Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 1 czerwca 2011

Środa, 01.06.: Robert Kubica chodzi już samodzielnie, w sierpniu koniec rehabilitacji

Kolejne dobre wieści napływają do nas w sprawie stanu zdrowia Roberta Kubicy. Polak chodzi już samodzielnie, bez pomocy kul. To bardzo ważne wydarzenie w jego rehabilitacji, która ostatecznie ma się zakończyć z w sierpniu. Od września Robert będzie już tylko rozwijał kondycję fizyczną. Takie informacje przekazał Daniele Morelli, menadżer Kubicy.Rano, za pośrednictwem magazynu Autosprint dotarła wiadomość, że Robert jest już w stanie poruszać się samodzielnie, bez pomocy kul. W kwestii rehabilitacji jest to o tyle ważne, że powrót do sprawności nóg będzie już następował niemal samoczynnie podczas chodzenia. Nadal jednak prawa noga Kubicy nie jest silna i będzie musiał ją nieco oszczędzać.

Drugi "pakiet" informacji płynie z ust Daniele Morelliego, menadżera Roberta Kubicy, który powiedział, że powrót Polaka do pełni zdrowia jest, jak twierdzą fachowcy, pewny. Włoch pokreślił, że kierowca Lotus Renault GP czuje się coraz lepiej fizycznie i psychicznie i nadal żyje wyścigami.

Morelli pokusił się też o wyznaczenie orientacyjnej daty zakończenia rehabilitacji krakowianina. Według niego skończy się ona pod koniec sierpnia, a od września będzie realizowany program treningowy mający przywrócić Kubicy siłę fizyczną.

Bardzo chciałbym wierzyć we wszystkie słowa Morelliego, jednak mam drobne wrażenie, że zagalopował się w podawaniu daty powrotu Roberta. Myślę, że na to jest jeszcze za wcześnie. Wiadomo, rolą menadżera jest drobne ubarwianie istniejącego stanu rzeczy. Mam jednak nadzieję, że się mylę i słowa Włocha się sprawdzą.

Źródło: onestopstrategy.com, autosprint.com

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.plReklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa!

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam, chciałbym Panu podziękować za prowadzenie bloga. Jak tylko do niego dotarłem (bodajże dzięki jednemu z komentarzy na wykop.pl) od razu dodałem do ulubionych i odwiedzam tę stronę praktycznie codziennie. Co prawda fanem Roberta jestem dopiero od 2006 r ale od tamtej pory śledzę jego karierę nieprzerwanie. On tak naprawdę odkrył dla mnie świat wyścigów, co skutkuje tym, że nawet kiedy go nie ma śledzę F1 z podobnym zaangażowaniem jak przez ostatnie 5 lat. Szczególnie teraz wszystkie wiadomości na jego temat są dla mnie niezwykle cenne. Mam bardzo dużo szacunku do Pana pracy i życzę wszystkiego dobrego! A taka wiadomość, jak powyższa naprawdę wywołuje u mnie duży uśmiech :).
Pozdrawiam, Łukasz z Wrocławia.

Anonimowy pisze...

Typowałem wrzesień i się niemyliłem , myślę że Morelli nie nagina terminu ,zdaje sobie sprawę że jesli to nie potwierdziło by się we wrzesniu bo np . stan Roberta nie pozwala, nienajlepiej zostało by to odebrane a nawet mogłoby zaszkodzić Robertowi.
Wniosek jest taki musimy uwierzyć, choć przecież zawsze w Roberta wierzyliśmy.

Anonimowy pisze...

Nie moge sie doczekac kiedy wszyscy fani Roberta w koncu otworza szampana!!!!!!!!!!!!!!
Mysle ze jest juz blizej powrotu niz dalej.
Napewno bedzie to duze zaskoczenie dla swiata f1.
Pozdrawiam

zagiel_1987 pisze...

Mówiąc szczerze, po wpisie, w którym były wymienione i opisane urazy Roberta, nie sądziłem że tak szybko dojdzie do siebie. Ale jak widać, najlepsi specjaliści oraz na prawdę profesjonalna rehabilitacja, potrafią zdziałać cuda :)

Anonimowy pisze...

Nie wiem skąd informacja o wrześniu. Wszystkie źródła podają koniec lipca jako koniec rehabilitacji. sierpień to już podobno normalny trening.

Anonimowy pisze...

I jeszcze cytat z tego bloga "Dodatkowo, jak powiedział Daniele Morelli w Monako, Robert pod koniec lipca rozpocznie już program treningowy, właściwy kierowcom wyścigowym, obejmujący m.in. bieganie, ćwiczenia wydolnościowe i na refleks."

Mateusz Cieślicki pisze...

Ostatni cytat absolutnie nie wyklucza treści komentowanej informacji... Pamiętajmy, że noga (bieganie) jest najmniejszym problemem lekarzy i ona dojdzie do sprawności znacznie wcześniej niż ręka. Ćwiczenia wydolnościowe mogą rozpocząć się jeszcze przed zakończeniem rehabilitacji ręki. A co do poprzedniego komentarza: które źródła? Bo jak widzę, to we wszystkich podawany jest koniec rehabilitacji na sierpień, niektóre cytują nawet słowa Morelliego "Powinniśmy finalizować(!) plany rehabilitacyjne w sierpniu" (źródło: f1.pl), tak samo podają f1ultra.pl, f1zone.pl, autosport.com, onestopstrategy.com. Pytam zatem ponownie - jakie źródła podają zakończenie rehabilitacji w lipcu?

Anonimowy pisze...

http://www.f1wm.pl/kubica/?dzial=1&id=22114 - ostatni akapit, przedostatnie zdanie.

Anonimowy pisze...

Ogólnie to nie ma o co kopii kruszyć. Oby Robert wrócił jak najszybciej w jak najlepszej formie.

pzdr

Mateusz Cieślicki pisze...

"Robert swój normalny program szkolenia przygotowujący go do prowadzenia samochodu F1 rozpocznie pod koniec lipca. Nie ma obaw, że nie będzie w formie pozwalającej mu na powrót”. - nie ma tu nic o końcu rehabilitacji. Ponadto jest to info 2 dni starsze niż wpis na moim blogu.
Oby jak najszybciej!