Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 7 kwietnia 2011

Środa, 06.04: Minął drugi miesiąc od wypadku Roberta Kubicy

Dokładnie dwa miesiące temu Robert Kubica uczestniczył w bardzo powaznym wypadku w rajdzie Ronde di Andora we Włoszech. Od tego czasu Polak pozostaje w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure, gdzie powoli dochodzi do zdrowia. W ciągu najbliższych tygodni Robert powinien być w stanie zrobić parę kroków o własnych siłach. W gorszej kondycji od jego nogi jest prawa ręka - nadal nie wiadomo czy będzie możliwe odzyskanie jej pełnej sprawności.

Gdyby nie fatalny zbieg okoliczności i wtargnięcie metalowej bariery do samochodu, którym jechał Kubica, dziś nawet nie pamiętalibyśmy jego wypadku w małym, lokalnym rajdzie we Włoszech. Stało się jednak inaczej i czeka nas sezon Formuły 1 bez udziału w nim polskiego kierowcy. Według lekarzy rehabilitacja przebiega prawidłowo, a Robert ciężko pracuje, aby jak najszybciej wrócić na tory Formuły 1. Niestety, nie wszystko zależy od niego. Po czterech operacjach, nadal nie wiadomo, czy Kubica będzie dysponował w pełni sprawną ręką, która dla kierowcy jest niezbędna.

O stanie Roberta i jego postępach otrzymujemy skrajnie mało informacji, a jeżeli już się pojawiają to bywają lakoniczne i sprzeczne ze sobą. Sam Polak nie zwrócił się od momentu wypadku bezpośrednio do nas, kibiców, ale wiemy, że przeżywa ciężkie chwile i jesteśmy mu w stanie to wybaczyć. Wierzę, że jego postępy w leczeniu staną się coraz wyraźniejsze i już wkrótce będę mógł przekazywać informacje o pierwszych ruchach ręki i dobrych widokach na przyszłość Roberta Kubicy.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: