Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 15 czerwca 2011

Robert Kubica po operacji, krwiodawstwo promował na plakatach, a zdjęcia "Faktu" są z 9. czerwca. Polak wróci na GP Brazylii?

Po wczorajszym zamieszaniu związanym z Robertem Kubicą, dziś wiemy już więcej. Wczoraj w Genui Polak przeszedł ostatnią planowaną operację ręki. Jej wyniki poznamy dziś. Jak powiedział jego menadżer, Daniele Morelli, jest możliwy powrót Roberta na rundę kończącą sezon F1 - Grand Prix Brazylii. Kubica nie pojawił się wczoraj w Savonie, a honorowe krwiodawstwo promował na plakatach. Wiemy także, że zdjęcia i film, które w dwóch ostatnich dniach ukazały się na stronach internetowych "Faktu", pochodzą z 9. czerwca.

Początkowo ostatnią operację łokcia Roberta Kubicy planowano na lipiec lub sierpień. Lekarze mieli się podczas niej pozbyć zwapnień więzadeł, które powstały w ręce kierowcy Lotus Renault GP podczas długiego okresu jej unieruchomienia. Nie wiemy dlaczego zabieg został przyspieszony, ale jest to raczej pozytywny sygnał. Gdy Robert odpocznie po operacji, ma udać się do kliniki Formula Medicine.

Na temat Roberta wypowiadał się wczoraj jego menadżer, Daniele Morelli. Włoch przyznał, że nadal duże obawy Roberta i lekarzy wywołuje stan prawej ręki, ale być może Polak będzie już gotowy do jazdy na ostatnie Grand Prix Brazylii. Od sierpnia krakowianin ma rozpocząć jazdy w symulatorze. Morelli zapowiedział, że dziś wypowie się na temat wyników wczorajszej operacji ręki Roberta.

Po publikacji zdjęć i filmu Roberta Kubicy przez dziennik "Fakt", powsało pytanie kiedy zostały one wykonane. Stan Roberta nie był na nich identyczny z obrazem, jaki przedstawiali nam lekarze. Okazało się, że zostały one wykonane w czwartek, 9. czerwca. Przedstawiają zatem w miarę aktualny stan zdrowia Kubicy.

Dziennik Il Vostro Giornale podał w poniedziałek, że Robert miał wczoraj w Savonie zachęcać do oddawania krwi. Jak się okazało, Kubica zachęcał, ale z plakatów, które promowały imprezę. Poniżej przedstawiam zdjęcie tego plakatu.

                                       

Robert powiedział podczas tej kampanii: "Są sytuacje, w których tracimy kontrolę nad naszym życiem, sytuacje, w których mało liczy się to, kim jesteśmy. Sytuacje, w których przestaje się decydować, wybierać i trzeba zdać się na innych. Człowiek zdaje się na ich zdolności i środki, jakimi dysponują. Nie liczą się pieniądze ani sława. Liczy się to, co się nam ofiarowuje: czas, profesjonalizm, doświadczenie, zaangażowanie... Dziękuję zatem ekipom medycznym, które w lutym zajęły się moją kuracją. Skuteczność ich zabiegów została zagwarantowana także dzięki temu, że miały do dyspozycji odpowiednie zapasy krwi. Dziękuję także dawcom krwi z Ligurii, którzy oddając ją regularnie zapewniają istnienie tych zapasów, co pozwala na uratowanie życia wielu osób, także mojego."

Osobiście uważam, że przyspieszenie operacji Roberta jest dobrym znakiem, jednak w świetle ostatnich informacji coraz bardziej wątpię czy Kubica da radę wrócić w tym sezonie. Oczywiście start w Brazylii byłby symbolem zwycięstwa Roberta z przeciwnościami losu, wspaniałym wydarzeniem dla milionów kibiców, spełnieniem naszych marzeń. Jednak pośpiech teraz nie jest wskazany, trzeba spokojnie przeć do przodu. Może lepiej będzie dać Nickowi Heidfeldowi walczyć o to 10. miejsce pod koniec sezonu a samemu pojechać do Enstone i wraz z inżynierami i mechanikami przygotować świetny bolid na 2012 rok? Może to byłoby praktyczniejsze rozwiązanie, ale ja wolę zobaczyć Roberta jak najszybciej za kierownicą bolidu i oby moje życzenia się spełniły.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.plReklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa! 

21 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"Okazało się, że zostały one wykonane w czwartek, 9. czerwca" - a na jakiej podstawie stwierdziłeś Panie Mateuszu , że sa one z 9 czerwca, bo tak podała stacja tvn24? Wydaje mi się że to nie jest wiarygodne źródło, tak jak gazeta "Fakt". Dziwię się, że podaje Pan takie informacje bez dokładnego potwierdzenia.

Mateusz Cieślicki pisze...

Nie rozumiem do czego Pan zmierza. Twierdzi Pan, że "Fakt" nie jest wiarygodnym źródłem jeżeli chodzi o datę wykonania zdjęć? Proszę podać inne źródło, mówiące co innego. Informacje o tym, że są to zdjęcia i film sprzed 5 dni podało kilka źródeł, a wszystko wskazuje na to, że jest to prawda.
Wielokrotnie przekonywaliśmy się, że w sprawie Roberta nie ma w 100% wiarygodnych źródeł.
A tak ogólnie uważa Pan, że TVN24 nie jest wiarygodnym źródłem? Hmm to jakie źródło jest w Polsce wiarygodne?

Anonimowy pisze...

To wiarygodne źródło TVN24 już amputowało ręke Roberta. Proszę podać żródła skąd Pan wie że to jest sprzed 5 dni? Ciekawy jestem czy są wiarygodne?

Anonimowy pisze...

Wczoraj w wiadomościach sportowych Trójki podano informację że noga Roberta jest w dobrym stanie i gdyby tylko ona była problemem Robert już trenowałby na symulatorze. Tych informacji udzielił Daniele Morelli.
Trzymam kciuki za powrót do pełnego zdrowia!
pozdrawiam
Przemo

Mateusz Cieślicki pisze...

TVN24 (nie broniąc ich) nigdy nie podał, że Robert miał amputowaną rękę, a pragnę tylko Panu Czepialskiemu przypomnieć, że istniało dużej ryzyko amputacji.
Skoro Pan ocenia wiarygodność tylko na podstawie swojego widzimisię to nie mamy o czym dyskutować, szczególnie, że nie lubię kłócić się z "Anonimowymi".
Proszę znaleźć bardziej wiarygodne źródło niż TVN24, mówiące o innej dacie wykonania zdjęć to pogadamy, póki co wymiana zdań nie ma sensu.
Pozdrawiam

Mateusz Cieślicki pisze...

"Wczoraj w wiadomościach sportowych Trójki podano informację że noga Roberta jest w dobrym stanie i gdyby tylko ona była problemem Robert już trenowałby na symulatorze. Tych informacji udzielił Daniele Morelli." - ba, Morelli powiedział, że Kubica mógłby już jeździć. Dziś odbędzie się w Warszawie konferencja z jego udziałem, myślę, że dowiemy się czegoś więcej.
Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Coś Pan Mateusz nerwowy, zaplątał się w swoich wypowiedziach. Troche optymizmu Panie Mateuszu i prosimi o bardziej wiarygodne informacje

Mateusz Cieślicki pisze...

Nerwowy? W którym miejscu się zaplątałem? Proszę o przykłady, bo takie stwierdzenia bez nich są mało warte. "Prosimy o bardziej wiarygodne informacje"? Proszę się wypowiadać w swoim imieniu. Sugeruje Pan, że podaje fałszywe informacje? eh! Nie wiem o co Panu chodzi.
Wszyscy byśmy chcieli, żeby te zdjęcia były jak najstarsze, najlepiej z kwietnia albo z marca, ale prawda raczej jest inna i trzeba się z tym pogodzić. A co do mojego optymizmu - staram się być, szczególnie w kwestii Roberta - inaczej prowadzenie tego bloga nie miałoby sensu.
Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Zgadzam się, że tvn24 oraz Fakt to mało obiektywne źródła informacji, ale skoro nie ma innych w danym momencie to trzeba je przyjmować na chłodno i czekać np. na wywiad z Daniele Morelli. Odbiegając od tematu dziękuję Panu Mateuszowi za zaangażowanie się w Bloga o Robercie. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Była informacja w TVN o amputacji... Nie trzeba też przypominać zamieszania z przekazywaniem "upominku" dla Roberta i tego jak zareagował menager Roberta... Nie twierdzę,że to nie jest prawda,że te zdjęcia są z przed 5 dni...ale podchodzę do tych rewelacji TVNu z dużym dystansem... A o Fakcie wolę nie wspominać...bo tylko niepotrzebnie się denerwuję... Wiem jedno. Nie mamy absolutnie żadnego prawa radzić czy też podejmować decyzje za Roberta, czy też wywierać na niego naciski w którą kolwiek ze stron. To jest tylko i wyłącznie jego życie i on sam będzie wiedział co dla niego najlepsze. My możemy jedynie wspierać go i zaakaceptować jego decyzje niezaleznie od tego jakie będą! Też tęsknię za Robertem i cieszę się z każdej nowej informacji, ale nie uzurpujmy sobie prawa do wchodzenia z butami w jego życie, ani nie oczekujmy, że będzie się nam tłumaczył z tego co, gdzie i jak robi albo jaką informację chce przekazać a jaką nie. Życzę Jemu i Nam wytrwałości, cierpliwości, optymizmu oraz uśmiechu pomimo bólu! Robert wiedz, że poprostu jesteśmy z Toba!:)

Mateusz Cieślicki pisze...

I ważne, że w tym się zgadzamy, to wspólne marzenie powrotu Roberta wszystkich nas łączy. Forza Robert, oby teraz tylko pozytywne informacje!
Dziękuję i pozdrawiam!

Tomasz pisze...

:) :( :) - mieszane uczucia odnośnie stanu Roberta Kubicy mam ale najważniejsze to aby w pełni wyzdrowiał i mógł prowadzić normalne życie. To czy będzie się ścigał czy nie - oczywiście bardzo bym tego chciał, jak większość z nas zapewne - jest już decyzją jego samego i osób najbliższych jego otoczeniu. Tak czy inaczej fajnie było obejrzeć go na zdjęciach i filmie mimo, że mocno naruszona została jego prywatność ale w takich czasach żyjemy. Nikomu się nie dogodzi. Podziwiam u Roberta siłę determinacji i walki, chęci powrotu do tego co kocha. Można powiedzieć, że ten facet żyje na 100%, szkoda tylko, że jak wykorzystuje ich zaledwie 5...:( PS bardzo fajna stronka - proszę kontynuować dalej, wchodzę na nią codziennie po przebudzeniu :). Powodzenia Robert !!!

Anonimowy pisze...

Tvn 24 to chyba najbardziej profesjonalne żródło informacji, po wypadky było tyle niejasności że każdy podawał to czego na bieżąco się dowiadywał inaczej po tygodniu dowiedzielibysmy się co się stało z Robertem .Ja osobiście zgadzam się z ostatnią bardziej prywatną częścią tego artykułu Panie Mateuszu , pozwólmy mu dojść do siebie emocje już opadły i niema sensu gdybać kiedy jak i gdzie, ważne że wróci na 100% i będzie pięknie
jak kiedyś. TOM

Anonimowy pisze...

i co Panie Mateuszu, Morelli powiedział że fotki są sprzed kilku tygodni, a nie jak Pan NAPISAŁ sprzed 5 dni....

ostry pisze...

Inne źródło, dzisiejsza konferencja z Daniele:
O zdrowiu:
"Trend jest pozytywny. Nie ma komplikacji. Robert wykonuje plan, który został wskazany przez specjalistów. Wszystko idzie w terminie i zgodnie z planem. Wszyscy widzieli zdjęcia Robeta i mogę Wam powiedzieć, że fotki były robione kilka tygodni temu. Teraz Robert czuje się o wiele lepiej. Nie chodzi już przy pomocy laski."

Anonimowy pisze...

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/kubica-wraca-do-zdrowia,9574873,1,klip.html#m=9574873,c=1

ostry pisze...

Co do amputacji, była to informacja źle interpretowana. Chodziło o pre-amputacje czy jakoś tak. Kość Roberta została wyjęta, złożona i wróciła na swoje miejsce.

Mateusz Cieślicki pisze...

"i co Panie Mateuszu, Morelli powiedział że fotki są sprzed kilku tygodni, a nie jak Pan NAPISAŁ sprzed 5 dni.... " - bardzo się cieszę! Widzi Pan, mnie nie chodzi o budowanie swojego ego, nie muszę mieć zawsze racji, tak jak Pan - ja się bardzo cieszę że się myliłem, bo to oznacza, że Robert Kubica jest w znacznie lepszej formie - i to jest dla mnie ważne, a nie to, kto ma racje. Mam wysłać kwiaty Panu z przeprosinami? To proszę podać adres.

Anonimowy pisze...

TVN nie jest ani obiektywny, ani profesjonalny. Jedynie ma pieniądze, które budują pozory jednego i drugiego.
Czas otworzyć oczy.
RC

Anonimowy pisze...

tvn jest jaki jest jak na Polskę niema dla mnie konkurencji coś mi tu PISEM trąci , nie szukajcie ludzie wszędzie problemów i nie przekonujcie wszystkich do swoich racji.TOM

Anonimowy pisze...

he he najlepiej wszystko zwalić od razu na PIS. Dobre. Od dawna wiadomo, że tvn24 nie jest obiektywnym medium tzn. kto wie to wie. Wystarczy obejrzeć te same informacje np. tvp info, nawet polstat już bardziej obiektywnie przekazuje informacje. Ale jeśli ktoś woli żeby za niego interpretować daną sytuację i od razu wyrokować to jego sprawa. Dawno już przestałem oglądać tę propagandę. Przepraszam Panie Mateuszu za tę wypowiedź nie w tym miejscu gdzie trzeba. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Roberta, aż wyskoczyłem z radości po tych wspaniałych wiadomościach.