Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 16 kwietnia 2011

Sobota, 16.04: Łokieć kluczowy w kwestii powrotu

Łokieć - to obecnie wydaje się największe zmartwienie Roberta Kubicy w kwestii jego powrotu na tory Formuły 1. Co do wszystkich pozostałych części ciała Polaka, wiemy, że będzie możliwy ich powrót do pełnej lub niemal w 100% pełnej sprawności. O łokciu jeszcze tego powiedzieć nie możemy, ale chyba jest lepiej niż nam się wszystkim wydaje...


Po wypadku Roberta Kubicy i poznaniu skali jego obrażeń, wiedzieliśmy wszyscy, że najtrudniejszy będzie powrót do pełnej sprawności jego ręki. Początkowo była przecież nawet groźba amputacji przedramienia. Tej straszliwej konieczności udało się uniknąć, ale uszkodzenia nadgarstka i łokcia stawiały duży znak zapytania nad dalszą karierą Polaka. Teraz wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, badania są optymistyczne i nawet z najbardziej pokiereszowanym łokciem, na którym zostały dokonane cztery operacje, jest nieźle.

Łokieć kierowcy Lotus Renault jest nadal unieruchomiony po operacji, którą przeszedł 12 marca. Gdy rozmawiałem ze znajomym lekarzem powiedział mi on, że łokieć może być unieruchomiony maksymalnie 6 tygodni. Taką też datę podali lekarze Kubicy, którzy mówili w połowie marca, że opatrunek pozostanie na prawej ręce Roberta 30-40 dni. Ten termin niebawem minie. Polak jest oczywiście bardzo często poddawany badaniu rentgenowskiemu i tomografii komputerowej aby ocenić zrastanie się poszczególnych kości i stan mięśni i ścięgien.

Jak powiedział Marcin Czachorski, koordynator Roberta Kubicy na Polskę, z wyników tych badań bardzo zadowoleni są lekarze, którzy uczestniczyli w operacji krakowianina. Pan Czachorski w kwestii łokcia wydaje się mówić całkowita prawdę, gdyż osobiście sam otrzymałem bardzo pozytywne wieści z Pietra Ligure. Wszystkie testy przeprowadzane na stawie łokciowym dają bardzo pozytywne wyniki i być może jego powrót do pełnej sprawności będzie łatwiejszy niż sądzimy.

Miejmy nadzieję, że zarówno otrzymywane przez nas oficjalne informacje od Marcina Czachorskiego, jak i te, które docierają bardziej poufnymi kanałami, okażą się prawdą i Robert Kubica nie będzie miał problemów z odzyskaniem sprawności łokcia.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

1 komentarz:

Magda pisze...

fajny artykuł!
ciekaw jestem,na ile te informacje o łokciu są potwierdzone,bo brzmią fantastycznie