Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 10 maja 2011

Poniedziałek, 09.05: Loeb rozumie starty Kubicy w rajdach

Po wypadku Roberta Kubicy w Ronde di Andora, wiele osób zastanawiało się dlaczego Polak zdecydował się na udział w małym rajdzie, ryzykując zdrowie. Dziś został o to zapytany wielokrotny Mistrz Świata WRC, Sebastien Loeb. Francuz nie dziwił się decyzji kierowcy Lotus Renault GP, mówiąc, że rajdy to zupełnie inne wyzwanie dla kierowców niż F1.Loeb w obszernym wywiadzie mówił o swojej karierze i startach w WRC. Zostało mu również zadane pytanie o Roberta Kubicę i jego decyzję o starcie w rajdach samochodowych. Francuz powiedział, że rozumie Polaka, gdyż rajdy dają to, czego nie dostarcza F1 - piękne widoki, większe emocje, nieprzewidywalność.

Loeb powiedział: "W F1 jeździ się przez trzy dni weekendu wyścigowego po tym samym 5-kilometrowym odcinku toru. Wciąż to samo. To niesamowicie żmudne i alienujące. W rajdach występuje różnorodność."

Kierowca Citroena zapytał jednocześnie: "Ja też w wolnych chwilach jeżdżę w kartingu, ciężarówkami czy innymi samochodami. Czy kierowca wyścigowy ma tylko siedzieć w domu i czekać na kolejną rundę?"

Loeb jest kolejną osobą, która popiera decyzję Roberta o starcie w rajdach. Wcześniej zrozumienie dla kierowcy Lotus Renault GP wyrażali inni rajdowcy - Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj i Tomasz Kuchar.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: