Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 31 maja 2013

Robert Kubica w Rajdzie Akropolu - Dzień 1 - live timing, filmy, zdjęcia [aktualizacja godz. 23:22 - Robert dominuje w WRC2 - Kronika rajdu!]

fot. facebook.com/KubicaOfficial
Już dziś przed nami wielkie emocje związane ze startem Roberta Kubicy w Rajdzie Akropolu. W tej jednej z najtrudniejszych imprez rajdowych świata rozegrane zostaną dziś 2 Odcinki Specjalne. Wcześniej odbędą się shakedown, konferencja prasowa i start honorowy. Poniżej znajdziecie wszystko, co potrzebne na dziś - radio rajdu, live-timing, filmy, zdjęcia i wypowiedzi. Zapraszam do wspólnego śledzenia "Rajdu Bogów"!

LIVE TIMING RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ

(międzyczasy odcinków tutaj)

RADIO RAJDU MOŻECIE WŁĄCZYĆ TUTAJ.

(Radio rajdu rozpocznie nadawanie około godz. 17)

To będzie długi dzień w Grecji. Rozpocznie się już o godz. 7, kiedy odbędzie się shakedown rajdu. Po nim odbędą się kwalifikacje, w których będą uczestniczyły tylko auta WRC. Pozwolą one wyłonić kolejność startową Rajdu Akropolu. Poważne ściganie rozpocznie się po godz. 17., a dzień zakończy się nocnym OS-em trzy godziny później.

Robert pojedzie dziś jako 25. ale jego numerem będzie tradycyjnie 74. Mimo nieobecności kilku kierowców z czołówki klasy WRC2, o podium w niej wcale nie będzie łatwo.

Oto rozkład dnia na piątek (godziny czasu polskiego!):
godz. 07:00 - Shakedown
godz. 09:33 - Kwalifikacje
godz. 12:00 - Konferencja prasowa
godz. 16:00 - Start honorowy
godz. 17:28 - OS 1: Kineta - Pissia (47,70 km)
godz. 20:26 - OS 2: Kineta (26,05 km)

Pełny program rajdu możecie zobaczyć TUTAJ

Trasa rajdu

Rajd Akropolu to jeden z najbardziej wymagających rajdów w kalendarzu WRC. Kierowców czekają długie, kręte OS-y o bardzo zdradliwej nawierzchni szutrowej. Pełna jest ona małych ostrych kamieni, dlatego przebicia opon nie będą niczym wyjątkowym w Grecji.

Oto rozkład piątkowych OS-ów:


Telewizja

Niestety, podczas trwania Rajdu Akropolu telewizja nie będzie nas rozpieszczała. Ponownie niezawodna będzie TVP ze swoimi kronikami, które będą emitowane codziennie o godz. 20:05. Ci, którzy nie oglądali wczorajszej kroniki mogą ją zobaczyć poniżej:Samochód

Robert Kubica pojedzie w Rajdzie Akropolu Citroenem DS3 RRC zbudowanym na bazie samochodu WRC, którego wcześniej używali m.in. Peter Solberg (2011 rok), Cedric Hennion, Benito Guerra i Bryan Bouffier.

Aktualizacja godz. 9:45

Zakończył się już shakedown Rajdu Akropolu. Liczył on 3,1 kilometra i był przez kierowców przejeżdżany 2 razy. Najszybszy był w nim Sebastien Ogier. Nie mamy żadnych informacji co do wyniku Roberta Kubicy. Start kwalifikacji rajdu będzie opóźniony z powodu dużego tłoku kibiców na starcie.

Aktualizacja godz. 10:25

Sebastien Ogier wygrał kwalifikacje do Rajdu Akropolu i to on jako pierwszy będzie mógł wybrać swoją kolejność startową. Drugi był Dani Sordo, a trzeci Evgenii Novikov. Za 7 godzin start pierwszego odcinka specjalnego! A to Robert przygotowujący się do shakedown:
fot. Eryk Mełgwa
Aktualizacja godz. 11:00

TUTAJ możecie zobaczyć start Roberta Kubicy do shakedown

Aktualizacja godz. 13:05 

Nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy, ale tylko o 10 minut, zobaczymy Roberta Kubicę na trasie 1. OS-u Rajdu Akropolu. Polak wystartuje jako 15., po trzech kierowcach swojej klasy. Poniżej kilka ciekawych zdjęć z dziś:
Aktualizacja godz. 14:00

Możemy chyba uznać, że Robert Kubica jest gotowy na Rajd Dakar :)
Aktualizacja godz. 17:20

Robert Kubica udzielił dużego wywiadu dla WRC, oto on:
P: Co myślałeś o OS-ach na Akropolu, gdy jeździłeś po nich podczas rekonesansu?
Robert:
Wiem, że Grecja to bardzo wyjątkowy i wymagający rajd, ale kiedy pierwszy raz przejechałem po OS-ach powiedziałem: "Wow", to znacznie więcej niż oczekiwałem. Nie spodziewałem się, że niektóre OS-y będą tak różnorodne. Są pokręcone, z ostrymi zakrętami albo z dużymi głazami. Niektóre fragmenty są bardzo gładkie, inne przypominają jazdę off-road. Trudno jest to opisać, ale to, co zobaczyłem na shakedown było niesamowite. To będzie trudny rajd, na pewno trudniejszy niż myślałem przyjeżdżając tu, ale to będzie również dobre doświadczenie dla mnie. Przybyłem z płaskich, gładkich torów więc wielkie kamienie i duże koleiny, gdzie samochód obciera podłogą o nawierzchnie nie są tym, do czego przywykłem."

P: Jak było na shakedown?
RK:
Powiedziałbym, że tak sobie. Ogólnie było nieźle, ale forma nie była idealna. Zobaczymy co będzie, ale rajd to zupełnie inna bajka niż shakedown. To będzie dla mnie duże wyzwanie i ważne jest by dojechać do mety i dbać o samochód. Pierwszy raz startuje w rajdzie z założeniem, że będę dbał o coś. Zwykle, na torze po prostu wciska się gaz do dechy, nie trzeba omijać kamieni. Tu musimy mieć oczy szeroko otwarte przez cały czas, w każdej sytuacji, nawet na prostych. Właściwie to już raz podczas rekonesansu uderzyłem w duży kamień na dwójkowym zakręcie i złamał on zawieszenie. Jest to dla mnie nowość, którą dodatkowo trudno przewidzieć.

P: Za tobą Rajd Portugalii i dwa rajdy ERC, jak oceniasz swoją formę?
RK:
Nieźle. Było trochę trudniej niż się spodziewałem, ale bez doświadczenia rajdy są bardzo bardzo trudne. Popełniłem kilka błędów, kilka razy miałem problemy techniczne, ale ogólnie, jeżeli wszystko działa tak jak trzeba, jesteśmy konkurencyjni. Jak dotąd rajdy, w których uczestniczyłem były różne od siebie i to nie było proste. Każdy odcinek jest nowy, każdy zakręt może mnie czymś zaskoczyć. Jestem całkiem zadowolony mimo wszystko. Dużo się uczę i układam wszystko w głowie, w której jest jeszcze sporo miejsca na naukę.

P: Jak czujesz się przed dzisiejszym nocnym odcinkiem?
RK:
Jeździłem już w nocy na asfalcie, ale nigdy na szutrze. Na naszym teście wykonałem kilka przejazdów po ciemku, ale kiedy nauczyłem się trasy, to w nocy byłem nawet szybszy niż w dzień, bo pamiętałem drogę. Mam nadzieję że nie, ale myślę, że może być problem z kurzem. WRC2 jedzie z odstępami 2 minut, a kierowcy z WRC mają cztery minuty. Myślę, że tak krótki czas pomiędzy kolejnymi samochodami może spowodować problemy z kurzem. Miejmy nadzieję, że wiatr będzie mocny."

Za 8 minut kierowcy startują do 1. OS-u. Robert Kubica wyruszy na trasę kilka minut po 18.

Aktualizacja godz. 17:42

Pierwsi kierowcy są już na trasie 1. OS-u Rajdu Akropolu. Za około 30 minut wyruszy również Robert Kubica!

Aktualizacja godz. 18:00

Robert Kubica jest już na trasie 1. Odcinka Specjalnego Rajdu Akropolu. Liczy on 47 kilometrów, a Polak na mecie pojawi się około godz. 18:40!

Aktualizacja godz. 18:05

Na pierwszym międzyczasie Robert Kubica miał najlepszy czas z klasy WRC2!

Aktualizacja godz. 18:08

Robert jest zdecydowanie najszybszym kierowcą WRC2 po 2 pomiarach czasu!

Aktualizacja godz. 18:20

Robert Kubica jedzie genialnie na 1. OS-ie Rajdu Akropolu! Polak jest zdecydowanie najszybszy spośród kierowców WRC2 i po 4 pomiarach czasu był nawet szybszy od jadącego autem WRC Al Qassimi, któremu nie przydarzyła się żadna przygoda!

Aktualizacja godz. 18:26

Prawdopodobnie musiał zatrzymać się na trasie rajdu, ale już wrócił do rywalizacji.

Aktualizacja godz. 18:30

"To pechowy gość, chciałbym pościgać się z nim kilka OS-ów, ale on zwyczajnie nie może pozbyć się pecha" - powiedział jeden z rywali po dojechaniu na metę o Robercie Kubicy. Polak prawdopodobnie stoi na trasie.

Aktualizacja godz. 18:34

Robert Kubica prawdopodobnie ma problem techniczny (skrzynia biegów) i musi przepuszczać innych kierowców na trasie.

Aktualizacja godz. 18:35

Robert Kubica jest już na mecie 1. OS-u. Tym razem nie zawiódł Citroen a system GPS! Niezły czas Polaka - jest 9.! Polak rzeczywiście musiał się na chwilę zatrzymać z powodu dużego kurzy na trasie.
Oto sytuacja na mecie - Kubica jest najszybszy z klasy WRC2!

Aktualizacja godz. 18:55

Robert Kubica jest liderem klasy WRC2 po pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Akropolu. Polak ma ogromną przewagę nad Yevgienim Protasowem wynoszącą ponad 20 sekund. W klasyfikacji generalnej całego rajdu Polak jest 9. Już na tym etapie wielu kierowców miało ogromne problemy i widać, że kluczem do wygranej i wysokich miejsc w tej imprezie będzie unikanie przygód. Po godz. 20 rozpocznie się 2. OS - nocna próba. Wyżej przeczytacie, co Robert o niej powiedział (aktualizacja z godz. 17:20.

Aktualizacja godz. 20:38

Rozpoczął się 2. OS Rajdu Akropolu. Liczy sobie ponad 26 km i odbywa się po ciemku. Robert przyznał po OS-ie, że połową samochodu znalazł się w rowie w pewnym momencie OS-u, gdyż nie widział trasy przez kurz. Polak ocenia, że stracił wtedy około 30 sekund.
fot. Eryk Mełgwa
Aktualizacja godz. 21:15

Robert Kubica jest już na trasie 2. OS-u Rajdu Akropolu. TUTAJ możecie zobaczyć samochód Polaka ze światłami wyjeżdżający z serwisu.

Aktualizacja godz. 21:25

Robert Kubica świetnie rozpoczął 2. OS. Polak ma świetny czas w połowie drugiego OS-u - Polak jest najszybszy w klasie WRC2 mając około 2 sekund przewagi nad drugim kierowcą.

Aktualizacja godz. 21:30

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u. Polak pojechał znakomicie i znów był najszybszym kierowcą klasy WRC2. Polak zyskał aż 17 sekund nad rywalami i w klasyfikacji generalnej ma już 39 sekund przewagi.

"Było bardzo trudno, obróciło nas na jednym zakręcie, udało mi się z tego wyjść - nie chciałem ryzykować i wycofałem." - powiedział Robert po zakończeniu odcinka.
Aktualizacja godz. 22:00

Oto dzisiejsza kronika Rajdu Akropolu:


Aktualizacja godz. 23:22

Oto powiedzieć Roberta po 1. OS-ie


Źrodło: Twitter.com, maxrally.com, wrc.com, www.facebook.com/kubicaOfficial

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl

85 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czy jakaś telewizja będzie transmitować rajd na żywo? Tak jak RTP pokazywało rajd Portugalii?

dom

Anonimowy pisze...

Mam nadzieję że nie zobaczę tutaj w ten weekend tytułu: "Wielki pech Kubicy"

Anonimowy pisze...

http://www.laola1.tv/en/int/motorsports/fia-world-rally-championship/wrc-acropolis-rally-2013-magazine/video/492-1369-120917-.html

Ciekawy materiał, trochę o rajdzie Argentyny, rajdzie Akropolu a także Novikovie czy Loebie.

dom

Anonimowy pisze...

Start of qualifying delayed. No problems, just very big crowds at certain points in the stage

RK pisze...

ACROPOLIS RALLY: Don't forget - at 11.15am PL time, drivers will select starting positions for @AcropolisRally 2013. A long day ahead!

Anonimowy pisze...

Nie wydaje wam sie że Robercik się troszeczke spasł? ;) Jakoś tak mu te cycki odstają, jakby mu urosły, bęben zresztą też bardziej uwypuklony ;)

Anonimowy pisze...

Ogier through Qali, very happy, delay at start didn't help. 2.14.5

Anonimowy pisze...

MH run was OK but Ogier's time was incredible! We'll be a long way behind!

Anonimowy pisze...

JML difficult run, a few mistakes, nearly spun, not happy 2.17.9

Anonimowy pisze...

Ostberg 2nd quickest, 2sec slower than Ogier. Lots of ruts, car scraping along

Anonimowy pisze...

Neuville, car totally different on softs, not happy, car too low 2nd quickest!

Anonimowy pisze...

Dani now 2nd quickest, happy but amazed by Ogier's time!

Anonimowy pisze...

Novikov 3rd quickest thriugh, reporting the stage getting very rough

Anonimowy pisze...

No probs for Prokop but slowest through so far

Anonimowy pisze...

Nasser through, car nearly stopped on start line, 3rd slowest

Anonimowy pisze...

Andreas, lots of dust in car, couldnt see so well, lost the line a little, but OK

Anonimowy pisze...

Khalid slowest through, lots of dust sucked in through roof vents, last four corners eyes were streaming!

Anonimowy pisze...

Działa wam radio rajdu?

dom

Anonimowy pisze...

Jeżeli komuś również nie działa radio na stronie wrc znalazłem inny:

http://www.worldrallyradio.com/World_Rally_Radio/World_Rally_Radio.html

dom

Mateusz Cieślicki pisze...

Radio WRC ma ruszyć około 17 z tego co pamiętam. To co teraz leci na WRR to radio ERC chyba

dom86# pisze...

Mam nadzieje że niedługo poznamy jaki rezultat Robert uzyskał w kwalach...

dom86# pisze...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/946795_626373510723676_1738642933_n.jpg

Eryk Mełgwa

Mateusz Cieślicki pisze...

Tak, jak napisałem w poście, Robert Kubica nie brał udziału w kwalifikacjach, jechali tam jedynie kierowcy WRC.

dom86# pisze...

Ostatnie zdjęcie pokazuje, że będzie to niezła szkoła przetrwania. Pytanie czy DS3 wytrzyma... Oby!

Anonimowy pisze...

czy rok temu rajd miał taką samą trasę? jakie były czasy odcinków?

botor pisze...

Skróty z 1. dnia rajdu można zobaczyć dziś na niemieckim kanale Sport 1 o 16:00. Jutro też pokażą skróty o 16:30, a w poniedziałek o 20:00 poleci podsumowanie rajdu tym razem na TV6.
Źródło: https://docs.google.com/document/d/1QLcj_9G6klYbqPHWzutBp4wUNzqGItSfUFoW-FvgGsA/edit

dom86# pisze...

Wywiad z Robertem

http://www.wrc.com/news/qa-robert-kubica/?fid=18597

Martwi mnie jego końcowa część. Samochody WRC startują 4 min po następnej załodze. W WRC2 2 min...Oby wszystko zdążyło opaść w tym czasie i widoczność była dobra...

dom86# pisze...

Rajd ruszył pierwsza załoga na trasie.

dom86# pisze...

Ciekawe co stało się Ostbergowi, +2:22 straty

Anonimowy pisze...

Prawdopodobnie przebita opona.

irc

Anonimowy pisze...

Robert już jedzie.

irc

Anonimowy pisze...

Narazie najszybszy w WRC2

irc

Anonimowy pisze...

Jak na razie kubica najszybszy w wrc2 na pierwszym pomiarze:)

dom86# pisze...

Ogier stoi na trasie...

Anonimowy pisze...

I na drugim najszybsz - tylko zeby ...
byl najszybszy:)

Anonimowy pisze...

Zauważyłem, że komentarze publikowane są z kilku minutowym opóźnieniem.

Anonimowy pisze...

Koniu ma problem z autem bo slaby miedzyczas a kubica znow najszybciej w wrc2

andres rico pisze...

Robert szybszy od Alonso ))))

Dawid Ostój pisze...

30s przewagi na 4 pomiarze miazga !

Anonimowy pisze...

Niezłe przetasowania w klasie WRC już na 1 OS-ie. Robert jeszcze przyspieszył! Świetny czas.

irc

Anonimowy pisze...

Kubica stanął na chwilę na trasie, ale jedzie dalej

Anonimowy pisze...

Już stoi ?

Anonimowy pisze...

RK stoi na trasie

dom86# pisze...

Robert stał bo może omijał Ogiera hmm, dowiemy się na mecie OS-u ;)

Anonimowy pisze...

Ehh. Już mam powoli dosyć tych rajdów. Róberto wracaj do wyścigów. Jakichkolwiek.

Anonimowy pisze...

jedzie i to z niezłym czasem mimo przygód

Anonimowy pisze...

W radio mówią co innego a czasy pokazują że RK jedzie całkiem szybko...

Anonimowy pisze...

Dojechał ! :)
35:50.2
Najszybszy w WRC2

dom86# pisze...

Co robi Robert? Przecież dojechał na mete OS-u ze świetnym rezultatem !

Vaviorky pisze...

Kubica jechał normalnie cały czas. Problemy z GPS-em.

Anonimowy pisze...

zadnych problemów nie miał, tylko Fuchs jechał przed nim i mu kurzył, dlatego Robson musiał zwolnić. A Fuchs zmieniał koło bo miał awarie i dlatego Robert go dogonił

iksilak pisze...

Mateusz, ludzie, co wy piszecie? Jest w tabeli wyników na 9 miejscu w generalce.

dom86# pisze...

Boże, już taki wielki tytuł, że Robert przepuszcza innych. Easy, easy!

Anonimowy pisze...

Robert za półmetkiem odcinka jechał w kurzu za poprzedzającą załogą, przy ograniczonej widoczności przydarzyła się drobna wycieczka przez rów. Po pierwszym odcinku zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. MS...

dom86# pisze...

Chciałbym zobaczyć onboard naszych z tego OS-u... Ciekawe jak bardzo Fuchs tam nakurzył. Fajnie, że Robert nawet kosztem gorszego czasu bez namysłu zwolnił.

Anonimowy pisze...

Mateusz, doceniam wielka prace jaka wkladasz w bloga. Szacun.

jaka mala lyzka dziegciu: tez mi sie wydaje, ze nie trzeba co 5 czy 10 minut aktualizowac wpisow i pisac wielkich slow w rodzaju: "pierwsze 2km genialnie", "pierwsza cwiartka rewelacyjne" "Robert prowadzi na 7mym kilometrze" itd itdp ale i "Robert ma awarie, przepuszcza innych"). Pompujesz tym samym troche balon, a nie ma sensu. lepiej chyba poczekac i napisac o calym odcinku po fakcie, bez takich emocji.

pozdrawiam
W

dom86# pisze...

Co do aktualizacji o 18:30. Który kierowca to powiedział?

Anonimowy pisze...

Czemu komentarze pojawiają się dopiero po kilkunastu minutach?

meduza pisze...

MC
Skad czerpales informacje, ze rk musi przepuszczac innych i ma problemy z gear box?
Chce poprostu wiedziec kto rozsiewa glupie info.
Dzieki.

Mateusz Cieślicki pisze...

Meduza - włącz sobie Rally Radio to się dowiesz.

Ci, którzy je śledzili wiedzą co się działo, racja, trochę pochopnie dodawałem kolejne aktualizacje, ale ważne, że wszystko dobrze się skończyło.

dom86# pisze...

też zauważyłem, że komenty pojawiają się z ogromnym opóźnieniem...

Co do rajdu... Za nami dopiero pierwszy OS a ilu kierowców już miało kłopoty. Ogier już na dzisiaj zakończył jazdę, problemy mieli Hirvonen, Ostberg...Zapowiadają się spore emocje.

dom86# pisze...

Robert oszacował, że stracili około pół minuty przez wszystkie przygody na os-ie.

Jerzy yeyerzy pisze...

No rzeczywiście było trochę chaosu.
A tak w ogóle to czy nie czas żeby zmienić tytuł bloga. Stan zdrowia?
Toż Robert zdrowy jest. Moim zdaniem wystarczyłoby Powrót Roberta do F1.
No i uwaga do Meduzy, zaczynasz pisać sensownie co do treści. Pozdro

iksilak pisze...

Mateusz, a mnie akurat podoba się pisanie tego co ciekawego usłyszysz w radio. Nie znam angielskiego niestety i nie słucham, a od ciebie dowiaduję się co istotnego i ciekawego mówią, dochodzą też emocje a przecież o to chodzi. To, że akurat tym razem trochę przestraszyli niepotrzebnie, to trudno, zdarza się, częściej jednak maja dobre info.

Anonimowy pisze...

Uprasza sie o niepompowanie balonika zaraz na początku, ponieważ zdążą im się pękać z wielkim hukiem. Dziękuje.

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z iksilak. Komentarze z radio mogą być bardzo fajnym urozmaiceniem relacji z rajdu - jestem jak najbardziej za! :)

Kamil

dom86# pisze...

Nie sądziłem, że można między OS-ami coś pogrzebać przy aucie ;)

https://twitter.com/ErykMelgwa/status/340528324214398976/photo/1

dom86# pisze...

Z fejsa Gutowskiego:

RK opowiadał o 1 OS radiu WRC.
Super tempo, ale i tak pech był...

- Jest ok, ale był to bardzo ciężki odcinek. Jak na rozgrzewkę odcinek 47 kilometrów jazdy w bardzo ciężkich warunkach to nie było łatwe zadanie. Jechaliśmy bardzo dobrze, ale niestety Fuchs złapał gumę, zmienił koło i wrócił do jazdy przed nami. Na ostatnich 15 kilometrach nie widzieliśmy nic. W powietrzu był kurz, a słońce było nisko - relacjonował Robert. - Miałem przez to przygodę (...) Połową samochodu zalazłem w rowie, a myślałem, że jadę środkiem drogi. Wielka szkoda, bo mieliśmy bardzo dobre czasy sektorowe, a straciliśmy około pół minuty. Takie są rajdy, a to była jedna z lekcji.

Dostał też pytanie o opis:
Oczywiście jestem debiutantem, więc notatki nie są idealne, ale trzeba na to spojrzeć z innej strony. Jestem jedynym kierowcą, lub jednym z niewielu, którzy zawsze jadą w czołówce przyjeżdżając po raz pierwszy na dany rajd, robiąc opis od zera. Nie jest to łatwe, ale nasze tempo było bardzo dobre, może nawet za dobre więc trzeba je będzie delikatnie przytemperować. Opis się więc sprawdza. Nie jest idealny, bo niemożliwe jest zrobić wszystko idealnie jadąc tylko 60 km/h na zapoznaniu, ale myślę, że to pokazuje, że nasze notatki nie mogą być całkowicie błędne, bo nie byłbym w stanie dobrze jechać.

Dawid Ostój pisze...

@dom86#, no tu raczej tak ponieważ muszą założyć specjalne oświetlenie na przednią maskę bo zwykłe nic by nie dało. A przy okazji można coś tam podłubać. :D

+ Komentarze są z opóźnieniem bo MC musie je zaakcentować.

dom86# pisze...

@Dawid Ostój

Tak myślałem ;) Szkoda, że tak długo MC weryfikuje ich treść ;p Co do serwisu faktycznie, zapomniałem iż drugi OS dzisiaj jest po "omacku"

Rob, do mety !

dom86# pisze...

DS3 uzbrojony w dodatkowe oświetlenie a więc do boju :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=597758456909821&set=vb.555335824485418&type=2&theater

dom86# pisze...

Novikov w dalszym ciągu miażdży konkurencję :-O mega szybki gość. A Robert ma na splitach najmniejszą stratę to jego czasów z WRC2 B-)

dom86# pisze...

Fuch znowu coś tam narobił bo stracił sporo, oby nie przeszkodził naszej załodze i tym razem...

Anonimowy pisze...

Ale pędzi skubaniec. Żywa legenda.

Anonimowy pisze...

Miazga na 3 splicie, DAJESZ ROBERCIK !!!!!!!!!

dom86# pisze...

Robert na mecie 2 OS-u :) Robert mówił,że na jednym zakręcie go obróciło ale jest ok. Mówił po polsku. :) Ten obrót był na bardzo wolnym zakręcie. Ciężki rajd, jutro będzie jeszcze ciężej.

Anonimowy pisze...

Robert na razie spokojnie jak mówi w wywiadzie po 2 OS-ie. Jutro wystarczy "pure speed" i w niedzielę podziwianie krajobrazów w dobrym tempie do mety.

irc

dom86# pisze...

@irc

Zastanawiam się, jak wg Roberta "pure speed" wyglądałoby w samochodzie WRC. Ile tracił by do najlepszych itd. Chociaż odpowiedzi możemy się domyślać ;)

Temat poboczny: Kościuszko nie jedzie bo zamienił Mini na Forda. Dzisiaj słyszałem wywiad jak się nie mylę Colina z Kościuszko. Kiedy pod sam koniec padło pytanie czy dzięki zmianie samochodu zacznie osiągać lepsze wyniki powiedział, że ciężko bo czołowi kierowcy na najwyższym poziomie, ciężko pracują, są utalentowani... Chyba nieco się asekurował, tak w razie wu... ;)

Pozdrawiam fanów RK oraz MC za dobrą robotę. Jutro emocji ciąg dalszy. Oby tylko pozytywnych!

Anonimowy pisze...

To jest niesamowite. Jest największym talenetem motorsportu ostatnich lat. Na pewno wszyscy to widzą co on wyprawia. Brawo Robert. Jestem z Ciebie dumny. Chciałbym aby Robertowi Lotos "zasponsorował" DS3 WRC na rajd Francji. Ale to by był pojedynek!! Przy jego talencie obaj Francuzi mieli by problem z nim ( oczywiście chodzi mi o Sebastianów). Z drugiej strony to nie jest głupi pomysł. To naprawdę wielka szansa marketingowa dla polskiego koncernu, nie ujmując Michałowi, ale on sam wie, że na asfalcie wygrać z Robertej jest bardzo ciężko.

Mateusz Cieślicki pisze...

Słuchajcie, przepraszam Was za drobne opóźnienie w dodawaniu komentarzy, ale niestety, musiałem tak zrobić, gdyż kilku osobom zachciało się uprzykrzyć mi prowadzenie bloga i gdyby moderowanie nie było włączone, to prawdopodobnie widzielibyście zamiast swoich komentarzy 1000 innych z kretyńską treścią.

Anonimowy pisze...

Mateusz super blog a Robek oby tak dalej , czytam tego bloga od początku i jest ok
robi.z

Anonimowy pisze...

ma ktoś linka do onboardu Robka z 1 os-u


robi.z

dom86# pisze...

@MC

Rozumiem co masz na myśli. Spamu tutaj nie potrzeba nikomu ;)

Jutro wcześnie trzeba wstać, bo po 7 już chłopaki jadą dalej. Eeesz, nie ogarniam nadal dlaczego imprezy tej rangi nie transmitują jakieś media. Wielka szkoda, wielka.

Anonimowy pisze...

Na którym miejscu jest Kościuszko bo go nie widzę :-/

Mateusz Cieślicki pisze...

Michał Kościuszko nie jedzie w tym rajdzie.