Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 24 maja 2011

Robert Kubica nie pojawi się w padoku F1 podczas GP Monako

Już w czwartek kierowcy Formuły 1 pojawią się w Monte Carlo aby uczestniczyć w najciekawszym i najbardziej znanym weekendzie wyścigowym sezonu. Będzie to domowy wyścig Roberta Kubicy, który od wielu lat mieszka w Monako*. W związku z tym faktem pojawiły się pogłoski, że Polak może pojawić się w padoku Formuły 1 podczas jednego z dni wyścigowych. Nie należy się jednak spodziewać aby tak się stało. Poniżej wyjaśniam dlaczego.Monte Carlo to dom dla wielu kierowców F1, głównie ze względu na doborowe towarzystwo, piękne zakątki i bardzo niskie podatki. Robert Kubica pojechał tam szukać spokoju, gdyż w Monako kierowca Formuły 1 budzi znacznie mniejszą sensację niż gdziekolwiek indziej.

Weekend w Księstwie rozpoczyna się już w czwartek dwoma treningami. Takie rozwiązanie zostało przyjęte już dawno temu, aby nie paraliżować ruchu w centrum Monte Carlo przez 3 dni z rzędu.


Wszyscy chcielibyśmy zobaczyć Roberta Kubicę jak najszybciej. Nie ma jednak szans aby pojawił się on w padoku Formuły 1 podczas Grand Prix Monako. Robert zdrowieje, ale nadal potrzebuje spokoju, starannej opieki. Nie miałby tego zapewnionego w boksach swojego zespołu. Z Polakiem chcieliby się spotkać wszyscy, a wiemy, że on do takich spotkań podchodzi dość niechętnie. Ponadto wiemy, jak bardzo otoczenie Kubicy chroniło jego prywatności podczas pobytu w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure. Czy zasadne byłoby teraz pokazywanie się całemu światu z całym "sprzętem rehabilitacyjnym", który nieustannie towarzyszy teraz Robertowi? Na pewno nie.

Te wszystkie względy jednoznacznie przemawiają za tym, że Kubicy nie zobaczymy w Monako. Oczywiście, jak zawsze przy przekazywaniu złych wiadomości - chciałbym się mylić.

Prawdopodobnie jednak, Roberta zobaczymy w ten weekend, ale nie w Monte Carlo, a w wywiadzie... ale o tym jutro.

*Pisząc Monako miałem oczywiście na myśli Księstwo Monako a nie samo miasto Monako.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.plReklama
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
powrotroberta jest już na facebooku! Dołącz do osób go lubiących!

www.techpro.pl - maszyny i narzędzia budowlane - sprzedaż i wynajem, niskie ceny, fachowa obsługa!

Brak komentarzy: