Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 13 maja 2011

Czwartek, 12.05: Gdzie dokładnie jest Robert Kubica?

Po opuszczeniu szpitala Santa Corona Robert Kubica poleciał do swojego domu w Monako aby odpocząć przez kilka dni. Teraz Polak przebywa w klinice swojego osobistego lekarza, Riccardo Ceccarellego. Niemal pewne jest, że chodzi o słynną Formula Medicine, w której Robert (wspólnie np. z Jarno Trullim) przygotowywał się do kolejnych wyścigów Formuły 1. Klinika znajduje się w Capezzano Pianore niedaleko Pizy we Włoszech.


Robert jest obecnie najważniejszym pacjentem Ceccarellego. We włoskiej klinice trenowali jednak wcześniej Fernando Alonso, Felipe Massa, Heikki Kovalainen. Nadal pod jej opieką jest Jarno Trulli. Kubica jest pod opieką placówki od 2003 roku i jego wypadku drogowego w Polsce. Wtedy to przeszedł pierwszą operację w naszym kraju, jednak błąd lekarzy, którzy tak złożyli kości, że miażdżyły nerw, spowodował, że potrzebna była poprawka we Włoszech i ratowanie kariery Polaka.

Ceccarelli natychmiast po wypadku Roberta udał się do Pietra Ligure, gdzie przez cały czas nadzorował kurację Polaka. Teraz to Kubica przyjechał do niego, do Formula Medicine, która znajduje się w miejscowości Capezzano Pianore, 30 kilometrów od Pizy i 180 kilometrów od Bolonii. Krakowianin występuje nawet w filmie reklamującym ten ośrodek na jego oficjalnej stronie. Formula Medicine została stworzona specjalnie dla kierowców wyścigowych. Zapewnia ona nie tylko trening fizyczny, ale również mentalny i psychiczny, wymagane w sportach motorowych. Ceccarelli na podstawie badań używa nowatorskich form przygotowania kierowców, przywiązując szczególną uwagę do refleksu.

Na oficjalnej stronie tej instytucji możemy znaleźć interesujące filmy i zdjęcia z udziałem Roberta podczas treningów. Znajduje się tam również bardzo ciekawe zdjęcie, przedstawiające Polaka z obandażowaną prawym ramieniem oraz specjalnym przyrządem rehabilitacyjnym (przypominającym bioniczną rękę) nałożonym na przedramię i palce, który miał pomóc w jak najszybszym i właściwym odzyskaniu władzy w kontuzjowanej ręce. Jest to oczywiście zdjęcie z 2003 roku po jego pierwszym wypadku. Należy się spodziewać, że podobne przyrządy będą używane podczas obecnej rekonwalescencji.

Poniżej prezentuję to zdjęcie oraz mapy kliniki Formula Medicine. Zdjęcie Roberta pochodzi ze strony:  http://www.formulamedicine.com/en/medical.php

 Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: