Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 9 czerwca 2011

Czwartek, 09.06: W lipcu kolejna operacja Kubicy, prognozy są optymistyczne

Jak powiedział lekarz prowadzący rehabilitację Roberta Kubicy, Riccardo Ceccarelli, Polaka czeka jeszcze jeden zabieg usunięcia zwapnień więzadeł w prawym łokciu. Operacja zaplanowana jest na początek lipca, jej celem jest przywrócenie pełnej sprawności stawu łokciowego. Ceccarelli podkreślił, że w sierpniu powinna być znana przybliżona data powrotu Roberta do wyścigów. Robert Kubica odbywa obecnie rehabilitację w kilku włoskich klinikach, głównie w Formula Medicine należącej do Riccardo Ceccarelliego. Włoch wypowiedział się wczoraj na temat perspektyw powrotu Roberta Kubicy do ścigania. Wierzy on, że rehabilitacja nadal będzie postępowała w tak szybkim tempie jak dotychczas i że już w sierpniu możliwe będzie podanie daty powrotu Kubicy do samochodu wyścigowego.

Największe obawy lekarzy budzi stan prawej ręki kierowcy Lotus Renault GP. W lipcu Robert przejdzie kolejną, piątą już, operację łokcia. Lekarze usuną zwapnienie więzadeł w łokciu, które powstały podczas bardzo długiego okresu jego usztywnienia. Pozwoli to na odbudowę mięśni i przywrócenie jak największej ruchliwość stawu łokciowego.

Będzie to prawdopodobnie ostatnia operacja Kubicy. Po niej potrzebne będą około 2 miesiące aby krakowianin odzyskał w miarę normalną ruchliwość łokcia. Wszystko okaże się za niecałe 3 miesiące, a ja wierzę, że będziemy otrzymywać kolejne dobre wieści o stanie zdrowia Roberta.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.plReklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa!

Brak komentarzy: