Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 27 kwietnia 2011

Środa, 27.04: Kubica udziela wskazówek Renault

Robert Kubica nie zwalnia tempa, ani swojej rehabilitacji ani pomocy zespołowi Lotus Renault GP. Mimo że Polak leżał ponad 2 miesiące we włoskim szpitalu Santa Corona, a teraz odpoczywa w swoim domu w Monako, nadal jest w stałym kontakcie ze swoim zespołem i czasem udziela im rad. Z tego stanu rzeczy cieszy się szef drużyny, Eric Boullier.Robert Kubica od początku 2010 roku był osią zespołu Renault. To wokół Polaka wszystko się kręciło, to dla jego jak najlepszych osiągnięć pieniądze wnosili sponsorzy Witalija Pietrowa. W przerwie zimowej właśnie pod styl jazdy i umiejętności Kubicy był budowany bolid ekipy Lotus Renault GP. Wypadek krakowianina w rajdzie Ronde di Andora był nie tylko jego osobistą tragedią, ale też ogromnym ciosem dla całego zespołu i jego sponsorów.

Na szczęście zespół odbudował się i jak twierdzi Boullier, została w nim przywrócona wewnętrzna chemia. Francuz przyznał też, że Kubica jest z nim w ciągłym kontakcie, podpowiada i udziela rad jemu i pozostałym członkom zespołu.

Miejmy nadzieję, że Polak jak najkrócej będzie udzielał tych rad z zewnątrz i już niedługo powróci do garażu i fabryki swojego zespołu.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: