Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 25 kwietnia 2013

Robert Kubica w Rajdzie Azorów - Dzień 1 [aktualizacja godz. 23:45 - Kubica wygrał wszystkie dzisiejsze OSy!!! Kronika+przejazd+wywiad]

To już dziś Robert Kubica rozpocznie rywalizację w Rajdzie Azorów - eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy. Polak jest jednym z faworytów imprezy, choć będzie to jego dopiero drugi szutrowy rajd. Poniżej znajdziecie live-timing z przejazdów, filmy, zdjęcia i wypowiedzi.

RELACJĘ Z PRZYGOTOWAŃ ROBERTA DO RAJDU I JEGO SZCZEGÓŁY ZOBACZYCIE TUTAJ

TUTAJ możecie włączyć Radio Rajdu.

Oto live-timing rajdu ze strony www.fiaerc.com:


Wczoraj odbył się prolog rajdu, który nie jest zaliczany do klasyfikacji generalnej. Robert po potrąceniu pachołka dostał 30 sekund kary i spadł na 23. miejsce, a cały jego przejazd możecie zobaczyć poniżej:Co na dziś?

Dziś kierowców czekają Shakedown, kwalifikacje i 4 Odcinki Specjalne. Impreza rozpocznie się oficjalnie w czwartek, 25 kwietnia o godz. 10:30 czasu polskiego. Wtedy zostanie rozegrany Shakedown rajdu - każdy z kierowców będzie mógł wykonać 2 przejazdy.

Następnie - o godz. 12 - rozpoczną się kwalifikacje, w których kierowcy będą walczyć o możliwość wyboru kolejności startowej. Załoga, która je wygra będzie jako pierwsza wskazywała, kiedy chce wystartować do 1. OS-u.

Ten rozpocznie się w czwartek o godz. 17:30 czasu polskiego. Łącznie pierwszego dnia kierowcy przejadą 34,74 km plus 82,9 km dojazdówek. Łącznie w całej imprezie kierowcy przejadą 240,79 kilometrów OS-ów i 498,92 km dojazdówek.

Oto oficjalny program dzisiejszej rywalizacji na Azorach:

Czwartek, 25 kwietnia, 34,74 km (plus 84,52 km dojazdówek)
godz. 10:30 - Shakedown
godz. 12:00 - Kwalifikacje (3,27 km)
godz. 13:00 - Shakedown 2
godz. 16:35 - serwis
godz. 17:29 - OS 1: Coroa da Mata 1 (8,25 km)
godz. 18:02 - OS 2: Sao Bras - Vila Franca 1 (16,18 km)
godz. 18:52 - OS 3: Lagoa 1 (7,91 km)
godz. 19:20 - SOS 4: Grupo Marques 1 (2,2 km)
godz. 19:50 - serwis

Co w telewizji?

Dziś program relacji tv będzie nieco uboższy niż w następnych dniach rajdu:

godz. 20:10 - TVP1 - Kronika Rajdu Azorów

Na blogu będziemy śledzić wszystkie doniesienia z Azorów i natychmiast przekazywać tutaj.

Aktualizacja godz. 8:35

Jak podał portal rallynews.pl, Robert Kubica, podobnie jak kilku innych kierowców, jest zaniepokojony zbyt słabymi możliwościami zapoznania z trasami na Azorach: "Na jednym odcinku można było zobaczyć maksymalnie 10 metrów i nie było szansy, by widzieć zakręty. Zdecydowanie bez notatek nie będę jechał. Nie jestem tutaj, by ryzykować. Względy bezpieczeństwa są dla mnie priorytetem. Potrzebujemy rozwiązania" - powiedział Kubica.


Aktualizacja godz. 9:15

Niestety, wbrew zapowiedziom pogoda na Azorach jest kiepska, co możecie zobaczyć TUTAJ.

Aktualizacja godz. 10:05

Kierowcy dostali dodatkowy czas na zapoznanie się z fragmentem trasy, na którym wczoraj widoczność była taka:

Aktualizacja godz. 12:10

Rozpoczyna się Odcinek Kwalifikacyjny Rajdu Azorów. Czasy możecie śledzić na blogu, wystarczy przełączyć w live-timingu opcje na "Qualifying". Robert zapowiadał, że nie będzie w nich ryzykował.

Aktualizacja godz. 12:16

Robert Kubica jest już na mecie odcinka kwalifikacyjnego. Polak aż o 5 sekund wyprzedził Jana Kopeckiego i jest liderem! Przypominam, że wyższe miejsce w kwalifikacjach pozwala wybrać czas startu załodze.

Aktualizacja godz. 12:49

Robert Kubica wygrał kwalifikacje przed Rajdem Azorów i będzie mógł wybrać swój czas startu, co przy panujących na trasie warunkach jest bardzo istotne. Robert prawdopodobnie wybierze start z końca stawki aut ERC. Oto wyniki kwalifikacji:

Aktualizacja godz. 13:10

Oto zdjęcia Roberta z dzisiejszego przejazdu:

Aktualizacja godz. 14:16

Robert Kubica, po wygraniu kwalifikacji, zdecydował, że wystartuje do pierwszego OS-u Rajdu Azorów z jako ósmy.

Aktualizacja godz. 14:21

Nieznana jest jeszcze ostateczna kolejność startu w pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Azorów bowiem nie uwzględniono, że nie jedzie już Brian Bouffier i pierwsze miejsce pozostało wolne. Robert wybrał ósme miejsce. Przed Robertem pojadą Jan Kopecky (7.) i Craig Breen (6.).

Aktualizacja godz. 14:28

Prawdopodobnie 1. OS Rajdu Azorów zostanie odwołany, a kolejny skrócony do 6,3 km. Pozostałe mają odbyć się planowo. Jest to wynik złych warunków na nich panujących.

Aktualizacja godz. 15:30

Ciekawe wypowiedzi Roberta Kubicy po kwalifikacjach cytuje oficjalna strona kierowcy www.kubica.pl:
"Wolałbym ukończyć odcinek kwalifikacyjny na dalszym miejscu, bo nie wiedziałem, którą pozycję startową wybrać. Nie mam doświadczenia, a przy tak zmiennych warunkach trudno się zdecydować, co będzie najlepsze. Nigdy tu nie byłem i nie wiem, jak zmienia się przyczepność nawierzchni. Przed przejazdem kwalifikacyjnym zmieniłem trochę ustawienia samochodu, żeby poprawić ogólną przyczepność, bo warunki były bardzo złe. Chciałem odpuścić, żeby przede mną znaleźli się tacy kierowcy jak Craig [Breen] i Jan [Kopecky]. Mógłbym zobaczyć, jakiego wyboru dokonują, ale po zmianach w ustawieniach chciałem je wyczuć i porównać z poprzednią konfiguracją. Mam nadzieję, że większość odcinków opisaliśmy dobrze. Przyczepność odcinków jest bardzo zmienna, podobnie jak ich charakterystyka: są wąskie i kręte partie, inne miejsca to bardziej styl „autostradowy” – bardzo szerokie, z fragmentami asfaltowymi. Trzeba dostosować ustawienia samochodu oraz styl jazdy. Myślę, że będzie to duże wyzwanie i dobra okazja do nauki nowych rzeczy.

Dzisiaj po raz pierwszy jeździłem po mokrym szutrze, wcześniej na testach cały czas było sucho. Zaskoczyła mnie przyczepność, a także ilość błota i stojącej wody."


Aktualizacja godz. 16:35

Robert Kubica jednak jedzie jako 10 w pierwszym (a właściwie drugim) OS-ie. Oto oficjalna już kolejność startowa: 1. J.M. Raoux; 2. J. Cerny; 3. M. Wallenwein; 4. B. Magalhaes; 5. R. Moura; 6. B. Sousa; 7. C. Breen; 8. J. Kopecky; 9. J. Ancian; 10. R. Kubica.


Aktualizacja godz. 17:45

Teoretycznie powinien się właśnie rozpoczynać 1. OS Rajdu Azorów. Ale został on odwołany, a drugi jest skrócony o 10 kilometrów (i liczy 6). TUTAJ zobaczycie powody takiej decyzji organizatorów. Ruszamy krótko po 18!

A oto onboard Roberta:


Aktualizacja godz. 18:15

Wystartował 2. OS Rajdu Azorów. Za około 15 minut Robert Kubica powinien być na mecie.

Aktualizacja godz. 18:28

Robert Kubica zwyciężył w 2. OS-ie Rajdu Azorów (pierwszy OS odwołano). Polak był o 2,2 sekundy szybszy od Craiga Breena!

Po OS-ie Robert powiedział: To był bardzo trudny, śliski i podstępny OS.

Aktualizacja godz. 18:58

Nieco wcześniej niż planowano rozpoczął się 3. OS Rajdu Azorów.

Aktualizacja godz. 19:06

Oto wywiad z Robertem po kwalifikacjach:


Aktualizacja godz. 19:16

Robert Kubica wygrał również 3. OS Rajdu Azorów! 

Aktualizacja godz. 19:18

Robert powiedział, że to był podchwytliwy odcinek, ale również bardzo szybki. Po raz pierwszy jechał tak długi odcinek po asfalcie oponami na szuter. 

Aktualizacja godz. 19:30

TUTAJ można obejrzeć przejazd Roberta Kubicy na żywo w 4. OSie!

Aktualizacja godz. 19:40

Robert Kubica okazał się najszybszym kierowcą również podczas 4. OS-u liczącego zaledwie 2,2 km.

Aktualizacja godz. 19:45

Robert Kubica jest liderem Rajdu Azorów po rozegraniu 3 OS-ów. Polak przystąpi do jutrzejszej rywalizacji z przewagą blisko 10 sekund przewagi nad Janem Kopeckym.

Aktualizacja godz. 21:15

Oto kronika TVP po dzisiejszym dniu:


Aktualizacja godz. 21:50

Oto przejazd Roberta w 4. OSie:


Aktualizacja godz. 23:17

Robert tak podsumował pierwszy dzień Rajdu Azorów dla swojej strony internetowej www.kubica.pl: "Dzień ogólnie był w porządku. Czasy odcinków nie mają dla mnie znaczenia, na tym etapie nie ma co na nie patrzeć. Nie mieliśmy za sobą właściwego zapoznania i zostawialiśmy pewien margines jeśli chodzi o opis. Byłem zaskoczony, że przy tak wolnej jeździe mamy taki wynik, jaki mamy. Na razie wszystko idzie dobrze. Nie wiem, czy wprowadzimy jakieś zmiany w samochodzie na jutro."

Aktualizacja godz. 23:45

Oto wywiad z Robertem:Za pomoc w tworzeniu wpisu dziękuję SEBA HWK, Gawo, Maciej P. i Makatak

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl
  

126 komentarzy:

untrusted pisze...

niestety wbrew wczesniejszej wypowiedzi kubicy i na dzisiaj i jutro przepowiadaja deszcz, w sobote bedzie juz lepiej ale dalej pochmurnie..

Andrzej pisze...

???http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/7243

Kubala pisze...

@untrusted, myślę, że Robertowi sarkazm nie jest obcy ;)

Anonimowy pisze...

http://www.onestopstrategy.com/dailyf1news/nieuw/article/19712-Kubica+testing+in+Mercedes%27+F1+simulator+-+report.html

Anonimowy pisze...

Też mnie martwi brak zapoznania się z trasą i przygotowanie niezbędnych notatek tym bardziej że trasa jest niebezpieczna a do tego dochodzą złe warunki atmosferyczne.

Anonimowy pisze...

Do autora bloga: proszę zmienić tekst o braku zapoznania bo jest to śmieszne, zapoznanie było tylko panowały złe warunki i o to tutaj chodzi

Gawo pisze...

Widok z auta Kopeckiego ;)rzeczywiście jak tu trasę spisywać ;)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/47098_451416078269992_1497528289_n.jpg

Kacper pisze...

Autoklub : "Dzisiaj odbędzie się dodatkowe zapoznanie z trasą odcinków SATA Rallye Acores, gdzie w środę panowała gęsta mgła i bardzo słaba widoczność. Taki wniosek złożył Robert Kubica oraz przedstawiciele innych ekip.

- Na jednym z odcinków widoczność wynosiła maksymalnie 10 metrów – mówił Robert Kubica. - Nie było szans, aby zobaczyć zakręty. Bez notatek nie pojadę. Nie jestem tutaj po to, aby ryzykować. Bezpieczeństwo jest priorytetem."

http://rajdy.autoklub.pl/news/dodatkowe-zapoznanie,48675

Gawo pisze...

Od Sokolimokiem.tv: M.in. na wniosek RK załogi dostaną dziś dodatkowe przejazdy zapoznawcze OS-ów, na których w środę panowała bardzo gęsta mgła. Kubica mówił, że na jednej z prób widoczność nie przekraczała 10 metrów i nie dało się opisać około 20 km trasy. Jego zdaniem jazda z notatkami sporządzonymi w takich warunkach byłaby niebezpieczna. Przedstawiciele innych ekip także zgłosili podobne zastrzeżenia i organizatorzy umożliwili załogom wykonanie dodatkowego przejazdu zapoznawczego. Tymczasem pogoda w dalszym ciągu ostro daje się we znaki, bo z kolei dziś leje jak z cebra...

Anonimowy pisze...

macie jakąś aplikację na androida?

Anonimowy pisze...

Teraz zaczyna się shakedown. Jest jakaś relacja?

Anonimowy pisze...

"Bez notatek nie pojadę. Nie jestem tutaj po to, aby ryzykować. Bezpieczeństwo jest priorytetem." Brawo Robert za podejście !

Piotrek pisze...

Ja nie mogę! Zmienili czas na 12.05 - jeszcze 2 minutki.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

Piotrek oglądasz to gdzieś na żywo czy jak?

Piotrek pisze...

Tak, śledzę LT, ale jeszcze nie działa. Już wystartowali chyba.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

kopecky juz na mecie kwalifikacji :) 2:15.862
brook

iksilak pisze...

Jedzie Robert

Anonimowy pisze...

Może ktoś wyjaśnić na czym polegają kwalifikacje w rajdach? jakie są korzyści? i o ogólne zasady mi chodzi, byłbym wdzięczny.

Anonimowy pisze...

pierwszy :D 2:10,922
BROOK

Żaneta pisze...

Robert 1!!!

iksilak pisze...

Robert prawie 5s szybszy od Kopeckiego

modzias pisze...

Robert, nie ryzykował i... już jest najszybszy! ;)

Anonimowy pisze...

Dacie rade podesłać jakąś aplikację na androida bo do roboty trzeba iść. dzięki z góry

Anonimowy pisze...

4,9 sec lepiej od kopeckego

iksilak pisze...

Anonim 12.15 wygrana w kwal daje wybór kolejności startu na OS, a to ważne.

Piotrek pisze...

Tylko podobno są dwa przejazdy.

Szybkiego powrotu na tor Robert

marshad pisze...

Brawo Robert :D

Domyślam się, że odcinki relacjonowane na żywo zostały dobrane pod względem warunków atmosferycznych, nie mam ochoty oglądać mgły =]

@Anonim 12:15 Kierowcy będą wybierać pozycję startową w kolejności zgodnej z wynikami kwalifikacji. Szczególnie istotne jest to na szutrach, gdzie kierowcy będą chcieli zajmować nieco dalsze pozycje, pozwalając tym z przodu "czyścić" luźny materiał. Podobnie dzieje się w przypadku kwalifikacji w F1, gdzie czołowe zespoły z reguły pozwalają pozostałym nagumować tor.

Anonimowy pisze...

@ 25 kwietnia 2013 12:17
Co do apki na andka nie znalazłem, ale ja sledze normalnie na przegladarce tel i czasy same się aktualizują bez potrzeby odświeżania:P

K

marshad pisze...

Jakieś problemy z radiem, czy relacjonowanie kwalifikacji nie było w planach?

iksilak pisze...

Ancian wyprzedził Kopeckyego o 1s

Anonimowy pisze...

Jérémi ANCIAN 2:14.835 +3.913
na 2-giej pozycji za Robertem

Krys Sed pisze...

Gdzie można podejrzeć czasy kwalifikacji?

Anonimowy pisze...

Wyżej na stronie lub:
www.fiaerc.com

Piotrek pisze...

Powyżej masz LT!

Szybkiego powrotu na tor Robert

iksilak pisze...

Na początku wpisu, przełącz tylko na QUALIFYING

marshad pisze...

Trochę może przesadziłem z nagumowaniem podczas kwalifikacji ;]
Pozwalają im nagumować i oczyścić tor podczas FP1/FP2/FP3, a podczas mokrych kwalifikacji usunąć wodę - obydwa procesy tworzą "racing line" (tor jazdy), analogicznie sytuacja wygląda na szutrze.

Karol Moździerz pisze...

KUB bajka, tyle w temacie. Zobaczymy, jak na oesach będzie, ale sprawa już teraz wygląda bardzo dobrze.

Anonimowy pisze...

A co z Shakedown 1?
Miał byc przed kwalifikacjami

Anonimowy pisze...

Był

Anonimowy pisze...

i?

Anonimowy pisze...

Od 10-tej były treningowe przejazdy, ale nigdzie tego nie transmitowano

Anonimowy pisze...

A teraz shakedown transmitują?

Anonimowy pisze...

gdzie można śledzić czasy z shakedownu 2 ?

Mateusz Cieślicki pisze...

Nie ma czasów z shakedownu

Anonimowy pisze...

Podobno RK startuje 8.

Radek Kaczmarek pisze...

Czyli nudy do 17:30 - 18 ;]

Pozdrawiam
RK

Piotrek pisze...

Robson ósmy. Piękny wybór! Tylko podziwiać.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

Właśnie się zastanawiam dlaczego wybrał 8 pozycję. Co o tym przesądziło Piotrek i dlaczego jest tak świetny wybór. Rajdami interesuję się od niedawna, a widzę że świetnie się w tym orientujesz i fajnie byłoby jakbyś znalazł chwilkę, żeby napisać jakie korzyści daje ta 8 pozycja, zamiast np 9 czy 10 albo 6-ej?

Piotrek pisze...

@Anonimowy 14:25

Jeżeli jest sucho, to na szutrze najlepiej jest wybrać ostatnią pozycję, bo jadący z przodu "posprzątają" luźny szuterek. Jeśli jest mokro, to z każdym kolejnym zawodnikiem robi się większe błoto, więc coraz bardziej ślisko.

Robert wybrał przy końcu (bo pogoda ma być lepsza), ale też nie na samym końcu w razie gdyby się nie sprawdziła. Generalnie nie za wcześnie i nie za daleko.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

Zaskoczyłeś mnie. + dla Ciebie.

Mateusz Cieślicki pisze...

Hah, teraz zrozumiałem te Twoje nicki :) Dobre.

Anonimowy pisze...

Fajnie, że się rozumiemy :)
Szkoda tylko, że nie podziękujesz :P
Ale jak nie chcesz to zwalniam cię z tego "obowiązku"

Mateusz Cieślicki pisze...

Byłoby zabawnie, ale jednak nie skorzystam. Może coś mniej wulgarnego, np. "Kermitowi Żabie" :)

Anonimowy pisze...

Ustalone ;)

Anonimowy pisze...

MS: "RK jednak jedzie jako 10. Oto ostateczna kolejność startowa do czwartkowego i piątkowego etapu: 1. Raoux; 2. Cerny; 3. Wallenwein; 4. Magalhaes; 5. Moura; 6. Sousa; 7. Breen; 8. Kopecky; 9. Ancian; 10. Kubica.

Jednym słowem, odwrócona kolejność odcinka kwalifikacyjnego."

Piotrek pisze...

Widzę, że osoba perfidnie się pode mnie podszywająca, pięknie sobie słodzi. Zmień nick albo zdjęcie trollu.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

ten podszywajacy Piotrek jednak czasem coś mądrego powie.

Makatak pisze...

Jest opcja, żeby Live-timing wyrzucić z bloga, a dać tylko link? Bo dziwnie się przez to strona blokuje, przynajmniej u mnie(mam wolny internet).

Anonimowy pisze...

Jedzie ten rajd czy nie?

Anonimowy pisze...

Na fejsie "CG"

Pełna koncentracja :)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/400704_328432160616713_1771145681_n.jpg

dom

Anonimowy pisze...

Trochę nudnawo bez meduzy. Wracaj chłopie i wpuść trochę fermentu w towarzystwo.

Piotrek pisze...

Czasem, ale niech zmieni nazwę lub zdjęcie. Bo potem znów zaczną się jaja.

Szybkiego powrotu na tor Robert

Maciej P. pisze...

lista startowa, chyba ostateczna
https://pbs.twimg.com/media/BIs4LykCEAAN6xp.jpg

coś słychać że os1 odwołany, a os2 krotszy. pozostaje czekać na potwierdzenie-oficialne.

Maciej P. pisze...

Ale maja pogodę to masakra, dzisiejsze jazdy.

Robert Kubica - Qualifying Stage - ERC SATA Rallye Açores 25.04.2013

http://www.youtube.com/watch?v=Q5jHsUYkyM8&feature=youtu.be

Anonimowy pisze...

pogoda sie poprawila -> kamerki

Misiu pisze...

Jestem również za usunięciem live-timing i zamiany na link. Strona ładuje się bardzo powoli, a live-timing jest tak ścieśniony, że i tak mało widać.

Makatak pisze...

http://www.fiaerc.com/videogallery/list/id/4/sort_type/0

Anonimowy pisze...

no i pierwszy OS anulowany :/

Piotrek pisze...

@Maratak,

Dzięki za linka. Super przejazd Robsona!

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

Ależ przerażający ten OS kwalifikacyjny ! Wąsko i mokro, praktycznie cały czas błoto. Robert robi naprawdę niesamowite rzeczy, biorąc pod uwagę, ze to jego debiut.

Makatak pisze...

Radio jest tutaj: http://www.rallyradio.com/RallyRadio/RRPOPPLAY2.html

A z tym reklamowaniem jakiegoś kijowego bloga byś się ogarnął.

Maciej P. pisze...

Onbord Kubicy:
http://www.youtube.com/watch?v=AT8qCe8oYWs&feature=youtu.be

Anonimowy pisze...

maciektube spóźniony :P

Anonimowy pisze...

Ja także wnosze za usunieńciem live timingu ze stronki. Zacina mi radio nawet przy odswiezaniu.

Anonimowy pisze...

Dlaczego na onboardzie Roberta nie słychać opisu Barana?

Anonimowy pisze...

juz pierwszy na miecie

Maximus pisze...

Bo Baran powiedział,że w takich warunkach nie będzie jeżdził i Robert sam jedzie.

Anonimowy pisze...

opis trasy słucha z IPoda i jedzie

Maciej P. pisze...

(1 - Kopecký Jan / Dresler Pavel): The stage was very slippy. I have to get back my confidence on gravel, because last time I drove on it on Cyprus.

Teraz Robert ..

Anonimowy pisze...

4:51.1

Anonimowy pisze...

Kubica pierwszy !!!

Cwaniak pisze...

Wariat :)

Anonimowy pisze...

Rob najszybszy :) Co za gość !!!

dom

Maciej P. pisze...

(4 - Kubica Robert / Baran Maciej): All good, but very slippery stage, very tricky.

Robert 1!!!

2.2 sek przewagi

misiekgladysz pisze...

number one!!!!

damian lewek pisze...

I kubica 1:)

Anonimowy pisze...

Robert pierwszy !
R.

Anonimowy pisze...

Będzie 3 OS?

Anonimowy pisze...

A to Smok :) !
RL

Anonimowy pisze...

"Was good, but very slippery stage, very tricky. Some places the speed was good, but some places it was very very slippery."

Anonimowy pisze...

https://www.facebook.com/cezarygutowskiofficial/posts/452496551505949 ...święte słowa!

Dariusz Rutkowski pisze...

OS3 18:52 start

Maciej P. pisze...

Wywiad z Robertem po kwalifikacjach
http://www.youtube.com/watch?v=7yke5tdDveA&feature=youtu.be

Dariusz Rutkowski pisze...

OS4 również dla Robercika

Cwaniak pisze...

Pierdzielony :)

Dawid Ostój pisze...

Haha wygrał skubany :D graty ;p

Dariusz Rutkowski pisze...

"It has been very tricky stage, alot of tarmac section, I have never driven with gravel tyres on tarmac. It has been a diffuclt recce for us, so difficult with the pace notes."

Dariusz Rutkowski pisze...

Wygląda na to że już zaczął się OS4 coś szybko, czy się mylę. Tak przynajmniej wygląda na stronie http://184.106.101.247/erc/erc_res.html

marek zegarek pisze...

os4 na żywo! http://www.rtp.pt/play/direto/rtpacores

Krys Sed pisze...

Pięknie usiadł po hopie :)

Anonimowy pisze...

i znowu 1-szy !!!

góral

Dariusz Rutkowski pisze...

i OS4 wygrany

Wiater pisze...

Cały pierwszy etap dla Roberta! :D Gratulacje! ;)

Vikinx pisze...

witam.
rozumiem że kolejne punkty na koncie Roberta za wygranie pierwszego etapu?

puchatekwks pisze...

Wczoraj jeden Robert, dziś drugi Robert, pokazują po prostu, że Polak potrafi !

Anonimowy pisze...

Dzisiaj zaprocentowało doświadczenie z poprzednich rajdów. Nie ma gigantycznej przewagi,,, kontrola, kontrola,kontrola...

Maciej P. pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
RP pisze...

W Sueddeutsche Zeitung z 24.4.13 jest informacja o tym, ze RK zostal kierowca testowym symulatora Mercedesa F1 i byl juz kilka razy w GB. Oprocz tego autor pisze o nieoficjalnych informacjach dotyczacych czasow testow w DTM. RK byl podobno najszybszy.

Piotrek pisze...

Skurczybyk, lider po pierwszym dniu :-) Gratulacje i czekamy na to co będzie jutro.
sierpień 2011

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

@up Chyba Sierpień '80 czy coś takiego... Pomyliły Ci się daty...

Krzysztof Kasperek pisze...

@Vikinx Punktów Robert nie dostanie jeszcze, bo dostaje się punkty po jednym "legu", na który składa się 12 ss (po odwołaniu 1ss tylko 11 ;)). Innymi słowy pierwsze punkty będą przyznane po ostatnim jutrzejszym odcinku.
Za leg 2 punkty będą przyznane za sobotnie odcinki.

Anonimowy pisze...

Który Piotrek jest w końcu, który? Są "020..." i "068..."

ziomek brodafi pisze...

http://sport.tvp.pl/10878809/kubica-zaskoczony-jechalem-wolno-ale-to-wystarczylo
Robercik najlepiej daje radę jak chory :-)

Maciej P. pisze...

Kronika TVP
https://www.youtube.com/watch?v=cs_7cJrIvKQ

ziomek brodafi pisze...

widać , że RK dobrze się bawi :-) jak na nowicjusza to wielkie WOW:-)
klasa światowa co ty dużo gadać ....

Maciej P. pisze...

Przejazd Roberta dzisiejszy SS4

https://www.youtube.com/watch?v=Fb2njyeBSeI

Maximus pisze...

Śmieszna jest ta kronika!Po takim sukcesie naszej wspaniałej,polskiej załogi kronika w TVP powinna trwać ok 15min!a nie niecałe 2mnin!!.Dzięki RObert i dzięki Maciek za super jazde!

Makatak pisze...

http://kubica.pl/live-stream/rajd-azorow-po-1-dniu.aspx

Seba HWK pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=19cVw0kygsQ

Anonimowy pisze...

@ Maximus, a jak wygra cały rajd to ma być zamiast filmu o 20? Rajd bez sukcesu i z sukcesem trwa tyle samo i tyle samo trzeba kroniki na ten temat :)

igor pecz pisze...

eh.. geniusz, czemu go nie wybrali na papieża to nie rozumiem... na os4 to osiadł po tej hopie jak kpt. Wrona na lotnisku chopina :)

HeavyRain pisze...

https://pbs.twimg.com/media/BIuvwsQCIAIQrIC.jpg:large

fajna fotka Roberta :) od E. Mełgwy

marshad pisze...

Tym co mają problem z powolnym ładowaniem może pomóc mały trick. Jeżeli używacie Firefoxa wciśnijcie SHIFT + F2 (na dole pojawi się "Developer Toolbar") i wpiszcie literę "p". Teraz wciskajcie strzałkę w dół, aż pojawi się "pagemod remove element". Następnie należy wcisnąć ENTER i dopisać "iframe". Ponownie wcisnąć ENTER i wszystkie elementy typu iframe zostaną usunięte (w tym niestety też i filmiki). Po odświeżeniu strony wszystko wróci do normy. Jeżeli zostawicie ten pasek otwarty, to po odświeżeniu wystarczy na niego kliknąć, wcisnąć strzałkę do góry oraz ENTER by powtórzyć operację usuwania.

Auto pisze...

Wczoraj zabiegany, nie mogłem na bieżąco cieszyć się sukcesami Roberta. No ale dobrze, ze jest blog i wszystko mam w pigułce:)

GRATULACJE I OWACJE DLA ZAŁOGI KUBICA - BARAN.

Morda się cieszy widząc to wszystko. No i apetyt rośnie.

Forza Kubica!

Anonimowy pisze...

Co jest z tą ankietą? Głosowałem na top-10, a nie ma żadnego głosu na tą propozycję.

O co kaman?

Anonimowy pisze...

HeavyRain zajebista ta fotka ;-)
Roberto znów pocina w RBR, tzn. publicznie, bo wiadomo że zakulisowo miótł wszystkich pod pseudonimem Francesco Trotto
Ciekawe czy filmik z tej próby jest...