Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 28 maja 2011

Sobota, 28.05: Morelli: Kubica nie będzie uczestniczył w piątkowych treningach

Menadżer Roberta Kubicy, Daniele Morelli wykluczył udział polskiego kierowcy w piątkowych sesjach treningowych przed wyścigami Formuły 1 w tym sezonie. Włoch stwierdził, że możliwości Kubicy będą sprawdzane gdzie indziej, a w Formule 1 Polak ma walczyć o zwycięstwa, a nie testować w piątki. Jednocześnie okazało się, że Robert Kubica przebywa obecnie w Monako, ale zgodnie z moimi wcześniejszymi informacjami, nie pojawi się w padoku Formuły 1.

Morelli zareagował na doniesienia mediów związane ze słowami Gerarda Lopeza, właściciela grupy Genii Capital, która posiada 100% udziałów w zespole Lotus Renault GP. Lopez stwierdził niedawno, w dobrej wierze, że możliwe będzie dopuszczenie Roberta do piątkowych treningów w tym sezonie, ale w wyścigu na pewno nie wystartuje.

Spowodowało to lawinę komentarzy i spekulacji. Zapytany o to Morelli odpowiedział, że nie ma możliwości, aby Robert uczestniczył tylko w piątkowych treningach. Według Włocha takie treningi nie będą miały sensu, gdyż sprawność Polaka będzie sprawdzana podczas wcześniejszych testów w autach niższych serii, np. GP2. Jeżeli Kubica będzie mógł wrócić, to tylko do roli pełnoetatowego kierowcy wyścigowego aby walczyć o zwycięstwa i podia dla zespołu.


Morelli dodał jednocześnie, że Kubica jest obecnie w Monte Carlo, ale nie zjawi się w padoku Formuły 1. "Zamieszanie byłoby zbyt duże" - powiedział menadżer Polaka.

Wygląda na to, że Gerard Lopez jedną nieskonsultowaną wypowiedzią wywołał spore zamieszanie. Mam tylko nadzieję, że była to zwykła nieopatrzność, a nie przejaw konfliktu, który istnieje na tle powrotu Roberta Kubicy do ścigania w zespole Lotus Renault GP.Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.plReklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa!

1 komentarz:

Ewa pisze...

Robert nie musi być w padoku, wyścig będzie oglądał live z okien swojego mieszkania :).Znając Roberta nie liczyłam na Jego obecność.