Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 22 czerwca 2013

Bardzo ciekawy wywiad Roberta Kubicy dla Autosprintu

W samym środku rajdowych emocji związanych z Rajdem Sardynii, magazyn Autosprint opubikował bardzo ciekawy wywiad z Robertem Kubicą mówiący o jeździe Polaka w symulatorze Mercedesa. Poniżej znajdziecie wszystko co w nim najważniejsze.

Pytanie: Jak układa się współpraca z Mercedesem?
Robert Kubica: "Współpraca z Mercedesem daje mi możliwość sprawdzenia się i wielką przyjemność. "

P: Testowałeś ostatnio w symulatorze? Jaki dystans jesteś w nim w stanie przejechać?
RK:
"Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie uczyniłem. Jeździłem w symulatorze F1 całkowicie o własnych siłach, bez żadnych zewnętrznych urządzeń. Potrafię już przejechać dystans 3 wyścigów Formuły 1 w ciągu 7 godzin. Oczywiście symulator nie oddaje przeciążeń bocznych obecnych na torze, ale wysiłek podczas skręcania i naciskania pedałów jest identyczny. To jest bardzo ważne w mojej rehabilitacji."

P: Mówisz, że byłbyś w stanie prowadzić bolid F1?
RK:
"Nie interesuje mnie test tylko dla testowania. Pół dnia jazdy tylko po to by ponownie pojechać bolidem F1 nie interesuje mnie. Nie lubię półśrodków. Nie mam planów kolejnych testów, czekam na jakieś wyzwanie, myślę, że teraz mógłbym testować na 80% torów. Bolid Mercedesa sprzyjałby mi, bo on akurat jest nieco szerszy od innych. Gdy przyjdzie to wyzwanie, to będę miał motywację, aby zrzucić kilka kilogramów nadwagi, które mam teraz i wyćwiczyć mięśnie, głównie szyi. Zajęłoby to półtora miesiąca, ale nie ma sensu robić tego w pośpiechu."

P: A gdyby Citroen zaproponował ci program z C4?
RK:
"Gdyby Citroen mnie poprosił to nie wycofałbym się, ale nigdy o tym nie rozmawialiśmy. Nie testowałem auta dla WTCC, ale gdybym chciał startować w samochodach turystycznych, to wybrałbym DTM."

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl

16 komentarzy:

Arni pisze...

Kolejny postęp, niedawno mówił o połowie torów a teraz o 80 proc :). Ciekawe jak wygląda taki symulator i na jakiej zasadzie działa.

Sądzę że za jakieś 2 miechy będzie mógł spróbować swoich sił w bolidzie na jakichś testach, na sprzyjającym torze. Takie wypowiedzi jak ta szybko się rozchodzą.

dom86# pisze...

Ten wywiad pokazuje jak szybko postępuje rehabilitacja Roberta. Jeśli na tą chwile może jeździć po 80% torów, to do końca roku może na pozostałych 20% da rade. Wyjaśniło się też dlaczego mercedes (szerszy niż inne bolidy,wniosek-testował nie tylko w mercedesie). Tak czy inaczej, skubany pewnie wróci do "jedynki" :) Powoli wszystko na to wskazuje.

Oby tak dalej Robert! Powodzenia w drugim dniu rajdu!

Anonimowy pisze...

Kurcze. Nie wiem czy tylko ja to tak odbieram, ale mi to brzmi jak: "jestem praktycznie gotów do powrotu, czekam na konkretne oferty". nie wydaje się Wam? Jestem trochę zaskoczony...

Anonimowy pisze...

Bardzo miłe zaskoczenie, mam podobne skojarzenia do Anonimowego z 8:20, a interesują mnie te pozostałem 20% torów, jak myślicie Monako, Singapur ??

Anonimowy pisze...

Też to tak odbieram: Robert ogłasza, że jest gotowy na nowe wyzwania w F1 i czeka na propozycje :) Jeżeli on tak mówi, to musi być bardzo dobrze :)

Anonimowy pisze...

Robert czeka na jakieś wyzwanie zacznie trenować dopiero jak je dostanie. Dla mnie brzmi to jakby żaden team nie chciał w tym momencie mu tego wyzwania dać.

Anonimowy pisze...

No skoro dotąd oficjalna wersja brzmiała, że na razie F1 jest niemożliwa, bo kokpit jest za ciasny i brak 10 cm, więc Robert mógłby jeździć tylko na niektórych torach, to nic dziwnego, że zespoły nie zasypywały go propozycjami. To się na pewno zmieni po tych słowach Roberta.

GrygorXXL pisze...

No właśnie. Do tej pory nie było żadnego sygnału że Robert czeka na cokolwiek konkretnego. Wszyscy pamiętamy jak to my czekaliśmy wiele miesięcy na jakiekolwiek wieści i a deklaracje ze strony Roberta były wręcz nawet nieoczekiwane. Także ten wywiad w takiej wersji, ma dla mnie wydźwięk przygotowujący nas na zmiany, bo z drugiej strony jak Robert ma oczekiwać propozycji od jakiegoś teamu, skoro 20% torów jest dalej nieosiągalnych?
Poza tym jak pamiętam kiedy mielismy już jakieś informacje, to zazwyczaj długo po dokonaniu wielu innych ruchów w sprawie przez samego Roberta. Aż ciężko mi uwierzyć co czytam. To by była wręcz zmiana strategii o 100% Robert nigdy nie wykorzystywał mediów do kontaktu z kimkolwiek. Zawsze media były tylko informowane o już wykonanych ruchach.
Zastanawiam się czy to na pewno wywiad w 100% oddający słowa i intencje Roberta?

GrygorXXL pisze...

Ciekawe na ile to jest zgodne z faktycznymi słowami Roberta? Nigdy nie komunikował się z nikim przez media. Zmienił o 100% strategie i nawołuje do składania mu propozycji? A kto za niego pojedzie na pozostałych 20% torów? Nie tam żeby chętnych brakowało. Zapewne są, ale jakoś mi się to kupy nie trzyma, choć brzmi bardzo optymistycznie.

Anonimowy pisze...

@10:41 Uważasz, że zespoły dowiedzą się o Robercie dopiero po tym wywiadzie? Bardzo w to wątpię. Robert z pewnością kontaktował się z zespołami zanim udzielił tego wywiadu - póki co cisza.

Anonimowy pisze...

Co do tych 20% to myślę, że są to tory: Monako, Chiny, Węgry, Kanada
DQ

macmp4 pisze...

czy wy myslicie ze RK szuka zespolu do testow poprzez media...chyba ten upal na mozg sie co niektorym rzucil...ile razy zespol Lotusa oferowal sie z testami jak tylko Robert powie tak...a co myslicie ze Scuderia pogardzilaby mozliwoscia sprawdzenia Roberta w ich bolidzie...R.K jest w bardzo dobrych kontaktach z E.Bullier i S.Domenicali... a Mrecedes i T.Wolf to tez zagadka dla nas... Williams/Renault ... Robert ma ten komfort ze conajmniej kilka zespolow zaraz / w miare mozliwosci i terminow / takie testy mu udostepni..bez obaw...pozostaje tylko te 20% .. ale w sumie wszystko wyglada obiecujaco..

Anonimowy pisze...

@11:28 nie, nie uważam. Uważam, że teraz już wszyscy dowiedzą się o gotowości Roberta i posypią się oferty nawet od zespołów, z którymi się dotąd nie kontaktował.

grisznik pisze...

Mnie w zasadzie też to trochę dziwi. Wiadomo, teraz dużo częściej udziela wywiadów itd.

I może powiedzieć jak idą postępy. Ale ciekawe, że tak jakby daje sygnały jakiekolwiek. Skoro przez 2 lata prawie nic się nie działo, nie było za dużo informacji co się z nim dzieje po wypadku. Tu go ktoś widział, tam go ktoś widział. A potem nagle sygnały, że gdzieś jeździł samochodem i nagle - kiedy wszyscy myśleli, że dalej "liże rany", on pojechał rajd!

Anonimowy pisze...

Wtedy szczególnie potrzebowal prywatności. Również ten pierwszy start w rajdach ukrywał tak długo, jak się dało- pewnie nie chciał, żeby się tłumy na niego rzuciły. Teraz sytuacja jest inna i rozgłos mu nie zaszkodzi...

Anonimowy pisze...

Zobaczcie ten sam wywiad Kubicy, ale nie wiem czy inaczej tłumaczony, czy każdy sobie inerpretuje jak chce ? !!!

http://www.sport.pl/F1/1,96296,14157414,Kubica_nie_planuje_testowo_wracac_do_F1.html

Hubson