Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 26 lipca 2011

Wyniki ostatniej sondy

Dziś rano na blogu zakończyła się kolejna sonda dotycząca odpowiedzi na pytania kibiców, jakich niedawno udzielił Robert Kubica. Wasze głosy były bardzo podzielone, zapraszam do poznania wyników głosowania.


Pytanie brzmiało: W zeszłym tygodniu Robert Kubica odpowiedział na pytania kibiców, czy jesteś zadowolony z tego, co przekazał polski kierowca?

Oto Wasze odpowiedzi:
Tak, dowiedziałem się wszystkiego co chciałem, widać, że wraca do zdrowia 28 głosów (14.58%)
Tak, chociaż zabrakło odpowiedzi na parę ważnych pytań                  72 głosy (37.5%)
Średnio, spodziewałem się więcej                                                 69 głosów (35.95%)
Nie, pytania były źle wybrane, a Kubica odpowiadał zdawkowo        23 głosy (11.97%)

Dziękuję za głosowanie. Widać, że większość z Was oczekiwała po odpowiedziach Roberta nieco więcej, ale jednocześnie większość głosujących jest zadowolona z tego, co powiedział nasz kierowca.

Zapraszam do kolejnej sondy, tym razem dotyczącej rozczarowującego występu zespołu Lotus Renault GP w kilku ostatnich wyścigach Formuły 1.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl


Reklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa! 

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Although Kubica's return had appeared doubtful a few weeks ago, sources suggest he has made great progress in the last fortnight – which has lifted hopes for him competing in F1 again - Autosport.
W końcu coś optymistycznego ! :)

Anonimowy pisze...

Mateusz nic Ci nie pozostaje jak posklejać to w jeden artykuł bo widać że coś ruszyło i skąd oni to wiedzą?
TOMek

Mateusz Cieślicki pisze...

"Everyone is remaining positive and Kubica’s rehabilitation is going well, but if he is able to recover sufficient feeling and movement in his severed right hand to drive an F1 car competitively, it will be a miracle”.

"Dużo bardziej niepokojąca informacja była kilka tygodni temu na twiterze Brundla o tym, że Robert wciąż nie może ruszać palcami prawej ręki, ale wspomina Spa gdzie kierował tylko jedną..." - raczej o Norisring chodzi.

"Although Kubica's return had appeared doubtful a few weeks ago, sources suggest he has made great progress in the last fortnight – which has lifted hopes for him competing in F1 again.

The Pole is due to have an elbow operation next month to unblock it, while the temperature of his injured right hand is crucially back to normal now, and he is said to have good hand movements."

No ogólnie trudno wyciągnąć jedną tezę z tych wypowiedzi, ale na pewno posłużę się najnowszą i coś sklecę.
Dzięki

Michał pisze...

Nic nie sklejaj, poczekaj aż pojawi się coś bardziej wiarygodnego. Samo przekazywanie, przez cytowanych autorów, tych informacji przypomina mi trochę zabawę z przedszkola znaną jako głuchy telefon. Skrajna rozbieżność tych informacji oznacza, że są tak samo wiarygodne jak większość artykułów 'Fatku', aczkolwiek należy pamiętać, że o śmierci Jacksona pierwszy podał informacje portal TMZ postrzegany jako szmatławiec WWW, więc jak widać każdemu się coś trafi czasem :)

Ludzie, czekaliśmy tyle, to poczekajmy kolejnych kila lub kilkanaście dni. Pamiętajmy o tym, że to RK ma największy powód do zniecierpliwienia i dajmy chłopu żyć i robić swoje i nie twórzmy na siłę dziwnych teorii. Prawda jaka będzie każdy z nas wie, możliwe są przecież 4 scenariusze:
- wraca w tym sezonie
- wraca w przyszłym sezonie
- nie wraca wcale do F1, ale do innego motosportu
- nie wraca wcale do sportu bo niestety pozostaje inwalidą

No powiedzmy, że jeszcze może być 5 scenariusz - wraca w 2013, ale wydaje mi się, że jeżeli ma wrócić to w 2012.

Mateusz Cieślicki pisze...

Myślę, że tą najświeższą wiadomość warto podać, przemyślę to.
Myślę, że ostatni scenariusz jest najmniej realny - co by nie było Kubica wróci ja kółko, nie wiadomo jeszcze czego.
Eh! Śmierć Jacksona przypomniałeś. Pamiętam tę noc.

Anonimowy pisze...

Mateuszu Brundle wspominał wtedy, że Robert prowadził bolid w GP Belgii 2010 jedną ręką przez 70%(albo 80%-nie pamiętam) każdego okrążenia (drugą rękę trzymał na tzw. kanale f).

Mateusz Cieślicki pisze...

No tak ale co innego przekładać wajche kanału F i mieć tę rękę "w pogotowiu" niż nie dysponować nią.

Anonimowy pisze...

Ale słusznie powiedziałeś, że na norisringu wygrał prowadząc jedną.Prawą zmienał tylko biegi.

Piotrek

Szybkiego powrotu na tor Robert

Anonimowy pisze...

Jaką znowu wajche kanału f? Robert zasłaniał zewnętrzną stroną dłoni wlot kanału, miał nawet specjalnie ocieplaną rękawiczkę, żeby mu dłoń nie marzła. Martinowi chodziło o to, że Robert jest w stanie prowadzić bolid "obciążając" jedną rękę w większym stopniu niż drugą.

Michał pisze...

To chyba nie jest wielki problem, bo z tego co wiem kierownice są personalizowane. A w WRC to chyba nawet działa tak że przyciągając podbija bieg, a odpychając redukuje, więc to samo pewnie można w F1 zrobić. Ważne żeby ta dłoń w ogóle była sprawna na tyle, żeby kręcić balansami i odpowiednio uruchamiać DRS-y i inne badziewia.

Anonimowy pisze...

Znikające wpisy???

Anonimowy pisze...

Po kwalifikacjach w tamtym sezonie, jak odpadł Schumacher w Q2 (juz nie pamiętam, które to GP było, ale możliwe, że Kanda),jak zjeżdżał do pit lane pokazali kamerę zza jego kieronicy.Bawił się tak wtedy, że prawą łopatką wbijał i zbijał biegi.Właśnie tak jak w WRC, więc napewno da się tak zrobić.Wydaje mi się, że głównym problemem jest siła i precyzja.

Piotrek

Szybkiego powrotu na tor Robert

Mateusz Cieślicki pisze...

Póki co miejmy nadzieję, że Robert odzyska sprawność, potem ewentualnie będziemy rozważać kierownice ;)

Pox pisze...

Tak dla ścisłości ten wpis Brundla pochodzi z 25 czerwca więc minął miesiąc i mogło się wiele zmienić..Martin nie skomentował skąd ma info i jakiego okresu się to tyczy. To tylko ilustruje, jak słusznie pisze Mateusz jak wiele sprzecznych informacji jest w obiegu.

MBrundleF1 Martin Brundle
Robert Kubica can move right wrist but not yet fingers or elbow. He's remembering Spa quali 2010 driving 70% of lap with one hand on F duct
25 Jun

Anonimowy pisze...

Michał 20.23, powrót w 2013 to może być możliwe (5-ty scenariusz). Myślę,że wcześniej, Robert może spalić wszystko. To, że Robert w tym czasie może się zrehabilitować - jest twardy i uparty może dać radę. Wczesniej można wszystko popsuć. Jak nie będzie miał siły w ręce i słabe wyniki i wszyscy z F1 z Robertem się pożegnają. Nic na siłę. Przyjdze czas i wróci. MS

Anonimowy pisze...

MS Masz rację lepiej na siłę nic nie robić.

Tyle, że Robert sam doskonale będzie wiedzieć po testach, czy już może powrócić do ścigania i wyprzedzania rakiety z Wyborga jedną ręką ;)
(Oby dwoma oczywiście).

Pozdrawiam.

Arrczi

Anonimowy pisze...

Spokojnie.Robert nie jest małym dzieckiem.Jest niecierpliwy, chce wrócić jak najszybciej, ale ma przecież głowę na karku.Z Morellim wszystko sobie dobrze obmyślą.

Piotrek

Szybkiego powrotu na tor Robert