienie z powodu rolowania samochodu Jevgienija Novikowa, po którym nie było postawionego trójkąta ostrzegawczego. Kierowcy już jadą, a Robert jest ponownie bardzo szybki, najszybszy...

Aktualizacja godz. 11:45

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u. Polak wykręcił znakomity czas. Był o 7 sekund szybszy od Jurija Protasowa z klasy WRC2 i o 8,2 sekundy od Michała Kościuszki. Robert jest 10. w generalce tracąc 11 sekund do Michała Kościuszki i mając aż 54 sekundy przewagi nad drugim kierowcą WRC2!
Aktualizacja godz. 12:00

Ruszył 3. OS Rajdu Sardynii, uznawany za jeden z najlepszych w kalendarzu. Robert wystartuje do niego za kilkanaście minut.

Aktualizacja godz. 12:06

"Idzie dobrze, ale chciałbym większej szybkości. Nie mieliśmy wystarczająco mocy by wrzucić szósty bieg" - powiedział Robert po zakończeniu 2. OS-u. Niebawem wystartuje do 3. (dzięki Rolen).

Aktualizacja godz. 12:25

Robert Kubica jest już na trasie 3., bardzo szybkiego Odcinka Specjalnego.

Aktualizacja godz. 12:30

Jurij Protasov przerwał zwycięski marsz Roberta Kubicy, ale wyprzedził on Roberta na 3. OS-ie o ponad 11 sekund. Roberta wyprzedził jeszcze Sepp Wiegand.

Aktualizacja godz. 12:35

Robert Kubica zaliczył obrót i uderzenie pod koniec 3. OS-u przez który stracił kilkanaście sekund. Samochód jest uszkodzony, ale nie mocno. Teraz serwis więc wszystko powinno zostać szybko naprawione. Przewaga Roberta nadal jest ogromna.
Aktualizacja godz. 12:45


"Na hamowaniu do mostku zahaczyliśmy tyłem o wyższy krawężnik. Lepiej byłoby, gdybyśmy tego nie mieli, ale samochód nie jest w żaden sposób uszkodzony" - powiedział Robert o swojej przygodzie po OS-ie. Wszystko jest zatem w porządku. Teraz przerwa na woskowanie lakieru i mały obiadek i za godzinę kierowcy wracają do rywalizacji.

Aktualizacja godz. 13:0

Eryk Mełgwa umieścił na swoim Twitterze zdjęcie uszkodzonego auta Roberta:
 
Aktualizacja godz. 14:00


Rozpoczął się 4. OS Rajdu Sardynii. Robert Kubica wyruszy na trasę za około 25 minut.

Aktualizacja godz. 14:20

Robert Kubica przemierza już trasę 4. Odcinka Specjalnego Rajdu Sardynii.

Aktualizacja godz. 14:30

Robert Kubica notuje znakomite czasy na 4. OS-ie!

Aktualizacja godz. 14:35

Robert Kubica wygrał z dużą przewagą 4. OS Rajdu Sardynii w klasie WRC2, wyprzedzając przy okazji aż 3 auta WRC.
 Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica jest już na trasie 5. Odcinka Specjalnego liczącego prawie 15 kilometrów. 

Aktualizacja godz. 15:28

Robert Kubica minimalnie wyprzedził Jurija Protasova na 5. OS-ie i zapisał kolejne zwycięstwo na swoim koncie, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej. "To nie był najlepszy OS dla mnie, choć w pewnym momencie mieliśmy sporo szczęścia. Mieliśmy błąd w opisie i było gorąco. Jeszcze długi rajd przed nami i musimy być skoncentrowani" - powiedział Robert po zakończeniu próby. 
Aktualizacja godz. 16:58


Rozpoczął się 6. Odcinek Specjalny Rajdu Sardynii. Liczy on ponad 31 kilometrów, kierowcy będą przemierzać go ponad 20 minut. Robert Kubica pojawi się na trasie około godz. 17:20. Oto jego wjazd do serwisu:
 

Aktualizacja godz. 17:35

Robert Kubica jest zdecydowanie najszybszym kierowcą WRC2 na odcinkach pomiarowych 6. OS-u.

Aktualizacja godz. 17:42

Robert Kubica wygrał 6. OS Rajdsu Sardynii. Polak aż o 35 sekund wyprzedził drugiego Seppa Wieganda. "Znów musiałem jechać za kimś i łapaliśmy jego kurz. Jeszcze dwa OS-u dziś przed nami, ale póki co idzie dobrze" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u.

Aktualizacja godz. 18:05

Kierowców czeka teraz serwis, a nas krótka przerwa. Kolejny Odcinek Specjalny wystartuje za 80 minut. Ostatnia dzisiejsza próba będzie przebiegała już po ciemku. Robert Kubica ma już ogromną przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej serii WRC2. Jest on również jedynym kierowcą tej klasy, który wyprzedza w generalce auto WRC. Polak ma 1:48,5 przewagi nad Seppem Wiegandem, najgorźniejszym rywalem w WRC2. Kierowcy pokonają jeszcze dwukrotnie odcinek Gallura liczący ponad 13,5 km.
Aktualizacja godz. 19:10

Kolejny film:


Aktualizacja godz. 19:28

Pierwsi kierowcy są już na trasie 7. OS-u. Robert Kubica wystartuje za około 30 minut.

Aktualizacja godz. 20:05

Robert Kubica jest już po pierwszym pomiarze czasu 7. OS-u - minimalnie wolniejszy od Wieganda. 

Aktualizacja godz. 20:14

Przygodę na trasie miał Jurij Protasow, który traci bardzo dużo na 7. OS-ie. Wyprzedzać musiał go Wiegand, który również stracił dużo czasu. Robert wydaje się jechać swoim tempem. 

Aktualizacja godz. 20:17

Robert Kubica jest już na mecie 7. OS-u. "Jechaliśmy w wielkim kurzu, nic nie widzieliśmy" - powiedział Robert po zakończeniu OS-u. Zarówno on jak i Wiegand jechali w wielkim kurzu Protasowa.


Aktualizacja godz. 20:20

Jurij Protasow miał problem z samochodem na 7. OS-ie i jechał bardzo powoli. Szybko dogonili go Wiegand i Kubica, którzy przez większość odcinka musieli jechać w ogromnej chmurze kurzu Protasova. Stąd słabe czasy tych dwóch załóg. A przecież za godzinę odcinek nocny i kierowcy będą mieli jeszcze większy problem...

Aktualizacja godz. 21:05

Bardzo ciekawą wypowiedź Roberta zamieszcza serwis autosprint: "Czekając na kolejny OS przedstawiam Wam bardzo ciekawą wypowiedź Roberta dla magazynu Autosprint: "Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie uczyniłem. Jeździłem w symulatorze F1 całkowicie o własnych siłach, bez żadnych zewnętrznych urządzeń. Oczywiście symulator nie oddaje przeciążeń bocznych obecnych na torze, ale wysiłek podczas skręcania i naciskania pedałów jest identyczny. Nie mam planów kolejnych testów, czekam na jakieś wyzwanie, myślę, że teraz mógłbym testować na 80% torów. Bolid Mercedesa sprzyjałby mi, bo on akurat jest nieco szerszy od innych. Gdy przyjdzie to wyzwanie, to będę miał motywację, aby zrzucić kilka kilogramów nadwagi, które mam teraz.

Aktualizacja godz. 21:35

Rozpoczął się 8. OS Rajdu Sardynii, ostatni dziś rozgrywany. Kierowcy mają do przejechania ponad 13,5 kilometra. Istnieje możliwość, że czasy Roberta Kubicy i Seppa Wieganda z 7. OS-u zostaną skorygowane po zakończeniu dnia z racji warunków, w jakich jechali. 

Aktualizacja godz. 21:55

Robert Kubica jest już za pierwszym pomiarem czasu na 8. OS-ie. Jego czas jest niezły. Niebawem na blogu więcej fragmentów wywiadu Roberta dla Autosprint. 

Aktualizacja godz. 22:00

Najgroźniejszy rywal Roberta Kubicy w WRC2, Sepp Wiegand spóźnił się na start 8. OS-u i prawdopodobnie otrzyma karę czasową. Do odcinka nie wystartował Jurij Protasow. 

Aktualizacja godz. 22:10

Robert Kubica dotarł na metę ostatniego piątekowego Odcinka Specjalnego i oczywiście wygrał go, podobnie jak 5 z 7 innych prób. Polak pokazał genialne tempo, był poza zasięgiem wszystkich rywali i przystępuje do jutrzejszego etapu z gigantyczną przewagą nad rywalami. Brawo Robert! Cały czas śledzimy sytuację na Sardynii, a jeszcze dziś duży wywiad z Robertem o testach w symulatorze! 
 Aktualizacja godz. 22:35

Wiegand prawdopodobnie również nie dojedzie dziś do mety. Robert traci ważnych rywali i jutro pozostaje mu już jedynie walka o bezproblemowe dojechanie do mety. Oto fragmenty jego dzisiejszych przejazdów:
  


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl

156 komentarzy:

damian lewek pisze...

Powodzenia Robert:)

Anonimowy pisze...

Życzę naszej załodze dobrego rezultatu i szczęścia.

Anonimowy pisze...

Dawaj robson !!!

KRIS CHARY pisze...

napięcie rośnie już za chwilę Robert

Anonimowy pisze...

O Kościuszko ładnie pojechał - chyba na dobre mu wyszła zmiana samochodu.
Ogryzek

Anonimowy pisze...

Bardzo dobry czas Michała :)!

Anonimowy pisze...

Brawo Michal - dobry poczatek Kusciuszki. powodzenia dla RK i zeby cytryna dala rade w upale.

Anonimowy pisze...

A kubica szaleje:) Znow najszybszy na 1 pomiarze:)

Anonimowy pisze...

Robert szybszy od Kościuszki jak na razie.

Anonimowy pisze...

brak czasu , wyczuwam dzwona

Anonimowy pisze...

działa Radio WRC ?

Anonimowy pisze...

Znowu mała odległość Roberta do poprzedzającego go zawodnika.
A więc jazda częściowo na ślepo i w takim tampie!

Anonimowy pisze...

Jedzie zyskując :
-0.4 -6.8 -6.6 -9.8 -6.0

Anonimowy pisze...

czas : 21:11.5

damian lewek pisze...

oby tak dalej OBY:)

Anonimowy pisze...

Ależ świetnie RK pojechał, on jest z innej bajki dla reszty WRC2, z kosmosu :-):-):-):-):-):-)

ok3

Anonimowy pisze...

Kubica 1:23.1 przed Alonso :)
Szkoda, że to nie F1 :)
Ogryzek

marecki pisze...

No to pieknie. 30 sek nad 2 WRC2 i tylko 19 sekund straty do ,,super,, kosciuszki

Anonimowy pisze...

Latvala ponad 5s za Robertem :)

Anonimowy pisze...

szkoda ze nie moze pokazac prawdziwego tempa przez kurz i innych blokujacych go kierowcow

Anonimowy pisze...

Robert - bardzo dobrze. Zobaczcie jak jedzie Bouffier...

Anonimowy pisze...

Pamietajmy ze Kusciuszko robi za odkurzacz na trasie i ma nowe auto. Wiecej szcunku dla Michala bo i tak zrobil dobra robote na 1 odcinku. RK poza zasiegiem konkurencji i gdyby nie kolejny raz kurz to by zloil wiecej aut WRC - czapki z glow za super jazde RK.

Witold Chojnacki pisze...

dzięki za relację! śledzę pilnie i proszę o gęste wpisy!! super robota :) dawać te rally ;)

Grzesiek pisze...

Powinni zwiększyć różnice między zawodnikami. Bo co to za rajd skoro zawodnik nie może wykonać swojej próby czasowej jak najlepiej bo inni go spowalniają...

Anonimowy pisze...

Dla Kubicy lepiej żeby nie cisnął ;)

Marcin J pisze...

Jak ekipa zlozy podanie do zkss to moze go przepuszcza zaraz za wurcami.
Co sie Latvali zepsulo ze tak slabo?

Marcin J pisze...

Aaa. kapec Latvali. Bedzie mial co gonic

Anonimowy pisze...

@Marcin J.
Latvala - front left puncture
gkuczmik89

Anonimowy pisze...

Organizator widząc co się dzieje sam powinien zwiększyć odstęp Kubicy od poprzedzającego zawodnika, albo puścić go przodem. Na szczęście takich długich prób już nie będzie, poza 6 OS-em.

Anonimowy pisze...

Na 5km odrobił minutę, co by było gdyby ... :-)


Vtec.

skalsky pisze...

Witajcie. Tak sobie czasem wracam do pierwszych postów Mateusza na tym blogu, w pierwszych dniach po tamtym dramatycznym wypadku. Prześledziłem dzisiaj wszystkie posty/notki które Mateusz tak skrupulatnie dodawał i redagował i jeszcze bardziej uświadomiłem sobie jaki ogrom pracy i serca poświęcił w to miejsce. Wielki szacunek. Alejeszcze większy należy się Robertowi. Wiem że to już banalne frazesy ale to co osiągnął prze tak mały okres od wypadku jest niewiarygodne. To gdzie jest teraz, wyprzedza samochody o klasę lepsze . rajdach w których się uczy?! Scenariusz na film. Wierze jeszcze w f1 ale to co tutaj robi jest po prostu spektakularne. Pozdrawiam Was. Jesteście fajną społecznością! Czytam Was z przyjembością nawet jak czasem jakiś głupawy komentarz się przewinie :)

Anonimowy pisze...

panowie kim jest E. Evans ? :-)

czy to ten ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Elfyn_Evans

nie ma go na liście Junior WRC na wr.com

znalazłem go w wynikach rajdu portugalii
Qatar M-Sport World Rally Team
Ford Fiesta RRC
WRC2

zatem Kubica nie wygrał WRC2 OS1 :-)

Anonimowy pisze...

jaka jest różnica w specyfikacji (moc, moment) pomiędzy wrc, wrc2, i wrc3?
wynik BOUFFIERa jest niesamowity, podobnie, jak RK

Anonimowy pisze...

E. EVANS (GBR)
G. BERNACCHINI (ITA) Qatar World Rally Team
Ford Fiesta RS WRC

miklo pisze...

E. Evans startuje w tym rajdzie w Fiescie WRC.

Anonimowy pisze...

Czy kazdy kto nie ma nic do powiedzenia musi dodawac komentarze jak ten baran do evansie i jego zwyciestwie w WRC2...

Anonimowy pisze...

@ Anonimowy 10:25
Tak to jest ten Evans tylko, że teraz dostał mu się w ręce samochód WRC :) a nie WRC 2.
@gkuczmik89

Anonimowy pisze...

Piękne słowa na temat Roberta w Radio WRC, az miło posłuchac :-)

Anonimowy pisze...

Evans w tym rajdzie jedzie autem WRC:
http://www.wrc.com/results/2013/rally-ditalia-sardegna/entry-list/

"Qatar World Rally Team
Ford Fiesta RS WRC "

Kamil Stepien pisze...

Nie każdy słucha. Może jakiś cytat ??

Kromka pisze...

Czy tylko mnie radio WRC zamilkło?

MorganF1 pisze...

Zdjęcie od Cezarego. Taki obrazek to spora nowość!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=476739425748328&l=8bf0a626d1

Anonimowy pisze...

drogi kolego z 10:44, moj post byl jak najbardziej zasadny z uwagi na fakt, ze Evans nie startuje zazwyczaj w WRC, wybacz ale nie bede Ci odpowiadal inna obelgą bo nie mam w zwyczaju karmic onetowych troli :-)

Anonimowy pisze...

Weźcie pod uwagę, że Evans jedzie z obcym pilotem (Giovanni Bernacchini, który mieszka w Krakowie i jeździ z polską licencją), jedzie pierwszy raz autem WRC....

Anonimowy pisze...

dlaczego na splitach nie ma czasu Rob'a? A jest juz Kremera?

Anonimowy pisze...

Nie ma czasu Kubicy po 1 pomiarze, czyżby wypadek polskiej załogi?

Anonimowy pisze...

Tempo Kubicy jest nie z tej planety!

Anonimowy pisze...

wyjdzie na to że Robert jedzie szybciej od Pana Kościuszko :)

Anonimowy pisze...

Jest za szybki na split time :) Szybszy od Kościucha :)

Anonimowy pisze...

Wiadomka ze Robert szybszy od Michała. Kościuszko jest amatorem rajdów co nie ulega najmniejszym wątpliwościom.

Anonimowy pisze...

Miazga!

Anonimowy pisze...

heh, szybciej nawet od Anderssona :)
4 auta WRC pokonał :D

Anonimowy pisze...

Kapitalny czas Kubicy !!!
11:08.6
@gkuczmik89

Anonimowy pisze...

Robert jechał tak szybko że pomiary czasu nie wytrzymały i live timing padł ? : :o

Bartek_Rasta pisze...

Masakracja! 5 wurców wyprzedzonych ;-) Brawo Robert!

Pozdrowienia dla prowadzącego bloga, który jak zwykle stoi na wysokości zadania ;-)

Anonimowy pisze...

HA HA HA
M. KOSCIUSZKO 11:16.8
R. KUBICA 11:08.6

Miazga !!!!

Anonimowy pisze...

Nie ma co się jarać Kościuszką bo po pierwsze robi za odkurzacz a to nie sprzyja dobrym czasom, a po drugie nie jest to niestety najwyższy sort kierowcy. Nie zmienia to faktu że RK jest 10 w generalce i jeżeli nic się nie stanie to może nawet wskoczy wyżej. Będzie niezły ubaw jak poza punktami w WRC2 zdobędzie punkty w generalce :)

Anonimowy pisze...

WTF - RK pokonal kosciuszke;)Nie wspomne o prokopie i evansie - wszyscy w WRC - masakra jakas - nie troche zwolni bo cytryne zatrze:D

Anonimowy pisze...

po 45 km oesowych prawie 1 minuta przewagi nad drugim w WRC2, nice:)

Anonimowy pisze...

8 czas 2 OS-u i wyprzedzone 4 auta WRC :)

Anonimowy pisze...

Z jakiej planety jest Robert Kubica? Bo na pewno nie z Ziemi!

Anonimowy pisze...

dołożył kilku załogowm WRC :) 11:08.6

Dariusz Rutkowski pisze...

czy ja dobrze widzę, Robcio 8 ogólnie :-)

Anonimowy pisze...

Ok ja rozumiem, że kościuszko zminił samochód, nowy pilot itd... ale z punktu widzenia obywatela Polski, a jakby nie patrzeć Lotos to spółka póki co państwowa właśnie, to dalsze finansowanie w WRC Kościuszki, to jakaś kpina. Niech wezmą chociaż Bouffier albo kogokolwiek innego kto rokuje jakieś szanse na dobre wyniki (nie musi być Polakiem jak u nas nikt nie umie jeżdzić szybko wystarczająco). Z punktu widzenia wizerunkowego bycie cały czas w ogonie to jakaś kpina. Chyba jedyne zdjęcie Kosciuszki w tym sezonie jakie zobaczono zagranica to to z podniesiona maską :D

Anonimowy pisze...

jaki ten Kościuszko jest słaby...

Anonimowy pisze...

Tempo bardzo dobre. Teraz wazne aby bez przygod i awarii do mety. Pozdrawiam Polakow w Stevenage.

Irek

Marcin J pisze...

Kosciuszko sie poprawia troche ale odkurzanie masakrzyczne maja zalogi na tym rajdzie. wrc odkurzaja drogi wrc2... 2ga petla zrewiduje.

Jak jutro bedzie regrupa to znow bedzie ubaw po pachy bo najlepsi z dnia 1 beda odkurzac troszke gorszym. ale finalnie na razie widac ze wrc2 i 3 maja najlepsze miejsca startowe.

Anonimowy pisze...

SS3 jest szybszym osesem od SS2, mimo, że jest km dłuższy, szkoda, bo już nie będzie takiego kontaktu do wrców.

rolen pisze...

Robert po os'ie

“It’s going well but I wanted more speed,” he said. “We drove most of the last test in fifth gear because we didn’t have enough power to pull sixth. But I guess that’s the same for everyone. It's going quite well for us.”

Anonimowy pisze...

w entry list rajdu sardynii jest jeszcze jedno nowe auto wrc:

D. OLIVEIRA (BRA
Ford Fiesta RS WRC

ale nie ma go nawet w wynikach po 1. OSie.. nie ma go w sekcji Retirements tez..

Anonimowy pisze...

po serwisie gdy już będą ponownie jechać po tych samych trasach zobaczymy jakim tempem pojedzie Kosciuszko, bo wiadomo, że nie będzie już musiał odkurzać trasy

Anonimowy pisze...

Jakoś Evans jest zaraz za Kosciuszka i pomimo ze debiutuje w WRC jedzie na jego poziomie... żenada.

Anonimowy pisze...

Ciekawostka: tak wyglądała "opona" Latvali po kapciu:

http://www.wrc.com/news/ss1-early-blow-for-latvala/?fid=18698

Anonimowy pisze...

Wie ktoś co stało się z Brayanem?? Mówili coś w radio? Bo niestety widoczny jest tylko jeden międzyczas z 2. odcinka ;(

Anonimowy pisze...

,,Kubek,, odzywia sie benzyna, Karl F. Benz usmiecha sie w grobie patrzac na to, jak Robert potrafi wykorzystac jego wynalazek. Panie Robercie zycze tyle samo Meta ile startow.

Anonimowy pisze...

Jakby na polskich uczelniach studenci uczyli się jak Kubica to byśmy co rok mieli laureata nagrody nobla ;)

Anonimowy pisze...

dlaczego LOTOS nie zainwestuje w Kajetanowicza albo Chuchałę zamiast Kościuszki?

Anonimowy pisze...

Tak czytam te wszystkie złośliwe komentarze pod adresem Kościuszki i nie bardzo rozumiem...Kościuszko wróg numer jeden? O co chodzi, jemu nie kibicujemy? Nowy samochód, nowe ogumienie i tylko 40 km doświadczenia w samochodzie i w deszczu, to też tak jakby debiutował. Skoro startuje w klasie WRC i dano mu znacznie lepszy samochód niż miał to tej pory to widocznie coś tam jednak potrafi. Kibicujcie obu Polakom!

Marcin J pisze...

Lotos nie zainwestuje w kajetana bo na razie ma kontrakt z kosciuszka. To juz ich wewnetrzene sprawy. Ja wiem za to ze jesli kajto zacznie scigac sie w europie i swiecie to bedzie byc moze bardzo dobry zawodnik. Ale wiecie jak to jest. WRC to zupelnie inna klasa. I holek i kulig i kuzaj i kilku jeszcze innych mieli mieszane wyniki w wrc gdzie w polsce smigali jak zakleci.

Pozostaje wiec tylko czekac na rozwoj sytuacji i cieszyc sie z tego co sie ma obecnie ;)

Anonimowy pisze...

Zastanawiamy się tylko czemu Lotos chce kojarzyć się z dosć delikatnie mówiąc przeciętnym kierowcą...

Anonimowy pisze...

Również kibicuję obu naszym kierowcom. Nie ma co ich porównywać - byle tylko obaj pokazali ile tylko mogą. TAR

modzias pisze...

@Anonimowy z 12:14
W pełni się zgadzam. To taka nasza paskudna polska przypadłość. Zamiast cieszyć się, że mamy 2 kierowców startujących w zawodach o najwyższym światowym poziomie, to część kibiców musi wyładować swoje frustracje na Kościuszce. Robert jest fantastyczny, bez dwóch zdań, ale Michał, mimo, że może nie jadzie w mistrzowskim tempie, jest i tak świetnym ambasadorem Polski. To bardzo dobry kierowca, do tego elokwentny. Trzymajmy kciuki za obu naszych chłopaków! To naprawdę przyda się do zbudowania jeszcze większego zainteresowania rajdami w Polsce! Może kiedyś staniemy się drugą Finlandią jeżeli chodzi o zaplecze młodych, utalentowanych kierowców...

Anonimowy pisze...

brawo Robert !
byle żeby nie pompować balonika, bo róznie w rajdach bywa ;)
Wielki szacun dla Roberta i Maćka

Anonimowy pisze...

Kubica przecietnie na OS3 - szkoda.

acidpet pisze...

racja, Kościuszko zasługuje na nasze wsparcie. Co innego że nawet nazwisko zobowiązuje ;-))

Anonimowy pisze...

Robert miał przygodę...

Anonimowy pisze...

W radio mówią, że Robert się zakręcił i mocno przydzwonił tyłem samochodu, miał stracić ok. 20 sekund?! Nie wiem, czy dobrze słyszę, niezbyt wyraźnie koleś mówi

Anonimowy pisze...

colin mówił że roberta obróciło i walnął w coś tyłem

Anonimowy pisze...

Już widze dzisiejsze info w Faktach TVN: "Kubica znów przegrał z samym sobą";)

chiherka pisze...

"any damage to the car ?"
"no"


That's good :)
Uchhh, juz sie balem

Anonimowy pisze...

takie zdrabnianie jest bardzo śmieszna: obiadek, samochodzik , uszkodził kółeczko, ciakawe co będaż jedli czy ziemniaczki czy frytunie, a może zupkę. To jest właśnie niszczenie naszego języczka. Pozdrawiam wszystkich lubiących samochodziki. Do zobaczenia na podwieczorku.

Anonimowy pisze...

https://twitter.com/ErykMelgwa/status/348029495896334337/photo/1

Anonimowy pisze...

Jak nie było podanego czasu Roberta we wcześniejszych OS-ach to każdy oo czyżby wypadek ?, no i wykrakaliście...

Anonimowy pisze...

Po mojemu to RK na SS3 w porę pojął że wszedł w zakręt trochę za szybko i przytrzymał cytrynę na ręcznym celowo aby wycedzić w coś tam tyłem a nie bokiem/przodem. W ten sposób dupa była uszkodzona ale nie miało to wpływu na dalszą jazdę. RK stracił 20-30s. RK mówił że to właściwa rzecz obrócić auto tyłem, kiedy w coś wjeżdżasz ale ogólnie lepiej jest nie wjeżdżać w nic. Tak czy inaczej RK ma teraz 13s straty do Kościucha w generalce :D
OSHŁY

Anonimowy pisze...

Wg "autosport live":

"Fri 11:31 WRC - Italy Runaway WRC 2 leader Robert Kubica said he was cross with himself for a third-stage spin which cost time. The Pole had, for the first time, put new tyres on the front of the car while leaving worn rubber on the rear. "Maybe I should have tried this for the first time in a test," he told Autosport, "it was a bit stupid." The rear of his Citroen DS3 RRC was showing slight damage, but Kubica said it was driving straight."

Czyli opony.

o

Mateusz Chomicki pisze...

A tym czasem Mercedes i Pirelli z reprymendą za tajne testy, o których wszyscy wiedzieli:) Dodatkowo Merc nie weźmie udziału w testach młodych kierowców... aż tak łagodnej kary się nie spodziewałem...

Mateusz Chomicki pisze...

tymczasem*

Marcin J pisze...

Druga petla ruszyła. I od razu widać że będzie ciaśniej i wurce odejdą wurcom 2.

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 12:54 - a co Ty taki czepialski jesteś? Aż tak bardzo "mały obiadek" Cię razi, że musiałeś dać popis swojej wiedzy na temat zdrabniania?
Trochę czasu zajęło mi prześledzenie całego tekstu... i widzę tylko jedno zdrobnienie - dziwne więc, że komuś się chciało tracić czas na wypisywanie całej listy swoich przykładów zdrobnień...
Moim zdaniem to jest właśnie niszczenie naszego języka.

@MC - kawał dobrej roboty!!! Tak trzymać!

Anonimowy pisze...

Kubełak znów objechła Kościuszkę

Anonimowy pisze...

Nie no faktycznie widać że odjechały wuerce;)

Anonimowy pisze...

SS4 kolejny odcinek szybciej od Kościuszki...

Anonimowy pisze...

R. KUBICA 10:47.4
M. KOSCIUSZKO 10:48.7

Anonimowy pisze...

Zwróćcie uwagę, jak szybko Robert ogarnia odcinki. Drugi przejazd i 20 sek szybciej. Ciekaw jestem ile urwie z następnych dwóch.

Swoją drogą Robert mówiący o braku mocy... Więcej mocy jest w WRC :)
DQ

Anonimowy pisze...

tym bardziej że Kościuszko nie musiał odkurzać trasy bo drugi raz jechali ten odcinek

Anonimowy pisze...

Tak, Tak Anonimowy z 14:29 - to jest w tym wszystkim najważniejsze :-)

Anonimowy pisze...

Może ktoś mi napisać dlaczego RK nie startuje w klasie WRC. Po czasach widać że spokojnie nawiązywałby walkę z czołówką tej klasy.

Marcin J pisze...

No dobra - wurce jada dalej podobnie ;P

A ja se obserowalem rozne portale i sie okazuje ze powoli zmienia sie opinia o RK. Nie ma juz takiej kosmicznej hejterki jak na ostatnim asfalcie szutrze. Wieksza kultura....

Marcin J pisze...

Anonimowy 14:44 - to tak samo jak RK jezsdzil w wyscigach, najpierw gokarty, pozniej f2000, costam costam i f1.

Albo kajto - czasami ogladam onboardy gdzie zapieprzal sejczentem ;)

Nie mozna od razu wszystko bo latwiej sie zabic. A 300 kucy i penie z 600Nm momentu nie jest latwe w ogarnianiu ;)

R.Tormo pisze...

Jak to jest , że mają błąd w opisie przy drugim przejeździe tego samego odcinka?

Anonimowy pisze...

Przy talencie RK ogarnięcie WRC nie stanowiłoby problemu. Zresztą jeździł tymi mocniejszymi WRC-ami sprzed zmiany przepisów - Imprezą i C4. Pamiętajmy, że to człowiek, który 750 KM po ulicach Monaco genialnie trzymał w ryzach ;-)

MadMonkey pisze...

Marcin J - mógłbyś podesłać jakieś linki do onboardów Kajto z ośki?

Marcin J pisze...

masz np to: http://www.youtube.com/watch?v=F7t_HRYmTUY


:)

Anonimowy pisze...

"Jak to u Kubicy, bez wypadku nie mogło się obyć."
TVN24 juz zaczal ze swoimi wypocinami :/

Anonimowy pisze...

Datego nie oglądam WSI24, zobaczcie że dziennikarstwo opiera sie głównie na negatywnych i pseudosensacyjnych wiadomościach. Jestem tu bo są tu inni kochający RK i szczerze kukibicuje. Zresztą za MK też jestem.

Wiater pisze...

Najzabawniejsze, że po wygranej w rajdzie bogów (i prawdopodobnym sukcesie w tym rajdzie) TVN i tak więcej będzie mówił o tej przygodzie z nieco uszkodzonym tyłem :) Najlepiej niech jeszcze powiedzą że to są wyścigi ;)

Maciej Golis pisze...

Pojawil sie nowy filmik na youtube:http://www.youtube.com/watch?v=32GBqC9AIRo

Anonimowy pisze...

Monako jak Monako... Macau to dopiero była jazda!
DQ

Anonimowy pisze...

Dzwiny ten pomiar czasu: na pierwszym pomiarze do 6Osu RK traci do Protasowa 3,2 s., a na drugim już ma przewagi 8,5 s. wynika z tego, że RK na paru km nadrobil 11,7 s. do Protasowa. Czy to możliwe?

Anonimowy pisze...

@Anonimowy 17:33

w przypadku Roberta wszystko jest możliwe :)

o

Anonimowy pisze...

Anonimowy 17.33

Kubica nadrobił a Protasov stracił to na głowe wychodzi po 6 sekund.Nie ma sie czemu dziwić

T.S.

Anonimowy pisze...

I znowu "autosport":

Fri 15:46 WRC - Italy: Robert Kubica whops his WRC 2 rivals to the tune of a second per kilometre through Monte Lerno. The Citroen DS3 RRC's lead is fast approaching two minutes over Sepp Weigand. The factory Skoda driver admitted he had a strange feeling with his Fabia in SS6.

Weigand said: "I don't know if I have a puncture, but the car was a little bit crazy."

Kubica was catching Weigand towards the end of the stage and suffering in his dust.

o

Anonimowy pisze...

obserwuje pare kont twitterowych:

m.sokół
c.gutowski
e.melgwa

kogoś jeszcze byście polecili jeśli chodzi o wrc i rajd sardynii ?

Anonimowy pisze...

a jak będą jutro ustawieni na starcie ? czy Robert będzie startował jako 1 z WRC2 ?

qwerty2010601 pisze...

http://www.wrc.com/wrc-2/results/2013/rally-ditalia-sardegna/itinerary/
mateusz
moze wiesz a moze nie ale moze lepiej bedzie podawac wyniki (screeny) z klasy WRC2
wystarczy tylko kliknac przycisk [WRC2] w gornym lewym rogu strony

Anonimowy pisze...

Liczę, że swoją znakomitą jazdą Robert utrze nosa zarozumiałemu Panu M. Kościuszko i wyprzedzi go w generalce. M. Kościuszko w wielu wywiadach które widziałem mądrkował jak to trzeba jeździć, a Robert jego poziom może osiągnąć za najwcześciej za rok. Różnica między kierowcami Kościuszko dużo gada, a Kubica dużo dużo lepiej jeździ. Robert rób swoje!

JAZDATOR pisze...

Robert pojedzie w WRC jeszcze w tym roku bo to bez sensu żeby się wlókł za jakimś leszczem z wrc 2 :D

Jerzy yeyerzy pisze...

OS Hirvonena on board
http://youtu.be/PIwTYO7phKk

Mateusz Chomicki pisze...

@JAZDATOR

Kubica pozostanie w WRC-2 z dwóch powodów:
Po pierwsze, nie ma on jeszcze odpowiedniego doświadczenia
Po wtóre, Citroen chce, aby Kubica zdobył mistrzostwo świata w WRC-2. Gdyby teraz przeszedł do WRC, to zaprzepaścił by szanse na tytuł, a i nie radziłby sobie jeszcze najlepiej w WRC.

Anonimowy pisze...

Dajcie spokój z Kościuszko!!W tym czasie (oprócz Roberta) to nr.1 jeżeli chodzi o polskich rajdowców.Ktoś tu porównywał K.Kajetanowicza do Kościuszki...to śmieszne..Gdyby Kajetan pojechał dziś w tym rajdzie Kościuszki samochodem byłby zdecydowanie najwolniejszym kierowcom.Przypomne jak Lappi pojechał dla jaj rajd Polski-na krótkich osach miał ponad minute przewagi nad naszymi mistrzami kierownicy.

Anonimowy pisze...

super kubica znów traci czas przez wlokących się matołów...

Anonimowy pisze...

Znów w kurzu :(. Oby bez przygody.
@marcobg

Anonimowy pisze...

szkoda ze al-kurwai tyle odrobił... mogłby być 4 w generalce i robert miałby szanse nadrobić do niego troche punktów w mistrzostwach wrc-2:((

marshad pisze...

Drugi rajd z rzędu 1 minutowy dystans w WRC2 jest nie wystarczający. Kurz nie pozwala na normalną jazdę, na co skarżą się wszyscy kierowcy. Wiegand ma problem z silnikiem zdaje się. Sytuacja będzie pewnie jeszcze gorsza na drugim przejeździe.

Anonimowy pisze...

A Kubica pierwsze osy zawsze power a póżniej to już masakra!

Anonimowy pisze...

Ale anonimowy z 18:46 ma rację.
Z tego samego powodu mi trudno kibicować Kościuszce, bo mam te jego żenujące wywiady w pamięci.
Poza tym pamiętam również jego wieczne biadolenie (jeszcze sporo przed miniWRC)...opony złe, samochód zły..wszystko złe, ale do siebie żadnych uwag.

JAZDATOR pisze...

@mateusz Kubica po pół roku mówi w wywiadach ze osiąga 100:% możliwości samochodu... Ze brakuje mu mocy i prędkości... Co on sobie myśli ... Tak samo mógłby się uczyć opisu w WRC... I zdobywać mistrzostwo !! ;)

Grzesiek pisze...

Masakra to są tam warunki, masywny kurz i wszyscy zawodnicy za Protasovem o tym wspominają.

Anonimowy pisze...

RK stracił około półtorej minuty na 7 Oesie, dobrze że dojechał bez własnych przygód. Ważne tylko by zachował prowadzenie w WRC2, by jutro startować zaraz po ostatnim aucie WRC.

Anonimowy pisze...

Dobra zły jestem trochę o to puszczanie co 1 minutę. Mówi się trudno, za to mam mega newsa z twittera Adama Małeckiego:
https://twitter.com/TROJKAdaMalecki/status/348148008795373568/photo/1
To tak na uspokojenie :)
@gkuczmik

Anonimowy pisze...

Hahaha ale news!!!! Mysle ze 2014 jest realny:-]

Ronin

lukasz pisze...

2014 w WRC żeby coś tam jeszcze wygrać później f1.

HeavyRain pisze...

Też myślę, że F1 w 2014 jest mocno prawdopodobne.

Anonimowy pisze...

szkoda ze schumi nie został o sezon dłuzej w mercu... choc moze hamilton odejdzie jak nie bedzie sukcesów... wtedy robert miałby szanse na powrót w dobrym w miare zespole...

inna opcja to lotus - nawet jak kimi zostanie to drugi kierowca u nich to masakra.

GIZD pisze...

Jak zobaczyłem kolejną aktualizację Mateusza i wzmiankę o testach to pomyślałem,że znowu będzie o testach w Mercedesie i nic konkretnego ale jak to przeczytałem to mi ciarki po plecach przeleciały.
GO KUB!!!!!

Anonimowy pisze...

Poznalem dzisiaj Roberta osobiscie Super gosc Jeszcze na 20 minut przed rozpoczeciem pierwszego odcinka specjalnego kiedy stal juz przed wiazdem na dojazd do startu bez najmniejszego sprzeciwu wysiadl do mnie z samochodu zebym mogl zrobic fotke Pozniej udalo mi sie tez pstryknac foto z jego przejazdu, jak bede mial okazje to przesle w jakis sposob na strone Nie moglem uwierzyc ze go spotkalem, jechalem na punkt widokowy pierwszego odcinka gdy nagle patrze a tu Robert stoi na poboczu lokalnej drogi SZOK. Robert po zwyciestwo!!!
andrew

Anonimowy pisze...

Wow!!! Co za dzień!!! Diablo rozwalił Ruska w Moskwie... Robert opowiada takie rzeczy, że czytam po 100 razy i micha cieszy się, że ACH :D

DQ

Anonimowy pisze...

po rolowaniu M. OSTBERGa Robert ma szanse na TOP10

Anonimowy pisze...

Protasow i Wiegand się chyba wycofali, teraz RK powinien się rozsądnie wozić po oesach :-):-):-):-):-):-):-):-)

Wiater pisze...

Myślę, że Robert będzie najbardziej pożądanym kierowcą przez teamy... Bez względu na to w jakiej serii wyścigowej będzie miał startować :) osobiście nie wierze w F1 w przyszłym roku, ale przecież o czołowym kierowcy WRC również marzyliśmy ;)

Anonimowy pisze...

Super zakończenie dnia /znów wygrany OS/. Jeszcze powinni zrekompensować jazdę w kurzu i jutro będzie fajna przewaga.
@marcobg

Anonimowy pisze...

No to żeby jeszcze milej szło się spać to rzucę coś miłego na dobranoc
Mam nadzieję że wolno:
http://sokolimokiem.tv/?p=8073

marshad pisze...

Japa się cieszy, pozytywny dzień =]
Pocieszy się jeszcze czytając (sensowne) recenzje.

Ciasno między Michałem a Elfyn'em, mniej-więcej tak jak się spodziewałem. Przypomnę, że obydwaj startują pierwszy raz w Fordzie WRC. Jak na razie doświadczenie Michała jest warte 8.9s po pierwszym dniu. Evans, nadzieja Brytyjczyków, powinien utrzymać się w podobnej pozycji do samego końca rajdu.

Nowikow nieźle przyłożył - odcinek nie wybaczający: www.youtube.com/watch?v=nz3l-Samstg

Anonimowy pisze...

Brawo Robert. Byłeś, jesteś i będziesz zawsze wielki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

tak musiał jechać Robert:
http://www.youtube.com/watch?v=2DBhTPSjVKk

dom86# pisze...

Z tym puszczaniem kierowców tak szybko powinni coś zrobić. Widoczność zerowa, tylko stracili sporo czasu nie z własnej winy. To jest nie fair.