Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 10 maja 2011

Kubica już w klinice Ceccarellego, przeszedł dziś drobny zabieg

Robert Kubica krótko odpoczywał w swoim domu w Monako. Polak udał się już do kliniki swojego prywatnego doktora, Riccardo Ceccarellego, w której będzie kontynuował rehabilitację nogi i ręki. Kierowca Lotus Renault ćwiczy po 7 godzin dziennie aby jak najszybciej wrócić do kokpitu samochodu wyścigowego. Robert przeszedł dziś drobny i rutynowy zabieg  usunięcia zrostów tkankowych ograniczających ruchliwość stawu łokciowego. Jak powiedział szef Lotus Renault GP, który odwiedził dziś Kubicę, rozpoczęła się druga faza jego rehabilitacji.Dla Roberta został przygotowany specjalny program ćwiczeń, który ma dać szybkie i pewne efekty. Polak przejdzie program zabiegów nie tylko w celu odzyskania sprawności prawej ręki i nogi, ale również przygotowujący jego organizm do wysiłków właściwych kierowcy Formuły 1. Zostaną przy tym wykorzystane najnowocześniejsze przyrządy, m. in. bieżnia, która pozwoli na powolne obciążanie prawej nogi.

Dziś Kubica przeszedł drobny zabieg usunięcia zrostów tkankowych w łokciu, które mogły utrudniać proces powrotu do zdrowia. Oznacza to, że gdy tylko cięcia pooperacyjne się zagoją, Polak nie będzie miał już na stałe unieruchomionego łokcia, czeka go jednak jeszcze kilka takich operacji.

Lekarze są zadowoleni z postępów Roberta, a nawet nimi zaskoczeni. Jego powrót do sprawności jest jednak procesem długotrwałym i wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość.

Nie wiadomo, czy będziemy na bieżąco poznawać postępy krakowianina. Gdy przebywał w szpitalu Santa Corona informacje dostawaliśmy głównie od lekarzy, tutaj zapewne zostaniemy pozbawieni tego źródła. Oby informacji było jak najwięcej, a były one tylko dobre.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: