Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 12 maja 2011

Czwartek, 12.05: Gdzie dokładnie znajduje się Robert Kubica?

Po wyjściu Roberta Kubicy ze szpitala Santa Corona dowiedzieliśmy się, że Polak kilka dni będzie odpoczywał w swoim domu w Monako, a następnie uda się do placówki swojego opiekuna medycznego, doktora Riccardo Ceccarellego. Nie wiemy jednak, czy chodzi o słynną Formula Medicine, w której Robert (wraz z np. Jarno Trullim) przygotowywał się do kolejnych wyścigów F1. Ta klinika znajduje się w Capezzano Pianore niedaleko Pizy.Robert Kubica jest najważniejszym pacjentem Ricardo Ceccarellego. Trenowali w niej także Fernando Alonso, Felipe Massa i Heikki Kovalainen. Polak współpracuje z nim od 2003 roku i swojego feralnego wypadku w Polsce. Włoch od razu po lutowym wypadku w rajdzie Ronde di Andora udał się do Pietra Ligure aby nadzorować kurację Roberta. Teraz to Kubica przyjechał do niego. Nie wiemy jednak czy przebywa on w znanej Formula Medicine czy w innej, mniej znanej placówce współpracującej z Ceccarellim.

Najprawdopodobniej jednak, krakowianin jest w miejscowości Capezzano Pianore, około 30 kilometrów od Pizy i 180 km od Bolonii. To właśnie tam znajduje się ośrodek, w którym na co dzień trenował Kubica, m. in. z Jarno Trullim. Polak reklamuje nawet tę placówkę na jej oficjalnej stronie. Formula Medicine została stworzona specjalnie z myślą o kierowcach wyścigowych. Przeprowadzany jest w niej nie tylko trening fizyczny, ale również intensywny trening psychiczny, specjalnie dostosowany na podstawie wieloletnich badań do zadań jakich wymagają wyścigi.

Na stronie internetowej tej placówki można zobaczyć wiele ciekawych zdjęć i krótkich filmów z Robertem Kubicą podczas treningu. Znajduje się tam również bardzo ciekawe zdjęcie, na którym widać Polaka z ręką w specjalnym opatrunku z podłączonymi do palców płytkami rehabilitacyjnymi. Całość przypomina bioniczną rękę. Jest to oczywiście zdjęcie po wypadku drogowym w Polsce w 2003 roku. Wtedy Robert najpierw został zoperowany w Polsce, jednak błędnie wykonany zabieg (przygniecione nerwy nie reagowały na bodźce) sprawił, że potrzebna była poprawka, właśnie u doktora Ceccarellego.

Poniżej przedstawiam mapki dojazdu do kliniki Ceccarellego oraz zdjęcie Kubicy z rekonwalescencji po wypadku z 2003 roku ( zdjęcie pochodzi ze strony:http://www.formulamedicine.com/en/medical.php  )

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: