Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 12 kwietnia 2013

Robert Kubica w Rajdzie Portugalii - dzień 1 [aktualizacja 22:30 - Pełna wypowiedź Roberta]

To już dziś - rozpoczyna się rywalizacja w Rajdzie Portugalii - eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. W imprezie tej rangi zadebiutuje Robert Kubica, który już wczoraj spisywał się świetnie. Poniżej znajdziecie relację z 1. dnia rajdu - live timing, filmy, zdjęcia i wypowiedzi.

RELACJĘ Z CZWARTKU [FILMY, ZDJĘCIA, WYPOWIEDZI I WYNIKI] ZNAJDZIECIE TUTAJJadący z pilotem Maciejem Baranem Kubica będzie rywalizował przede wszystkim z rywalami klasy WRC2 w swoim Citroenie DS3 RRC. Głównym rywalem Polaka będzie Esapekka Lappi. Wiadomo już, że Robert pierwszego dnia będzie startował jako 18.

Głównym celem Roberta jest jednak nauka, co on sam przyznaje w wywiadach, podobnie jak to, że Portugalia to będzie dla niego wielkie wyzwanie.

Program rajdu na piątek:

Piątek, 12 kwietnia (5 OS-ów, 80,55 km + 665,73 dojazdówek)
godz. 9:58 - OS 1 - Mu 1 (20,32 km)
godz. 11:05 - OS 2 - Ourique 1 (18,32 km)
godz. 12:40 - OS 3 - Mu 2 (20,32 km)
godz. 13:50 - OS 4 - Ourique 2 (18,32 km)
godz. 19:00 - SOS 5 - Lizbona (3,27 km)

Co w telewizji:

Piątek, 12 kwietnia:
godz. 20:00 - RTP - Relacja z SOS 5 [WŁĄCZ TUTAJ]
godz. 20:10 - TVP 1 - Kronika Rajdu Portugalii

Serdecznie polecam oficjalne radio rajdu. Możecie je znaleźć TUTAJ.

Robert Kubica był najszybszym kierowcą klasy WRC2 podczas rozegranego wczoraj shakedownu Rajdu Portugalii. Polak po zakończeniu odcinka specjalnego przyznał, że na trasie była bardzo mała przyczepność i "dużo machania rękami". Robert na konferencji prasowej powiedział wczoraj, że ma nadzieję, że nie wystartuje w przyszłym roku w serii WRC, bowiem to oznaczałoby, że wróci do F1.

Poniżej możecie zobaczyć mapę rajdu z zaznaczonymi OS-ami (klik aby powiększyć).


Rywale

Jak wiemy, Robert Kubica będzie rywalizował w kategorii WRC2. Będzie miał w niej 20 rywali, których możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej:


W Rajdzie będzie startowało kilkanaście aut WRC, a w jednym z nich Michał Kościuszko. Pełną listę startową możecie zobaczyć TUTAJ.


Aktualizacja godz. 10:05

Kierowcy rozpoczęli już 1 Odcinek Specjalny. Robert powinien pojawić się na mecie jako 18, około godz. 10:40

Aktualizacja godz. 10:35

Robert Kubica wyruszył już na 1 Odcinek Specjalny. Bardzo dobrze pojechał Michał Kościuszko. Oto klasyfikacja po przejeździe 10 kierowców:Aktualizacja godz. 10:45

Robert w połowie odcinka przegrywa ze swoim najgroźniejszym rywalem E. Lappim o kilka sekund. Czekamy na ich dojazd na metę! 

Aktualizacja godz. 10:49

Robert Kubica jest już na mecie Odcinka Specjalnego! Polak póki co jest 16., prawie 15 sekund za Esapekką Lappim.

Aktualizacja godz. 11:05

Możemy uznać, że nic więcej się nie zmieni. Robert Kubica zajmuje 17. miejsce na 1. OS-ie i jest 4. w swojej klasie. Polak traci w niej 14,9 sekundy do E. Lappiego. Oto klasyfikacja:
Niebawem rozpocznie się 2 OS.

Aktualizacja godz. 11:45

Robert Kubica jest minimalnie wolniejszy od Esapekki Lappiego po 1. pomiarze czasu 2 OS-u.  Polak za kilka minut będzie na mecie.

Aktualizacja godz. 11:55

Robert Kubica jest już na mecie 2. OS-u. Polak nie był zadowolony z samochodu - jego auto przegrzewa się. Kubica zajmuje obecnie 16. miejsce, 4. w swojej klasie:

Aktualizacja godz. 12:20

Problem z przegrzewaniem się silnika Roberta wygląda na poważny, do tego uszkodzona była opona w aucie Kubicy.  Trzeba zauważyć, że przejechane OS-y nie były najdłuższymi w rajdzie, a podczas kolejnych temperatura będzie wyższa. Niestety, pierwszy serwis zaplanowano dopiero na wieczór.

Aktualizacja godz. 12:25

Oto zdjęcia samochodu Roberta. Załoga próbuje naprawiać wyciek płynu chłodniczego. Uszkodzona jest chłodnica po zbyt szerokim wyjeździe oraz jedno z kół. Nie wiadomo, czy Polacy zdążą na start 3 OS-u.

Aktualizacja godz. 12:38

Kubica i Baran uporali się już z usterkami i wystartują w 3. OS-ie! Zaczyna się niebawem. Polacy są 18. w generalce po dwóch OS-ach.

Aktualizacja godz. 13:25

Robert Kubica jedzie bardzo szybko na 3. OS-ie - jest najszybszy w swojej klasie!

Pecha na 3. OS-ie miał Matt Ostberg, którego auto koziołkowało i zakończył on udział w rajdzie. Słabiej pojechał tym razem Michał Kościuszko, który był ostatnim z aut WRC.

Aktualizacja godz. 13:35

Rewelacyjnie pojechał Robert Kubica podczas 3. OS-u! Polak był drugim najszybszym kierowcą klasy WRC2 po E. Lappim jak dotąd i był nawet szybszy od Michała Kościuszki, jadącego autem WRC!

Aktualizacja godz. 13:38

Robert Kubica przyznał, że w chłodnicę wbiła się gałąź i musieli naprawiać auto, ale udało się, a na 3. OS-ie jechało mu się bardzo dobrze.

Aktualizacja godz. 14:00

Ruszył 4. OS - ostatni przed dłuższą przerwą. Na poprzednim Robert zajął (jeszcze nieoficjalnie) świetne 13. miejsce. Liderem rajdu jest Sebastien Ogier. Kubica traci do niego 2,48.7. Robert jest 4. w swojej klasie, ale różnica do 2. miejsca jest niewielka. Polecam słuchanie radia rajdu - jest sporo o Robercie Kubicy! http://www.wrc.com/fanzone/wrc-live/


Aktualizacja godz. 14:30

Robert Kubica bardzo szybko rozpoczął 4. OS. Polak jest szybszy od E. Lappiego.

Aktualizacja godz. 14:40

Robert Kubica świetnie pojechał w 4. OS-ie i zaledwie 0,1 sekundy wolniejszy od Esapekki Lappiego. Polak jak na razie jest drugim najszybszym kierowcą klasy WRC2 w 4. OS-ie. Kubica w końcówce Odcinka Specjalnego przebił oponę.

Aktualizacja godz. 15:00

Ruszyła oficjalna strona Roberta Kubicy - www.kubica.pl

Aktualizacja godz. 15:15

Robert Kubica przebił dziś 2 lewe opony, drugą podczas 4. OS-u. Mimo to zajmuje 2. miejsce w swojej klasie (WRC2), za Esapekką Lappim, do którego traci 23,5 sekundy. Polak jest póki co 13. w klasyfikacji rajdu. 5. OS zostanie rozegrany o godz. 19:05 i będzie to króciutki odcinek "pokazowy" w Lizbonie. Oczywiście jego rezultaty będą zaliczane do klasyfikacji rajdu, ale nie powinien przynieść wielkich zmian w niej. Odcinek będziecie mogli oglądać na żywo TUTAJ.

Niebawem powinny zacząć pojawiać się zdjęcia i filmy z przejazdów Roberta - wszystko będziemy śledzić! Dziękuję za dotychczasową pomoc w tworzeniu wpisu!


Aktualizacja godz. 16:45

Jak napisał na twitterze Eryk Mełgwa z TVP, Robert Kubica pojechał do Lizbony na oponach w bardzo złym stanie. Za 2 godziny początek rywalizacji w 5. OS-ie.

Aktualizacja godz. 17:40

Oto krótka relacja z pierwszych dwóch OS-ów:Aktualizacja godz. 18:58

Robert Kubica nie ukończy 4 Odcinka Specjalnego. Na dojeździe do Lizbony uszkodzona opona rozpadła się. Polak być może będzie jednak kontynuował rywalizację jutro - wszystko dzięki systemowi Rally2. Dzięki niemu kierowca może wystartować w kolejnym dniu, ale zostanie mu doliczone 5 minut kary za każdy opuszczony OS. Kubica dostanie 5 lub 10 minut kary.

Aktualizacja godz. 18:55

W takim stanie były opony Roberta po 4. OS-ie:


Aktualizacja godz. 19:10

Oto wideo z pierwszej dzisiejszej przygody Roberta Kubicy na 2. OS-ie.


Aktualizacja godz. 20:00

Szef Citroen Racing wypowiedział się na temat dzisiejszego dnia w wykonaniu Roberta:
Jak dla mnie zaprezentował się świetnie. Mimo braku doświadczenia uplasował się pomiędzy dwoma młodymi kierowcami, wspieranymi przez producentów fabrycznych. Jego styl jazdy jest dobry, bardzo podobny do czołowych kierowców. Ciągle szuka jak największej przyczepności. Przebite opony, które dziś go prześladowały są częścią motorsportu, której musi się nauczyć.

Nie jest jeszcze wiadome, czy Kubica wystartuje jutro.


Aktualizacja godz. 21:20

Oto kronika, jaką wyemitowała dziś Telewizja Polska. Dodajmy, że Mikołaj Sokół napisał, że prawdopodobnie Robert Kubica wystartuje jutro w kolejnych Odcinkach Specjalnych Rajdu Portugalii. Wstępnie Polak będzie jechał jako 15.


Aktualizacja godz. 21:55

Na oficjalnej stronie Roberta Kubicy pojawiła się jego wypowiedź po dzisiejszym dniu:
„To był trudny dzień, nowe odcinki na szutrze i dużo szczytów. Byłem zaskoczony niektórymi zakrętami – nie mam doświadczenia i trudno jest mi ocenić na podstawie zapoznania przejeżdżanego z prędkością 50 km/h, jak na danym szczycie zachowa się samochód. Tu jest ich tak dużo, że nie można sobie powiedzieć: „Dobra, odpuszczę sobie na tych dwóch zakrętach, najwyżej stracę dwie sekundy”. Tutaj szczyt czy hopka jest co dwa-trzy zakręty. To nie było łatwe.
Dzień był mieszany. Zaczął się średnio, bo na pierwszych odcinkach brakowało przyczepności i pewności w aucie. Potem było już lepiej. Mieliśmy drobny moment na dwójkowym zakręcie, kiedy ześlizgnąłem się z drogi, ale udało się wrócić na trasę i straciłem tam tylko 3-4 sekundy. Ostatnia pętla była bardzo dobra. Bardzo trudno jest jechać, kiedy się jest tu po raz pierwszy, w dodatku ja nie mam doświadczenia i to też nie ułatwia.
Byłem zaskoczony, myślę, że dzisiaj dobrze jechałem. Niestety, zjechałem pół metra, może metr metr z drogi na coś i przecięliśmy oponę. Tylna opona trochę zeszła z obręczy, dojazdówka była bardzo długa i niestety opona powoli traciła ciśnienie. Nie było szans na dalszą jazdę, bo mieliśmy tylko jedno koło zapasowe.
Nie mogę powiedzieć, że się z tego cieszę. Wciąż czeka nas długa droga, muszę dużo pracować i na pewno w przyszłości będę jeździł lepiej. To moja pierwsza wizyta tutaj, na szutrze. Nie mówię o czasach, ale taka jazda jak moja na trzech odcinkach była moim zdaniem dobra ze strony mojej i mojego pilota”.

Aktualizacja godz. 22:30

Po pierwszym dniu Rajdu Portugalii prowadzi Sebastien Ogier, który ma 4,4 sekundy przewagi nad Danim Sordo. W klasie WRC2 najszybszy jest Esapekka Lappi, który o pół minuty wyprzedza Elfyna Evansa. Jutro kolejne rajdowe emocje, prawdopodobnie również z Robertem.

Źródło: kubica.pl

Za pomoc w tworzeniu wpisu dziękuję Maciej P., Guzior, gkuczmik i fresco92

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl
  

467 komentarzy:

1 – 200 z 467   Nowsze›   Najnowsze»
Anonimowy pisze...

Witam,

moze ktos zinterpretowac co mial na mysli kubica? bo jako jego niefan nie rozumiem.

http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy-samochodowe/kubica-zaskoczyl-na-konferencji-mam-nadzieje-ze-ni,1,5465596,wiadomosc.html

Anonimowy pisze...

Po cholerę te filmiki i materiały które były w poprzednich wpisach? Skup się na dniu dzisiejszym w tym wpisie, bo to wygląda jak wciskaniu czegoś na siłę. Ewentualnie napisz, że filmiki czy co tam jeszcze są w poprzednich wpisach. Wygląda to tandetnie...

Anonimowy pisze...

@Anonomowy 12 kwietnia 2013 08:26

wstałeś lewą nogą?

Anonimowy pisze...

Zna ktoś jakas apke pod androida z live timingiem?

Anonimowy pisze...

Niestety @Anonomowy 12 kwietnia 2013 08:26 ma rację :-)

Nie chodzi o to, że nie doceniamy pracy włożonej w tą stronę. Wręcz przeciwnie!.

Chodzi bardziej o to żebyśmy się nie zakopali w natłoku informacji. Też proszę - skupmy się na dniu dzisiejszym. Nie ma sensu przewijać strony przez filmiki i fotki, które są już w innym miejscu - wystarczy link jeśli już. Przecież dziś będzie i tak masa informacji i aktualizacji. To samo dotyczy LT :-) Przecież to nie jest wtyczka dostosowana do wstawiania na strony - to jest po prostu podstrona WRC z LT wstawiona w iframe... To sie źle ogląda tak. Lepiej (moim zdaniem) mieć tow osobnej zakładce. To o czym pisze ma również wpływ na szybkość ładowania strony.

untrusted pisze...

@anonim1 nie wiem o ktora czesc wypowiedzi kubicy ci chodzi ale robert mowi tam ze ma nadzieje ze nie bedzie jezdzil w wrc poniewaz to by oznczalo ze nie wroci do F1 a to jest jego glowny cel jesli sie okaze ze nie jest w stanie wrocic to najprawdopodobniej przejdzie do wrc (z wrc2 w ktorym teraz jezdzi) ale on jeszcze nie wybiega myslami na tyle do przodu bo liczy na powrot do F1 jednoczesnie starajac sie byc realistą (stara sie nie robic sobie zbyt wielkich nadzieji zeby potem sie nie załamać jak sie nie uda powrocic do F1)

untrusted pisze...

@anonim2 zawalanie stron poprzednimi materiałami o ktorym mowisz to odwieczna polemika tutaj ale MC ma taka wizje na prowadzenie tego bloga i jesli tysiac osob przed toba nic nie wskórało to i twoj glos raczej nic nie pomoze :)
pozostaje ci to zaakceptowac bo gosc ma prawo prowadzic swojego bloga tak jak chce :)

Anonimowy pisze...

Wizja wizją, ale dzisiaj będzie tu się działo sporo, więc przejrzystość i szybkość ładowania strony powinna być priorytetem.

untrusted pisze...

androidowa apka

favonio pisze...

Zapewne nie wszyscy czytają poprzednie wiadomości, więc wstawianie filmików, które są zapowiedzią tego co się będzie dzisiaj działo, uważam za jak najbardziej stosowne.
Mateo, rób tak dalej, a Ci którzy mają problem z przetworzeniem kilku informacji jeszcze raz, niech napiszą do przyjaciółki.

Anonimowy pisze...

Wg mnie to co było w poprzednim wpisie nie powinno się znajdować w kolejnym. Szybkość działania bloga nie powala, a tak to dodatkowo jest obciążony.

Anonimowy pisze...

Nie do konca rozumiem co Kubica mial na mysli, a konkretnie chodzi mi o ten akapit:
"Wobec pojawiających się pogłosek o planach Citroena dotyczących umieszczenia Polaka w fabrycznym zespole WRC nie mogło zabraknąć pytania o długoterminowe plany Kubicy. Czy rzeczywiście zamierza startować w królewskiej kategorii WRC? – Mam nadzieję, że nie – to by oznaczało, że wrócę tam, gdzie byłem przed wypadkiem – odparł polski kierowca. – Cel jest taki, że chciałbym wrócić tam, gdzie byłem [przed wypadkiem]. Dlatego mówię: - Mam nadzieję, że nie..., na wypadek gdybym nie wrócił do F1 – co się może zdarzyć. Jeśli nadal będę czerpał radość ze startów w rajdach, to będę dalej jeździł. Po tym trudnym okresie miło jest z powrotem poczuć się dobrze w samochodzie."

Nie potrafie zinterpretowac tego fragmentu (czy on nie chce jezdzic w w rci na wyoadek gdyby nie wrocil do f1?):
"Dlatego mówię: - Mam nadzieję, że nie..., na wypadek gdybym nie wrócił do F1 – co się może zdarzyć."

źródło: www.onet.pl

Help:)

Anonimowy pisze...

Nie każdy jest na tyle ułomny, że musi mieć podane wszystko na tacy, dla ułomnych wystarczy notka, że więcej materiałów w poprzednim wpisie.

Anonimowy pisze...

Na koncu artykulu chyba powinno byc ze to oznacza "że nie wroci do F1 " ?

untrusted pisze...

@anonim dwa wyżej

nie, jesli kubica nie bedzie mogl wrocic do F1 to pozostanie mu tylko WRC i pewnie ze do niego przejdzie, na razie jednak niechetnie rozwaza taka przyszlosc bo to oznaczalo by koniec jego nadzieji na F1 a o tym niechce jeszcze myslec..

Anonimowy pisze...

Witam wszystkich. Czytałem wczoraj ze Michał Kościuszko będzie jedną z dwóch załóg, które testowo będą emitowały on-board w czasie rzeczywistym.Ma ktoś jakiegoś linka do on-boardów?

Anonimowy pisze...

uwielbiam patrzeć na jazdę Roberta

MistrzuTeam pisze...

Kubica tak zapierdala ze nie piasek wali po oczach a kamienie, musielismy sie schowac zeby nie oberwac :D

Wysłane z mojego iPoda

Anonimowy pisze...

Strona WRC juz sie zesrała.

Wiater pisze...

Polacy niszczą wszystkie serwery ;)Haha :D

Anonimowy pisze...

Z tego co wyliczylem z liczby odwiedzin, momentami dochodzi do 10 odwiedzin w ciagu sekundy! co daje 600 odwiedzin na minutę, 36000 na godzinę :) (oczywiscie ten poziom nie musi się utrzymac) w cale sie nie dziwie ze serwery livetimingu sie klada, kubica ma wielu kibicow nie tylko w polsce i na blogu

Anonimowy pisze...

http://www.volkswagen-motorsport.com/index.php?id=392&L=1&ral=10

KopeckyFAN pisze...

Kubica jeszcze nie jedzie, bo startuje 18-ty, a to znaczy ze o 10:34 wystartuje dopiero! Szkoda że Radio WRC też padło

Sent from my iPhone 5

Wiater pisze...

Ooooo ;D Kościuszko czując oddech Roberta jedzie szybciej :)

Anonimowy pisze...

Zgadzam się, że tu powinno być tylko to co dzisiaj, a to co ogólne o rajdzie w odnośniku na początku tematu. Trzeba brać pod uwagę osoby które wyświetlają stronę z komórek, nie wszędzie jest 3G, więc jak jest słaby transfer, wówczas lepiej sobie tego bloga odpuścić. Wolałbym tego nie robić. Załatwiam sprawę w urzędzie, czekam w kolejce, wskakuję tu, sprawdzam czy są już jakieś czasy i cześć. Teraz zanim strona mi się wczyta, wszystkie filmy i zdjęcia które oglądamy od dwóch dni, to raz, że mnie szlag trafia zanim się przewinę do najnowszych informacji a dwa, że przychodzi na mnie kolej i wchodzę do gabinetu. Teraz nie mam tego problemu, piszę z dsl'a i luzik, ale czasem tak mam, poza tym takich ludzi jest zapewne więcej, które w ciągu dnia mają kontakt ze światem jedynie poprzez sieć w komórce.

Seba HWK pisze...

Do KopeckyFAN

Radio działa.

Kościuszko zaszalał ;D

Boyaka pisze...

1. Kosciuszko M. - Szczepaniak M.
#12 Mini Cooper WRC M
WRC 13:06.3 93.0
2. Kuipers D. - Buysmans R.
#15 Ford Fiesta RS WRC WRC 13:30.9 +24.6
+24.6 90.2
1.21

Bartosz Rudnicki pisze...

Kościuszko już na mecie 1 odcinka :)

Anonimowy pisze...

Kościuszko na mecie. jak na razie świetnie. Prokopowi dołożył 13 s Kuipersowi 24 s.

MistrzuTeam pisze...

@KopeckyFAN bo tu kuzwa nic nie widac :) stad nasza pomylka


Wysłane z mojego iPoda

Anonimowy pisze...

Anyone who needs a new idea to stay motivated should definitely try this.
If you weigh yourself everyday or every other day and see that you've gained weight, your motivation may go down and you'll be likely to give
up. Nothing is more motivating than seeing physical
proof of results.

Review my web site; http://fitnesstipsonly.blogspot.de/

Anonimowy pisze...

Najlepiej śledzić tutaj:
http://rally-base.com/2013/vodafone-rally-de-portugal-2013/?ssId=1589

Anonimowy pisze...

Również wolałbym żeby nie powtarzać wpisów. To samo jeśli chodzi o "iframe'y" do strony z wynikami: powoduje duże spowolnienie przy ładowaniu.

Poza tym po co podwajać obciążenie serwer'a wrc.com? Każdy może otworzyć wrc.com na osobnej zakładce.

Anonimowy pisze...

No i NEUVILLE już jest 1-szy

MAURYCY pisze...

Tu jest link do międzyczasów na odcinkach specjalnych: http://www.wrc.com/results/2013/vodafone-rally-de-portugal/split-times/

GIZD pisze...

Udało mi się wbić na wrc radio!

Anonimowy pisze...

przepraszam gdzie TO MOŻNA ŚLEDZIĆ na żywo??? pozdro

Anonimowy pisze...

przez cały czas jest Radio WRC - możesz znaleźć link we wpisie;
jest livetiming z czasami, jest ich kilka;
portugalska telewizja, ta która transmitowała Fafe, będzie chyba robić LIVE kilku odcinków - trzeba poszukać.

jarku pisze...

wydawało mi się, że kościuszko wykręcił dobry czas.
wydawało mi się...

untrusted pisze...

bo ty byl niezly czas ale itak juz jest 30s w plecy :)

RadekKaczmarek pisze...

Bardzo dobrze ze jedzie po wszystkich autach WRC, to daje mu teoretycznie lepiej odkurzoną trasę.

Fakt iż Kubica będzie musiał jechac torem jazdy innych niespecjalnie mogąc narzucic swoj tor jazdy, bo może sie to skończyć wypadnięciem z trasy.

Cos mi się zdaje że "odsadzi" Kosciuszkę, tym samym chlopak może popasć w kompleksy ;]

Maciej P. pisze...

Mateusz co do aktualizacji 10:05 to ja myślę że Robert dojedzie wyżej niż na 18 :) (macie=starcie?)

GIZD pisze...

Robert jedzie!

Maciej P. pisze...

Robert na trasie

Dariusz Rutkowski pisze...

nie wiem czy dobrze widzę ale Kościuszko ejst dopiero 8-my i traci prawie 30 sek. do pierwszego S.OGIER

untrusted pisze...

kubica powiedzial ze 2s na kilometr straty do lidera jadac jego samochodem wrc2 to bedzie bardzo dobry wynik (to daje 40s straty) czyli powinien przyjechac gdzie w okolicach kosciuszki :)

Anonimowy pisze...

Ludzie jakiego Kosciuszki!? Bedzie o ponad 30s od niego wolniejszy - zejdzie na ziemię!

Anonimowy pisze...

Splittimes

Puki co

17. 31 E. LAPPI +3.8 +6.5
18. 74 R. KUBICA +5.4 +12.2

Dariusz Rutkowski pisze...

Ale to jest Robercik i on jedzie bez limitu :-) więc możliwe że Kosciuszko będzie miał gorszy czas :-)

Anonimowy pisze...

MK, nie dopiero, tylko az i traci 1,5 s do Ogiera na km, wiec chyba dobrze? a RK za MK ale sie rozkreci

Anonimowy pisze...

wg mnie będzie 50s do lidera

Makatak pisze...

Po 2 "sektorach" ma ponad 31s straty do Ogiera, ale i tak bardziej się liczy strata to tych w jego klasie.

R.Tormo pisze...

http://www.wrc.com/results/2013/vodafone-rally-de-portugal/split-times/

Anonimowy pisze...

będzie 3 w WRC2

Dariusz Rutkowski pisze...

już widać po przejechaniu dwóch kierowców WRC2 jakie są straty. Jaka przepaść w porównaniu z WRC

GIZD pisze...

W radiu wrc prowadzący bardzo się cieszył,że wśród słuchaczy ich stacji jest pilot F1 i to Robert Kubica.
Bardzo miły akcent. :-)

Kacper pisze...

Mówił 2s straty/km, ale do anderssona a nie do lidera rajdu

Anonimowy pisze...

jak juz to kubica bedzie o 1min wolniejszy od kosciuszki

Anonimowy pisze...

Kubica bedzie miał ponad 1 min straty cóż może sie rozkręci

RadekKaczmarek pisze...

Kubica prawdopodobnie będzie tracił ok 2s na kilometr co powinno mu dać czas mniej więcej na poziomie 13:16:00

Jeśli ktos liczy na Top5 to po prostu nie wie z czym się ten sport "je". Różnice pomiędzy WRC a WRC2 nie są ogromne ale z biegiem kilometrów robi sie niestety przepasc czasowa.

Już widzę marudzenia po przejeździe Roberta u tych którym własne ego nie wytrzymuje, to że Polak nie wygrywa rajdu.

Dariusz Rutkowski pisze...

jest i Robcio 3 w WRC2 narazie a 16 ogolnie

GIZD pisze...

Robert powiedział,że jechał bardzo spokojnie i musiał szukać przyczepności.

untrusted pisze...

bedzie mial co nadrabiac :)

Anonimowy pisze...

E. LAPPI 13:36.9
S. WIEGAND 13:37.0
R. KUBICA 13:51.8

Anonimowy pisze...

4 - 17 juz

Anonimowy pisze...

Robert jedzie swoim tempem...Tutaj wynik schodzi na drugi plan.Wiadomo każdy chciałby aby wygrał itd.Ja do tego podchodzę bardzo sceptycznie.Jeżeli ukończy ten rajd i przy okazji będzie w pierwszej piątce WRC2 to może oznaczać sukces

KopeckyFAN pisze...

@untrasted
Kubica mówił o 1.5s do Anderssona a nie do Ogiera...

KopeckyFAN pisze...

@untrasted
Kubica mówił o 1.5s do Anderssona a nie do Ogiera...

Bartosz Rudnicki pisze...

Kubica po odcinku: bardzo śliski odcinek, nie mieliśmy dobrej przyczepności, na drugi odcinek zmienimy ustawienia auta

Maciej P. pisze...

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/558079_447174578704813_30042383_n.jpg

Anonimowy pisze...

Mądrze jedzie ciesze się że bez problemów dojechał :)

Anonimowy pisze...

no, w końcu RK zaczął słuchać meduzy i zwolnił, wie chłop co robi :D

Anonimowy pisze...

Piotr będzie zawiedziony, tak modlił się o baty dla Kościuszki...

Anonimowy pisze...

Kościuszko jedzie Innym samochodem niż Kubica więc o jakiej rywalizacji mówicie.

Anonimowy pisze...

czy wy sluchacie radia WRC ? Alez Collin przezywa Roberta ;-)

KopeckyFAN pisze...

Nie kto inny jak Robbie Barrable :)
Mega podniecony

meduza pisze...

W koncu poszedl po rozum do glowy.
Ale puki co, nie wiemy czy nie mial przygody i jest dopiero po pierwszym oesie.

Anonimowy pisze...

hahahahah

Anonimowy pisze...

No jak, przecież jeszcze Anderson, Boffier i inni. Jeszcze wiele może się zmienić.

Anonimowy pisze...

Mateusz, popraw proszeę z łaski swojej, jedną literę w poniższym zdaniu.

"Moim celem, życzeniem jest powrót tak, gdzie byłem"

Krys Sed pisze...

@meduza: Za to "pÓki" co, wiemy co Ci kupić na urodziny ;)

Anonimowy pisze...

anderson bedzie przed kubica

karluum pisze...

Strata mniejsza niż 1s/km do Lappiego. Jest dobrze.
Kościuch poczuł konkurencje i wziął się do roboty...

Anonimowy pisze...

No i nie ma Kosciuszki na pierwszym splicie SS2. Ciekawe co sie stalo.

Anonimowy pisze...

@Krys Sed

Mówisz o dmuchanej lalce czy o protezie głowy? Może tak jedno i drugie?

Krys Sed pisze...

Głównie to chodziło mi o słownik ortograficzny, ale jeżeli chcesz się dorzucić do nie ma problemu :P

Anonimowy pisze...

Kubica traci 2s/km do Anderssona - czyli cel zrealizowany ;)

Anonimowy pisze...

Chyba zdecydowanie mniej czyli ponizej sekundy do Anderssona

RadekKaczmarek pisze...

Kubica traci srednio 0,85s/km do Anderssona, czyli bardzo dobrze

Anonimowy pisze...

Kubica: 87.94
Andersson: 89.91

witol876 pisze...

Anonimowy pisze...

Kubica traci 2s/km do Anderssona - czyli cel zrealizowany ;)


Raczej 1s/km :-)

Anonimowy pisze...

kosciuszko juz niestety jedzie swoim normalnym tempem... miejmy nadzieje ze robert przyspieszy.

Anonimowy pisze...

Jakie 2 s/km, raczej 1s/k w dodatku niecałą:)

Anonimowy pisze...

Kościuszko narzekał na opony z tego co zrozumiałem z radia WRC. Że niby już się zbyt ciepło zrobiło na softy. Ciekawe, bo Ogier też chyba na 4 softach pomyka.

notabene: ktoś wie jakie ma Kubica?

Anonimowy pisze...

babeczka w wrc radio mówi o split times w trakcie OSu, live timing na wrc.com pokazuje tylko czasy po całym OSie, na ktorej stronie znajde tez split times ?

Anonimowy pisze...

Anonimowy pisze...

Kubica: 87.94
Andersson: 89.91
12 kwietnia 2013 11:28


To sa ich prędkości srednie które nie przekladaja sie do liczby sekund traconych na kilometrze oesu

Anonimowy pisze...

http://www.wrc.com/results/2013/vodafone-rally-de-portugal/split-times/

Anonimowy pisze...

Ten livetiming na blogu tylko śmieci, nieczytelny, lepiej mieć otwartą drugą zakładkę.

Czy Wy też musicie odświeżać stronę by pokazały się nowe czasy? Bo ja muszę i nie jest do końca live...

RKbeliever

Anonimowy pisze...

Kubica autem Kościuszki i jego doświadczeniem brylował by na tych trasach. Z tego co widzę Kościuszko to przeciętniak nie ma tego co ma RK.

Anonimowy pisze...

Dzięki za zwrócenie uwagi! Faktycznie, na 20km oesie niecałe nieco ponad 10 s straty. Czyli bardzo dobrze jak na trudne warunki na drodze, niezbyt trafione ustawienia i szkolne tempo ;)

Anonimowy pisze...

Drugi oes
17. 31 E. LAPPI +1.9
18. 74 R. KUBICA +2.7

Anonimowy pisze...

no teraz kubica lepiej
Brook

GIZD pisze...

Jedzie.
17. 31 E. LAPPI +1.9
18. 74 R. KUBICA +2.7

Anonimowy pisze...

kubica ss2 w podobnym tempie jak ss1

Anonimowy pisze...

Proszę kliknąć w nazwisko gościa z WRC, który miał najgorszy czas z i wtedy się okaże, że:
Lappi -0,8
Kubica +0,0

Anonimowy pisze...

Robert ma problem z autem. Przegrzewa się...

Anonimowy pisze...

ehhh kubica stracil na koniec i za wiegandem jest

Anonimowy pisze...

Robert już tylko 20 s wolniej od Michała. Czyli się rozkręca :)

Anonimowy pisze...

18 s straty do Kościuszki, ale mówią coś o problemie z przegrzewaniem się samochodu Kubicy?

Anonimowy pisze...

1 i 2 pomiar niezłe, pod koniec Robert stracił.

Anonimowy pisze...

Teraz to 1s/km to Robert od Kościuszki wolniejszy jest.
Z tego wynika, że gdy nabierze doświadczenia i dobrze ustawi furaka, to będzie objeżdżał Kościuszkę wrc2:) No ale to w sumie było wiadome wcześniej)))

Anonimowy pisze...

Kubica niestety ma problemy z silnikiem... oby to nie był koniec.

Anonimowy pisze...

Zobaczymy jaki czas będzie miał Andersson (bo przecież o nim Robert mówił, że będzie do niego się porównywał i jak będzie 1,5sek/km straty do niego to będzie dobrze)

Jak na razie do Lappi stracił niecałe 0,5sek/km więc jest ok.

Dariusz Rutkowski pisze...

Chyba to się zakończy szybciej niż się spodziewamy, a szkoda :-(

KopeckyFAN pisze...

Kubica 11:39.1: Front left tyre of DS3 off rim, poss overheating, alarm showing, doesn't speak, coolant trail showing as car moves away....

Anonimowy pisze...

on to ma nieskonczone poklady pecha... z 3 dni treningu zostana 2 oesy... ehhh

Anonimowy pisze...

kiedy serwis ? dopiero w lizbonie ?

Bartek_Rasta pisze...

Czemu Anderssona nie bierze się do klasyfikacji WRC2? Jakaś inna specyfikacja tej fiesty s2000 niż innych?

Anonimowy pisze...

powinien być teraz serwis

Anonimowy pisze...

problem z oponą, problem z przegrzewaniem - zle to wyglada...

Anonimowy pisze...

Nie ma serwisu, pierwszy etap to 5 oesów w ciągu.

Anonimowy pisze...

eh ja mam tylko nadzieje że nie uderzył gdzieś znów tym lewym przodem..... eh gorzej będzie zlokalizować dlaczego spiernicza płyn. chyba ze faktycznie o coś uderzył.....
brook

xan pisze...

Przegrzewanie się plus wyciek chłodnicy i opona zeszła z felgi, nie ma bata, na 80% to będzie koniec - chyba, że zamienią zapasówkę i własnymi rękami naprawią wyciek, to jest możliwe, ale trudne.

Anonimowy pisze...

na 99% to koniec.

http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/757095153.jpg

Anonimowy pisze...

Taśmą załatają i będzie git
http://cl.ly/3K1E0y0H0l3i

Anonimowy pisze...

Taśmą załatają i będzie git
http://cl.ly/3K1E0y0H0l3i

meduza pisze...

Chyba w cos przygrzal...delikatnie

R.Tormo pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BHpMe8ECQAEYCYz.jpg:large

Anonimowy pisze...

poprawiony link ( poprzedni komentarz )
http://cl.ly/image/2J3P3v0a0s3H

Anonimowy pisze...

pojechal za szeroko i galezie uszkodzily auto

Anonimowy pisze...

Przywalili coś? Na zdjęciu auto wygląda w miarę cało. Mają dwie zapasowe opony wedle regulaminu, więc jeśli nie uszkodzili zawieszenia, to raczej bez problemu. Z wyciekiem większy problem.

Najwyżej dostaną karę za opóźnienie, ale przecież nie o wynik chodzi, ale o kilometry.

KopeckyFAN pisze...

News from Robert #Kubica: he went wide and some branches damaged the radiator. He's trying to fix this to avoid overheating… #WRC2

Anonimowy pisze...

koło nowe już na szczęście :) oby wyciek zlokalizować :)
brook

Anonimowy pisze...

czyli chłodnica :/

Anonimowy pisze...

Dobra jadą dalej!

Anonimowy pisze...

A, no i jakby co, to pierwszego dnia przysługuje chyba Rally2 (dawne SuperRally), więc jutro i pojutrze pojedzie.

R.Tormo pisze...

Andersson -1.3s

R.Tormo pisze...

podobno załatali :)

Anonimowy pisze...

R.Tormo -> skąd bierzesz te informacje, że załatali ? :>

Anonimowy pisze...

ktoś wie dlaczego fiesta anderssona nie jest kwalifikowana w wrc2?

Anonimowy pisze...

https://twitter.com/The_Rally_Guru/status/322654417704861696/photo/1


Robson naprawia chłodnicę

marshad pisze...

Nie chcę na razie nic paplać, ale po przeczytaniu, w tygodniku Autosport, zeszłotygodniowej relacji Rallycross z Lydden Hill, uśmiech niedowierzania pojawił mi się na twarzy. Przygody Solberga i Dorana w ich DS3 RRC (co prawda nowych) każą cieszyć się ze wsparcia fabrycznego dla Roberta (choć po prawdzie RX jest sportem kontaktowym w porównaniu do rajdów).

The Clash!

Anonimowy pisze...

zmiana koła http://twitpic.com/cir8pq

beethoven pisze...

barca- bayern
borrusia- real

robert - ....

Anonimowy pisze...

Colin Clark ‏

Kubica has repaired the hole in the radiator on the road section and is moving to start of SS3. COME ON BOBBY!

Anonimowy pisze...

To mi się podoba w rajdach, że nie wystarczy mieć tylko talent ale trzeba mieć "trochę" w głowie na takie sytuacje. Cieszy mnie to, że nasi chłopacy są "Złotą Rączką".

Yoozeck

intense pisze...

http://twitpic.com/cir8pq

gdzie ci co szukają sensacji z prawą ręką ????? haha

marshad pisze...

@Anonimowy 12:30 Nie jestem pewien dlaczego, ale Per-Gunnar jedzie w zastępstwie Oleksii Tamrazov, na co FIA musiała wydac zgodę. Możliwe, że to wina nieco późnego zgłoszenia.

ola pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
rolen pisze...

i teraz niech wszyscy zrozumieja dlaczego rajdy sa lepsza forma rehabilitacji :) a Robert srubki wkreca prawa reka ;)

marshad pisze...

Moura Ricardo w Evo IX ponownie uzyskuje ładne czasy. Zaraz za Robertem - jak podczas Fafe.

iksilak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
iksilak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Mateusz Cieślicki pisze...

http://www.wrc.com/results/2013/vodafone-rally-de-portugal/stage-times/

Anonimowy pisze...

chyba wrc.com padło

Dariusz Rutkowski pisze...

wszystko to co piszecie to nic przy tym jak robcio wkręca śrubki :-) to jest to co może tylko cieszyć i napawać nadzieją na lepsze chwile z Robertem i powrotem do lepszej sprawności.

Anonimowy pisze...

12 kwietnia 2013 12:36

ROBBY?

Żaneta pisze...

Nie zwracajmy aż takiej uwagi na czasy Roberta. Najważniejsze żeby dojechał do mety każdego odcinka i przejechał jak najwięcej kilometrów trenując prawą rękę:)

Anonimowy pisze...

http://twitpic.com/cir864

ZipY pisze...

Informacja o wykonanych naprawach i pewnym starcie w 3 OS podana przez Ciebie Mateusz pojawiła się w relacji na żywo w onecie :)

favonio pisze...

zdjecie owszem robi wrażenie, ale z wkręcaniem śrubek byłbym ostrożny - nie wiem czy ręka jest na tyle sprawna. wydaje się że robert raczej nakłada koło.

Anonimowy pisze...

Bobby jest juz na starcie SS3 wiec z autem jest juz ok

R.Tormo pisze...

1º Lappi 2º Wiegand +4,2 3º Evans +12,8 4º Kubica +22,5 5º Barrable +49,7

Anonimowy pisze...

W sumie Robert wysiada z bolidu F1 i przykręca sobie koło... wsiada i jedzie dalej...to byłoby interesujące

R.Tormo pisze...

Kościuszko juz na wstecznym :(

Anonimowy pisze...

kosciuszko odstawia zenade na ss3

Anonimowy pisze...

Aninimowy z 12:52

Od kiedy Robby jest Bobkiem?

Anonimowy pisze...

Kościuszko nie zna angielskiego?

Anonimowy pisze...

Kościuszko DOSŁOWNIE na wstecznym :D Narzeka na przegrzewające się opony, obróciło go w jednym miejscu i musiał cofać. Będzie zamieniał opony z przodu na tył.

iksilak pisze...

Ostrożne z optymizmem, że stawił się na starcie OS3. Naprawa wycieku może być prowizoryczna i nie wiadomo na ile trwała a do serwisu jeszcze ponad 20km oesów w trzech odcinkach i pewnie ze 200km dojazdówek. Oby chłodzenie wytrzymało.

Anonimowy pisze...

Od razu ze zenade odstawia. Jak Robert popełni błąd to nikt o żenadzie nie pisze tylko ma milion usprawiedliwień dla nie go. Kosciuszko to tez Polak i nalezy go wspierac

iksilak pisze...

Ponad 40km oesów.

Anonimowy pisze...

jezu 13:02 nie napinaj się - pisałem wyżej już o tym ze przez swoj blad rob-demolka wyjechal za szeroko i uszkodził auto:)

Anonimowy pisze...

anonimowy 13.00
Kościuszko w radiu najpierw mówił po angielsku(akcent lepszy niż u Roberta,ale nie o to chodzi w rajdach)i został poproszony o komentarz po Polsku.

Krys Sed pisze...

Ruszył Robson na OS3?

Anonimowy pisze...

zaraz bym tam kosciuszki nie atakowal bo nie wiadomo czy z autem wszystko ok, ale nie ukrywam na pierwszy rzut oka kiepsciutko, prawie wszystkie WRC-ki go wyprzedzaja, i za chwile go Andersson w WRC2 wyprzedzi..

Anonimowy pisze...

rodzina kosciuszki z 13:06

no to szkoda ze zamiast uczyc sie jezdzic uczyl sie akcentu;)

Anonimowy pisze...

Kościuszko to amator nie ma sensu porównywać go do Roberta.

Anonimowy pisze...

Kubica jeszcze nie ruszyl - konczy wlasnie naprawde kilmy w samochodzie.

Anonimowy pisze...

13.09
Z Kościuszką nie mam nic wspólnego,odpowiedziałem na pytanie sugerujące,że wyżej wymieniony nie zna angielskiego

Anonimowy pisze...

Martin Prokop też tutaj jeździ? Jak on się zmieścił do auta, przecież ma 206cm wzrostu.

Anonimowy pisze...

Colin Clark ‏@voiceofrally 40m

Kubica has repaired the hole in the radiator on the road section and is moving to start of SS3. COME ON BOBBY!

Anonimowy pisze...

panowie prośba o wskazanie, które tweetery śledzić aby być na bieżąco ;-)

@The_Rally_Gur

co jeszcze ?

Anonimowy pisze...

chyba delikatnie gdzieś przydzwonił skoro jedzie dalej ?

Anonimowy pisze...

Otsberg is out

Anonimowy pisze...

Latvala go nie widział, więc Otsberg musiał zaliczyć niezłego dzwona z rolowaniem.

jarku pisze...

Anonimowy 13:14
Hołownia jest pilotem ;)

Anonimowy pisze...

co wy chcecie od kosciuszki? chodzi o tą wypowiedz dla TVNu?

marshad pisze...

Dlaczego musicie się czepiać? Dlaczego ta zawiść tutaj? Odpuśćcie sobie, bo jakikolwiek powód waszych wywodów, świadczy to tylko o waszej małostkowości.

Mads koziołkował? Zdjęcia ktoś ma?

Anonimowy pisze...

Stberg chyba miał jakąś przygodę bo do tej pory nie dojechał. wiecie coś w tym temacie?

Anonimowy pisze...

KUB szaleje:D

karluum pisze...

Ostberg strzelił dacha na OS i stoi..

favonio pisze...

Kościuszko kilka razy podważał dokonania Roberta w pierwszych rajdach.

Anonimowy pisze...

Koniu 2-gi na SS3:(

Anonimowy pisze...

Jest dobrze po pierwszym pomiarze czasu, lepiej niz Lappi

Anonimowy pisze...

Robert na razie najszybszy z WRC2 na pierwszym pomiarze

Anonimowy pisze...

"Anonimowy pisze...

panowie prośba o wskazanie, które tweetery śledzić aby być na bieżąco ;-)

@The_Rally_Gur

co jeszcze ?"

ja śledzę:
https://twitter.com/CezaryGutowski
https://twitter.com/TROJKAdaMalecki
https://twitter.com/voiceofrally
https://twitter.com/SokolimOkiem
https://twitter.com/The_Rally_Guru
oprócz tweetów, retweet-y są też ważne. Ognia BOBBY K! :D

Anonimowy pisze...

4 - Østberg Mads / Andersson Jonas): accident in SS 3
brook

Adam pisze...

zdjęcie z naprawy https://twitter.com/Rally_motorspor/status/322670806645751808/photo/1

xan pisze...

Mówił zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, zostawcie go, to dobry kierowca, w stosunkowo słabej rajdówce, od początku sezonu to mini ma jakieś problemy.

Kubica ogień, pewnie pojedzie ten OS już niedużo wolniej od top3 wrc2.

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 467   Nowsze› Najnowsze»