Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 12 kwietnia 2011

Wtorek, 12.04: Heidfeld pisze list do Kubicy, wzruszające słowa

Nick Heidfeld pięknie zachował się po wywalczeniu podium w niedzielnym Grand Prix Malezji. Niemiec, który zastępuje w tym sezonie Roberta Kubicę, napisał na swojej oficjalnej stronie list, zwracając się w nim do Polaka. Heidfeld napisał m.in. że jego trzecie miejsce w ostatnim wyścigu to również zasługa ciężkiej pracy Roberta podczas zimy. Nick życzył krakowianinowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Po wypadku Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora, gdy już pewne było, że będzie on potrzebował zastępcy na część lub cały sezon, zespół Lotus Renault GP postawił na najbardziej doświadczonego z dostępnych kierowców - Nicka Heidfelda. Była to decyzja jak najbardziej słuszna, jednak w Polsce nie spotkała się z entuzjazmem z powodu wcześniejszych animozji pomiędzy Kubicą a Heidfeldem z czasów ich wspólnej jazdy w BMW Sauber.

Sam Nick przyznawał, że Kubica musi być wkurzony, że to właśnie on go zastępuje. Teraz Niemiec chce zyskać sympatię Polaków, ale również podziękować Robertowi za ciężką pracę w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu, dzięki której bolid zespołu Lotus Renault GP jest tak szybki.

"Chciałem, żebyś zobaczył, że myślę o Tobie. Chciałem, żeby moi kibice wiedzieli, iż jesteś częścią Formuły 1 i tego zespołu. Trzecie miejsce w Malezji jest także Twoje! Podczas jazdy wielokrotnie o Tobie myślałem" - napisał Heidfeld.

Niemiec podkreślał, że na swoim kasku ma umieszczoną Polską flagę i logo Roberta Kubicy, co jest wyrazem jego najlepszych życzeń dla Kubicy.

Nick zauważył, że Kubica, widząc jak szybki jest bolid jego zespołu, na pewno chciałby jak najszybciej do niego wrócić i właśnie tego na koniec tego listu życzył Robertowi jego zastępca.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: